Oddanych glosow 18616
najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (5,85 MB)Należy spodziewać sie nowej afery wymierzonej w LiS! Po wyborach tylko POSLDPSL!
Tak jak myślałem rano, tak mi zostało do wieczora. Koalicja jest i mam wrażenie, że to pierwsze mistrzowskie posunięcie beznadziejnych polityków z LPR i SO, przypadkowe, wynikające ze strachu, ale jednak genialne. Przystawki nieświadomie stosują metodę PiS. My chcemy koalicji dla Polski, dobro Polski ponad wszystko., Patrzcie Polacy jak zostaliśmy oszukani, sponiewierani, potraktowani esbecją, mimo wszystko dla dobra Polski zostaniemy w koalicji IVRP, bo jesteśmy ponad podziały i osobiste cierpienia. Z drugiej strony robią to co PiS z nimi w przeszłości, nazywają ministrów po imieniu, domagają się komisji śledczych, czyli awanturują się, jak PiS, knują, intrygują i wychodzą na obrońców słusznej sprawy. To co tyle miesięcy przyklejał strateg przystawkom, my tu walczymy o standardy z miernotami, bo nie mamy wyjścia, PO zdradziła, zaciskamy zęby mimo wrogiej, sabotującej roboty. Jak myślicie dlaczego strateg nie powiedział dość tej koalicji?? Przecież wcześniej wystarczyło, że Giertych zbyt nisko się ukłonił i były wysyłane orędzia do narodu, będą czy nie będą nowe wybory. Kto by pomyślał, parę miesięcy temu, że koalicja może trwać po tym jak obaj panowie oficjalnie stają okoniem, jeden pisze list do brata, że z tą CBA coś nie teges, obaj domagają się komisji śledczej, de facto przeciw PiS. Otwarcie krytykują ministrów i to ministrów najważniejszych z ważnych, jak Ziobro, Wassermann plus komisarz Kamiński. Strateg natomiast jakby nie słyszał i to on, co Kurskiego chciał wylać za torebkę Szczypińskiej, on wypasiony kompleksami i wrażliwą dumą, jak lekko bite BMW 7 klimą. Ten przewrażliwiony na swoim niewielkim punkcie, który ledwie rzuca cień, udaje że nie słyszy co się do niego mówi. Syndrom Rydzyka, właściwie to nic się nie stało, media podsycają atmosferę itd. Niesamowite prawda? Nie ten człowiek! Co się stało z naszym strategiem?? Strateg skołowaciał, ktoś zajął mu ulubioną pozycję walczącej ofiary. Poza tym jest w bardzo niewygodnej sytuacji. Gdyby zmiksowane przystawki krzyknęły: wychodzimy z koalicji, 148 cm kompleksów miałoby swoją ulubioną zabawkę w ręku. Nie ma rady, koalicjanci występują przeciw Polsce, przestraszyli się prawa i sprawiedliwości, a prawo musi być równe dla wszystkich. Stało się, dla dobra Polski oddajemy władzę, tak się rządzić nie da.

Taki klops, tę kwestie wygłosił na konferencji LiS i co teraz?? Jak tu zwołać nowe wybory, kiedy ewidentnym winnym wyborów zostaje PiS. PiS w roli awanturnika rozbijającego koalicje? Nigdy!! Trzeba jakimsik sposobem zrobić tak, co by wyszło na tych, co ma wyjść. PO odpada, o dziwo inteligentnie stoi z boku i czeka jak się przyjaciele zagryzą miedzy sobą. Numer z PO już nie odpowiada, numer z PO nie przejdzie. Nie pozostaje nic innego, jak postawić LiS w tej roli. Lepszy wróg od PO, ponieważ wbrew temu co tam strateg burknął, boi się Lisa i ma się czego bać, to najbardziej bezpośrednia konkurencja. Łatwo powiedzieć postawić, ale jak?? Jak to jak? Tak jak zwykle, rzucić oskarżenia. Niewielu dziś pamięta sprawę finansowania LPR, sprawa głośna kilka tygodni temu, chłopaki pisały lewe umowy zlecenia i przepuszczały grubą kasę. Wisi sprawa weksli SO, w końcu nie ma jak dotąd formalnych zarzutów dla Leppera i nie ma wyroku w sprawie wysypywania zboża. Czego należy spodziewać się w najbliższym czasie? W najbliższym czasie trzeba się spodziewać wybuchu kolejnej afery wymierzonej w LiS, to jest więcej niż pewne, nie mam pojęcia co to będzie, gdybym miał zgadywać, to stawiam na porażające dowody w postaci przecieków, które zostaną nazwane taśmami Leppera. Może to być akt oskarżenia dla Leppera, może być sprawa finansowania LPR, może być wszystko. W ciągu najbliższych dni strateg będzie szukał pretekstu, aby odbić piłeczkę. Jak wystrzeli afera, wyjdzie 148 cm i powie, że sama Polsko rozumiesz, w tej sytuacji nie możemy rządzić z takimi ludźmi. Po tym wywodzie tradycyjne dwa kroki w tył, no nie mówimy nie, ale Giertych i Lepper nie mogą być ministrami do czasów wyjaśnienia, pitu, pitu.

