Oddanych glosow 18616
najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (5,85 MB)Podam fakty, ukazujące komunistyczne PiS, a zwolennicy PiS nie podadzą nic !
Ma Andrzej Lepper rację, po co zabierać głos w sprawach, w których nie ma się żadnego doświadczenia, w sprawach, których się nigdy nie dotknęło, no może jedną ręką, jak już mama poszła spać. Podobnie jest z innymi sprawami. W ustach PiS zarzuty postkomunistyczne brzmią tak, jakby recydywista zarzucał sąsiadowi mandat za nieprawidłowe parkowanie. Pamiętam siebie sprzed czterech lat. Cichy, spokojny, nikomu nie wadzący człowiek, z dala od polityki, jak bywało przez całe dziesięciolecia życia, na które narzekać nie mogę. I wtedy zaczęła się jazda. Leszek Miller z kolesiami wpadli i to kto ich wsypał? Sam Adam redaktor, ponoć przyjaciel. Wyszedł Rywin i nic nie powiedział. Nie, żeby mnie to zaskoczyło, ale gdy poznałem skalę, tego co kolesie robili pod ladą, pomyślałem sobie, niech wygra te następne wybory choćby kaczor, byleby ci ludzie zeszli mi z oczu. No i wykrakałem, wtedy jeszcze nie wiedziałem co. Dziś mówię z przekąsem i ironią Miller wróć, ratuj chłopie, bom jak Franek Dolas tę wojnę wywołał. Poza ironią i przekąsem przeanalizowałem sobie rządy Millera i zestawiłem je z rządami Kaczyńskich. Podzieliłem sobie te rządy na kilka najważniejszych dziedzin, najważniejszych głównie dla Kaczyńskich. Już nigdy więcej nie powiem, że nie może być gorzej, takie stwierdzenie po rządach Millera wydawało się być aksjomatem, a okazało się chłopięcą naiwnoscią. Zaczynamy.

1) Nocna zmiana. Rząd Olszewskiego został odwołany przez opozycję w normalnym, legalnym głosowaniu. Wcześniej PC, partia bliźniacza, groziła opuszczeniem koalicji po konflikcie, głównie z ZCHN. Odwołanie Andrzeja Leppera odbyło się w formule zamachu stanu, z udziałem służb specjalnych i policji partyjnej. Pierwszy raz zdarzyło się tak, że zamachu stanu dokonał rząd na własnego wicepremiera, nie opozycja. Wszelka argumentacja, że to dla oczyszczenia szeregów jest komiczna, recydywista, który miał na głowie kolejne procesy został zdymisjonowany z powodu przypuszczeń, do tej pory nie zmaterializowanych w formie zarzutów prokuratora. To był ewidentny zamach stanu i próba przejęcia kontroli w legalnie działającej partii. Prywatna kolekcja wycinków z gazet towarzysza Lesiaka, przy prowokacji CBA działającej na zlecenie polityczne, to żłobek. Z tym, że zamach na Leppera nazywa się oczyszczanie państwa, natomiast legalne odwołanie rządu Olszewskiego, zamachem na Polskę.

2) Walka z aferami. Za rządów Millera, powołano trzy wielkie komisje śledcze, Rywina, Orlenowska, PZU. Wszystkie działania zakończono po dwóch latach. Rywina osadzono w więzieniu, raport z komisji orlenowskiej przyjął parlament, raport z PZU jednogłośnie przyjęto w komisji. Za rządów bliźniaczych, powołano komisję do spraw banków wszelakich, TK podważył jej konstytucyjność. Odwołano komisję i powołano nową, z jednym członkiem opozycji, do spraw Bóg wie jakich. Odwołano przewodniczącego, ponieważ przestał być członkiem PiS i tym samym strącił kompetencje. Nie wiem co się dzieje z komisją dziś, chociaż jej działalność zbliża się do dwóch lat, nie ma niczego o czym można by wspomnieć. Dno totalne.

3) Rozlicznie złodzieji i czyszczenie własnych szeregów. Za rządów Millera wsadzono do więzień kilkunastu członków SLD, między innymi Pęczaka, Sobotkę, pół Starachowic. Kilkunastu towarzyszom postawiono zarzuty, między innymi Jakubowskiej i połowie ratusza w Opolu. Za rządów Kaczyńskich nie wsadzono NIKOGO, przez dwa lata postawiono zarzuty jednemu doradcy prezydenta, dealerowi prochów, jednemu koalicjantowi z SO gwałcącemu kobiety, jednemu doradcy Leppera i jednemu pracownikowi ratusza w Warszawie, kiedy preziem był brat i dwóm kolesiom ministra od sportu.

4) Lustracja. Za SLD postawiono zarzuty Jaskierni i Oleksemu, za PiS Oleksy został uniewinniony, podobnie jak Jaskiernia, który jednak boryka się z jakąś apelacją. Przez dwa lata rządów PiS zlustrowano kilkunastu biskupów, jednego aktora i jednego reżysera, czterech do ośmiu dziennikarzy, no i najbardziej spektakularna lustracja metropolity Wielgusa, bronionego przez rodzinę radiostacji.

5) Osiągnięcia w polityce zagranicznej. Miller wynegocjował z UE wejście Polski do rodziny europejskiej. Gra była o najwyższą stawkę, Polska jako jedyna, do ostatniej chwili walczyła o jak najlepsze warunki. To wtedy padały pierwsze komentarze z UE, że Polska jest awanturnikiem, że nie wykorzystała szansy na milczenie, że jest kolaborantem USA. Jednak wtedy murem za Millerem stanęła większość, miał za sobą szerokie poparcie społeczne i polityczne. Miller ani razu nie wspomniał o II Wojnie Światowej, 60 milionach Polaków, jednak otrzymaliśmy więcej niż mogliśmy się spodziewać. Ten spektakularny sukces Millera (nie tylko jego, całej armii ludzi, różnych ludzi) nie został przerobiony na propagandę sukcesu, mało tego, nie uratował go przed degradacją polityczną. Największym sukcesem PiS jest wywalczenie Joaniny, której sam PiS nie jest w stanie zrozumieć, która nigdy w historii UE nie został użyta i której czas obowiązywania ustalono `na gębę'. PiS ogłosił wielki sukces, ponieważ podtrzymał to, co wywalczył Miller. Kiedy Miller wywalczył to co wywalczył, 148 cm kompleksów krzyczało, że tanio sprzedano Polskę. W momencie, gdy cudem i w stylu plebejskim PiS obronił dorobek Millera, cała Polska usłyszała, że mamy nowa twardą politykę zagraniczną.

6) Gospodarka. Nie będę się wygłupiał ze szczegółowymi porównaniami, nie ma co porównywać. PiS nie zrobił nic, dosłownie nic. SLD wprowadziło kilka rewolucyjnych jak na tamte czasy zmian. Obniżka CIT, wprowadzenie 19% podatku liniowego, Belka pozostawił po sobie nadwyżkę budżetową, Hauser posprzątał po AWS i działo się to przy marnej koniunkturze i niesłychanej wręcz skali patologii.

7) Moralność, manipulacja, komuniści, pitu pitu. SLD wprawdzie powołało Leppera na marszałka, ale równie szybko odwołało. PiS z Leppera zrobiło Marszałka, potem dwukrotnie wicepremiera i w końcu wykończyło go blamażem CBA. Ministrem sprawiedliwości w SLD była pani żelazna dama, walcząca z przestępcami jak lwica. Ministrem sprawiedliwości w PIS został sędzia Kryże, komuch z krwi i kości. Ministrem skarbu w SLD był Boguś, który doniósł na Leszka, ministrem w PiS towarzysz kolega 148 cm, szef płockiej WSW, młodszej siostry SB, który donosił na wszystkich. Za czasów SLD szefem był umoczony w afery Kwiatoś, za PiS nic się nie zmieniło, prezesem został ten, którego zdymisjonowano z kancelarii prezia, po artykule o wspólnych przekrętach z baronem SLD Nawratem. Słynni kolekcjonerzy zegarków od Dochnala, w czasach SLD byli na fali, ale i PiS nie pozwolił im zejść pod wodę. Niejaki Glapiński, bliski kolega obu braci z partii PC i rządu Olszewskiego, został szefem potężnej firmy telekomunikacyjnej, a to jeden z najbliższych kumpli Marka. Na pytanie Romana Giertycha, członka komisji orlenowskiej, czy Glapiński bywał u Dochnala, ten odpowiedział, że był zaproszony na imieniny, na których bawiło się ledwie kilkanaście najbliższych znajomych. Kameralna impreza.

