Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

Oddanych głosów:
120410

Unikalnych wizyt
w miesiącach:
poprzednim 63560
aktualnym 18385

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Nazywam się absurd i oświadczam, że jestem honorowym obywatelem IVRP !
W IVRP osiągnęliśmy, taki poziom absurdu, w którym cała Polska czeka na powrót do normalności, a ten jest uzależniony od szaleńca politycznego Leppera. Można to tłumaczyć wybijaniem klina przez klin, ale chyba jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Żyjemy w kraju gdzie 42% elektoratu popierało SLD, po 45 latach socjalizmu. Wcześniej 30 parę procent poparło AWS, by znów po 42% poparcia dla SLD, prawie 30% poparło PiS. Z drugiej strony 62% popierało odchodzącego Kwaśniewskiego, choć jest ikoną partii SLD, która ma teraz poparcie 5%. Ten sam elektorat popiera w sile 40 paru procent obecnego premiera, który zastąpił premiera mającego ponad 70% poparcia. W IVRP rządzi partia PiS, która jest partią narodową., antykomunistyczną, jednak `program gospodarczy' PiS, to socjalizm w czystej postaci, a przekaz propagandowy oparty na retoryce komunizmu, co widać najwyraźniej w poniewieraniu inteligencji i sakralizacji proletariatu. W rządzie narodowej partii z mentalnością komunistyczną, program gospodarczy będzie realizowała ikona liberalizmu, twórczyni słynnego 3x15, z tym, że nie będzie realizowała swojego programu i budżetu lecz budżet przygotowany przez innego ministra finansów oparty o założenia skrajnie socjalistyczne. Jeżeli chodzi o program gospodarczy opozycja zgłosiła do laski marszałkowskiej propozycję nowego sytemu podatków autorstwa partii rządzącej, rzecz nie spotykana w demokracji i propozycja ta została odrzucona, przez partię PiS matkę programu. Partia PiS jako żelazną zasadę sprawowania władzy uważa oczyszczenie państwa z postkomunistycznych wpływów i ta sama partia powołuje na ministra służb specjalnych byłego komunistycznego prokuratora, na wiceministra sprawiedliwości byłego sędziego stanu wojennego, słynącego z pokazowych procesów urządzanych opozycji, ministrem skarbu zostaje były członek PZPR, nie szeregowy, a szef lokalnego WSW.  

Partia PiS chce być poza wszelkim podejrzeniem, dlatego w rządzie nie może być nikogo, kto ma skalane ręce współpracą z SB lub jego relacje budzą wątpliwości, tudzież są przedmiotem śledztwa. Tę metodą z rządu usunięto Gilowską na czas procesu i na tę samą modłę wybrano prezesa PiS i premiera, którego sprawa jest u prokuratora i jest to pierwsze śledztwo w historii Polskie wszelkich numerów, które nie ma ustalić, nie to czy fałszerstwo dokumentów nastąpiło, ale kto sfałszował. Partia PiS jest od lat najbardziej radykalną siłą polityczna domagającą się lustracji i ta sama partia odrzuca najbardziej radykalna w historii Polski propozycję ustawy zgłoszonej przez opozycję, propozycję lustracji totalnej. Premier wywodzący się z partii PiS, wraz z prezydentem z partii PiS popiera zamykanie ust księdzu Isakowiczowi przez przerażone lustracją władze episkopatu. Sąd lustracyjny IVRP wydaję wyrok uniewinniający Gilowską według prawa IIIRP, jednocześnie ten sam sąd zaznacza, że zgodnie z nową ustawą PiS zgłoszoną do podpisu prezydentowi, Gilowska jest winna współpracy jako osobowe źródło informacji. Premier jednak przyjmie do rządu Gilowska i wydał już dyspozycję prezydentowi, swojemu bratu, aby ustawę odrzucił.  

Partia PiS stawia również na prawo, w związku z tym powołuje na wicepremiera 4 krotnie skazanego prawomocnym wyrokiem sądów III i IVRP. Opozycja zgłasza propozycję ustawy, która zabrania kandydowania do parlamentu osobom skazanym, jednak PiS odrzuca ją. W momencie kiedy koalicjant zaczyna stawiać warunki i grozi wyjściem z koalicji premier i prezes PiS, szantażuje przestępcę UWAGA, że użyje wobec niego prawa, popierając ustawę. Według wszelkich obliczeń, koalicjant PiS, gdyby ustawa weszła w życie, praktycznie przestaje istnieć. Po tym jak wicepremierem został przestępca, szefem komisji do spraw banków wszelakich zostaje oskarżony o pobicie poseł PiS, który odmawia wstawiennictwa w sądzie 4 raz z kolei. Do sądu wpływa wniosek aby sprawę przenieść do Warszawy, gdy sąd wniosek odrzuca, po 4 latach nagle emeryt wycofuje się z oskarżeń i dochodzi do ugody. Ten sam poseł zasiadał w dwóch radach nadzorczych firm, które w tej chwili bada prokuratura oskarżająca je o pranie pieniędzy.  
Partia PiS sgoni wściekle aferzystów, zwłaszcza tych od prywatyzacji, ale w rządzie tej partii zasiadał minister skarbu podejrzany o pożyczanie pieniędzy od biznesmena ściganego przez prokuraturę i został zdymisjonowany.  Dwaj eurodeputowani z PiS jednocześnie autorzy czystej jak łza kampanii i propagandy PiS swoje kampanie wyborcze do UE sfinansowali dzięki pieniądzom biznesmena wobec, którego prokuratura stawia zarzuty. Szef kancelarii prezydenta Urbański, były członek KLD najbardziej liberalnej partii w historii Polski i jednej z najbardziej oskarżanych o korupcję,  zostaje zdymisjonowany za podejrzenia współpracy z baronem SLD, który z kolei oczywiście walczy z prokuraturą. W czasie gdy rządy sprawowała AWS w Polsce przeprowadzono najbardziej podejrzane prywatyzacje, na premierze rządu Buzku, partia PiS nie zostawia suchej nitki, ale nie przeszkadza jej to by premierem uczynić Marcinkiewicza pierwszego doradce Buzka, a szefem kampanii wyborczej Kurskiego, który w randze wiceszefa ZCHN był jednym z najbardziej wpływowych koalicjantów AWS.  

W tym kraju, który w tej chwili nie ma nawet jednoznacznej nazwy, kiedy wymieniasz fakty jesteś manipulatorem, kiedy protestujesz przeciw propagandzie rodem z PRL i chcesz totalnej lustracji, jesteś esbekiem, jeśli domagasz się prawdziwego kapitalizmu i wolnego rynku jesteś komunistą, jeśli  chcesz prowadzić własny interes będziesz złodziejem. Natomiast kiedy poprzesz socjalistyczny program PiS, realizowany przez liberalna Gilowską, kiedy będziesz zachwycony ministrem Jasińskim byłym szefem płockiego Wydziału Spraw Wewnętrznych, ściśle współpracującego z SB, kiedy będziesz zachwycony przestępcą w roli premiera, kiedy zanucisz nowy hymn PiS, możesz wybrać sobie jedno z 3 milionów mieszkań, twoje dzieci najedzą się do syta, aty sam poczujesz się prawdziwym polakie, szanującym prawo i sprawiedliwość. I choćbyś nie przesiedział dnia w komunistycznej celi zostaniesz bohaterem, legendą opozycji, napiszą podręcznik o twoim bohaterstwie, choćbyś był w PZPR będziesz antykomunistą, choćbyś kradł, zostaniesz członkiem komisji, choćbyś kłamał będziesz uczciwym członkiem sztabu. Nie wolno ci tylko jednego, nigdy i pod żadnym pozorem nie wolno ci myśleć, myślenie zniewala, tylko `prawda' cię wyzwoli.  
Matka_Kurka 2006-09-21 14:24
Głosów: 18


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=79

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1821


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1090


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1066


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 940


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 701


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 610


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 587


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 585


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 573


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 556Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha