Oddanych glosow 18616
najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (5,85 MB)Po 2 latach rządów PiS, powinniśmy przeprosić SLD i Millera i prosić aby wrócili !
Mam małą propozycję i zarazem prośbę do forumowiczów, w myśl hasła w jedności ponad podziałami siła. Zadajmy wspólnie dwa pytania, korzystając z okazji, że dziś można zadawać pytania naszemu, chyba już byłemu, premierowi. Proszę aby ludzie lewicy, liberałowie i w końcu prawicy zapytali wraz ze mną:

1) Przez blisko rok powodem do dymisji Andrzeja Leppera nie były dla Pana prawomocne wyroki sądu i spraw toczące się przeciw Andrzejowi Lepperowi. W końcu drugi raz zdymisjonował Pan Andrzeja Leppera, po kompletnej klapie akcji CBA. Uzasadnił Pan te decyzję koniecznością oczyszczenia się Andrzeja Leppera z podejrzeń. Proszę odpowiedzieć, jak to możliwe, że nie przeszkadzały Panu wyroki Andrzeja Leppera i toczące się sprawy w sądzie, natomiast podejrzenia o korupcję, które nie przybrały formy zarzutów postawionych przez prokuratora, wystarczyły jako powód dymisji. Pytanie dodatkowe, jak to w ogóle się stało i dzięki komu, że Andrzej Lepper został powołany i to dwukrotnie na premiera Rzeczypospolitej, mając na koncie prawomocne wyroki i kolejne sprawy na wokandzie, a jego partyjni koledzy, jak poseł Łyzwiński, oskarżony o gwałt i porwanie zostali przez Pana namaszczeni na rewolucjonistów moralnych?
2) W czasie stanu wojennego był Pan jedynym współpracownikiem Wałęsy, który nie został internowany. Jak Pan twierdzi, nie podpisał Pan `lojalki'. Za odmowę podpisania `lojalki' Adam Michnik spędził kilka lat w więzieniu, podobnie Jacek Kuroń i wielu innych, również Pana brat - Lech Kaczyński. Pan nie tylko, nie został internowany i nie postawiono Panu zarzutów obalania ustroju, jak to było w przypadku Kuronia i Michnika, ale w Pana teczce z okresu 1982-1989 nie ma śladu, jakiejkolwiek wzmianki, na temat Pana działalności opozycyjnej, SB Panem się nie interesowała. Jak Pan wytłumaczy ten `fenomen', niespotykany w PRL, drugiego takiego przypadku nie było.

Bardzo proszę aby przesłać pytania do dzisiejszego gościa portalu w jak największej ilości, aby miały szansę przebić się pośród morza innych pytań. Przyznacie, że pytania są intrygujące, szkoda, żeby pozostały bez odpowiedzi.

Tyle pytań i próśb, teraz słowo przeciw słowom. Oczywiście, oczywiście, panie strateg, PO aż się pali do przejęcia rządów w koalicji z Romanem Giertychem i Andrzejem Lepperem. Komu tę pomadę panie strateg? Próbujesz jegomość podrzucić zgniłe kukułcze jajo? Są zdjęcia, archiwalne nagrania, są uściski dłoni i błogosławieństwo w TV Trwam. Podpisane pakty stabilizacyjne, umowy, aneksy do umowy, wspólne rauty i głosowania, sztandary rewolucji moralnej, z biustami jegomości, Romana i Leppera. Znaczki okolicznościowe, prospekty, koszulki z napisem `To jest Polska', autografy wywiady, lada dzień powstaną ksiązki, no i rzecz jasna grube tomy akt, dla różnych instytucji strzegących prawa. 148 cm kompleksów próbuje teraz ratować Polskę przed Romanem Giertychem i Lepperem, bo przecież rządy tych panów bez kurateli PiS byłyby katastrofą dla Polski. Co innego dwa lata pod pachą z recydywistami i nieukami, gdy ręka prawa i sprawiedliwości trzyma wrażą pachę w objęciach. To nie przejdzie, tego nawet żelazny ciemny lud nie kupi. Wasz ci on i Jędruś i Roman, wasz Kryże komunista, wasz peerelowski prokurator Wassermann, wasz towarzysz Jasiński, wasz doradca prezia, dealer prochów, wasz minister sportu na dopingu, wasz Łyżwiński, przy którym taśmy Oleksego to przedszkole, wasze koło narodowo-ludowe z Wrzodakiem i Bestrym oskarżonym o pedofilie, to wszystko wasze. Utylizujcie to sobie w własnej siedzibie i krzyczcie głosami eurogrubasów od propagandy: `Tu jest Polska'. Wybory będą, albo i nie będą, a już na pewno wasze tego nie wiesz, bo i skąd miałbyś wiedzieć.

W tej chwili kontrolujesz tylko zaworek, dający organizmowi sygnał, że pora skorzystać z wygódki. Reszta jest poza zasięgiem, Lepper rządzi z Romanem, oni to wykończyli strategię chaosu, bronią strategii. Teraz nie dość, że trzeba będzie przez całą kampanię spowiadać się z recydywistów w rządzie, to jeszcze trzeba się opędzać od Lisa, co to zacznie opowiadać, jak to naprawdę w tej IVRP było. Jak było, wszyscy wiemy, tyle że dotąd nie można było o tym głośno mówić. Jak się nazywa człowiek, który miał do dyspozycji: marszałka Sejmu, marszałka Senatu, obóz prezia, wszystkie resorty siłowe pod sobą, swojego RPO, swoją krajową radę telewizyjną, swoją telewizję publiczną, większość niemal 2/3 w Senacie, większość parlamentarną i możliwość budowania szerokich koalicji, wzrost gospodarczy, nadwyżkę budżetową po Belce (fenomen w polskich warunkach), dotacje z UE, niską inflację, miał to wszystko i nie potrafił utrzymać rządów?? Taki jegomość nazywa się frajer pompka, hucpiarz, nastolatek borykający się z gospodarką hormonalną. Takich komfortowych warunków rządzenia nie miał nikt przed nim, nikt w całej historii Polski od 1989 roku, `spopsuć' mógł to tylko ktoś na obraz i podobieństwo człowieka małego formatu. Wydaje się wręcz niewiarygodne, aby taki dorobek, dany przez los, roztrwonić w niecałe 2 lata. To klasyczna przypowieść o synu marnotrawnym, tudzież miałeś .złoty róg, nie ostał ci się nawet sznur.

Widzę teraz te niegdysiejsze harde miny PiS, władców mórz i oceanów, wyglądają jak chłopcy co ich mama przyłapała z rękoma pod kołdrą. Tu nie ma już tej pewności siebie, są miękkie kolana i przerażenie w oczach co to będzie. Co będzie z naszym ojcem z Torunia, agentem KGB, czy porzuci nas sieroty i adoptuje naszych przyjaciół z SO, agenturę SB i towarzysza Romana, syna Macieja, doradcy generała? Co z nami będzie, gdzie my pójdziemy?? Tyle dobra, tyle stanowisk, tyle pociotków na urzędach, zapach skóry BMW, palisada z borowików, światła kamer, cała Polska drży, będą czy nie będą wybory, dwuminutowe orędzia, zapętlone w absurdzie plany B. Nie będzie już tych zabawek?? Nie będzie nigdy nieistniejącej IVRP??? Jak to?? To niemożliwe, to niesprawiedliwe, tak krótko?? Pozostaje jedno, pozostaje liczyć przez 3 lata na brata, który zablokuje wszystko co się blokować da. W celu zamknięcia gumna z dobrodziejstwem inwentarza, należy dogadać się z układem. Układ WRÓĆ! Tylko szeroka koalicja POLiDPSL daje szanse na powrót do gospodarki, powrót Polski do Europy, jako fragmentu cywilizacji zachodniej. Dość masówek, dość bełkotu ideologicznego o rozliczeniach i ubecji, o aferach i złodziejstwie. Przez dwa lata złapaliście jednego kardiochirurga, jednego doradcę Leppera, kilku kolegów waszego ministra na dopingu i doradcę prezia dealera prochów. Z komuchów zrobiliście ministrów w osobie towarzysza Kryże, towarzysza Jasińskiego, w końcu towarzysza prokuratora 30 lat w PRL.

Oto 148cm kompleksów portret własny, w sosie kołtuńskim z zasmażką narodowo - socjalistyczną i całą nutą dewocji połączonej z toruńskim sekciarstwem. Nikt dziś nie wie czy będą wybory, na pewno nie wie tego strateg. Strateg się modli, aby stał się cud i dało się z tego bagna jakoś wyjść. Strach nim kieruje, dlatego ciężko powiedzieć co mu do głowy wpadnie. Jeśli się bardziej przerazi utraty władzy, przeprosi się z Lepperem i jeszcze będziemy mieli trzecią nominację jak się patrzy i to w świetle kamer na życzenie Leppera. Jak się przestraszy utraty resztek poparcia, pójdzie na wybory z tym co mu zostało, żeby z bratem psuć co się da. Liczę, że i tę przyjemność odbierze mu kochana postkomuna, cudo partia, światli, cywilizowani ludzie, prawdziwi światowcy w porównani z remizą pisową. Będę trzymał kciuki za powrót Hausera, jak się okazuję najodważniejszego ministra finansów, człowieka który wprowadził 19% podatek liniowy. Będę czekał na Belke, który przy wzroście 4 razy mniejszym od obecnego i po degrengoladzie AWS, z dziurą budżetową jak lej po bombie, zostawił Polsce nadwyżkę budżetową, mimo powszechnego złodziejstwa i afer. Czekam na Szejnfelda, autora pakietu, który nakrywa czapką sugestie Kluski, nie mające najmniejszych szans na zmaterializowanie się w postaci ustawy, pół roku minęło od demagogicznej konferencji. Jakim fajnym ministrem wydaje się dowcipny i nie karany Pawlak, po ministrze Jurgielu i Lepperze. Fantastycznym ministrem byłby nawet Jan Maria w resorcie MSWiA, po wyszktałciuchu Ludwiku od informatyzacji kraju. Genialnym marszałkiem będzie Zdrojewski, nawet Pitera, po pani marszałek z SO jawi się wybitną. Czekam na ministra spraw zagranicznych takiego jak Bartoszewski, więzień Oświęcimia, który jadąc do Niemiec miał kwiat zwrócony kwieciem w górze, nie pianę na ustach, jak ci co wszystkie zawieruchy przesiedzieli u mamy pod pierzyną. Bartoszewski, po samej zapowiedzi wizyty, już miał sukces w reku i szacunek u wszystkich niemieckich polityków od lewa do prawa. Czekam na siłę spokoju Mazowieckiego, marzy mi się gruba kreska odcinająca wszechpolską głupotę IVRP od przyszłości Polski. `Tu jest Irlandia'.

matka_kurka 2007-07-19 11:29
Głosów: 120


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=852
komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekstDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 589


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków. 2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane pr... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 484


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą  jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

matka_kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 236


07 maja 2007 by Matka Kurka

Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę podobieństwa!
Komentarz do sprawy. Parafrazując słowa aktorki: "kochani, w Polsce zmartwychwstał komunizm". Już kiedyś tłumaczyłem wyznawcom PiS i samemu PiS czym jest prawica w ujęciu tradycyjnym, historycznym. Z tego co widzę, nauka poszła w las i dalej na topie jest ideologia. Nie ma rady, przerobimy ten materiał raz jeszcze i tak do skutku, czyli do końca kadencji. Drodzy w PiSie, baranki boże, stadko pędzące na rzeź, co to się tak nieludzko podnieca komunizmem, posłuchajcie i spróbujcie pojąć. Prawica w znaczeniu ideowym, to przywiązanie do tradycji, często wsparte religią, szacunek dla elity narodu, autorytetów, inteligencji. Prawica zawsze wspierała książęta i magnatów, nigdy nie była reprezentacją czworaków i półanalfabetów. Prawica w znaczeniu społeczno-ekonomicznym to przedstawiciel klasy śred... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-07 12:46
Głosów: 189


04 czerwca 2007 by Matka Kurka

Ta koalicja jest pokłosiem wypaczeń okragłego stołu i schedą poskomunistyczną!
Ostatnio dzieje się sporo, buduje się klimat demokracji centralnie sterowanych wyborów i gustów, odgórnie zarządzanej historii. Wizyta w księgarni przyprawia o gęsią skórkę, można wybrać `Transantalntyk', przeczytać i co gorsze zrozumieć, a to już jest gafa dyplomatyczna. Można poddać się dziwnej edukacji', nowych wersji starych historii, jak historia najgorszego rządu w dziejach Polski, zwanego rządem Nocnej Zmiany, dziś uznanym za rząd najlepszy, walczący ze zgniłym kompromisem okrągłego stołu. Ten głos padł między innymi z ust Jarosława Kaczyńskiego, ponad 12-letniego współpracownika Lecha Wałęsy, współtwórcy obrad, tego samego Jarosława, który uczestniczył w obradach okrągłego stołu, człowieka, który z postkomunistycznym ZSL i SD wynegocjował rząd Mazowieckiego. Jego brat - Lech Kaczy... cały tekst >>