PiS nie jest partia postkomunistyczną, to podróba komuny i to w dodatku kilkakrotnie bardziej nieudolna od oryginału. Racjonalny wniosek jest jeden. W żadnym razie SLD nie zasługuje na to, by wracać do władzy i to po dwóch latach, ale jeszcze bardziej PiS nie załuguje na to by przy władzy trwać. Nie ma innej alternatywy jak szeroka koalicja POLiDPSL, po prostu nie ma. Polska będzie kruchtą, skansenem, dziwolągiem Europy i to zapewnia PiS, albo Polska wyrwie się z obsesji spisku i rozliczania historii w czasie bieżącym i zajmie gospodarką, przyszłością i tego wcale nie zapewni POLiDPSL, jednak daje cień szansy.

Aneks.
To jest dobry sposób na 148 cm kompleksów, pokazać dorobek i doświadczenie starego kawalera, zanim ukaże się naszym oczom "mąż stanu".

matka_kurka 2007-07-20 08:58
Głosów: 146


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=854
komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekstDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 589


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków. 2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane pr... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 484


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą  jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

matka_kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 236


07 maja 2007 by Matka Kurka

Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę podobieństwa!
Komentarz do sprawy. Parafrazując słowa aktorki: "kochani, w Polsce zmartwychwstał komunizm". Już kiedyś tłumaczyłem wyznawcom PiS i samemu PiS czym jest prawica w ujęciu tradycyjnym, historycznym. Z tego co widzę, nauka poszła w las i dalej na topie jest ideologia. Nie ma rady, przerobimy ten materiał raz jeszcze i tak do skutku, czyli do końca kadencji. Drodzy w PiSie, baranki boże, stadko pędzące na rzeź, co to się tak nieludzko podnieca komunizmem, posłuchajcie i spróbujcie pojąć. Prawica w znaczeniu ideowym, to przywiązanie do tradycji, często wsparte religią, szacunek dla elity narodu, autorytetów, inteligencji. Prawica zawsze wspierała książęta i magnatów, nigdy nie była reprezentacją czworaków i półanalfabetów. Prawica w znaczeniu społeczno-ekonomicznym to przedstawiciel klasy śred... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-07 12:46
Głosów: 189


04 czerwca 2007 by Matka Kurka

Ta koalicja jest pokłosiem wypaczeń okragłego stołu i schedą poskomunistyczną!
Ostatnio dzieje się sporo, buduje się klimat demokracji centralnie sterowanych wyborów i gustów, odgórnie zarządzanej historii. Wizyta w księgarni przyprawia o gęsią skórkę, można wybrać `Transantalntyk', przeczytać i co gorsze zrozumieć, a to już jest gafa dyplomatyczna. Można poddać się dziwnej edukacji', nowych wersji starych historii, jak historia najgorszego rządu w dziejach Polski, zwanego rządem Nocnej Zmiany, dziś uznanym za rząd najlepszy, walczący ze zgniłym kompromisem okrągłego stołu. Ten głos padł między innymi z ust Jarosława Kaczyńskiego, ponad 12-letniego współpracownika Lecha Wałęsy, współtwórcy obrad, tego samego Jarosława, który uczestniczył w obradach okrągłego stołu, człowieka, który z postkomunistycznym ZSL i SD wynegocjował rząd Mazowieckiego. Jego brat - Lech Kaczy... cały tekst >>

matka_kurka 2007-06-04 15:13
Głosów: 176


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 173


12 lipca 2007 by Matka Kurka

Jak nisko upadł PiS, widać po tym jak bardzo Lepper ma rację! Zatopić PiS!
Ładne towarzycho wokół naszych rewolucjonistów: dealer prochów, drobny cinkciarz, nowe kadry, junacy IVRP. Dotąd twierdziłem, że zdublowane 148 cm kompleksów wyeksploatowało nieludzko takie pojęcia jak prawo i sprawiedliwość, ale wydaje się, że bardziej wyczerpane są słowa: żenada, upadek, dno. Lepper uciekł spod gilotyny??? Mamy zatem już oficjalnie ogłoszony wyrok. Winny, ale dowody zostały zniszczone. Nie mamy na Leppera nic, ale i tak będziemy drzeć na konferencjach koszule i larum grać, pomniki stawiać naszej czujnej władzy. 148 cm kompleksów przyznało się tym samym, że kierownik PGR, wójt Mrągowa i jakiś tajemniczy drągal, wyglądający na `psychola' rozpracowali wielką polityczną policję CBA. Rozpracowali i wymyśli następny dowcip o IVRP. Były sobie Ruski z IVRP, wójt Mrągowa, kierow... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-12 11:22
Głosów: 168


