Oddanych glosow 18616
najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (5,85 MB)Jak nisko upadł PiS, widać po tym jak Lepper z Romanem zostali męczennikami!
Przeczytałem ten wywiad naszego Mefisto od czynnej działalności na pół etatu i nie powiem, żeby mnie to nie kosztowało zdrowia i zgagi. Gdyby chcieć to zrecenzować w jednym zdaniu, pacjent był łaskaw zwierzyć się co go boli, okazuje się, że bolą go nieludzko, rysy i odrapania na jego ulubionym kiju `bejsbolowym', który został wyjątkowo zaatakowany przez szczęki i potylice opozycji, mediów w końcu wrażego społeczeństwa. Jak to mawia elitarna elita wśród esencji narodu, panowie prawicowi publicyści, nasza debata publiczna zaśmiecona jest retoryką, wokół której skupiają się niezbyt mądre media. Panom `esencjom' chodzi o to, że na przykład gdzieś się tam przypadkiem wyrwie komuś jakiś `czynny szatan' i już mamy długie tygodniowe egzegezy z niebagatelną rolą ekspertów. Pytam panów esencjonalnych, a na czym innym tu się skupiać, jeśli nic innego poza retoryką nie ma. Poza wszystkim to nie `merytoryka' lecz właśnie retoryka doprowadziła do tego, że kilkudziesięciomilionowy naród uznał się za rasę panów. Patrzę na to co wyczesał z siebie, ten pożal się boże strateg i co słyszę. Słyszę gimnazjalne komentarze jakie spotykam każdego dnia pod swoimi wątkami. `Psy szczękają karawana idzie dalej', `Agresywna opozycja, najagresywniejsza od zawsze', `media powtarzają oczywistą nieprawdę na temat CBA' itd. Nie ma w tym cienia konkretów, no może za wyjątkiem odwołania 19 ministrów, ale i tu są tylko konfabulacje i jakieś hiperbole podwórkowej gwary .

Działania wraże zostały okrzyknięte kabaretem, nawiasem mówiąc ten człowiek powinien bardzo ostrożnie używać słowa kabaret, wywołuje wilka z lasu. Całe to pożal się Boże interwiew nie zgrzeszyło jednym argumentem, lanie wody, użalanie się nad sobą, hipokryzja pozbawiona szczypty wstydu. Jednak spróbujemy coś z tego wycisnąć bazując na wypłakanych traumach Mefisto. Traumy są trzy, wściekła opozycja, ofiary i kaci, Lepper i kabaret. Zacznę od końcowego kabaretu, przypominając, że pacjent sam się o to prosił. Trauma pierwsza - kabaret z Lepperem w tle. Odwołanie 19 ministrów należy się temu rządowi `jak psu micha', jest prawem opozycji, poza wszystkim z powodów czysto technicznych ma większe szanse powodzenia na przegłosowanie w Sejmie, niż odwołanie jednego nieudolnego premiera. Natomiast kabaretem w najgorszym gatunku, gdzie panienki tańczące kankana mają połatane barchany, były dymisje autorstwa naszego pacjenta lub sterowane przez pacjenta. Dymisja Kazimierza, który miał 80% poparcia społecznego i wymiana, na pacjenta z poparciem 30%. Dymisja i powrót Zyty, cyrk na kółkach, po drodze zmiana tandetnej ustawy lustracyjnej, aby w ogóle mogła wrócić, w sumie była to 5 zmiana na stanowisku ministra w ciągu 1,5 roku. Dymisja Ludwika, który się nie nadawał na szefa MSWiA, poszedł na parę tygodni urlopu, podczas którego zajmował się poznawaniem tajników cybernetyki, celem informatyzacji kraju.

Następnie z Ludwika, robi się marszałka Sejmu, drugą, najważniejszą osobę w państwie. Zatem gość mający problemy z utrzymaniem jednego resortu i z brakiem zaufania szefa, za pięć dwunasta w zupełnym chaosie, po wpadce ABW z Blidą, dostaje w swoje ręce więcej władzy niż posiadał wcześniej. Dymisja Andrzeja z kancelarii brata, po artykule na temat jego kontaktów z baronem Nawratem, spółka prowadzona przez obu panów jest szeroko analizowana przez prokuratorów. Do dnia dzisiejszego Andrzej nie oczyścił się z zarzutów, nie pozwał do sądu dziennikarza opisującego kulisy przekrętów w spółce jegomości. Andrzej, zgodnie z zasadami PiS został zdymisjonowany i po cichu przyjęty do kancelarii Mefisto, by już w świetle ramp dostać fuchę w TV publicznej. Dymisja Radka, ministra wychwalanego pod niebiosa przez opozycję. Dymisja Melllera, ministra do którego nawet SLD nie zgłaszała zastrzeżeń. Dymisja prezesa TV publicznej Bronisława, z powodu i tu uwaga: `nie mogłem dłużej chronić pana prezesa, uprzedzałem go', to jest dopiero kabaretowe uzasadnienie dymisji. W końcu powołanie na wicepremiera człowieka, który ma 4 prawomocne wyroki, kilka spraw toczących się w sądzie. Powołanie i dymisja, z powodu, znów uwaga, podejrzeń o popełnienie przestępstwa.

Zatem kabareciarz zdymisjonował recydywistę, którego wcześniej powołał, recydywistę broniącego się dodatkowo w kilku procesach, ponieważ padł na niego cień podejrzeń w związku z blamażem CBA. Panie Benny Hill, pan jesteś kabareciarz i to taki, co zakłada swojemu elektoratowi pantalony na oczy i strzela gumą od majtek. A przecież to jeszcze nie koniec tego skeczu, pan najpierw powołałeś recydywistę, potem uzasadniłeś dymisję gorzej niż to zarzucasz opozycji, mianowicie: `odwołuję warchoła'. Potem warchoła przyjąłeś na łono rewolucji, w nocy bez kamer i znów warchoła odwołałeś. Benny, człowieku, daj spokój już wystarczy, już się pośmialiśmy, nie bisuj z kabaretową opozycją, bo zaliczysz pomidorem w czoło, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść do końca nie wyśmianym. Trauma druga - wściekła opozycja. Porozmawiajmy o konkretach, nie jakimś tam mamrotaniu pensjonarki, jak to się na nią pani od polskiego uwzięła. Konkrety są takie, że wszystkie sztandarowe ustawy PiS, opozycja poparła bez wyjątku, mało tego, to koalicja robiła problemy, choćby Roman przy ustawie lustracyjnej. Powołanie CBA, rozwiązanie WSI, ustawa lustracyjna, uchwała umierająca za pierwiastek, wszystko zostało przegłosowane co do głosu, przez posłów opozycji, przynajmniej tych z PO. To dopiero początek agresji opozycji, bo opozycja poparła zdecydowaną większość projektów rządowych ostrożnie licząc jakieś 70%. Gdyby Suchocka, albo Miller miał taką opozycję, wystawiliby jej pomnik, a już na pewno Suchocka nie zostałby przez partię Bennego odwołana. Chyba wszystko na temat agresji opozycji. Nie tylko dało się rządzić z opozycją, ale wręcz idealne warunki do rządzenia opozycja zapewniała, w każdej merytorycznej, czyli naprawiającej państwo ustawie, oczywiście w wyborach kolesiów na wszystkie możliwe posady, agresywna opozycja glosowała przeciw, dziwienie się temu, `jest kabaretowe'.

Trauma trzecia - ofiary i kaci. Tu już mammy ewidentny dekalog Kalego. Nie ma takiej opcji politycznej, której PiS nie wyzwałby od najgorszych, nie sponiewierał i nie próbował zaszantażować. Dotyczy to wszystkich, zarówno przyjaciół z koalicji, jak i wrogów z opozycji. Agresja jeszcze przed wyborami?? Ależ w całej rociągłosci, agresywny dziadek z Wehrmachtu, w aferalnych okolicznościach znikające produkty z lodówek prostego ludu, w końcu sam ciemny lud. Topienie platformy na antenie sekciarza, hańbiącego polski katolicyzm i promowanie POPiS w łże-mediach. Kończę ten `podwątek' wątku ofiar i katów, błyskawicznie, bo nie mdli od wylewanych łez nad porysowanym `bejsbolem'. Niestety są kolejne `podwątki', mamy pierwszy rząd, który obraża nie tylko opozycję, swoich koalicjantów wsadza do więzienia, ale rząd który wydał wojnę grupom zawodowym i społecznym. Lekarze zostali okrzyknięcie złodziejami i mordercami, pielęgniarki przestępcami, nauczyciele lewakami, prawnicy korporacyjnymi aferzystami, inteligencja łze-elitą. Wszystkie te ciepłe słowa pod adresem milionów wypowiedziała ofiara Benny z resztą cyrku. Mamy pierwszy rząd, który obraża społeczeństwo, wykształciuchy i lumpenliberały sterowane przez media. My tu jesteśmy naród, reszta stoi tam gdzie ZOMO i czynni szatani opłacani przez międzynarodowe grupy wpływów. W sferze ofiar i katów również jest kabaretowo i tym lakonicznym stwierdzaniem kończę z problematyką traumy.

Pozostaje podsumować całość, chociaż nie bardzo wiem czy ma sens, sumowanie, odejmowanie, pomnażanie i dzielenie zera, kompletnego zera. Sens natomiast ma i to głęboki coś zupełnie innego. Sens ma trzymanie na krótko Bennego, tak jak robi to inkwizytor z toruńskiej kruchty, tylko knut przemawia do kabereciarza. Naprawdę nie wolno mówić, to nie ma sensu, ręce opadają od tego absurdu, przecież tego nie da się słuchać. To wszystko prawda, tyle że Benny dokładnie na to liczy, słuchanie tego cyrkowca przypomina walkę z akwizytorami i właścicielami psów, które robią pod naszymi balkonami. Nie można powiedzieć to nie ma sensu, trzeba gonić towarzycho i to tak, aby wiedziało, że jak podskoczy raz jeszcze, będzie bolało dwa razy bardziej. Najgorsze jest milczenie i zniechęcenie, czyli cała technika błazna, `zamolestować' absurdami i kłamstwem. Powoływać przestępcę na wicepremiera i krzyczeć, że rewolucja moralna wchodzi w nową fazę, dymisjonować i drzeć japę, że walczy się o czystość w szeregach. Karać własnego posła, za to, że spytał o sukces, ogłaszać całemu narodowi, niemal w tym samym dniu zerwaną znajomość i siedzieć w krzakach, poświęcać Leppera, kiedy sekciarz obrzucił wyzwiskami, szwagierkę, brata. W końcu uznać za przeprosiny jakiś bełkot wydany półgębkiem i przez zęby. Trzeba każdego dnia, po każdym bezczelnie kłamliwym i arogancko wyplutym słowie, oddać słów 10 i zapowiedzieć kolejne 20. Nic gorszego nie może nam się zdarzyć, jak oswojenie się z kabareciarzami, oswojenie się z bezczelnością, kłamstwem sprzedawanym jako batalię o Polskę, w końcu krwawiącym bejsbolem jako ofiarą. Tej nawałnicy tandety nie da się pokonać siatką na motyle, tu trzeba zrobić unik, wyrwać z rąk `ofiary' `bejsbola' i walić z całej siły, nie przestawać gdy `ofira' padnie, lecz wbić osikowy gwóźdź do trumny, bo tak totalna głupota odradza się błyskawicznie, co widać na każdym arze naszego polskiego krajobrazu.

matka_kurka 2007-07-14 12:11
Głosów: 96


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=843
komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekstDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 589


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków. 2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane pr... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 484


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą  jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

matka_kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 236


07 maja 2007 by Matka Kurka

Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę podobieństwa!
Komentarz do sprawy. Parafrazując słowa aktorki: "kochani, w Polsce zmartwychwstał komunizm". Już kiedyś tłumaczyłem wyznawcom PiS i samemu PiS czym jest prawica w ujęciu tradycyjnym, historycznym. Z tego co widzę, nauka poszła w las i dalej na topie jest ideologia. Nie ma rady, przerobimy ten materiał raz jeszcze i tak do skutku, czyli do końca kadencji. Drodzy w PiSie, baranki boże, stadko pędzące na rzeź, co to się tak nieludzko podnieca komunizmem, posłuchajcie i spróbujcie pojąć. Prawica w znaczeniu ideowym, to przywiązanie do tradycji, często wsparte religią, szacunek dla elity narodu, autorytetów, inteligencji. Prawica zawsze wspierała książęta i magnatów, nigdy nie była reprezentacją czworaków i półanalfabetów. Prawica w znaczeniu społeczno-ekonomicznym to przedstawiciel klasy śred... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-07 12:46
Głosów: 189


04 czerwca 2007 by Matka Kurka

Ta koalicja jest pokłosiem wypaczeń okragłego stołu i schedą poskomunistyczną!
Ostatnio dzieje się sporo, buduje się klimat demokracji centralnie sterowanych wyborów i gustów, odgórnie zarządzanej historii. Wizyta w księgarni przyprawia o gęsią skórkę, można wybrać `Transantalntyk', przeczytać i co gorsze zrozumieć, a to już jest gafa dyplomatyczna. Można poddać się dziwnej edukacji', nowych wersji starych historii, jak historia najgorszego rządu w dziejach Polski, zwanego rządem Nocnej Zmiany, dziś uznanym za rząd najlepszy, walczący ze zgniłym kompromisem okrągłego stołu. Ten głos padł między innymi z ust Jarosława Kaczyńskiego, ponad 12-letniego współpracownika Lecha Wałęsy, współtwórcy obrad, tego samego Jarosława, który uczestniczył w obradach okrągłego stołu, człowieka, który z postkomunistycznym ZSL i SD wynegocjował rząd Mazowieckiego. Jego brat - Lech Kaczy... cały tekst >>

matka_kurka 2007-06-04 15:13
Głosów: 176


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 173


12 lipca 2007 by Matka Kurka

Jak nisko upadł PiS, widać po tym jak bardzo Lepper ma rację! Zatopić PiS!
Ładne towarzycho wokół naszych rewolucjonistów: dealer prochów, drobny cinkciarz, nowe kadry, junacy IVRP. Dotąd twierdziłem, że zdublowane 148 cm kompleksów wyeksploatowało nieludzko takie pojęcia jak prawo i sprawiedliwość, ale wydaje się, że bardziej wyczerpane są słowa: żenada, upadek, dno. Lepper uciekł spod gilotyny??? Mamy zatem już oficjalnie ogłoszony wyrok. Winny, ale dowody zostały zniszczone. Nie mamy na Leppera nic, ale i tak będziemy drzeć na konferencjach koszule i larum grać, pomniki stawiać naszej czujnej władzy. 148 cm kompleksów przyznało się tym samym, że kierownik PGR, wójt Mrągowa i jakiś tajemniczy drągal, wyglądający na `psychola' rozpracowali wielką polityczną policję CBA. Rozpracowali i wymyśli następny dowcip o IVRP. Były sobie Ruski z IVRP, wójt Mrągowa, kierow... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-12 11:22
Głosów: 168


08 lipca 2007 by Matka Kurka

Polska katolicka, to nie tragedia! Tragedią jest Polska Rydzyka i Kaczyńskich!
Ustalmy parę rzeczy, zanim przejdziemy do rzeczy. Matka Boska Częstochowska, to jeden z tysięcy cudownych obrazów rozmieszczonych na całej jednej i drugiej półkuli. Kim jest Matka Boska. Matka Boska była 16 letnią żoną około sześćdziesięcioletniego Józefa. Józef i Maria (Matka Boska) nie mogli mieć dzieci, ale bardzo modlili się do Boga (słowa mojego katechety, utkwiły mi w pamięci do dziś) i stał się cud. Zanim o cudzie, najpierw o Bogu. Do jakiego Boga modlili się Józef i Maria. Modlili się do Boga żydowskiego, który ich wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie mogli się modlić do Boga innego, gdyż dopiero ich syn uświadomił im i wielu milionom, że jest synem bożym, ale nawet i On, nie twierdził, że jest synem nowego Boga, on twierdził, ze jest synem Boga żydowskiego, synem Boga ze... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-08 17:23
Głosów: 164


13 lipca 2007 by Matka Kurka

Żydzi dali Polakom religię i kulturę! Niemcy cywilizację, Polacy Polakom piekło!
Polak, zwłaszcza katolik, który jest antysemitą, naraża na śmieszność siebie, własną religię i własną ojczyznę. Jako naród, przez wieki uczyliśmy się od Żydów, Żydom w ogromnej części zawdzięczamy dorobek kulturalny, Żydom w całości zawdzięczamy religię. Dzięki Niemcom, których podglądaliśmy, mamy jakiekolwiek zręby cywilizacji, technologii i wszystkie poniemieckie autostrady. Dzięki Rosji, potem ZSRR mamy ciemny, zrusyfikowany, obnoszący święte obrazy po wsiach lud i mamy ludu delegata - partię PiS. Przez te dwa lata sprofanowano do imentu słowa prawo i sprawiedliwość, ale jeszcze bardziej sponiewierano inne słowa, mianowicie `strategia' i `wybitny polityk'. Wiemy kogo dotyczą te pokaleczone słowa, komu są na wyrost przypisywane i jak bardzo mu z nimi `do twarzy'. Zanim przejdę do komedii... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-13 19:46
Głosów: 162


27 kwietnia 2007 by Matka Kurka

Spektakularne zwycięstwo Komorowskiego, techniczny nokaut PiS i Ludwika ! Dechy!
Nie sądziłem, że dożyję takiej chwili, w której będzie mi dane napisać dobre słowo o polskim polityku. Swoich sympatii politycznych nie skrywam, ponieważ ukrywanie czegoś, co nie istnieje, wydaje mi się dmuchaniem na zimne. Mam jakieś tam wybory mniejszego zła, co między wierszami można wyczytać. W każdym razie, nie zdarzyło mi się kibicować jakiejkolwiek partii, kibicować i wznosić slogany, nie zdarzyło mi się i nie zdarzy, polityka jest dla mnie jak wrzód na pośladku, brzydkie, bolesne, ale jednak skupiające wszelkie zarazki społecznego organizmu w jednym miejscu, co pozwala na jako taką kontrolę, w skrajnym wypadku: na przecięcie. Tym trudniej jest mi pisać o polityku w sposób pozytywny, że wobec polityka mam daleko posuniętą nieufność, bez względu na to skąd polityk przychodzi. Być moż... cały tekst >>

matka_kurka 2007-04-27 20:02
Głosów: 162Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Bład Schrödera, bład Belki i pierwiastek

Quo vadis, MEN-ie?

Siedem grzechów głównych ustawy lustracyjnej

Laboratorium Czwartej Rzeczypospolitej

Decyzja Bronisława Geremka