Oddanych glosow 18616
najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (5,85 MB)Można głosować albo na postkomune i liberałów POLiD, albo na komunę z PiS!
Andrzej Lepper naszym przyjacielem jest i Roman Giertych też. Obaj panowie, jak nigdy dotąd, mają okazję odkupić swoje winny i zdobyć uznanie rozsądnej części społeczeństwa. Muszą tylko zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze powiedzieć jak było naprawdę, od zaplecza, od kuchni. Powiedzenie jak było naprawdę w IVRP nieistniejącej, daje nadzieję, że ciemny lud zwróci zakupiony towar. Jak było naprawdę, w zasadzie wiemy, ale zeznania świadków dodadzą degrengoladzie urzędowej mocy, którą będzie można wykorzystać poprzez wyciąganie wniosków i uczenie się na cudzych błędach, nie zapominając o komisjach śledczych. Drugą rzecz, jaką winni zrobić obaj panowie, to przeciągnąć na swoja stronę rydza, mielibyśmy wówczas wszystko co najgorsze w Polsce pod jednym szyldem. Populistyczny socjalizm Leppera, nacjonalistyczny bełkot LPR i sekciarstwo `katolickie' rydza. Po takim zabiegu mielibyśmy również góra 15% dla PiS i nie więcej jak 10% dla LiS, to są piękne proporcje. Co prawda 25% marginesu społecznego w 40 milionowym narodzie daje całkiem przyzwoite i niepokojące liczby, ale ja głęboko wierzę, że z tych 15% PiSu, co najmniej 5% to ludzie uczciwi, przyzwoici, przywiązani do narodowej tradycji i tylko dlatego, że nie ma w Polsce prawdziwej patriotycznej prawicy, wybrali, jak my wszyscy, mniejsze zło. Poza wszystkim 25% w sumie, to nie 27 PiS, 8% LPR i 11% SO, to dopiero robi wrażenie epidemii.

Ja tu sobie pisze w klimacie życzeniowym, w aurze zaklinania rzeczywistości, jednak z drugiej strony, wyobrażam sobie kampanię następująco. PiS i Lis jako śmiertelni i bezpośredni wrogowie. Po drugiej stronie PO i LiD, w pewnym sensie konkurencja, ale konkurencja w zawodach zwanych krytyka PiS z przeszkodami. Te dwie formacje jeśli mają rozum, nie powinny sobie robić krzywdy, w zasadzie w ogóle nie muszą robić krzywdy nikomu. Wojna PO PiS siłą rzeczy musi się wyciszyć, nie wierzę aby Lepper i Giertych o to nie zadbali, atakując PiS za wszelkie upokorzenia. Jeśli coś PiS ciśnie w stronę PO i Lid, to tradycyjny bełkot o komuchach i aferałach, to nikogo rozsądnego nawet nie zadraśnie, co tu dopiero mówić o śmiertelnych ranach. LiS spadł nam jak z nieba, nic lepszego Polsce nie mogło się przytrafić, rozproszenie patologii zebranej pod szyldem PiS, na patologię ekstremalną pod szyldem Lis i patologię z lekką nutką desperacji osieroconego elektoratu prawicy, firmowanej przez PiS. Uporządkowanie tego, co wydawało się nie do uporządkowania, powoli się realizuje. Mamy wzrost gospodarczy, mamy Euro 2012, mamy dotacje z UE, mamy idealny moment na przeprowadzenie wielkich reform, potrzeba nam tylko kompetentnego UKŁADU. Tak, tak układ musi wrócić, komuchy z liberałami do roboty.

Dlaczego??? To proste jak drucik. Wyobraźcie sobie wybór ministra finansów w koalicji LiDPO, mamy tu Belkę, Hausera, Szejnfelda, Chlebowskiego, ministra spraw zagranicznych Komorowskiego, Wolskiego, Rossatiego, Geremka. Mało mnie obchodzi, jaka jest ocena estetyczno-moralna tych ludzi. Ja nie widze wśród nich dygnitarzy PZPR, nie ma wśród nich ludzi z wyrokami i każdy mówi `włączam'. Różnica jakościowa w porównaniu z koalicja PiSLiS do wyłapanie jednym i to zezowatym okiem. Niech mi tu nie bzyczy za uchem nieudolna, fanatyczna nawałnica IVRP o Bogu Honorze Ojczyźnie. W ustach tych co wzięli sobie do pomocy w rewolucji moralnej komunistycznego sędziego Kryże, zarządcę WSW i członka PZPR Jasińskiego, Wassermanna prokuratora PRL z 30 letnim stażem i okrasili to wszystko recydywistami rzucającymi bronami, brzmi to jak profanacja. Milczeć i nie bzyczeć porofanatorzy. Po drugiej stronie mamy biedne PiS gdzie ministrem finansów była pani Lubińska chyba całe dwa miesiące, potem jakiś dwóch kolesiów co ich nazwisk nikt już nie pamięta. O ministrze spraw zagranicznych lepiej nie wspominać, z litości i dla dobra kraju. Reszta wspomnień jak minister od morza, kibic Widzewa, minister Kalata z SLD i inne `ministry' olaboga . Mnie i śmiem twierdzić wiele milionów rodaków interesuje, żeby hasłem przewodnim kolejnej władzy było wykrzyczane z Tatr i odbite echem od Bałtyku: `Tu jest Irlandia, wracajcie'. Jeśli są kolekcjonerzy demagogii, zachwycający się hasłem `Tu jest Polska', wykrzyczanym do kilkudziesięciu tysięcy dewotek na Jasnej Górze, daj im i pożal się Boże. Polska jest krajem, wymagającym gospodarza, nie kolejnych kaznodziejów, każdy kto ma pojęcie powinien zostać zaprzęgnięty do roboty.

Rozliczanie historii i ideologii jest polską specjalnością, mnie już od tych specjałów przygotowywanych przez kolejne ekipy mdli. Niech to będzie komuch, ale znający się na robocie, niech to będzie wredny i brzydki na twarzy liberał, ale niech przeprowadzi reformę służby zdrowia i finansów publicznych. Dość `romantycznego' pitu pitu, tamten siedział przy okrągłym stole, a ten donosił. Mieliście dwa lata oszołomiona IVRP, aby zrobić porządek z komuchami, a wy z komuchów zrobiliście ministrów, służby cpecjalne. Mieliście dwa lata na wyjaśnienie afery osocza, Orlen, PZU, Rywin i wielu innych, a wy zastawialiście wnyki na Piotra R. i kardiochirurga. Zamiast szukać afer, szukaliście bilbordów w PZU. Wystarczy tandeciarze, ani z was uczciwi, ani patrioci, jesteście komucholubni i do tego ociężali. Pora na kompetencje bez zaglądania w życiorysy i legitymacje partyjne, pora odbudować wizerunek Polski jako cywilizacji, nie skansenu. To mogą zrobić tylko ludzie kompetentni, takich widzę w PO i Lid, nawet w chłopskim PSL jest co najmniej 5 ministrów rolnictwa nakrywających czapka towarzysza Jurgiela, czy jak mu tam było (minister z PiS) i Leppera. `Tu jest Irlandia'!!.

PS - Uwaga techniczna dla wiernych czytelników IVRP, którzy nie mogą już czytać tej grafomanii. Nie wkładajcie w nick matka_kurka, samodzielnie funkcjonujące nicki kolegi archiwum, Yoli mumii koleżanek wiedźmy i Eli i wielu, wielu innych normalnych czytelników, którzy jako nieliczni i wbrew powszechnej głupocie potrafią patrzeć krytycznie na to co czytają i widzą dookoła. Ja to ja, oni to ich `ja'. Te `klakierskie' komentarze często są dla mnie powodem `zazdrości', inspiracji i weryfikacji przemyśleń. Nie ośmieszajcie się teoriami mnogości nicków i nie puszczajcie swoich `szpiegowskich' baków w stronę wartościowych ludzi, plujcie na mnie, ja to uwielbiam. To są osobowości, od których się uczę, was niestety niczego nauczyć się nie da, od was tym bardziej. I jeszcze jedno, nie mam ani czasu i powiem nieskromnie powodów, by pod różnymi wcieleniami kadzić własnym słowom, te płytkie praktyki są powszechnie stosowane przez klakierów PiS i nawet się z tym nie kryją. Na forum milczę, bo z głupim w polemikę wdawać się nie będę, a z inteligentnym rozumiem się bez słów.

matka_kurka 2007-07-18 18:09
Głosów: 132


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=851
komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekstDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 589


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków. 2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane pr... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 484


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą  jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

matka_kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 236


07 maja 2007 by Matka Kurka

Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę podobieństwa!
Komentarz do sprawy. Parafrazując słowa aktorki: "kochani, w Polsce zmartwychwstał komunizm". Już kiedyś tłumaczyłem wyznawcom PiS i samemu PiS czym jest prawica w ujęciu tradycyjnym, historycznym. Z tego co widzę, nauka poszła w las i dalej na topie jest ideologia. Nie ma rady, przerobimy ten materiał raz jeszcze i tak do skutku, czyli do końca kadencji. Drodzy w PiSie, baranki boże, stadko pędzące na rzeź, co to się tak nieludzko podnieca komunizmem, posłuchajcie i spróbujcie pojąć. Prawica w znaczeniu ideowym, to przywiązanie do tradycji, często wsparte religią, szacunek dla elity narodu, autorytetów, inteligencji. Prawica zawsze wspierała książęta i magnatów, nigdy nie była reprezentacją czworaków i półanalfabetów. Prawica w znaczeniu społeczno-ekonomicznym to przedstawiciel klasy śred... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-07 12:46
Głosów: 189


04 czerwca 2007 by Matka Kurka

Ta koalicja jest pokłosiem wypaczeń okragłego stołu i schedą poskomunistyczną!
Ostatnio dzieje się sporo, buduje się klimat demokracji centralnie sterowanych wyborów i gustów, odgórnie zarządzanej historii. Wizyta w księgarni przyprawia o gęsią skórkę, można wybrać `Transantalntyk', przeczytać i co gorsze zrozumieć, a to już jest gafa dyplomatyczna. Można poddać się dziwnej edukacji', nowych wersji starych historii, jak historia najgorszego rządu w dziejach Polski, zwanego rządem Nocnej Zmiany, dziś uznanym za rząd najlepszy, walczący ze zgniłym kompromisem okrągłego stołu. Ten głos padł między innymi z ust Jarosława Kaczyńskiego, ponad 12-letniego współpracownika Lecha Wałęsy, współtwórcy obrad, tego samego Jarosława, który uczestniczył w obradach okrągłego stołu, człowieka, który z postkomunistycznym ZSL i SD wynegocjował rząd Mazowieckiego. Jego brat - Lech Kaczy... cały tekst >>

matka_kurka 2007-06-04 15:13
Głosów: 176


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 173


12 lipca 2007 by Matka Kurka

Jak nisko upadł PiS, widać po tym jak bardzo Lepper ma rację! Zatopić PiS!
Ładne towarzycho wokół naszych rewolucjonistów: dealer prochów, drobny cinkciarz, nowe kadry, junacy IVRP. Dotąd twierdziłem, że zdublowane 148 cm kompleksów wyeksploatowało nieludzko takie pojęcia jak prawo i sprawiedliwość, ale wydaje się, że bardziej wyczerpane są słowa: żenada, upadek, dno. Lepper uciekł spod gilotyny??? Mamy zatem już oficjalnie ogłoszony wyrok. Winny, ale dowody zostały zniszczone. Nie mamy na Leppera nic, ale i tak będziemy drzeć na konferencjach koszule i larum grać, pomniki stawiać naszej czujnej władzy. 148 cm kompleksów przyznało się tym samym, że kierownik PGR, wójt Mrągowa i jakiś tajemniczy drągal, wyglądający na `psychola' rozpracowali wielką polityczną policję CBA. Rozpracowali i wymyśli następny dowcip o IVRP. Były sobie Ruski z IVRP, wójt Mrągowa, kierow... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-12 11:22
Głosów: 168


08 lipca 2007 by Matka Kurka

Polska katolicka, to nie tragedia! Tragedią jest Polska Rydzyka i Kaczyńskich!
Ustalmy parę rzeczy, zanim przejdziemy do rzeczy. Matka Boska Częstochowska, to jeden z tysięcy cudownych obrazów rozmieszczonych na całej jednej i drugiej półkuli. Kim jest Matka Boska. Matka Boska była 16 letnią żoną około sześćdziesięcioletniego Józefa. Józef i Maria (Matka Boska) nie mogli mieć dzieci, ale bardzo modlili się do Boga (słowa mojego katechety, utkwiły mi w pamięci do dziś) i stał się cud. Zanim o cudzie, najpierw o Bogu. Do jakiego Boga modlili się Józef i Maria. Modlili się do Boga żydowskiego, który ich wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie mogli się modlić do Boga innego, gdyż dopiero ich syn uświadomił im i wielu milionom, że jest synem bożym, ale nawet i On, nie twierdził, że jest synem nowego Boga, on twierdził, ze jest synem Boga żydowskiego, synem Boga ze... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-08 17:23
Głosów: 164


13 lipca 2007 by Matka Kurka

Żydzi dali Polakom religię i kulturę! Niemcy cywilizację, Polacy Polakom piekło!
Polak, zwłaszcza katolik, który jest antysemitą, naraża na śmieszność siebie, własną religię i własną ojczyznę. Jako naród, przez wieki uczyliśmy się od Żydów, Żydom w ogromnej części zawdzięczamy dorobek kulturalny, Żydom w całości zawdzięczamy religię. Dzięki Niemcom, których podglądaliśmy, mamy jakiekolwiek zręby cywilizacji, technologii i wszystkie poniemieckie autostrady. Dzięki Rosji, potem ZSRR mamy ciemny, zrusyfikowany, obnoszący święte obrazy po wsiach lud i mamy ludu delegata - partię PiS. Przez te dwa lata sprofanowano do imentu słowa prawo i sprawiedliwość, ale jeszcze bardziej sponiewierano inne słowa, mianowicie `strategia' i `wybitny polityk'. Wiemy kogo dotyczą te pokaleczone słowa, komu są na wyrost przypisywane i jak bardzo mu z nimi `do twarzy'. Zanim przejdę do komedii... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-13 19:46
Głosów: 162


27 kwietnia 2007 by Matka Kurka

Spektakularne zwycięstwo Komorowskiego, techniczny nokaut PiS i Ludwika ! Dechy!
Nie sądziłem, że dożyję takiej chwili, w której będzie mi dane napisać dobre słowo o polskim polityku. Swoich sympatii politycznych nie skrywam, ponieważ ukrywanie czegoś, co nie istnieje, wydaje mi się dmuchaniem na zimne. Mam jakieś tam wybory mniejszego zła, co między wierszami można wyczytać. W każdym razie, nie zdarzyło mi się kibicować jakiejkolwiek partii, kibicować i wznosić slogany, nie zdarzyło mi się i nie zdarzy, polityka jest dla mnie jak wrzód na pośladku, brzydkie, bolesne, ale jednak skupiające wszelkie zarazki społecznego organizmu w jednym miejscu, co pozwala na jako taką kontrolę, w skrajnym wypadku: na przecięcie. Tym trudniej jest mi pisać o polityku w sposób pozytywny, że wobec polityka mam daleko posuniętą nieufność, bez względu na to skąd polityk przychodzi. Być moż... cały tekst >>

matka_kurka 2007-04-27 20:02
Głosów: 162Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Bład Schrödera, bład Belki i pierwiastek

Quo vadis, MEN-ie?

Siedem grzechów głównych ustawy lustracyjnej

Laboratorium Czwartej Rzeczypospolitej

Decyzja Bronisława Geremka