Oddanych glosow 18616
najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (5,85 MB)Polska PiS to szara komuna, reklamy prusakolepu, walka o papier toaletowy!
Żenujący spektakl pana Ziobro, niepoważny, niedojrzały prawnik, polityczny demagog, dostał lekcje od USA i ściągę, jak wygląda prawo. Prawo to konkrety, dowody, procedury nie bełkotanie przed kamerami do 70 letnich dewotek toruńskich. Pamiętam komunę na tyle ile dała mi w kość. Pamiętam jak się podniecaliśmy reklamą Baltony i prusakolepu. Właśnie za te reklamy, za aluminiowe witryny zobaczone po raz pierwszy w Berlinie, za tajlandzkiego jamnika (radiomagnetofon dwukasetowy)  kupionego od Turka, za to wszystko komuny nie cierpię. Bardziej od polityki wówczas interesowało mnie otocznie, klimat w jakim żyje, a żyliśmy w domach z betonu, w których nie ma wolnej miłości, szewc zabijał szewca i nikomu nie wolno się z tego śmiać, raczej strzeż się tych miejsc, tu nie wolno głośno śmiać się i za dobre mieć ubranie. Całe nasze pokolenie, kurtyzany, punki, terroryści i złodzieje, jadą czterej jeźdźcy jadą, kocham cię Moskwo, biała flaga. Ech o czym ja tu? O Jarocinie rodacy, o Jarocinie w związku z Mazurem, Ziobro i tym co nic nie może wiedzieć o seksie bo i skąd. Polityka, polityka tu wojenna gra muzyka. Kiedy nie było dokąd pójść, brało się plecak na stelażu, 10 dżemów, chleb, karimatę, śpiwór i rozbijało namiot na ogródkach mieszkańców Jarocina. Jechało się tam po nadzieję, po to by wykrzyczeć i wypogować NIE KOMUNO, ale nie tylko komuno, polityko jako taka. Teraz się tak nie da, teraz już nie ma Jarocina, przyjechały do zupełnie innego miasta podstarzali artyści w garniturach i słuchaj ich zupełnie inni ludzie. Nie da się wskrzesić legendy, nie da się historii buntu sprzedawać w hipermarkecie muzycznym. Tak samo jest z państwem rządzonym twarda ręka, tak rządziło się wieki temu, tak rządził faraon, tak rządził wezyr, tak rządziła inkwizycja hiszpańska, ostatni raz tak rządziła komuna.  

Dali nam przykład Amerykanie czym jest demokracja. Demokracja chroni obywatela, nawet tego co wiemy o nim, że na ochronę nie zasługuje. Prawo jest bezpłciowe i chłodne jak klima w grudniu, nie ma miejsca na lincz w demokracji. Kiedy na konferencjach ogłasza się wyroki, jest się reprezentantem barbarzyńców, antycywilizacji, `kultury' linczu, stojącej w opozycji do dorobku ludzkości. Moje pokolenie buntowało się przeciw polityce, polityce nie znającej demokracji, ja pamiętam ten ksenofobiczny klimat, kiedy zgarniano z ulicy za czerwoną kurtkę, w dniu kiedy Major organizował defiladę pomarańczowych krasnoludków. Było duszno, było szaro, smętnie, królowało punkowskie `no future'. Tę ciasnotę, ten klimat komuny czuja dziś, wszyscy, którzy choć raz poczuli klimat Jarocina, klimat buntu, takiego najbardziej pierwotnego, buntu pokolenia. Dziś widzę ludzi, którzy znów chcą nami rządzić, żebyś nie zabłądził, w kupy się zbierają, dziwne miny mają, tego to nie lubię. IVRP nie pałuje póki co, nie ma przemocy jako takiej, ale klimat, klimat jest taki jak w czasach gdy w TV leciały reklamy Baltony. Klimat jest nieznośny, klimat jest taki jak u cioci na imieninach, trzeba się uśmiechać przełykając zakalca, trzeba podziwiać nowe story ciotuchny, tylko wujek chadza do kuchni i wychodzi po każdym kursie weselszy, podpijając nalewkę zadekowaną w szafce z konfiturami.  

Ja widzę inna Polskę, niż Polska wapniaków mających wszystko za sobą i strajacych się swoje zgorzknienie rozlać na cały kraj. Polska może być jak pierwsza randka, jak pierwszy wyjazd w góry z dziewczyną, jak życie w akademiku, jak pierwsza samodzielna jazda samochodem. IVRP to imieniny u cioci, z patefonu leci I brygada, nadpalony zakalec grzęźnie i rośnie w ustach, ciocia całując na powitanie zerka czy czyste mamy uszy. Teoretycznie nic się nie dzieje, rozmawiamy kulturalnie, stare fotografie stryjecznego dziadka, który zginął pod Monte Casino, modlitwa przed posiłkiem, po I brygadzie Szopen. Jest kulturalnie, tak kulturalnie, że aż mdli. Taka jest Polska Kaczyńskich, Polska u cioci na imieninach, to jest najbardziej nieznośne, Nie ten bełkot wydawany każdego dnia, nie te pogróżki o układach i komunie, nie te żałosne pyskówki do Niemców i nie te beznadziejne konferencje Ziobro i Jarosława. Najgorsza jest estetyka, reklamy prusakolepu, ciocine zaglądanie w uszy, szarzyzna jest najgorsza i duchota. Z tej przyczyny Polacy zachowują się irracjonalnie nie wyłączając mnie. Ja dziś łapię się na tym, że bandzior Mazur jest moją ostanią nadzieją, trzymam kciuki, żeby go nie deportowano, bo wiem jak to zostanie wykorzystane, wiem jak Mazur będzie obwożony po Podlasiu i sprzedawany ciemnemu ludowi, dla podtrzymania ciemnogrodu. Poza wszystkim nawet gdyby go deportowano, ci ignoranci z PiS nie byliby w stanie go skazać, to więcej niż pewne, służyłby jako propagandowy straszak, to wszystko. Tragiczne jest to, że takich jak Mazur maja rozliczać tacy jak Ziobro, to prawdziwy dramat, tragiczne jest to, że aby odsunąć ciemnogród od władzy, trzeba będzie się przeprosić, z kolesiami Mazura, Czażastego i Rywina, a to już dramat spiętrzony. Kolejny raz Polacy nie będą wybierać, będą losować, trzeba jednak nie mając nic wybrać coś. Ja wybieram odstrzelenie PiS, nie zagłosuje na LiD, po prostu nie przeszłoby mi przez długopis, za to co chłopaki robiły przez kilkanaście lat, ale też wiem, że bez nich nie ma szans na jakąkolwiek alternatywę dla PiS, po prostu nie ma. Losuję w ciemno koalicję POLiDPSL, nie mam pojącie co z tego będzie, ale daję Panu Bogu szansę.


matka_kurka 2007-07-20 21:57
Głosów: 92


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=855
komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekstDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 589


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków. 2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane pr... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 484


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą  jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

matka_kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 236


07 maja 2007 by Matka Kurka

Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę podobieństwa!
Komentarz do sprawy. Parafrazując słowa aktorki: "kochani, w Polsce zmartwychwstał komunizm". Już kiedyś tłumaczyłem wyznawcom PiS i samemu PiS czym jest prawica w ujęciu tradycyjnym, historycznym. Z tego co widzę, nauka poszła w las i dalej na topie jest ideologia. Nie ma rady, przerobimy ten materiał raz jeszcze i tak do skutku, czyli do końca kadencji. Drodzy w PiSie, baranki boże, stadko pędzące na rzeź, co to się tak nieludzko podnieca komunizmem, posłuchajcie i spróbujcie pojąć. Prawica w znaczeniu ideowym, to przywiązanie do tradycji, często wsparte religią, szacunek dla elity narodu, autorytetów, inteligencji. Prawica zawsze wspierała książęta i magnatów, nigdy nie była reprezentacją czworaków i półanalfabetów. Prawica w znaczeniu społeczno-ekonomicznym to przedstawiciel klasy śred... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-07 12:46
Głosów: 189


04 czerwca 2007 by Matka Kurka

Ta koalicja jest pokłosiem wypaczeń okragłego stołu i schedą poskomunistyczną!
Ostatnio dzieje się sporo, buduje się klimat demokracji centralnie sterowanych wyborów i gustów, odgórnie zarządzanej historii. Wizyta w księgarni przyprawia o gęsią skórkę, można wybrać `Transantalntyk', przeczytać i co gorsze zrozumieć, a to już jest gafa dyplomatyczna. Można poddać się dziwnej edukacji', nowych wersji starych historii, jak historia najgorszego rządu w dziejach Polski, zwanego rządem Nocnej Zmiany, dziś uznanym za rząd najlepszy, walczący ze zgniłym kompromisem okrągłego stołu. Ten głos padł między innymi z ust Jarosława Kaczyńskiego, ponad 12-letniego współpracownika Lecha Wałęsy, współtwórcy obrad, tego samego Jarosława, który uczestniczył w obradach okrągłego stołu, człowieka, który z postkomunistycznym ZSL i SD wynegocjował rząd Mazowieckiego. Jego brat - Lech Kaczy... cały tekst >>

