Oddanych glosow 18616
najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (5,85 MB)Żydzi dali Polakom religię i kulturę! Niemcy cywilizację, Polacy Polakom piekło!
Polak, zwłaszcza katolik, który jest antysemitą, naraża na śmieszność siebie, własną religię i własną ojczyznę. Jako naród, przez wieki uczyliśmy się od Żydów, Żydom w ogromnej części zawdzięczamy dorobek kulturalny, Żydom w całości zawdzięczamy religię. Dzięki Niemcom, których podglądaliśmy, mamy jakiekolwiek zręby cywilizacji, technologii i wszystkie poniemieckie autostrady. Dzięki Rosji, potem ZSRR mamy ciemny, zrusyfikowany, obnoszący święte obrazy po wsiach lud i mamy ludu delegata - partię PiS. Przez te dwa lata sprofanowano do imentu słowa prawo i sprawiedliwość, ale jeszcze bardziej sponiewierano inne słowa, mianowicie `strategia' i `wybitny polityk'. Wiemy kogo dotyczą te pokaleczone słowa, komu są na wyrost przypisywane i jak bardzo mu z nimi `do twarzy'. Zanim przejdę do komedii oglądanej na żywo, przyjrzyjmy się początkom kariery politycznej tego geniusza. Zaczął geniusz od działalności opozycyjnej za komuny, ponieważ na niewiele się przydawał, porty miał zawsze pełne, dlatego śp. Jacek oddelegował go do wygłaszania pogadanek ślusarzom, z dziedziny BHP i prawa pracy. W 1980 roku, przygarnął go Lech, przy którym tkwił 12 lat, no nie tak cięgiem, bo w stanie wojennym oczywiście podwinął ogonek i nie podpisując lojalki dwa razy, nie poszedł siedzieć. Cud prawdziwy, cud niespotykany w historii walki opozycji z komuną, za niepodisanie lojalki Kuroń z Michnikiem poszli siedzieć i wytoczono im proces o próbę obalanie ustroju, a tego tu bohatera SB po prostu puszcza do mamy i jeszcze daje mu robotę na uczelni w Białymstoku. Jak już można było pyskować, znów strateg wypłynął i usiadł przy okrągłym stole, brata posłał do Magdalenki, wynegocjował rząd Mazowieckiego, dogadując się z komuchami z SD i ZSL.

Potem pokłócił się Tadeuszem M., założył PC, która była zapleczem dla Lecha. PC dostała 8% w pierwszych wolnych wyborach i był to ich najlepszy wynik w historii. Lech wygrał i wziął obu do kancelarii, po roku obaj pobili się z `Mnietkiem' i wylecieli. W tym czasie gdy byli szefami kancelarii, ich bliski współpracownik Maciej Z. wymusił łapówkę na prezesach ART.B, był również oskarżony o poinformowanie prezesów ART.B, o planowanym aresztowaniu panów prezesów. Po latach Maciej Z. został skazany i poszedł siedzieć. W porównaniu z dzisiejszym współpracownikiem, płocią Piotrem R i jakimiś śmiesznymi 3 milionami, współpracownik Maciej Z. to rekin, a afery w jakich brał udział koleś partyjny panów K., przejdą na zawsze do annałów IIIRP. Po tym jak wylecieli z kancelarii, sklecili rząd, jak go potem nazwali rząd `prawdziwie polski'. Na mocy uchwały Korwina, wielkiego antyubeka, który w stanie wojennym podpisał lojalkę, że będzie grzecznym misiem, że misio nie będzie podskakiwał władzy ludowej, panowie K. opluli teczkami wszystkich dookoła, oczywiście zaczynając od Lecha. Mitem jest, słynne obalenie rządu. Po pierwsze żadne obalenie, tylko przegłosowanie, po drugie Jacek K. wielokrotnie skazany za mówienie prawdy, nie wspomniał w swoim filmie, że PC zanim odwołano rząd Olszewskiego groziło wyjściem z koalicji, miedzy innymi z powodu konfliktu z partią Jacka K. ZCHN, co zakończyło się opluciem szefa ZCHN teczką agenta, z czego kilkanaście lat później Chrzanowski się wybronił i oczyścił.

Po rządzie Olszewskiego, według terminologii 148 cm kompleksów, PC obaliło rząd Pawlaka i obaliło rząd Suchockiej. To doprowadziło do chaosu i nowych wyborów, nasz wielki strateg ledwie się wczołgał do sejmu z wynikiem poniżej 5%, jego chłopcy z rządu ropierzchli się w niepoliczalną ilość partyjek, a wygrała komuna i rządziła 4 lata. Następne wybory, to słynna AWS, partia PC startuje z listy AWS i wczołguje się do Sejmu. Ma 14 posłów, co oznacza, że jako samodzielne ugrupowanie nie wczołgałoby się w ogóle. Najzabawniejsze jest jednak to, że lider PC, brat Jarosław, startuje z listy ROP. Niesamowita komedia, czegoś podobnego historia polityki nie notowała nigdy wcześniej i nigdy później. AWS jaka była, każdy wie, nie każdy wie kto w niej był, to znaczy wie, że Donald i Balcerowicz, ale nie wie że, w AWS był i za Balcerowiczem łapki podnosił, Jacek Kurski (ZCHN), Ludwik Dorn (PC), Tadeusz Cymański (PC). A przeciw łapkom wymienionych łapkę wyciągał ich szef, brat Jarosław. No nie tak zawsze, jak mu wybierali brata na ministra, to już głosował razem z nimi. Po AWS, przyszło SLD i PiS. PiS to zbieranina partyjek, odpadki po ZCHN, jakaś partyjka Marcinkiewicza i ministra od muzeum, w sumie to coś dostało 9,5%. Gdyby nie Leszek Miller i koledzy z SLD, PiS skończyłby jak PC, ROP i inne SKLe. Jednak Leszek Miller postarał się i PiS w ostatniej nawałnicy wybiorczej dostało 27%, co jest najgorszym wynikiem wśród partii rządzących w ostatnich 8 latach, więcej miała AWS, o niebo więcej SLD.

Pora na małe podsumowanie dorobku geniusza. Od roku 1992, kiedy miał 8% poparcia i przez pół roku powąchał władzy do roku 2005, nie licząc 2 miesięcznego epizodu brata ministra, był nasz geniusz nikim. 13 lat geniusz był kanapowym wodzem kanapowej partyjki, mało tego, był tak strategicznie genialny, że jako jedyny lider partii, startował z listy i występował w opozycji do własnej partii. Klasyczna i charakterystyczna tylko dla brata Jarosława hiperparanoja. Kiedy dziś, z ust kanapowców, słyszę jak to PO z wynikiem 26 % jest sfrustrowana i wiecznie przegrana, mogę tylko przypomnieć, że mówią to ludzie, którzy przez 13 lat byli mianowanymi `oszołomami' Rzeczypospolitej z wynikami poniżej progu wyborczego lub niewiele ponad. Tyle historii.

Współczesne dzieje geniuszu brata Jarosława. Komedia rozgrywana na oczach Polaków, nazywana jest w skrócie zarządzanie kryzysem, tymczasem nie ma tu żadnego zarządzania kryzysem, to jest zarządzanie chaosem. Brat Jarosław ma wszystko, premiera, marszałków, Sejmu, Senatu, TV publiczną w całości i do tego radę, wszystkie resorty siłowe, prezydenta, zdecydowaną większość w Senacie i większość w parlamencie. Popatrzmy jakie to genialne ruchy wykonał i co z tego miał. Zaczynał od paktu stabilizacyjnego, czyli przerażone perspektywą wyborów LPR i SO, grzeczne jak aniołki, godzili się na wszystko, jeden dostał marszałka drugi parę stołków i byli szczęśliwi. Nazywana mierną, wściekłą i antypolską opozycja, niejaka PO, przegłosowała pomimo opluwania opozycji, wszystkie najważniejsze i sztandarowe ustawy dla PiS. Jak powołanie CBA, rozwiązanie WSI, ustawa lustracyjna, w końcu umieranie za pierwiastek. Czego chcieć więcej, takich komfortowych warunków pracy nie miał nigdy i żaden polski rząd, Miller nawróciłby się na toruński `katolicyzm', jakby miał taką `wściekłą opozycję' za swoich rządów. Niesamowite niskie koszty rządzenia, bez wysiłku przegłosowane ustawy, do tego idol mas Kazimierz Poszukiwacz pracy SA, z rekordowym 80% poparciem społecznym. I co na to nasz wielki strateg?

Nasz wielki strateg nudzi się jak mops w takich warunkach, gdzie nie można czegoś `spopsuć'. Zamienia pakt stabilizacyjny na koalicję, wprowadzając do rządu miernoty i przestępców, po tym zabiegu odchodzą z rządu i otoczenia rządu ludzie bezinteresowni i ponadpartyjni jak bardzo dobry minister spraw zagranicznych Meller i doradca Bartoszewski. Protestujący na zapleczu Kazimierz dostaje wilczy bilet do Warszawy, miejsce zajmuje strateg i wkrótce jego popularność będzie się kształtować na poziomie 30%. Specjalnością stratega są dymisje i ponowne nominacje, zaczyna się od Gilowskiej, dla której trzeba zmieniać bubla prawnego zwanego ustawa lustracyjną, ponieważ w jej świetle jest OZI, źródłem informacji SB. Gilowska wraca do rządu i jest to 5 zmiana na stanowisku ministra finansów, w ciągu półtora roku. Wylatuje z rządu Lepper za to, że jego koleżanka pokazała w TVN24 taśmy z kupczącymi posłami PiS. Strateg nigdy w sytuacji kryzysowej nad niczym nie panował, dymisja Gilowskiej i jej powrót była kompletnie poza jego kontrolą, Lepper grał mu na nosie i powiedział żegnaj i to nie Lepper bał się wtedy wyborów. Do nudności powtarzanego chwytu, bał się Roman i sam strateg, wiedział, że nowe wybory to pewna utrata władzy. Zatem trzeba było w atmosferze totalnego obciachu, po nocy, przywracać Leppera. Oddać mu to co miał i dorzucić parę nowych stołków.

Teraz mamy najnowszy hit pod tytułem genialny strateg ma wszystko, zbudował koalicję bez Leppera, jak nie, to nowe wybory. Genialny strateg nie ma nic, bo niczym należy nazwać prymitywnego zakonnika z Torunia i motłoch pod jego władaniem, bez tych 5% jest znów nikim. Wie o tym, dlatego jak nigdy nie będzie robił rewolucji po tym, gdy zakonnik jego i całą rodzinę zmieszał z błotem. Dotąd wystarczyło, że jakiś 24-letni jeszcze nabuzowany ideałami dziennikarz napisał, że chyba nie do końca powiodła się rewolucja moralna, a już zostawał ubekistańczykiem i wrogiem narodu. Niedawny agent KGB, dziś może napluć w twarze obu rewolucjonistów i natychmiast zostanie gorąco przeproszony za to, że się musiał denerwować. Strateg zarządza dziś marginesem społecznym, który adoruje i nazywa elitą narodu, stracił niemal w całości elektorat inteligencki i wymienił go na odbity Lepperowi i Romanowi. Zbudowany z najbardziej zapyziałej polskiej prowincji, z kołtuństwa, dewotek i opóźnionych cywilizacyjnie przypiecków. Ostatni numer z Lepperem to akt desperacji, to chwytanie się brzytwy po buncie w klubie, po porucie z rydzem, musiał wypluć ochraniacz na przerwę techniczną, bo ledwie stał na nogach.

Strateg niczego nie przewidział w tej akcji, cała sprawa obraca się przeciw niemu, Lepper wychodzi na męczennika, CBA na zgraje ignorantów, figurant na znajomego prezia. W końcu wbrew założeniom stratega, Lepper wyszedł z rządu, ale z koalicji wyjść nie chce i tę żabę jedzą teraz halabardnicy, chodząc i żebrząc po kuluarach, dodając następne stołki, by zasilili przestępcami własne szeregi i ratować co się da. Poza tym, z okazji skorzysta Roman, po pierwsze też coś dostanie, po drugie stanął za Lepperem, jako obrońca uciśnionych i siebie na przyszłość. Po trzecie już wie, że wyborów nie tylko on się boi, bardziej się boi i więcej, bo wszystko, co ma do stracenia, ma strateg. Patenty stają się monotonne, zarządzanie chaosem nużące, przed strategiem jeszcze tylko dwa sukcesy. I sukces nazyywa się rozłam wśród poniewieranych przez stratega własnych szeregów. Inteligentni nie wytrzymają, poszedł Jurek, pójdą inni. II sukces, odbudowany elektorat Romana i Leppera, jak tylko chłopcy poczują się pewniej i przekonają własne zaplecze, razem nie zostawią suchej nitki na PiS. PiS jest ich naturalnym i śmiertelnym wrogiem. Oni nie mają wyjścia, muszą zaatakować PiS, tylko dopóki nie padnie magiczne `idziemy na wybory', nie mają odwagi tego zrobić, coś tam uciułali na górze, a na dole stracili. Po haśle gotowi do startu, pojadą po PiS jak tylko oni potrafią, to ich jedyna szansa na odzyskanie elektoratu. Niestety, nic nie wskazuje na to, że wybory będą wcześniej. Wyborów boi się póki cała trójka, wszyscy są w tej rewolucji moralnej ubabrani po pachy, będzie ich trzymał strach przed egzekucją. To nie jest takie złe, syndrom AWS, wytrzymać dwa lata i zapomnieć na zawsze. Jeśli tylko jakiś mierny publicysta Bronek Rafał Prawica Nogawica, co to zaczynał w GW lub w Tok FM, a skończył w RZ, nie wytłumaczy strategowi, że będzie genialny gdy wysmaży wybory i jak bardzo mu się to opłaca, o wyborach możemy zapomnieć. Strategowi jego wykształciuchy od propagandy wmówiły, że jest wielki i tak mu zostało. Niemoty analizując zarządzanie chaosem jako napoleońskie gambity, wykreowały siebie i partyzantów na generalicję, cała geneza sukcesu.


Po słowie.

Nigdy nie uważałem się za patriotę, ale to poniewieranie Polski przez PiS i całą tę zbieraninę "narodowo" - "katolicką", sprawia, że jestem gotów bronić polskiej tradycji tolerancji religijnej do 6.00 rano. Polska przez wieki była ostoją i schronieniem dla wszystkich, których za poglądy chciano palić na stosach. Teraz cofnęliśmy się do jaskini.

matka_kurka 2007-07-13 19:46
Głosów: 162


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=842
komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekstDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 589


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków. 2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane pr... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 484


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą  jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

matka_kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 236


07 maja 2007 by Matka Kurka

Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę podobieństwa!
Komentarz do sprawy. Parafrazując słowa aktorki: "kochani, w Polsce zmartwychwstał komunizm". Już kiedyś tłumaczyłem wyznawcom PiS i samemu PiS czym jest prawica w ujęciu tradycyjnym, historycznym. Z tego co widzę, nauka poszła w las i dalej na topie jest ideologia. Nie ma rady, przerobimy ten materiał raz jeszcze i tak do skutku, czyli do końca kadencji. Drodzy w PiSie, baranki boże, stadko pędzące na rzeź, co to się tak nieludzko podnieca komunizmem, posłuchajcie i spróbujcie pojąć. Prawica w znaczeniu ideowym, to przywiązanie do tradycji, często wsparte religią, szacunek dla elity narodu, autorytetów, inteligencji. Prawica zawsze wspierała książęta i magnatów, nigdy nie była reprezentacją czworaków i półanalfabetów. Prawica w znaczeniu społeczno-ekonomicznym to przedstawiciel klasy śred... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-07 12:46
Głosów: 189


04 czerwca 2007 by Matka Kurka

Ta koalicja jest pokłosiem wypaczeń okragłego stołu i schedą poskomunistyczną!
Ostatnio dzieje się sporo, buduje się klimat demokracji centralnie sterowanych wyborów i gustów, odgórnie zarządzanej historii. Wizyta w księgarni przyprawia o gęsią skórkę, można wybrać `Transantalntyk', przeczytać i co gorsze zrozumieć, a to już jest gafa dyplomatyczna. Można poddać się dziwnej edukacji', nowych wersji starych historii, jak historia najgorszego rządu w dziejach Polski, zwanego rządem Nocnej Zmiany, dziś uznanym za rząd najlepszy, walczący ze zgniłym kompromisem okrągłego stołu. Ten głos padł między innymi z ust Jarosława Kaczyńskiego, ponad 12-letniego współpracownika Lecha Wałęsy, współtwórcy obrad, tego samego Jarosława, który uczestniczył w obradach okrągłego stołu, człowieka, który z postkomunistycznym ZSL i SD wynegocjował rząd Mazowieckiego. Jego brat - Lech Kaczy... cały tekst >>

matka_kurka 2007-06-04 15:13
Głosów: 176


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 173


12 lipca 2007 by Matka Kurka

Jak nisko upadł PiS, widać po tym jak bardzo Lepper ma rację! Zatopić PiS!
Ładne towarzycho wokół naszych rewolucjonistów: dealer prochów, drobny cinkciarz, nowe kadry, junacy IVRP. Dotąd twierdziłem, że zdublowane 148 cm kompleksów wyeksploatowało nieludzko takie pojęcia jak prawo i sprawiedliwość, ale wydaje się, że bardziej wyczerpane są słowa: żenada, upadek, dno. Lepper uciekł spod gilotyny??? Mamy zatem już oficjalnie ogłoszony wyrok. Winny, ale dowody zostały zniszczone. Nie mamy na Leppera nic, ale i tak będziemy drzeć na konferencjach koszule i larum grać, pomniki stawiać naszej czujnej władzy. 148 cm kompleksów przyznało się tym samym, że kierownik PGR, wójt Mrągowa i jakiś tajemniczy drągal, wyglądający na `psychola' rozpracowali wielką polityczną policję CBA. Rozpracowali i wymyśli następny dowcip o IVRP. Były sobie Ruski z IVRP, wójt Mrągowa, kierow... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-12 11:22
Głosów: 168


08 lipca 2007 by Matka Kurka

Polska katolicka, to nie tragedia! Tragedią jest Polska Rydzyka i Kaczyńskich!
Ustalmy parę rzeczy, zanim przejdziemy do rzeczy. Matka Boska Częstochowska, to jeden z tysięcy cudownych obrazów rozmieszczonych na całej jednej i drugiej półkuli. Kim jest Matka Boska. Matka Boska była 16 letnią żoną około sześćdziesięcioletniego Józefa. Józef i Maria (Matka Boska) nie mogli mieć dzieci, ale bardzo modlili się do Boga (słowa mojego katechety, utkwiły mi w pamięci do dziś) i stał się cud. Zanim o cudzie, najpierw o Bogu. Do jakiego Boga modlili się Józef i Maria. Modlili się do Boga żydowskiego, który ich wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie mogli się modlić do Boga innego, gdyż dopiero ich syn uświadomił im i wielu milionom, że jest synem bożym, ale nawet i On, nie twierdził, że jest synem nowego Boga, on twierdził, ze jest synem Boga żydowskiego, synem Boga ze... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-08 17:23
Głosów: 164


13 lipca 2007 by Matka Kurka

Żydzi dali Polakom religię i kulturę! Niemcy cywilizację, Polacy Polakom piekło!
Polak, zwłaszcza katolik, który jest antysemitą, naraża na śmieszność siebie, własną religię i własną ojczyznę. Jako naród, przez wieki uczyliśmy się od Żydów, Żydom w ogromnej części zawdzięczamy dorobek kulturalny, Żydom w całości zawdzięczamy religię. Dzięki Niemcom, których podglądaliśmy, mamy jakiekolwiek zręby cywilizacji, technologii i wszystkie poniemieckie autostrady. Dzięki Rosji, potem ZSRR mamy ciemny, zrusyfikowany, obnoszący święte obrazy po wsiach lud i mamy ludu delegata - partię PiS. Przez te dwa lata sprofanowano do imentu słowa prawo i sprawiedliwość, ale jeszcze bardziej sponiewierano inne słowa, mianowicie `strategia' i `wybitny polityk'. Wiemy kogo dotyczą te pokaleczone słowa, komu są na wyrost przypisywane i jak bardzo mu z nimi `do twarzy'. Zanim przejdę do komedii... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-13 19:46
Głosów: 162


27 kwietnia 2007 by Matka Kurka

Spektakularne zwycięstwo Komorowskiego, techniczny nokaut PiS i Ludwika ! Dechy!
Nie sądziłem, że dożyję takiej chwili, w której będzie mi dane napisać dobre słowo o polskim polityku. Swoich sympatii politycznych nie skrywam, ponieważ ukrywanie czegoś, co nie istnieje, wydaje mi się dmuchaniem na zimne. Mam jakieś tam wybory mniejszego zła, co między wierszami można wyczytać. W każdym razie, nie zdarzyło mi się kibicować jakiejkolwiek partii, kibicować i wznosić slogany, nie zdarzyło mi się i nie zdarzy, polityka jest dla mnie jak wrzód na pośladku, brzydkie, bolesne, ale jednak skupiające wszelkie zarazki społecznego organizmu w jednym miejscu, co pozwala na jako taką kontrolę, w skrajnym wypadku: na przecięcie. Tym trudniej jest mi pisać o polityku w sposób pozytywny, że wobec polityka mam daleko posuniętą nieufność, bez względu na to skąd polityk przychodzi. Być moż... cały tekst >>

matka_kurka 2007-04-27 20:02
Głosów: 162Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Bład Schrödera, bład Belki i pierwiastek

Quo vadis, MEN-ie?

Siedem grzechów głównych ustawy lustracyjnej

Laboratorium Czwartej Rzeczypospolitej

Decyzja Bronisława Geremka