ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 858 - 22 lipca 2007
To nie przypadek, że rządzi nami Lepper i Kaczyńscy! 1000 lat za Murzynami!
Silna Polska?? Kto wie co to znaczy? Drogi, autostrady, wzrost gospodarczy, wspaniała architektura, wysokie zarobki, szczęśliwi obywatele! `Ludzie co wy, szaleju się nałykali'. Skąd te herezje? Silna Polska, to polityka histerii narodowej, to jajka na twardo, wniesione do samolotu w reklamówce, to mlaskanie do kanclerz Niemiec, to machanie szturmówkami na Jasnej Górze do 70-letnich dewotów. To jest silna Polska! Tradycja?? Kto wie co to znaczy?? Dorobek kulturowy, spuścizna narodowa, język ojczysty, dzieje bohaterów. `Ludzie co wy, szaleju się nałykali'?? U nas nie ma żadnej tradycji, zwłaszcza narodowej, u nas są tylko dzikie obyczaje. Gdyby popatrzeć na Polskę z perspektywy czasu i cywilizacji, byliśmy zawsze opóźnieni i to o stulecia. Kiedy Grecy kończyli jeden z siedmiu cudów świata, świątynię Artemidy, nasi protoplaści wbijali pale wokół rowu budując coś na wzór i podobieństwo wioski Indian, gdzie wigwamy zostały zastąpione kurnymi chatami. To się nazywało Biskupin i zostało zaliczone do jednego z 7 dziwolągów świata. Blisko 1000 lat po narodzinach Chrystusa, do Polski doszły pierwsze sygnały o istnieniu Matki Boskiej, królowej Polski, o Częstochowie jeszcze nikt nie słyszał. Religię krzewili w naszym narodzie misjonarze z Czech, a sam chrzest Mieszka zawdzięczamy naciskom brzydkiej jak noc Dobrawy, połowicy Mieszka i rodaczki braci czeskich. W tamtym czasie Polanie bili pokłony Światowidowi i dla nich przyjęcie do wiadomości, że dziewica zrodziła Boga, było herezją, przed którą bronili się wiele wieków. Jeśli ktoś sądzi, że Polacy od razu uznali Matkę Boską, za królową Polski, grubo się myli i nie zna genezy polskiego przedmurza chrześcijaństwa.

Nie jest przypadkowe sprowadzenie do Polski Krzyżaków, pojawili się na zaproszenie naszego Konrada, który od papieża dostał pozwolenie na zorganizowanie krucjaty przeciw Prusom. Tak i nie inaczej, naszych przodków trzeba było nawracać na wiarę ojców, jak saracenów. Konrad zaprosił Krzyżaków, bo tak się nasi przodkowie trzymali Światowida i bronili przed Chrystusem, że wycinali w pień wszystkich heretyków krzewiących wiarę w jedynego Boga. Po tamtych czasach mamy kilka pamiątek. Wiecie `prawdziwi Polacy' skąd się wziął obyczaj malowania i święcenia jajek w czasie wielkanocnym?? To jedno z pogańskich guseł, którego kościół nie był w stanie w narodzie wytępić, zatem postanowił przerobić składanie ofiar bogini wiosny, na składanie ofiar Bogu w trójcy jedynemu. Opisane przez Mickiewicza `Dziady', czyli wysyłanie smsów do zmarłych, były klasyczną formą guseł, to właśnie Guślarzowi, mistrzowi ceremonii zawdzięczamy gusła. Takie mniej więcej były początki przedmurza chrześcijaństwa i takie są konsekwencje zapóźnień. Kiedy się przyjęło chrzest 1000 lat po narodzinach Boga, to niestety te 10 wieków wlecze się za nami jak ciemnogrodzki ogon. W tej chwili nasz sposób pojmowania religii jest ludowy, rustykalny, czyli taki jaki chrześcijański świat zaliczył kilka wieków wcześniej. Średniowieczny fanatyzm Krzyżowców z Torunia, to również efekt zapóźnień cywilizacyjnych i religijnych, dziś już nikt normalny i myślacy tak w Boga nie wierzy.

