najnowszy
najlepsze
losuj

Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS

Oddanych głosów 23294

Dziś odsłon 280
Dziś czytało 172
Ogółem czytało 174420
(od lutego 2007)

bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2007
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (5,85 MB)Kiedy "Sukces" to ewidentna żenada, wiadomo, że lepiej zwalić to na brata!
Kto rozdaje karty w Europie? Na pewno nie krupierzy z remizy wykrzykujący, cudze weźmiemy, swego nie damy, rozdają karty wielcy, `wielcy Szu'. Co się stało na szczycie europejskim i co się będzie działo po nim. Na szczycie nie stało się tak naprawdę nic, przetasowano ten marazm, który Unii towarzyszy od kilku lat. Ponazywano stare rzeczy nowymi imionami, kołem wracając do punktu wyjścia. Efekty? Efekty są następujące. Człowiek sterowany telefonicznie przez brata wywołał na europejskich salonach powszechne zdziwienie, które po wstępnym szoku zamieniło się w gromki ironiczny śmiech. Po tej błazenadzie niebywale deprecjonującej najbardziej prestiżowy urząd w Polsce, jest pewne, że już nikt na świecie, nie potraktuje młodszego brata poważnie. Od dziś ten nieszczęśnik jest kojarzony nie z mężem stanu, lecz z chłopczykiem, który zanosi żale do starszego brata, tak niskiej i sponiewieranej pozycji, ten urząd nie miał jeszcze nigdy. Urząd reprezentacyjny zamieniono na reprezentanta brata, na teatr cieni, na harcerskie podchody. Gdyby to był jedyny efekt uboczny, byłoby całkiem optymistycznie, z lekkim wypiekiem na policzkach, niestety efektów nie koniec. Efekt drugi, człowiek, który mówi o sukcesie Polski na tym samym oddechu dodaje, że propozycja `pierwiastka' od początku nie miała żadnych szans powodzenia, resztkami tlenu kończy, że żadne państwo nie poparło projektu Polski. Ten efekt nazywa się warcholska ignorancja, brak kompetencji negocjatorów, samobójcze awanturnictwo. Za efektem warcholskim kroczą efekty końcowe.

Efekty końcowe jak wszystko co w Polsce się dzieje od kilku lat, a w zasadzie od zawsze są paradoksalne, już z samego faktu, że jest ich kilka, miast jednego. Efekt końcowy primo i mam wrażenie, że od początku cel numer jeden pożalcie się bogowie wszystkich religii i wierzeń, siermiężnej delegacji, Niemcy uzyskują w wyniku negocjacji najsilniejszą pozycję, jakiej nie miały nigdy w EU. Ponieważ jest to fakt, z którym zapewne wielu patriotów zechce dyskutować odsyłam do matematyki i nocnych ustaleń. Efekt końcowy secundo, łamiącym się z okaleczenia głosem, informuje nas, że mając to co mieliśmy, nie uzyskaliśmy nic ponadto, za wyjątkiem tego, że wyznaczono nam termin do kiedy to co mięliśmy zachowamy. Inaczej rzecz ujmując, `wynegocjowaliśmy' stare warunki, wypłukaliśmy w solance i przedłużyliśmy termin ważności, to nie może smakować. Efekt tertio, odkryliśmy wszystkie karty, zaprezentowaliśmy się jako kraj osamotniony, niezdolny do budowania porozumienia jakiegokolwiek i z kimkolwiek. Nasz negocjator, brat Jarosław, prowadził rozmowy z głowami państw, jakby miał przed sobą Leppera z Giertychem, postraszył premierów Węgier i Słowacji wcześniejszymi wyborami i skierowaniem sprawy weksli do TK. Pojechał zjednywać sobie koalicjantów mową krótką, nie wiecie co wygadujecie młodzi ludzie, tyle mam wam do powiedzenia lewacy. Niemcy, które były największym orędownikiem wejścia Polski do Unii i które wyłożyły na to największą kasę, otrzymały nagrodę, w postaci 1 230 124 przypomnienia o agresji sprzed 60 lat i 1 110 236 upominania się o odszkodowania.

Mieliśmy potężnego sojusznika, w tej chwili mamy zamęczonego i poirytowanego, jeszcze nie wroga, ale oponenta, który nawet w przypadku ewidentnych racji, będzie `przyjaciołom' z Polski długo pamiętał II Wojnę Światową. Efekt końcowy quarto, chyba najważniejszy, taki numer drugi raz nie przejdzie, wyprztykaliśmy się ze wszystkich planów B. Następnym razem jest oczywiste, że brat Jarosław już nie będzie sobie wysyłał sms-ów, ale z przerażonymi oczkami patrzył w twarze światowych przywódców z trudem powstrzymujących ironiczny uśmiech. Lech może sobie jechać z wnuczką Dubańowską pozwiedzać Benelux i raczej nie dodzwoni się do brata, bo ten ostro się będzie musiał pocić, by ktokolwiek o czymkolwiek zechciał z nim rozmawiać. W ogóle Lech jest spalony, od tej pory może zakładać fundację i konkurować z Jolantą. Każdy negocjator w Europie już wie, że Polska poza płaczliwymi niemieckimi resentymentami, użalaniem się nad zdolnościami prokreacyjnymi niezdolnymi pokonać progu 60 ml obywateli, nie ma żadnych zdolności negocjacyjnych. Wie to nie tylko niemiecki, francuski, włoski i brytyjski negocjator wie to Litwin, Cypryjczyk, Rumun, że mimo korzystnych dla nich propozycji nie ma się co zadawać i narażać na śmieszność wchodząc w sojusze z Polską. Tyle efektów, pozostaje jeszcze podsumować te okruszki z negocjacyjnego stołu. Pośród 26 państw nie znaleźliśmy ani jednego koalicjanta, co oznacza, że musielibyśmy w Unii mieć większość bezwzględna aby przeforsować jakikolwiek projekt, inna rzecz, że nawet i to psu na budę, bo my żadnych planów dla wspólnej Europy nie mamy, mamy jedynie wiecznie wyciągniętą żebraczą łapkę i rozdziawioną w krytyce gębę. Echo ironicznego śmiechu, po negocjacjach polegających na skarżeniu się bratu; `Jarek oni się biją', jeszcze długo będzie się odbijać po brukselskich salonach. Pokazaliśmy w UE swoje największe narodowe wady, to według bogoojczyźnianych dewotek i kołtuńskiej prowincji, nazywa się: `w końcu coś znaczymy w Europie'. Nie znaczymy nic, jesteśmy kulą u nogi, nie wnosimy do Europy nic nowego, bierzemy co nam dają, jednocześnie krytykując jakość jałmużny. Polska nie ma w tej chwili żadnego, choćby najmniejszego projektu, który inspirowałby wspólną przyszłość Europy, Polska ma postkomunistyczną postawę roszczeniowo - życzeniową, zamykająca się stwierdzeniem: `dajcie nam jak najwięcej, a my wam powiemy jacy jesteście wredni, homolubni, niekatoliccy i co nam zrobiliście 65 lat temu, wy masoni lewaccy'.

PS. Gdyby to był mężczyzna, to pielegniarek już dawno by tam nie było.

matka_kurka 2007-06-23 14:44
Głosów: 128


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=805

komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekst na E-Mail   Dodaj do: wykop gwar del.icio.usDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 646


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków. 2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane pr... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 533


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 391


22 lipca 2007 by Matka Kurka

To nie przypadek, że rządzi nami Lepper i Kaczyńscy! 1000 lat za Murzynami!
Silna Polska?? Kto wie co to znaczy? Drogi, autostrady, wzrost gospodarczy, wspaniała architektura, wysokie zarobki, szczęśliwi obywatele! `Ludzie co wy, szaleju się nałykali'. Skąd te herezje? Silna Polska, to polityka histerii narodowej, to jajka na twardo, wniesione do samolotu w reklamówce, to mlaskanie do kanclerz Niemiec, to machanie szturmówkami na Jasnej Górze do 70-letnich dewotów. To jest silna Polska! Tradycja?? Kto wie co to znaczy?? Dorobek kulturowy, spuścizna narodowa, język ojczysty, dzieje bohaterów. `Ludzie co wy, szaleju się nałykali'?? U nas nie ma żadnej tradycji, zwłaszcza narodowej, u nas są tylko dzikie obyczaje. Gdyby popatrzeć na Polskę z perspektywy czasu i cywilizacji, byliśmy zawsze opóźnieni i to o stulecia. Kiedy Grecy kończyli jeden z siedmiu cudów świata, ś... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-22 18:32
Głosów: 275


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą  jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

matka_kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 271


29 lipca 2007 by Matka Kurka

Demagogu mlaskający! Wartością najwyższą jest życie człowieka, Polek i Polaków!
Uwielbiam te uniesienia, ładnie wyprasowane krawaty, rano zjedzone śniadanko, trybuny, mikrofony, kolorowe chorągiewki, krokodyle, dyplomatyczne łzy wzruszenia. Wszyscy ładnie pachną, wszyscy mają miny jakby połknęli sztachety, sztywny patos, wyuczane na pamięć cierpienie, 60 któryś to już raz oddajemy cześć pokonanym bohaterom. Zróbmy sobie małą wycieczkę w wehikule powstańczym i zobaczmy co tam słychać u naszych bohaterów. Jest rok 1944, piękne lato, młodzi chodzą na spacery, pobierają się, kochają, płodzą dzieci, mimo że wesoło nie jest i jeden nieostrożnie postawiony krok kończy się kulą w łeb. W Warszawie stacjonują wojska najnowocześniejszej armii ówczesnej Europy, armii która podbiła pół Europy i kawałek świata, w tym takie potęgi jak Francja. Armia jest wyposażona w czołgi, działa,... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-29 12:43
Głosów: 217


07 maja 2007 by Matka Kurka

Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę podobieństwa!
Komentarz do sprawy. Parafrazując słowa aktorki: "kochani, w Polsce zmartwychwstał komunizm". Już kiedyś tłumaczyłem wyznawcom PiS i samemu PiS czym jest prawica w ujęciu tradycyjnym, historycznym. Z tego co widzę, nauka poszła w las i dalej na topie jest ideologia. Nie ma rady, przerobimy ten materiał raz jeszcze i tak do skutku, czyli do końca kadencji. Drodzy w PiSie, baranki boże, stadko pędzące na rzeź, co to się tak nieludzko podnieca komunizmem, posłuchajcie i spróbujcie pojąć. Prawica w znaczeniu ideowym, to przywiązanie do tradycji, często wsparte religią, szacunek dla elity narodu, autorytetów, inteligencji. Prawica zawsze wspierała książęta i magnatów, nigdy nie była reprezentacją czworaków i półanalfabetów. Prawica w znaczeniu społeczno-ekonomicznym to przedstawiciel klasy śred... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-07 12:46
Głosów: 201


29 lipca 2007 by Matka Kurka

Zginęło 10tys Powstańców, 200 tys cywilów! Sztab uciekł z kraju i dostał ordery!
Zginęło 10tys Powstańców, 200 tys cywilów! Sztab uciekł z kraju i dostał ordery!

Kult Powstania, jest kultem polskiej głupoty, jest `patriotycznym' ochłapem rzuconym dla mas. Ci co zafundowali Polakom rzeź, w większości żyli sobie długo i w wygodach demokracji. Legendarni przywódcy Powstania Warszawskiego, bohaterscy dowódcy, podwinęli ogonki, by z bezpiecznych norek merdać patriotycznymi ogonkami:

1) Bór Komorowski - uciekł i zmarł na emigracji w Wielkiej Brytanii
2) Tadeusz Pełczyński - uciekł i zmarł na emigracji w Wielkiej Brytanii
3) Antoni Chruściel - uciekł do Wielkiej Brytanii, zmarł na emigracji w USA
4) Edward Pfeiffer - uciekł i zmarł na emigracji w Wielkiej Brytanii
5) Mieczysław Niedzielski - uciekł i zmarł na emigracji w USA
6) Aleksander Hrynk... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-29 18:19
Głosów: 189


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 181


08 lipca 2007 by Matka Kurka

Polska katolicka, to nie tragedia! Tragedią jest Polska Rydzyka i Kaczyńskich!
Ustalmy parę rzeczy, zanim przejdziemy do rzeczy. Matka Boska Częstochowska, to jeden z tysięcy cudownych obrazów rozmieszczonych na całej jednej i drugiej półkuli. Kim jest Matka Boska. Matka Boska była 16 letnią żoną około sześćdziesięcioletniego Józefa. Józef i Maria (Matka Boska) nie mogli mieć dzieci, ale bardzo modlili się do Boga (słowa mojego katechety, utkwiły mi w pamięci do dziś) i stał się cud. Zanim o cudzie, najpierw o Bogu. Do jakiego Boga modlili się Józef i Maria. Modlili się do Boga żydowskiego, który ich wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie mogli się modlić do Boga innego, gdyż dopiero ich syn uświadomił im i wielu milionom, że jest synem bożym, ale nawet i On, nie twierdził, że jest synem nowego Boga, on twierdził, ze jest synem Boga żydowskiego, synem Boga ze... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-08 17:23
Głosów: 180Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy


Najnowsze na
wiadomosci.onet.pl


Samobójstwo Blidy - ABW przyznaje się do błędów 06:06

"Kto przejdzie do PiS, ocaleje" 06:01

Minister Ziobro tworzy elitarne biura prokuratorskie 01:30

Sondaż: PiS słaby jak nigdy 06:04

Internauci znaleźli sposób na obchodzenie prawa 06:49

"A pani by chciała krew od przystankowiczów?" 06:42

PiS do kobiet: weźcie sprawy w swoje ręce 06:09

"Giertych jest jak dziewczynka z zapałkami" 06:18

Nieletni krokodyl spadł z 6 piętra 06:42


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Bład Schrödera, bład Belki i pierwiastek

Quo vadis, MEN-ie?

Siedem grzechów głównych ustawy lustracyjnej

Laboratorium Czwartej Rzeczypospolitej

Decyzja Bronisława Geremka