matka_kurka 2007-06-04 15:13
Głosów: 176


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 173


12 lipca 2007 by Matka Kurka

Jak nisko upadł PiS, widać po tym jak bardzo Lepper ma rację! Zatopić PiS!
Ładne towarzycho wokół naszych rewolucjonistów: dealer prochów, drobny cinkciarz, nowe kadry, junacy IVRP. Dotąd twierdziłem, że zdublowane 148 cm kompleksów wyeksploatowało nieludzko takie pojęcia jak prawo i sprawiedliwość, ale wydaje się, że bardziej wyczerpane są słowa: żenada, upadek, dno. Lepper uciekł spod gilotyny??? Mamy zatem już oficjalnie ogłoszony wyrok. Winny, ale dowody zostały zniszczone. Nie mamy na Leppera nic, ale i tak będziemy drzeć na konferencjach koszule i larum grać, pomniki stawiać naszej czujnej władzy. 148 cm kompleksów przyznało się tym samym, że kierownik PGR, wójt Mrągowa i jakiś tajemniczy drągal, wyglądający na `psychola' rozpracowali wielką polityczną policję CBA. Rozpracowali i wymyśli następny dowcip o IVRP. Były sobie Ruski z IVRP, wójt Mrągowa, kierow... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-12 11:22
Głosów: 168


08 lipca 2007 by Matka Kurka

Polska katolicka, to nie tragedia! Tragedią jest Polska Rydzyka i Kaczyńskich!
Ustalmy parę rzeczy, zanim przejdziemy do rzeczy. Matka Boska Częstochowska, to jeden z tysięcy cudownych obrazów rozmieszczonych na całej jednej i drugiej półkuli. Kim jest Matka Boska. Matka Boska była 16 letnią żoną około sześćdziesięcioletniego Józefa. Józef i Maria (Matka Boska) nie mogli mieć dzieci, ale bardzo modlili się do Boga (słowa mojego katechety, utkwiły mi w pamięci do dziś) i stał się cud. Zanim o cudzie, najpierw o Bogu. Do jakiego Boga modlili się Józef i Maria. Modlili się do Boga żydowskiego, który ich wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie mogli się modlić do Boga innego, gdyż dopiero ich syn uświadomił im i wielu milionom, że jest synem bożym, ale nawet i On, nie twierdził, że jest synem nowego Boga, on twierdził, ze jest synem Boga żydowskiego, synem Boga ze... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-08 17:23
Głosów: 164


13 lipca 2007 by Matka Kurka

Żydzi dali Polakom religię i kulturę! Niemcy cywilizację, Polacy Polakom piekło!
Polak, zwłaszcza katolik, który jest antysemitą, naraża na śmieszność siebie, własną religię i własną ojczyznę. Jako naród, przez wieki uczyliśmy się od Żydów, Żydom w ogromnej części zawdzięczamy dorobek kulturalny, Żydom w całości zawdzięczamy religię. Dzięki Niemcom, których podglądaliśmy, mamy jakiekolwiek zręby cywilizacji, technologii i wszystkie poniemieckie autostrady. Dzięki Rosji, potem ZSRR mamy ciemny, zrusyfikowany, obnoszący święte obrazy po wsiach lud i mamy ludu delegata - partię PiS. Przez te dwa lata sprofanowano do imentu słowa prawo i sprawiedliwość, ale jeszcze bardziej sponiewierano inne słowa, mianowicie `strategia' i `wybitny polityk'. Wiemy kogo dotyczą te pokaleczone słowa, komu są na wyrost przypisywane i jak bardzo mu z nimi `do twarzy'. Zanim przejdę do komedii... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-13 19:46
Głosów: 162


27 kwietnia 2007 by Matka Kurka

Spektakularne zwycięstwo Komorowskiego, techniczny nokaut PiS i Ludwika ! Dechy!
Nie sądziłem, że dożyję takiej chwili, w której będzie mi dane napisać dobre słowo o polskim polityku. Swoich sympatii politycznych nie skrywam, ponieważ ukrywanie czegoś, co nie istnieje, wydaje mi się dmuchaniem na zimne. Mam jakieś tam wybory mniejszego zła, co między wierszami można wyczytać. W każdym razie, nie zdarzyło mi się kibicować jakiejkolwiek partii, kibicować i wznosić slogany, nie zdarzyło mi się i nie zdarzy, polityka jest dla mnie jak wrzód na pośladku, brzydkie, bolesne, ale jednak skupiające wszelkie zarazki społecznego organizmu w jednym miejscu, co pozwala na jako taką kontrolę, w skrajnym wypadku: na przecięcie. Tym trudniej jest mi pisać o polityku w sposób pozytywny, że wobec polityka mam daleko posuniętą nieufność, bez względu na to skąd polityk przychodzi. Być moż... cały tekst >>

matka_kurka 2007-04-27 20:02
Głosów: 162Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Bład Schrödera, bład Belki i pierwiastek

Quo vadis, MEN-ie?

Siedem grzechów głównych ustawy lustracyjnej

Laboratorium Czwartej Rzeczypospolitej

Decyzja Bronisława Geremka