Tradycja, to przekazywanie prawd z pokolenia na pokolenie, przekazywanie obyczajów, u nas te prawdy i obyczaje są adaptacją pogaństwa na grunt chrześcijański. Co mógł przekazać Polak żyjący w kurnej chacie swojemu potomkowi, ano to czego nauczył się od pradziada, czyli zanoszenie `jajków' jakiemuś wyrzeźbionemu przez naturę korzeniowi, który w nocy przypominał `złego'. Nie przekazał jak się buduje Koloseum, jak się odkrywa Amerykę, przekazał jak pokryć strzechą dach i podeprzeć płot palikiem. Jesteśmy jako naród i mówię tu w kategoriach ogółu, nie poszczególnych wybitnych jednostek, narodem głęboko zacofanym, w głównej mierze na własne życzenie, odrzucając nauki i podglądanie mądrzejszych z powodu `kultu ciemnoty' nazywanej `tradycjami narodowymi'. Gdyby dziś wyjść przed wiejską kapliczkę i powiedzieć prawdę o święceniu jajek, mamy jak w banku wydrapane oczy i kamieniami obrzuconą potylicę. W Polsce tradycja jest przekazem utrwalającym zacofanie, każda próba krytyki tej sztafety ciemnogrodu, wiąże się z wyklęciem i anatemą. W Polsce stosunek do tradycji i religii jest anachroniczny i niestety powszechnie płytki. Niemcom, których tak nieludzko opluwamy, zawdzięczamy zręby cywilizacji, większość miast w Polsce powstało na prawie niemieckim. Czesi z których się wyśmiewamy, cywilizowali nas i uczyli chrześcijaństwa. Choinka, nasza `polska' tradycyjna choinka, przyszła do nas od protoplastów kanclerz Merkel, u nich to nie była tradycja, to był obyczaj, coś na wzór całowania się pod jemiołą.

To co jest naprawdę polskie i tradycyjne, to niestety tradycyjne polskie warcholstwo, liberum veto, inaczej anarchia zapijaczonych sarmatów, ruszających kupą jak już było za późno. Polska tradycja to podparte parkany żerdziami, zawiść, bezrefleksyjne klepanie pacierzy i ludowe I Komunie Święte, wesele pod szyldem 'jedzta, pijta, póki się nie obrzygata i pod stół nie wpadnieta'. To wszystko jest pokłosiem barbarzyństwa, zapóźnień cywilizacyjnych i pojmowania duchowości jako postaw się i zastaw się. Nie ma drugiej takiej tradycji na świecie, żeby do kościoła jechać 50 metrów wypucowanym Kadetem. Nie ma drugiego takiego obyczaju, żeby duchowny chodził po chałupach i zbierał haracz od wiernych, co się nazywa kolędą'. Nie ma nigdzie indziej złotych, zegarków, komputerów, kopert z nominałami wysokimi, z okazji przyjęcia ciała Chrystusa. Każdy, kto odważy się potępić te gusła, niekoniecznie potępiając religie jako taką, bo przecież to z religia nie ma nic wspólnego, dostanie anatemą w potylicę. Zostaje antypolskim masonem, plującym na tradycję. Ja nawykłem do podobnych epitetów, zatem walę sobie głową w narodowy mur ile wlezie, lubię tę robotę, robię swoje, może to coś da, kto wie. Dla mnie Polska jest naszym wspólnym kawałkiem ziemi, nie powinniśmy zatem sikać do mazurskich jezior, nie powinniśmy zostawiać butelek po nalewkach na Giewoncie. Powinniśmy oczyścić krowy z łajna, nareperować płoty, podziękować Niemcom za choinkę, co nie znaczy, żeby nie dać w pysk, jak na to zasłużą. Powinniśmy przerobić dukty na autostrady, choćby poprawiając te poniemieckie. Kraj mój zobaczę ogromny, kiedy ujrzę Polaków podobnych do Rzymian, Greków, Francuzów, Niemców. Rozpoznać ich będzie można, tylko po tym, że są w stanie więcej wypić i równiej przykleić terakotę, w końcu pochwalić się Noblistami, których po odrzuceniu polskiej tradycji' i przyjęciu dorobku ludzkości jak drogowskazu, przybędzie jak grzybów pod kapuśniaczku. Polska będzie tylko wtedy wielką Polską, gdy będzie postrzegana jako wielka, nie wtedy, gdy o wielkości słabej Polski będą pyskować mali ludzie, sami siebie nazywając wielkimi Polakami. To chyba proste, prawda?