matka_kurka 2007-06-04 15:13
Głosów: 176


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 173


12 lipca 2007 by Matka Kurka

Jak nisko upadł PiS, widać po tym jak bardzo Lepper ma rację! Zatopić PiS!
Ładne towarzycho wokół naszych rewolucjonistów: dealer prochów, drobny cinkciarz, nowe kadry, junacy IVRP. Dotąd twierdziłem, że zdublowane 148 cm kompleksów wyeksploatowało nieludzko takie pojęcia jak prawo i sprawiedliwość, ale wydaje się, że bardziej wyczerpane są słowa: żenada, upadek, dno. Lepper uciekł spod gilotyny??? Mamy zatem już oficjalnie ogłoszony wyrok. Winny, ale dowody zostały zniszczone. Nie mamy na Leppera nic, ale i tak będziemy drzeć na konferencjach koszule i larum grać, pomniki stawiać naszej czujnej władzy. 148 cm kompleksów przyznało się tym samym, że kierownik PGR, wójt Mrągowa i jakiś tajemniczy drągal, wyglądający na `psychola' rozpracowali wielką polityczną policję CBA. Rozpracowali i wymyśli następny dowcip o IVRP. Były sobie Ruski z IVRP, wójt Mrągowa, kierow... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-12 11:22
Głosów: 168


08 lipca 2007 by Matka Kurka

Polska katolicka, to nie tragedia! Tragedią jest Polska Rydzyka i Kaczyńskich!
Ustalmy parę rzeczy, zanim przejdziemy do rzeczy. Matka Boska Częstochowska, to jeden z tysięcy cudownych obrazów rozmieszczonych na całej jednej i drugiej półkuli. Kim jest Matka Boska. Matka Boska była 16 letnią żoną około sześćdziesięcioletniego Józefa. Józef i Maria (Matka Boska) nie mogli mieć dzieci, ale bardzo modlili się do Boga (słowa mojego katechety, utkwiły mi w pamięci do dziś) i stał się cud. Zanim o cudzie, najpierw o Bogu. Do jakiego Boga modlili się Józef i Maria. Modlili się do Boga żydowskiego, który ich wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie mogli się modlić do Boga innego, gdyż dopiero ich syn uświadomił im i wielu milionom, że jest synem bożym, ale nawet i On, nie twierdził, że jest synem nowego Boga, on twierdził, ze jest synem Boga żydowskiego, synem Boga ze... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-08 17:23
Głosów: 164


13 lipca 2007 by Matka Kurka

Żydzi dali Polakom religię i kulturę! Niemcy cywilizację, Polacy Polakom piekło!
Polak, zwłaszcza katolik, który jest antysemitą, naraża na śmieszność siebie, własną religię i własną ojczyznę. Jako naród, przez wieki uczyliśmy się od Żydów, Żydom w ogromnej części zawdzięczamy dorobek kulturalny, Żydom w całości zawdzięczamy religię. Dzięki Niemcom, których podglądaliśmy, mamy jakiekolwiek zręby cywilizacji, technologii i wszystkie poniemieckie autostrady. Dzięki Rosji, potem ZSRR mamy ciemny, zrusyfikowany, obnoszący święte obrazy po wsiach lud i mamy ludu delegata - partię PiS. Przez te dwa lata sprofanowano do imentu słowa prawo i sprawiedliwość, ale jeszcze bardziej sponiewierano inne słowa, mianowicie `strategia' i `wybitny polityk'. Wiemy kogo dotyczą te pokaleczone słowa, komu są na wyrost przypisywane i jak bardzo mu z nimi `do twarzy'. Zanim przejdę do komedii... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-13 19:46
Głosów: 162


27 kwietnia 2007 by Matka Kurka

Spektakularne zwycięstwo Komorowskiego, techniczny nokaut PiS i Ludwika ! Dechy!
Nie sądziłem, że dożyję takiej chwili, w której będzie mi dane napisać dobre słowo o polskim polityku. Swoich sympatii politycznych nie skrywam, ponieważ ukrywanie czegoś, co nie istnieje, wydaje mi się dmuchaniem na zimne. Mam jakieś tam wybory mniejszego zła, co między wierszami można wyczytać. W każdym razie, nie zdarzyło mi się kibicować jakiejkolwiek partii, kibicować i wznosić slogany, nie zdarzyło mi się i nie zdarzy, polityka jest dla mnie jak wrzód na pośladku, brzydkie, bolesne, ale jednak skupiające wszelkie zarazki społecznego organizmu w jednym miejscu, co pozwala na jako taką kontrolę, w skrajnym wypadku: na przecięcie. Tym trudniej jest mi pisać o polityku w sposób pozytywny, że wobec polityka mam daleko posuniętą nieufność, bez względu na to skąd polityk przychodzi. Być moż... cały tekst >>

matka_kurka 2007-04-27 20:02
Głosów: 162Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Bład Schrödera, bład Belki i pierwiastek

Quo vadis, MEN-ie?

Siedem grzechów głównych ustawy lustracyjnej

Laboratorium Czwartej Rzeczypospolitej

Decyzja Bronisława Geremka