Jeśli się zgodzą, przedłużenie agonii, jeśli nie, nowe wybory, tyle że z winy tamtych, nie PiS. Jedno w tym wszystkim jest pozytywne i pocieszające. Wiecie dlaczego Tusk przegrał wybory??? Dziadek? No dziadek też, ale przede wszystkim Cimoszewicz. Gdyby PO nie wykończyło Cimoszewicza, mielibyśmy prawdopodobnie Cimoszewicza na 3 miejscu z ponad 20% głosów, które oddałby Tuskowi. Co chce przez to powiedzieć, ano to że oto idzie stare, `prawica' będzie urządzać jatki między sobą, co w dużej mierze pozwoli złapać oddech LiD, a zwłaszcza wrogowi nr jeden - PO. PiS będzie musiał walczyć z bezpośrednią konkurencją, inteligentny elektorat odszedł już bezpowrotnie, trzeba będzie się bić o popegeerwoskie osiedla z Lisem. Przy dobrych układach powinno być tak, że `zauroczenie świeżością' Lis, szybko przejdzie, 23 % to mrzonki, również za sprawą jatki jaką urządzi PiS, co w sumie powinno dać Lisowi góra 9%. 9% to realny pulap dla LiS i to już nie 19%, które mieli oddzielnie w tej kadencji. PiS okaleczony z inteligentnego elektoratu, podgryziony przez LiS szacują jakieś 23% . Reszta dla PO, LiD, PSL. W tym miejscu z głębokim lękiem, ze 120 000 wątpliwości, chciałbym nieśmiało poprzeć koalicją PO SLD PSL, ewentualnie samo PSL, chociaz to moim zdaniem za mało. Tylko szeroka, silna koalicja ma jakiekolwiek szanse na zrealizowanie czegokolwiek, przy silnej opozycji, 32% to nie mało. Te 32% to połączone siły przegranych, PiS z Lisem na nowo się polubi gdy pogubi stołki na rzecz wrogów śmiertelnych. Gdy dodać do 32% obóz prezydencki stojącym murem za PiS, mamy sporej siły hamulcowego awanturnika. Tak to widzę i obym się nie mylił w proporcjach, a jeśli już to z przeszacowaniem LiSPiSa. Słucham? Co z POPiS? Niech spoczywa w spokoju, koalicje POPiS skreślam na starcie. Z PiS nie można budować Polski nowoczesnej, z PiS można budować tylko barykady i palisady, stawiać fundamenty pod remizy.

matka_kurka 2007-07-16 22:41
Głosów: 117


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=849
komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekstDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 589


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków. 2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane pr... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 484


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą  jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

matka_kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 236


07 maja 2007 by Matka Kurka

Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę podobieństwa!
Komentarz do sprawy. Parafrazując słowa aktorki: "kochani, w Polsce zmartwychwstał komunizm". Już kiedyś tłumaczyłem wyznawcom PiS i samemu PiS czym jest prawica w ujęciu tradycyjnym, historycznym. Z tego co widzę, nauka poszła w las i dalej na topie jest ideologia. Nie ma rady, przerobimy ten materiał raz jeszcze i tak do skutku, czyli do końca kadencji. Drodzy w PiSie, baranki boże, stadko pędzące na rzeź, co to się tak nieludzko podnieca komunizmem, posłuchajcie i spróbujcie pojąć. Prawica w znaczeniu ideowym, to przywiązanie do tradycji, często wsparte religią, szacunek dla elity narodu, autorytetów, inteligencji. Prawica zawsze wspierała książęta i magnatów, nigdy nie była reprezentacją czworaków i półanalfabetów. Prawica w znaczeniu społeczno-ekonomicznym to przedstawiciel klasy śred... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-07 12:46
Głosów: 189


04 czerwca 2007 by Matka Kurka

Ta koalicja jest pokłosiem wypaczeń okragłego stołu i schedą poskomunistyczną!
Ostatnio dzieje się sporo, buduje się klimat demokracji centralnie sterowanych wyborów i gustów, odgórnie zarządzanej historii. Wizyta w księgarni przyprawia o gęsią skórkę, można wybrać `Transantalntyk', przeczytać i co gorsze zrozumieć, a to już jest gafa dyplomatyczna. Można poddać się dziwnej edukacji', nowych wersji starych historii, jak historia najgorszego rządu w dziejach Polski, zwanego rządem Nocnej Zmiany, dziś uznanym za rząd najlepszy, walczący ze zgniłym kompromisem okrągłego stołu. Ten głos padł między innymi z ust Jarosława Kaczyńskiego, ponad 12-letniego współpracownika Lecha Wałęsy, współtwórcy obrad, tego samego Jarosława, który uczestniczył w obradach okrągłego stołu, człowieka, który z postkomunistycznym ZSL i SD wynegocjował rząd Mazowieckiego. Jego brat - Lech Kaczy... cały tekst >>

matka_kurka 2007-06-04 15:13
Głosów: 176


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 173


12 lipca 2007 by Matka Kurka

Jak nisko upadł PiS, widać po tym jak bardzo Lepper ma rację! Zatopić PiS!
Ładne towarzycho wokół naszych rewolucjonistów: dealer prochów, drobny cinkciarz, nowe kadry, junacy IVRP. Dotąd twierdziłem, że zdublowane 148 cm kompleksów wyeksploatowało nieludzko takie pojęcia jak prawo i sprawiedliwość, ale wydaje się, że bardziej wyczerpane są słowa: żenada, upadek, dno. Lepper uciekł spod gilotyny??? Mamy zatem już oficjalnie ogłoszony wyrok. Winny, ale dowody zostały zniszczone. Nie mamy na Leppera nic, ale i tak będziemy drzeć na konferencjach koszule i larum grać, pomniki stawiać naszej czujnej władzy. 148 cm kompleksów przyznało się tym samym, że kierownik PGR, wójt Mrągowa i jakiś tajemniczy drągal, wyglądający na `psychola' rozpracowali wielką polityczną policję CBA. Rozpracowali i wymyśli następny dowcip o IVRP. Były sobie Ruski z IVRP, wójt Mrągowa, kierow... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-12 11:22
Głosów: 168


08 lipca 2007 by Matka Kurka

Polska katolicka, to nie tragedia! Tragedią jest Polska Rydzyka i Kaczyńskich!
Ustalmy parę rzeczy, zanim przejdziemy do rzeczy. Matka Boska Częstochowska, to jeden z tysięcy cudownych obrazów rozmieszczonych na całej jednej i drugiej półkuli. Kim jest Matka Boska. Matka Boska była 16 letnią żoną około sześćdziesięcioletniego Józefa. Józef i Maria (Matka Boska) nie mogli mieć dzieci, ale bardzo modlili się do Boga (słowa mojego katechety, utkwiły mi w pamięci do dziś) i stał się cud. Zanim o cudzie, najpierw o Bogu. Do jakiego Boga modlili się Józef i Maria. Modlili się do Boga żydowskiego, który ich wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie mogli się modlić do Boga innego, gdyż dopiero ich syn uświadomił im i wielu milionom, że jest synem bożym, ale nawet i On, nie twierdził, że jest synem nowego Boga, on twierdził, ze jest synem Boga żydowskiego, synem Boga ze... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-08 17:23
Głosów: 164


13 lipca 2007 by Matka Kurka

Żydzi dali Polakom religię i kulturę! Niemcy cywilizację, Polacy Polakom piekło!
Polak, zwłaszcza katolik, który jest antysemitą, naraża na śmieszność siebie, własną religię i własną ojczyznę. Jako naród, przez wieki uczyliśmy się od Żydów, Żydom w ogromnej części zawdzięczamy dorobek kulturalny, Żydom w całości zawdzięczamy religię. Dzięki Niemcom, których podglądaliśmy, mamy jakiekolwiek zręby cywilizacji, technologii i wszystkie poniemieckie autostrady. Dzięki Rosji, potem ZSRR mamy ciemny, zrusyfikowany, obnoszący święte obrazy po wsiach lud i mamy ludu delegata - partię PiS. Przez te dwa lata sprofanowano do imentu słowa prawo i sprawiedliwość, ale jeszcze bardziej sponiewierano inne słowa, mianowicie `strategia' i `wybitny polityk'. Wiemy kogo dotyczą te pokaleczone słowa, komu są na wyrost przypisywane i jak bardzo mu z nimi `do twarzy'. Zanim przejdę do komedii... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-13 19:46
Głosów: 162


27 kwietnia 2007 by Matka Kurka

Spektakularne zwycięstwo Komorowskiego, techniczny nokaut PiS i Ludwika ! Dechy!
Nie sądziłem, że dożyję takiej chwili, w której będzie mi dane napisać dobre słowo o polskim polityku. Swoich sympatii politycznych nie skrywam, ponieważ ukrywanie czegoś, co nie istnieje, wydaje mi się dmuchaniem na zimne. Mam jakieś tam wybory mniejszego zła, co między wierszami można wyczytać. W każdym razie, nie zdarzyło mi się kibicować jakiejkolwiek partii, kibicować i wznosić slogany, nie zdarzyło mi się i nie zdarzy, polityka jest dla mnie jak wrzód na pośladku, brzydkie, bolesne, ale jednak skupiające wszelkie zarazki społecznego organizmu w jednym miejscu, co pozwala na jako taką kontrolę, w skrajnym wypadku: na przecięcie. Tym trudniej jest mi pisać o polityku w sposób pozytywny, że wobec polityka mam daleko posuniętą nieufność, bez względu na to skąd polityk przychodzi. Być moż... cały tekst >>

matka_kurka 2007-04-27 20:02
Głosów: 162Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Bład Schrödera, bład Belki i pierwiastek

Quo vadis, MEN-ie?

Siedem grzechów głównych ustawy lustracyjnej

Laboratorium Czwartej Rzeczypospolitej

Decyzja Bronisława Geremka