08 lipca 2007 by Matka Kurka

Polska katolicka, to nie tragedia! Tragedią jest Polska Rydzyka i Kaczyńskich!
Ustalmy parę rzeczy, zanim przejdziemy do rzeczy. Matka Boska Częstochowska, to jeden z tysięcy cudownych obrazów rozmieszczonych na całej jednej i drugiej półkuli. Kim jest Matka Boska. Matka Boska była 16 letnią żoną około sześćdziesięcioletniego Józefa. Józef i Maria (Matka Boska) nie mogli mieć dzieci, ale bardzo modlili się do Boga (słowa mojego katechety, utkwiły mi w pamięci do dziś) i stał się cud. Zanim o cudzie, najpierw o Bogu. Do jakiego Boga modlili się Józef i Maria. Modlili się do Boga żydowskiego, który ich wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie mogli się modlić do Boga innego, gdyż dopiero ich syn uświadomił im i wielu milionom, że jest synem bożym, ale nawet i On, nie twierdził, że jest synem nowego Boga, on twierdził, ze jest synem Boga żydowskiego, synem Boga ze... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-08 17:23
Głosów: 164


13 lipca 2007 by Matka Kurka

Żydzi dali Polakom religię i kulturę! Niemcy cywilizację, Polacy Polakom piekło!
Polak, zwłaszcza katolik, który jest antysemitą, naraża na śmieszność siebie, własną religię i własną ojczyznę. Jako naród, przez wieki uczyliśmy się od Żydów, Żydom w ogromnej części zawdzięczamy dorobek kulturalny, Żydom w całości zawdzięczamy religię. Dzięki Niemcom, których podglądaliśmy, mamy jakiekolwiek zręby cywilizacji, technologii i wszystkie poniemieckie autostrady. Dzięki Rosji, potem ZSRR mamy ciemny, zrusyfikowany, obnoszący święte obrazy po wsiach lud i mamy ludu delegata - partię PiS. Przez te dwa lata sprofanowano do imentu słowa prawo i sprawiedliwość, ale jeszcze bardziej sponiewierano inne słowa, mianowicie `strategia' i `wybitny polityk'. Wiemy kogo dotyczą te pokaleczone słowa, komu są na wyrost przypisywane i jak bardzo mu z nimi `do twarzy'. Zanim przejdę do komedii... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-13 19:46
Głosów: 162


27 kwietnia 2007 by Matka Kurka

Spektakularne zwycięstwo Komorowskiego, techniczny nokaut PiS i Ludwika ! Dechy!
Nie sądziłem, że dożyję takiej chwili, w której będzie mi dane napisać dobre słowo o polskim polityku. Swoich sympatii politycznych nie skrywam, ponieważ ukrywanie czegoś, co nie istnieje, wydaje mi się dmuchaniem na zimne. Mam jakieś tam wybory mniejszego zła, co między wierszami można wyczytać. W każdym razie, nie zdarzyło mi się kibicować jakiejkolwiek partii, kibicować i wznosić slogany, nie zdarzyło mi się i nie zdarzy, polityka jest dla mnie jak wrzód na pośladku, brzydkie, bolesne, ale jednak skupiające wszelkie zarazki społecznego organizmu w jednym miejscu, co pozwala na jako taką kontrolę, w skrajnym wypadku: na przecięcie. Tym trudniej jest mi pisać o polityku w sposób pozytywny, że wobec polityka mam daleko posuniętą nieufność, bez względu na to skąd polityk przychodzi. Być moż... cały tekst >>

matka_kurka 2007-04-27 20:02
Głosów: 162Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Bład Schrödera, bład Belki i pierwiastek

Quo vadis, MEN-ie?

Siedem grzechów głównych ustawy lustracyjnej

Laboratorium Czwartej Rzeczypospolitej

Decyzja Bronisława Geremka