Matka_Kurka 2007-07-22 18:32

Głosów: 491
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=858
Głosuj             Wyślij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 Wątki   Odpowiedzi   Autor   Wyświetleń 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy wątek Dodaj nowy wątek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na wątku: Dlatego że przeżył rządy Kaczyńskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
Ławrow: użyłem niecenzuralnego słowa, ale cytując kogoś innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przyznał w niedzielę, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale był to tylko cytat z czyjejś opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili okłamał Zachód

W Waszyngtonie narasta podejrzliwość, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą pięciodniową wojnę na Kaukazie i bezczelnie okłamał Zachód - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwałem doktora mordercą

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie zamierza pozywać za dokładne cytowanie jego słów o doktorze Mirosławie Garlickim. Jak wyjaśnił wcześniejsze doniesienia tvp.info wynikały z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. zł zadośćuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski zapowiedział na antenie Radia Kielce, że pozwie do sądu Julię Piterę. Poseł będzie się domagał, by minister Pitera wpłaciła 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uważa, że byłby to właściwy akt przeprosin.


W różnych miejscach Suwałk podpalano cztery samochody

Cztery samochody spłonęły, a jeden został uszkodzony w nocy z soboty na niedzielę w Suwałkach - poinformował Jacek Dobrzński, rzecznik podlaskiej policji.


Kościół anglikański przeprasza Karola Darwina

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szukała pracy; została zgwałcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacek K. został w sobotę zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu na 23-letniej kobiecie - poinformowała podlaska policja.

źródło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczyński: Nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Ale przecież są telefony. Kiedy ja byłem premierem i mimo ataków chciałem z nim porozmawiać, to nie szukałem żadnych pośredników. I było zupełnie spokojnie" - mówi zdziwiony faktem, że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drogą usługę: Tusk zapłaci 100 tys. zł za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisiała ona do góry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka usługę warto zapłacić aż 100 tys. zł - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zapłaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych gości.

Woli samoloty rządowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na początku kadencji premier Donald Tusk zapowiadał, że - by odciążyć budżet - z samolotów rządowych przesiądzie się do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. TVP Info obliczyła, że na 23 służbowe podróże szef rządu tylko czterokrotnie korzystał z usług komercyjnych linii lotniczych

Były minister grozi procesami: Cytujesz Ziobrę? Zostaniesz pozwany
Pozwę do sądu każdego, kto będzie cytował moje słowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o słynne już zdanie o kardiochirurgu Mirosławie G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości przekonuje, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, a to wywołało "nagonkę prasową" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie będzie żadnych konfliktów": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i Kłopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o politycznym samobójstwie posłanki PO. Czy tak ostry konflikt między politykami rządzących partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadają zgodnie szefowie klubów. "Nie ma żadnych konfliktów i nie będzie między politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowiedź premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagają się, by premier przedstawił harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział, że nową walutą będziemy płacić już za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje też, że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiodło Sawicką?: Posłanka o agencie: Czułam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskarżona o wzięcie łapówki od agenta CBA, niebawem stanie przed sądem. Była wpływowa posłanka PO przygotowała linię obrony, którą można streścić w ten sposób: "Zawsze byłam uczciwym człowiekiem. Jeśli zgrzeszyłam, to tylko dlatego, że przez wiele miesięcy namawiały mnie do tego służby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Statystyki


od 02 lutego 2007
głosów: 221719
wizyt: 1108781
odsłon: 2938790

Info o nowym tekście
RSS tekstów
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne