Oddanych glosow 18616
najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (5,85 MB)Ta koalicja jest pokłosiem wypaczeń okragłego stołu i schedą poskomunistyczną!
Ostatnio dzieje się sporo, buduje się klimat demokracji centralnie sterowanych wyborów i gustów, odgórnie zarządzanej historii. Wizyta w księgarni przyprawia o gęsią skórkę, można wybrać `Transantalntyk', przeczytać i co gorsze zrozumieć, a to już jest gafa dyplomatyczna. Można poddać się dziwnej edukacji', nowych wersji starych historii, jak historia najgorszego rządu w dziejach Polski, zwanego rządem Nocnej Zmiany, dziś uznanym za rząd najlepszy, walczący ze zgniłym kompromisem okrągłego stołu. Ten głos padł między innymi z ust Jarosława Kaczyńskiego, ponad 12-letniego współpracownika Lecha Wałęsy, współtwórcy obrad, tego samego Jarosława, który uczestniczył w obradach okrągłego stołu, człowieka, który z postkomunistycznym ZSL i SD wynegocjował rząd Mazowieckiego. Jego brat - Lech Kaczyński, również uczestnik okrągłego stołu, brał dodatkowo i zupełnie bez przymusu, udział w tajnych zebraniach w Magdalence, siedział obok Kwaśniewskiego, Kiszczaka, Wałęsy. Te obrady wczorajszy prelegent i beneficjent 15-lecia Macierewicz nazywał zdradą narodu, hańbą, Targowicą. Idźmy z powtórkami dalej, kierując się szlakiem osiągnięć zaczynu IVRP. To nie kto inny, jak Jarosław Kaczyński, powołał partię PC, a jej pierwotnym i źródłowym zadaniem miało być wyniesienie Lecha Wałęsy na fotel prezydenta, kosztem Tadeusza Mazowieckiego i było to pierwsze rozbicie prawicy, tak zwane przyspieszanie siekierą. Dopiero potem zaczęło się trochę psuć i powstawały z frustracji i braku skuteczności politycznej, zalążki IVRP.

Po roku przebywania w kancelarii Wałęsy i karczemnym konflikcie z Wachowskim, obaj bracia się obrazili na Wałęsę. Wszyscy dziś mówią o obaleniu rządu Olszewskiego, pytaniem otwartym pozostaje, kto obalił rząd Bieleckiego i doprowadził do upadku rządu Suchockiej, co w konsekwencji zaniosło nas do nowych wyborów i rządów SLD? Odpowiem na pytanie skoro jest otwarte. Obaj bracia doprowadzili do upadku obu rządów i od tej chwili to będzie ich stały scenariusz. Najbardziej spektakularne rozczłonkowanie prawicy, to wybryki Macierewicza, sterowanego przez PC. Na swojej liście, Macierewicz umieścił wszystkich wrogów politycznych braci Kaczyńskich, oczywiście zaczynając od najświeższego wroga, Lecha Wałęsy i Mieczysława Wachowskiego, gratis dorzucając Falandysza. 12 lat współpracy Kaczyńskich z Wałęsą, jako jedynym zbawieniem dla Polski i wystarczyło kilka pyskówek z Wachowskim, by w kilka tygodni uznać Wałęsę za Bolka, agenta SB i umieścić go na liście Macierewicza. Gdyby nie parę pyskówek z Mietkiem, dziś Kaczyńscy siedzieli by w jakimś BBWR, albo uczestniczyli obok szefa Wałęsy, w konferencji Kwaśniewskiego. Ten sam los oplucia agenturą spotkał sporą garść polityków UD, zaplecza rządu Mazowieckiego, ba nawet nie oszczędzono lidera koalicyjnej partii ZCHN - Chrzanowskiego. Na liście byli jeszcze inni liderzy prawicowych partii, jak Leszek Moczulski z KPN, człowiek, który przesiedział 8 lat w wiezieniu, w przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego, który nie przesiedział ani JEDNEGO DNIA. Nie było natomiast ani jednego polityka związanego z partią PC i była to jedyna partia pośród morza partii w tamtym Sejmie, która nie dorobiła się agenta, cud, przypadek, zmowa, do dziś nie ustalono.

Wielkie zdziwienie PC i Kaczyńskich wywołał fakt, że cała opluta opozycja, obóz prezydencki oraz koalicyjny ZCHN spotkał się przy jednym stole by odwołać, w demokratycznym głosowaniu rząd Olszewskiego. Nie było w tym żadnego obalenia, zamachu i tym podobnych bzdur lansowanych w rytm tandetnego filmu propagandowego `Nocna Zmiana'. Film ten został wykreowany jako tajny zapis, tajnych obrad. Tymczasem kadry tej propagandówki zawierają ujęcia z co najmniej dwóch jednocześnie nagrywających kamer, zawierają zbliżenia i ujęcia ogólnego planu, `przebitki'. Ponadto jakość zdjęć i dźwięku jest niemal profesjonalna, jest to zatem pierwszy film kręcony z ukrytej kamery, w którym ukrytych kamer było co najmniej dwie, a operatorzy nie wiedzieć jakim cudem i rad sposobem mogli dowolnie `ukrytymi kamerami', miotać we wszystkich kierunkach i pozwalać sobie na tricki. Przy tej okazji może warto przypomnieć, jak było naprawdę. Film był nagrywany na wyraźne polecenie Lecha Wałęsy, zdaniem Kurskiego i braci, głównego animatora Nocnej Zmiany i jest to dla odmiany pierwszy przypadek w dziejach ludzkości, kiedy `zdradzający' i `knowający', chcieli uwiecznić swoje knowanie. No, ale wracając po dygresji kinematograficznej, do meritum. Po obaleniu rządu Olszewskiego, a wcześniej Bieleckiego, obalono również rząd Pawlaka, potem Suchockiej, we wszystkich obaleniach brało udział PC braci Kaczyńskich, co ciekawe jeden z nich - Lech nigdy do partii nie należał. To wszystko, w czym się można pogubić, zostało nazwane rozbiciem prawicy i obarczono tym rozbiciem niejakiego Lesiaka wraz z szafą. Kilkanaście lat później oskarżono kolekcjonera tajnych dokumentów, głównie, wycinków z prasy, następnie w wyniku nieudolnego procesu politycznego uniewinniono i wypuszczonego na wolność. Jednak prawda, która powoduje łzawienie oczu obu braci i kolegów partyjnych, jest zgoła odmienna. Prawicę rozbijali konsekwentnie i od samego początku obaj bracia Kaczyńscy. Pierwsze rozbicie to wspieranie Wałęsy, przyśpieszającego z siekierą, drugiego już ostatecznego rozbicia dokonali właśnie członkowie rządu Olszewskiego. Po odwołaniu rządu Olszewskiego nie było żadnego zjednoczenia w tym obozie, przeciw wspólnemu wrogowi, co wydawałoby się naturalne. Mało tego, powstał jeden wielki kocioł, z PC wylatywali ludzie, każdy watażka powołał sobie własną partię. Macierewicz miał swoje ugrupowanie, Parys swoje, Olszewski swoje, niejaki Urbański, dziś prezes TV odszedł do liberałów z KLD, w efekcie do Sejmu weszła tylko PC i to z wynikiem poniżej dzisiejszego progu wyborczego.

Zdaje się, że to się nazywa frustracja i brak skuteczności politycznej, taki stan rzeczy utrzymywał się w świadomości Kaczyńskich i obozu Olszewskiego przez 14 lat, aż do wygranej w 2005 roku, która nie była żadną wygraną, tylko totalną porażką SLD. Po drodze do `wielkiej wygranej' wymęczonej przez 14 lat, było jeszcze kilka śmiesznych epizodów, otóż mimo wojny braci Kaczyńskich ze wszystkimi, udało się Lecha Kaczyńskiego wylansować na szefa NIK. Tę niesamowitą umiejętność braci, bycia jednocześnie przy władzy i w opozycji, obserwujemy do dziś. Po rządzie Olszewskiego Polacy zagłosowali na SLD i zaledwie w klika lat po obaleniu komunizmu, członkowie PZPR tacy jak Kwaśniewski, Miller, Oleksy, tworzyli wspólny rząd z PSL Waldemara Pawlaka. Powrót postkomuny jest ewidentną zasługą braci Kaczyńskich, to ich dzieło od początku do końca i w każdym calu. Minęło 4 lata i postkomunie społeczeństwo powiedziało nie, wybierając AWS i tu uwaga, będzie jeszcze śmieszniej. Zgadnijcie drodzy Państwo, kto zbojkotował próbę zjednoczenia prawicy pod szyldem AWS? Jacek Kurski? A gdzieżby tam, Kurski jako wiceszef ZCHN, partii której lider Chrzanowski został uznany przez Macierewicza za TW (oczyścił się z zarzutów w procesie autolustracji), był jednym z filarów AWS. Może w takim razie partia PC Jarosława Kaczyńskiego? Nic podobnego, partia PC w osobie choćby Ludwika Dorna, czy posła Cymańskiego, grzecznie podnosiła koalicyjne łapki. Kto zatem?

Zatem Jarosław Kaczyński popełnił był kuriozum, niespotykane dotąd w historii światowej polityki. Jako stanowczy, twardy, charyzmatyczny lider partii PC, obraził się na partię, będąc jednocześnie jej przywódcą i wystartował z listy konkurencyjnej dla PC, czyli ROP, ruchu Jana Olszewskiego. AWS padł, miedzy innymi w wyniku ostrej krytyki Jarosława Kaczyńskiego, słynne TKM, to jego słowa, co nie przeszkadzało mu umieścić brata, Lecha Kaczyńskiego w roli ministra sprawiedliwości, kłania się ponownie zawołanie braci przejęte od Wałęsy, `jesteśmy za, a nawet Przeciw'. TKM, TKMem, ale nie wadziło brata wcisnąć w ławy rządowe, by później wylansować na prezydenta Warszawy. Po kolejnym upadku i totalnej kompromitacji prawicy pod szyldem AWS, ale i PC, ZCHN, ROP nie Lesiak i nie tajne służby, lecz wolne wybory wzmocniły postkomunę, która dostała 42% głosów, co jest absolutnym i chyba już nie do pobicia rekordem. Co zrobiła SLD wszyscy wiemy, i tylko totalnej degrengoladzie SLD, powszechnemu złodziejstwu, korupcji, układom polityczno-biznesowym zawdzięczamy sukces PiS w następnych wyborach. Sukces skromniutki, bo ledwie 26%, czyli niewiele więcej niż połowa z tego co uzyskał SLD i znacznie mniej niż uzyskała AWS. Jednak braciom Kaczyńskim wystarczyło, aby ten sukcesik odtrąbić i uczynić kilka groteskowych gestów. Oto partia, która uzyskała 10% poparcia uprawnionego do głosowania elektoratu, postanowiła zmienić nazwę 40 ml kraju, a swoje rządy nazwać rewolucją moralną. Rządy PiS miały zerwać raz na zawsze z okrągłym stołem i zgnilizną postkomunistycznych kompromisów, miały odciąć służby specjalne i dawnych dygnitarzy PZPR od władzy, miały być uczciwie ponad miarę i do bólu sprawiedliwe, miały skończyć z TKM i aferami.

W wyniku tych szlachetnych założeń powstał rząd koalicyjny z postkomunistyczną i obciążoną niezliczoną liczbą procesów SO, a według słów Jarosława Kaczyńskiego stworzoną na potrzeby byłej SB. Wicepremierem tego rządu został czterokrotnie skazany, były członek PZPR i kierownik PGR - Andrzej Lepper. Drugim wicepremierem uczyniono Romana Giertycha, syna Macieja Giertycha, doradcy Wojciecha Jaruzelskiego, obaj panowie Roman i Maciej wspierali komunistycznego generała Wileckiego jako kandydata na prezydenta RP. Trzecim wicepremierem i jednocześnie ministrem finansów, rządu o socjalistycznym podejściu do gospodarki i skrajnie prawicowej orientacji ideologicznej, została ikona polskiego liberalizmu - Zyta Gilowska, notabene odwołana z funkcji z powodu podejrzeń o współpracę z SB. W wyniku procesu autolustracyjnego, Zytę Gilowską uniewinniono, ale w świetle obowiązującej ustawy. W świetle nowej ustawy forsowanej wówczas przez Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Gilowska musiałaby zostać uznaną za osobowe źródło informacji, co prowadziłoby do zakazu sprawowania funkcji publicznych. Ustawę w tej materii poprawiono, aby Gilowska mogła wrócić i wróciła, była to 5 zmiana ministra finansów. Kolejni członkowie rządu odnowy moralnej, to sędzia Kryże, znany z procesów politycznych w okresie stanu wojennego. Ten pan, wieloletni komunista, wyrządzający wiele krzywd opozycji demokratycznej, został ministrem sprawiedliwości prawdziwie prawicowego rządu odnowy moralnej. Ministrem skarbu tego samego rządu mianowano Jasińskiego, to wieloletni członek PZPR i szef płockiej WSW, komórki ściśle współpracującej z SB, najbliższy przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego. Koordynatorem służb specjalnych uczyniono prokuratora z 30 letnim stażem w strukturach `wymiaru sprawiedliwości' PRL - Zbigniewa Wassermanna. Szefem publicznej TV został Urbański, którego wcześniej odwołano z kancelarii Lecha Kaczyńskiego, po artykule w prasie, obarczającym Urbańskiego powiązaniami z baronem SLD Nawratem, z którym wspólnie prowadzili spółkę, dziś tą spółką zajmuje się prokuratura. Urbański po cichu został przyjęty do kancelarii Jarosława Kaczyńskiego, by już po kilku miesiącach, w świetle kamer, zostać prezesem TV publicznej. Urbański nigdy nie pozwał gazety, zarzuty zawisły w eterze.

Pierwszym premierem rządu nowej jakości został najbliższy doradca Jerzego Buzka z AWS TKM Kazimierz Marcinkiewicz. Następnie został obalony ponieważ, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, Jarosław Kaczyński nigdy nie zostanie premierem, jeśli jego brat zostanie prezydentem, chyba że Marcinkiewicz będzie musiał odejść. Odwołano również wicepremiera Leppera, premier Jarosław Kaczyński nazwał go warchołem i człowiekiem o marnej reputacji, wicepremier Lepper określił te słowa mianem chamstwa, chamstwa, chamstwa. Po tej merytorycznej wymianie zdań ponownie powołano wicepremiera Leppera, nocą ale już bez kamer Jacka Kurskiego i wicepremier Lepper naprawia Polskę do dziś. Odwołano Ludwika Dorna, właściwie nie wiadomo dlaczego, pono była niezgodność charakterów między premierem i wicepremierem. Ponieważ w przeciwieństwie do odwołanego Sikorskiego, Dorn zachował się lojalnie, został oddelegowany do informatyzowania kraju. Po kilku tygodniach człowiek, który się nie nadawał na ministra MSWiA, zastał wyznaczony przez Kaczyńskiego na marszałka Sejmu, drugą osobę w kraju i jak marszałkiem został, to z tej okazji przyszedł na pierwsze obrady z psem. Powoli będziemy podsumowywać wieloletni dorobek obu braci. W koalicji IVRP zasiadają byli członkowie PZPR i sprawują wysokie funkcje, ale to jeszcze nie wszystko. W koalicji mamy również tajnych współpracowników, umieszczonych na liście Macierewicza, jak choćby poseł Maksymiuk, prawa ręka wicepremiera Leppera. Jednak i tego mało, z rzeczy najistotniejszych, które nijak się mają do zerwania z przeszłością okrągłostołową powinniśmy wymienić:

1) prezydentem IVRP jest Lech Kaczyński, wieloletni doradca Lecha Wałęsy, jeden z szefów jego kancelarii, uczestnik okrągłego stołu, uczestnik tajnych obrad w Magdalence.
2) Premierem IVRP jest Jarosław Kaczyński, wieloletni doradca Lecha Wałęsy, jeden z szefów jego kancelarii, uczestnik okrągłego stołu, mediator rządu Tadeusza Mazowieckiego i założyciel partii PC, która była politycznym zapleczem Lecha Wałęsy.
3) Wicepremierem rządu IVRP jest Roman Giertych, syn Macieja Giertycha, wieloletniego doradcy Wojciecha Jaruzelskiego, towarzyszącego Jaruzelskiemu, również w czasie obrad okrągłego stołu, w który wprawdzie obaj panowie udziału nie brali, ale sterowali z zewnątrz kolejnymi ruchami generała Kiszczaka i Aleksandra Kwaśniewskiego.
4) Kolejnym wicepremierem rządu IVRP jest recydywista, członek PZPR, szef partii SO, według słów Jarosława Kaczyńskiego, powołanej przez SB, posiadającej w swoich szeregach wielokrotnie skazanych i ściganych przez prokuraturę posłów jak poseł Łyżwiński, posłanka Hojarska, posłanka Beger, poseł Maksymiuk, który dodatkowo jest umieszczony na liście Macierewicza jako TW, a jego partyjny kolega Grzesik, jako agent WSI.

To by było na tyle, historii i losów kolei, polskich polityków prawicy, warto pamiętać o tym wszystkim, być może dzięki temu unikniemy pomieszania ról i pojęć, pomylenia bohaterów ze zdrajcami i odnajdziemy prawdę, która nas wyzwoli.

Aneks.

Co robią dziś członkowie legendarnego rządu Olszzewskiego i zaplecze politycznego tego rządu:

a) Maciej Zalewski, członek założyciel partii PC. Po odsiedzeniu wyroku, za wyłudzanie korzyści majątkowych od prezesów Baksika i Gąsiorowskiego, został zatrudniony w jakimś biurze.
b) Jan Parys, obecnie oskarżony o defraudację środków Polsko Niemieckie Pojednanie.
c) Minister Glapiński, bliski znajomy Dochnala, zapraszany do elitarnego kilkunastoosobowego grona imieninowych biesiadników barona SLD, co zostało ujawnione w czasie przesłuchań komisji orlenowskiej.

matka_kurka 2007-06-04 15:13
Głosów: 176


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=786
komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekstDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 589


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków. 2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane pr... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 484


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą  jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

matka_kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 236


07 maja 2007 by Matka Kurka

Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę podobieństwa!
Komentarz do sprawy. Parafrazując słowa aktorki: "kochani, w Polsce zmartwychwstał komunizm". Już kiedyś tłumaczyłem wyznawcom PiS i samemu PiS czym jest prawica w ujęciu tradycyjnym, historycznym. Z tego co widzę, nauka poszła w las i dalej na topie jest ideologia. Nie ma rady, przerobimy ten materiał raz jeszcze i tak do skutku, czyli do końca kadencji. Drodzy w PiSie, baranki boże, stadko pędzące na rzeź, co to się tak nieludzko podnieca komunizmem, posłuchajcie i spróbujcie pojąć. Prawica w znaczeniu ideowym, to przywiązanie do tradycji, często wsparte religią, szacunek dla elity narodu, autorytetów, inteligencji. Prawica zawsze wspierała książęta i magnatów, nigdy nie była reprezentacją czworaków i półanalfabetów. Prawica w znaczeniu społeczno-ekonomicznym to przedstawiciel klasy śred... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-07 12:46
Głosów: 189


04 czerwca 2007 by Matka Kurka

Ta koalicja jest pokłosiem wypaczeń okragłego stołu i schedą poskomunistyczną!
Ostatnio dzieje się sporo, buduje się klimat demokracji centralnie sterowanych wyborów i gustów, odgórnie zarządzanej historii. Wizyta w księgarni przyprawia o gęsią skórkę, można wybrać `Transantalntyk', przeczytać i co gorsze zrozumieć, a to już jest gafa dyplomatyczna. Można poddać się dziwnej edukacji', nowych wersji starych historii, jak historia najgorszego rządu w dziejach Polski, zwanego rządem Nocnej Zmiany, dziś uznanym za rząd najlepszy, walczący ze zgniłym kompromisem okrągłego stołu. Ten głos padł między innymi z ust Jarosława Kaczyńskiego, ponad 12-letniego współpracownika Lecha Wałęsy, współtwórcy obrad, tego samego Jarosława, który uczestniczył w obradach okrągłego stołu, człowieka, który z postkomunistycznym ZSL i SD wynegocjował rząd Mazowieckiego. Jego brat - Lech Kaczy... cały tekst >>

matka_kurka 2007-06-04 15:13
Głosów: 176


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

matka_kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 173


12 lipca 2007 by Matka Kurka

Jak nisko upadł PiS, widać po tym jak bardzo Lepper ma rację! Zatopić PiS!
Ładne towarzycho wokół naszych rewolucjonistów: dealer prochów, drobny cinkciarz, nowe kadry, junacy IVRP. Dotąd twierdziłem, że zdublowane 148 cm kompleksów wyeksploatowało nieludzko takie pojęcia jak prawo i sprawiedliwość, ale wydaje się, że bardziej wyczerpane są słowa: żenada, upadek, dno. Lepper uciekł spod gilotyny??? Mamy zatem już oficjalnie ogłoszony wyrok. Winny, ale dowody zostały zniszczone. Nie mamy na Leppera nic, ale i tak będziemy drzeć na konferencjach koszule i larum grać, pomniki stawiać naszej czujnej władzy. 148 cm kompleksów przyznało się tym samym, że kierownik PGR, wójt Mrągowa i jakiś tajemniczy drągal, wyglądający na `psychola' rozpracowali wielką polityczną policję CBA. Rozpracowali i wymyśli następny dowcip o IVRP. Były sobie Ruski z IVRP, wójt Mrągowa, kierow... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-12 11:22
Głosów: 168


08 lipca 2007 by Matka Kurka

Polska katolicka, to nie tragedia! Tragedią jest Polska Rydzyka i Kaczyńskich!
Ustalmy parę rzeczy, zanim przejdziemy do rzeczy. Matka Boska Częstochowska, to jeden z tysięcy cudownych obrazów rozmieszczonych na całej jednej i drugiej półkuli. Kim jest Matka Boska. Matka Boska była 16 letnią żoną około sześćdziesięcioletniego Józefa. Józef i Maria (Matka Boska) nie mogli mieć dzieci, ale bardzo modlili się do Boga (słowa mojego katechety, utkwiły mi w pamięci do dziś) i stał się cud. Zanim o cudzie, najpierw o Bogu. Do jakiego Boga modlili się Józef i Maria. Modlili się do Boga żydowskiego, który ich wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli. Nie mogli się modlić do Boga innego, gdyż dopiero ich syn uświadomił im i wielu milionom, że jest synem bożym, ale nawet i On, nie twierdził, że jest synem nowego Boga, on twierdził, ze jest synem Boga żydowskiego, synem Boga ze... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-08 17:23
Głosów: 164


13 lipca 2007 by Matka Kurka

Żydzi dali Polakom religię i kulturę! Niemcy cywilizację, Polacy Polakom piekło!
Polak, zwłaszcza katolik, który jest antysemitą, naraża na śmieszność siebie, własną religię i własną ojczyznę. Jako naród, przez wieki uczyliśmy się od Żydów, Żydom w ogromnej części zawdzięczamy dorobek kulturalny, Żydom w całości zawdzięczamy religię. Dzięki Niemcom, których podglądaliśmy, mamy jakiekolwiek zręby cywilizacji, technologii i wszystkie poniemieckie autostrady. Dzięki Rosji, potem ZSRR mamy ciemny, zrusyfikowany, obnoszący święte obrazy po wsiach lud i mamy ludu delegata - partię PiS. Przez te dwa lata sprofanowano do imentu słowa prawo i sprawiedliwość, ale jeszcze bardziej sponiewierano inne słowa, mianowicie `strategia' i `wybitny polityk'. Wiemy kogo dotyczą te pokaleczone słowa, komu są na wyrost przypisywane i jak bardzo mu z nimi `do twarzy'. Zanim przejdę do komedii... cały tekst >>

matka_kurka 2007-07-13 19:46
Głosów: 162


27 kwietnia 2007 by Matka Kurka

Spektakularne zwycięstwo Komorowskiego, techniczny nokaut PiS i Ludwika ! Dechy!
Nie sądziłem, że dożyję takiej chwili, w której będzie mi dane napisać dobre słowo o polskim polityku. Swoich sympatii politycznych nie skrywam, ponieważ ukrywanie czegoś, co nie istnieje, wydaje mi się dmuchaniem na zimne. Mam jakieś tam wybory mniejszego zła, co między wierszami można wyczytać. W każdym razie, nie zdarzyło mi się kibicować jakiejkolwiek partii, kibicować i wznosić slogany, nie zdarzyło mi się i nie zdarzy, polityka jest dla mnie jak wrzód na pośladku, brzydkie, bolesne, ale jednak skupiające wszelkie zarazki społecznego organizmu w jednym miejscu, co pozwala na jako taką kontrolę, w skrajnym wypadku: na przecięcie. Tym trudniej jest mi pisać o polityku w sposób pozytywny, że wobec polityka mam daleko posuniętą nieufność, bez względu na to skąd polityk przychodzi. Być moż... cały tekst >>

matka_kurka 2007-04-27 20:02
Głosów: 162Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Bład Schrödera, bład Belki i pierwiastek

Quo vadis, MEN-ie?

Siedem grzechów głównych ustawy lustracyjnej

Laboratorium Czwartej Rzeczypospolitej

Decyzja Bronisława Geremka