ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 828 - 08 lipca 2007
Polska katolicka, to nie tragedia! Tragedią jest Polska Rydzyka i Kaczyńskich!
Ustalmy parę rzeczy, zanim przejdziemy do rzeczy. Matka Boska Częstochowska, to jeden z tysięcy cudownych obrazów rozmieszczonych na całej jednej i drugiej półkuli. Kim jest Matka Boska. Matka Boska była 16 letnią żoną około sześćdziesięcioletniego Józefa. Józef i Maria (Matka Boska) nie mogli mieć dzieci, ale bardzo modlili się do Boga (słowa mojego katechety, utkwiły mi w pamięci do dziś) i stał się cud. Zanim o cudzie, najpierw o Bogu. Do jakiego Boga modlili się Józef i Maria. Modlili się do Boga żydowskiego, który ich wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie mogli się modlić do Boga innego, gdyż dopiero ich syn uświadomił im i wielu milionom, że jest synem bożym, ale nawet i On, nie twierdził, że jest synem nowego Boga, on twierdził, ze jest synem Boga żydowskiego, synem Boga ze Starego Testamentu. Cała historia narodzin i ukrzyżowania Chrystusa, to jest historia Żydów. Niestety smutna historia, bodaj pierwszy i ostatni raz w dziejach Żydów, jeden Żyd stanął naprzeciw drugiego Żyda, jednak z tej historii Żydzi wyciągnęli wniosek po wsze czasy. Wniosek brzmi następująco: już nigdy Żyd nie będzie nastawał na Żyda. I tego w przeciwieństwie do Polaków Żydzi trzymają się do dziś. Teraz o cudzie. Cudem było niepokalane poczęcie, czyli Duch Święty, który stąpił na 16 letnią dziewicę (trochę brak w tym konsekwencji, same modły o potomstwo nie wystarczą) i oznajmił, że z woli Boga powije syna. Według Nowego Testamentu tak się stało. Według ówcześnie żyjących Żydów, była to herezja i prowokacja, jakby dziś powiedział rzecznik rządu, czy sztabowcy z UE jeżdżący jednym samochodem, na dwóch bakach.

Na czym polegała herezja? Herezja polegała na tym, na czym polega herezja w ogóle. Jezus Chrystus, ogłosił się prorokiem, na którego wiele lat czekali Żydzi, a tęsknotę swoją wyrażali w Starym Testamencie. Zatem Chrystus podważył dogmaty wiary żydowskiej, zresztą te dogmaty w niezmienionej formie przetrwały do dziś i Żydzi nadal oczekują na proroka, uznając Chrystusa za proroka fałszywego. Chrystus nie stworzył nowej religii, Chrystus przyjął Stary Testament za punkt wyjścia i dalej przy pomocy uczniów (apostołów) pisał swoje nowe rozdziały. Chrystus nazwał siebie synem Boga i to nie mogło się Żydom, czyli rodakom Chrystusa, spodobać. W kwestiach wiary nie ma żartów, zwłaszcza 2000 lat temu, nie był to przedmiot właściwy do żartów, dlatego Żydzi z pomocą Piłata ogłosili Chrystusa heretykiem i ukrzyżowali. Ukrzyżowanie w tamtych czasach było normalną formą kary śmierci, jak dziś krzesło elektryczne. Śmierć na krzyżu nie była niczym nadzwyczajnym, wręcz przeciwnie, na krzyżu ginęli pospolici zbrodniarze. Właśnie dlatego Żydom, którym Chrystus wywrócił dotychczasowy porządek zależało na tym aby upokorzyć proroka, skazując go jak pospolitego przestępcę.

Herezja w całej historii ludzkości była zawsze ciężką zbrodnią, z takiego złożenia już kilkanaście wieków od ukrzyżowania Chrystusa wychodzili chrześcijanie, paląc na stosie każdego, kto uważał, że świat i ludzie są inni niż przekaz zawarty w biblii. Jest niemal w 1000% pewne, że gdyby Chrystus zstąpił na ziemię w czasach inkwizycji i przedstawił się jako syn boży, spłonąłby na stosie jako heretyk obok upolowanej czarownicy. Nie należy się zatem dziwić, ze Żydzi 2000 lat temu przywiązani do swojej religii, kiedy jeszcze nie było karty praw człowieka, krzyknęli do Piłata ukrzyżuj go. Dziś pielgrzymujący, zrobiliby to samo, gdyby ktoś odważył się zmieniać im dogmaty wiary, normalni chrześcijanie nie, ale akurat ci pielgrzymi zrobiliby to na pewno. Skąd to przekonanie? To proste. Imaginujmy sobie, że dziś jakiś człowiek przychodzi do Częstochowy i w czasie pielgrzymki, twierdzi, że jest synem Boga, nie daj boże, żeby głosowąl na Lid lub PO, następnie twierdzi, że nastanie nowy ład i dopisuje pielgrzymującym z RM nową święta księgę, zwaną Nowym Testamentem II. Jak sądzicie, czy ojciec dyrektor i nasz światły przywódca uczyniliby go przedmiotem kultu, czy o 6.00 rzuciliby "syna bożego" jednostkami ABW na podłogę i nagrali 27 s film dla rządowych wiadomości. Dlaczego mieszam groch z kapustą? Judzę, kpię? Nie kpię, w każdym razie nie z wiary. Nie judzę, w każdym razie nie wśród wiernych. Banałem jest twierdzenie, że każdy ma prawo do wiary, ale w imię tego banału, stanę w dzień i w nocy w obronie każdego wierzącego, któremu prawa do wiary się odmawia, mimo że sam jestem ateistą, a może właśnie dlatego, że jestem.

Wolny wybór i wolność w najszerszym ujęciu jest wartością nadrzędną. W ramach tej wolności, jest miejsce na moje zwątpienie co do historii przedstawionej w biblii, ale nie ma już miejsca dla mnie, kiedy zaczyna się wolność drugiego człowieka, dająca mu prawo do wiary w to co zapisane. Jednak w ramach wolności wyznań i poglądów, nikt nie ma prawa, a już na pewno przedstawiciele narodu, uznawać fanatyków religijnych nie znających historii i źródła własnej wiary, fanatyków lżących ludzi innych wierzeń, oraz własnej religii, za elitę nardu. Jeśli ktoś uznaje, że Polska trwać będzie dzięki opluwaniu rodaków Matki Boskiej, za pieniądze szmalcownika i z błogosławieństwem władzy nazywającej samą siebie "katolikami", sytuuje się gdzieś między Barabaszem i kupczącymi w świątyniach. Radio, które za patronkę obrało sobie żydowską królową Polski, winno dbać o korzenie wiary, które sięgają żydowskiej historii od czasów egipskich. Wobec Żydów radio ma dług wdzięczności, wobec żydowskiej Matki Żydowskiego Króla, radio ma dług wdzięczności. Jest rzeczą wyjątkowo niegodną i antykatolicką, aby z wiary robić tani wiec polityczny, aby w świątyniach kupczyć kiełbasą wyborczą.

Prawdziwy katolik, dla którego mam szacunek, patrzy na takie spektakle z obrzydzeniem, wszak to jest profanacja wiary. Polska nie przetrwa dzięki profanowaniu jakiejkolwiek wiary, o Polsce nie stanowi 5% dewotów, nie znających źródeł wiary. O Polsce stanowić będą nie zawistni emeryci, lecz nasze dzieci, które jeśli pójdą z pielgrzymką do Częstochowy, nawet gdyby chciały nie usłyszą RM, ponieważ RM wcześniej czy później przez katolików zostanie usunięte z eteru, mimo protestów "katolików". Co więcej tego radia nie obroni już antypolski rząd IVRP, który z fanatyzmu i marginesu spreparował receptę na własną małość, nie obroni, bo tego rządu nie będzie już za dwa lata i dzieci nasze w szkołach o rządzie uczyć się nie będą.

I jeszcze jedno. Jestem za wpisaniem wartości chrześcijańskich do konstytucji. Strach przed Bogiem i prosta instrukcja zwana dekalogiem są niezbędne aby pohamować zapędy: Kaczyńskich, Giertycha, Leppera, Rydzyka, przed pogańskim kultem jednostki bliźniaczej.

Matka_Kurka 2007-07-08 17:23

Głosów: 344
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=828
Głosuj             Wyślij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 Wątki   Odpowiedzi   Autor   Wyświetleń 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy wątek Dodaj nowy wątek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na wątku: Dlatego że przeżył rządy Kaczyńskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
Ławrow: użyłem niecenzuralnego słowa, ale cytując kogoś innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przyznał w niedzielę, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale był to tylko cytat z czyjejś opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili okłamał Zachód

W Waszyngtonie narasta podejrzliwość, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą pięciodniową wojnę na Kaukazie i bezczelnie okłamał Zachód - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwałem doktora mordercą

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie zamierza pozywać za dokładne cytowanie jego słów o doktorze Mirosławie Garlickim. Jak wyjaśnił wcześniejsze doniesienia tvp.info wynikały z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. zł zadośćuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski zapowiedział na antenie Radia Kielce, że pozwie do sądu Julię Piterę. Poseł będzie się domagał, by minister Pitera wpłaciła 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uważa, że byłby to właściwy akt przeprosin.


W różnych miejscach Suwałk podpalano cztery samochody

Cztery samochody spłonęły, a jeden został uszkodzony w nocy z soboty na niedzielę w Suwałkach - poinformował Jacek Dobrzński, rzecznik podlaskiej policji.


Kościół anglikański przeprasza Karola Darwina

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szukała pracy; została zgwałcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacek K. został w sobotę zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu na 23-letniej kobiecie - poinformowała podlaska policja.

źródło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczyński: Nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Ale przecież są telefony. Kiedy ja byłem premierem i mimo ataków chciałem z nim porozmawiać, to nie szukałem żadnych pośredników. I było zupełnie spokojnie" - mówi zdziwiony faktem, że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drogą usługę: Tusk zapłaci 100 tys. zł za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisiała ona do góry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka usługę warto zapłacić aż 100 tys. zł - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zapłaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych gości.

Woli samoloty rządowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na początku kadencji premier Donald Tusk zapowiadał, że - by odciążyć budżet - z samolotów rządowych przesiądzie się do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. TVP Info obliczyła, że na 23 służbowe podróże szef rządu tylko czterokrotnie korzystał z usług komercyjnych linii lotniczych

Były minister grozi procesami: Cytujesz Ziobrę? Zostaniesz pozwany
Pozwę do sądu każdego, kto będzie cytował moje słowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o słynne już zdanie o kardiochirurgu Mirosławie G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości przekonuje, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, a to wywołało "nagonkę prasową" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie będzie żadnych konfliktów": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i Kłopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o politycznym samobójstwie posłanki PO. Czy tak ostry konflikt między politykami rządzących partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadają zgodnie szefowie klubów. "Nie ma żadnych konfliktów i nie będzie między politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowiedź premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagają się, by premier przedstawił harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział, że nową walutą będziemy płacić już za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje też, że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiodło Sawicką?: Posłanka o agencie: Czułam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskarżona o wzięcie łapówki od agenta CBA, niebawem stanie przed sądem. Była wpływowa posłanka PO przygotowała linię obrony, którą można streścić w ten sposób: "Zawsze byłam uczciwym człowiekiem. Jeśli zgrzeszyłam, to tylko dlatego, że przez wiele miesięcy namawiały mnie do tego służby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Statystyki


od 02 lutego 2007
głosów: 221719
wizyt: 1108781
odsłon: 2938789

Info o nowym tekście
RSS tekstów
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne