ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 760 - 07 maja 2007
Niech mi ktoś pokaże różnicę między KC PZPR i PiS, ja pokażę podobieństwa!
Prawice charakteryzuje przywiązanie do tradycji, często wsparte religią, szacunek dla elity narodu, autorytetów, inteligencji. Prawica zawsze wspierała książęta i magnatów, nigdy nie była reprezentacją czworaków i półanalfabetów. Prawica w znaczeniu społeczno-ekonomicznym to przedstawiciel klasy średniej, bogaczy, duchowieństwa, wspierająca i chroniąca jak oka w głowie prywatnej własności, wpierająca kapitalizm, również ten z nieludzką twarzą. Jednym prostym słowem, które powinno do was dotrzeć wyznawcy i "prawicowcy" z PiS, prawica to kompletne przeciwieństwo tego co PiS i wierni sobą reprezentują.

A co PiS sobą reprezentuje? No, żebym ja wam musiał po raz 1000 takie rzeczy tłumaczyć? PiS sobą nic nie reprezentuje, co mogłoby choćby przypominać prawicę, może poza wiernopoddańczym uwielbieniem dla duchowieństwa, a ściślej ekstremy "katolickiej". Dalej to już tragedia socjalistyczna, ocierająca się o komunizm. W przeciwieństwie do pryszczatej socjalistycznej młodzieży PiS, LPR, SO, która na forach zarabia sobie na deskorolki, propagandowym wklejaniem bzdurnych sloganów w stylu gomułkowskim, ja przedstawię podwaliny komunizmu PiS, miast szafować podwórkowymi zawołaniami. Wszyscy wiemy, że komuna, to rzecz straszna, zatem warto przy tej okazji pokusić się o coś co będzie charakterystyką PiS i jednocześnie przewodnikiem jak rozpoznać komucha:

1) PiS to partia wspierająca niziny społeczne, chłopstwo, proletariat, rozleniwionych zasiłkowców" pracujących na czarno. Hasło "solidarne państwo" , to wręcz modelowe zawołanie komunizmu, "każdemu według potrzeb", miast każdemu według włożonego wysiłku i inicjatywy.

2) Krytyka inteligencji. Komuniści z PiS chorobliwie nienawidzą inteligencji, czyli elity narodu. Nienawidzą ponieważ sami wyrośli z pnia zaściankowej inteligencji, albo z robotniczo-chłopskiej chaty, w czym oczywiście nie ma nic złego, sam w podobnych okolicznościach zrodzonym, pod warunkiem, że kompleksy i słoma z papciów nie staje się odreagowaniem "traumy" pochodzenia. Normalny człowiek ma w głębokim poważaniu, to czy jego dziad naparzał homara srebrną siekierką, czy grule drewnianą łyżką, normalny człowiek ma swój świat i swoje pożywienie. Komuniści z PiS mają świadomość, że ich plebejskość, mimo posiadanych tytułów, jest widoczna gołym okiem i nie wynika z pochodzenia, wynika z kultu prostactwa, które to prostactwo próbuje się rozpaczliwie ukryć tak zwanym szacunkiem dla prostego człowieka.

3) Dziejowy spisek i historyczna misja do wypełnienia, rzecz fundamentalna dla komunizmu i w sposób neurochirurgiczny wszczepiona towarzyszom z PiS. Na świecie źle się dzieje, bo korporacje (układ), posiadacze (biznesmeni), wichrzyciele (łże elity) wykorzystują bezbronny lud obywateli IVRP). Bieda nasza z ich bogactwa.

4) Skłonności do megalomanii i mitomanii. Wraz z nadejściem nowej władzy, musi nadejść nowe znaczenie starych słów i wartości. Już nie Polska, a IVRP podobnie jak w przypadku komunistycznego PRL. Już nie moralność, a rewolucja moralna, itd.

5) Pogarda i podejrzliwość wobec ludzi sukcesu, syndrom komunistycznego kułaka i "prywaciarza. Komunistyczna partia PiS zrobi wszystko, aby człowiek, który pracuje ciężko i uczciwie na swój byt, oddał swój dorobek na cele szeroko rozumianej nacjonalizacji. Nacjonalizacja majątku klasy posiadaczy, to jeden z naczelnych sloganów, zabrać tym złodziejom co się podorabiali i podzielić po równo ludowi! Przywiązanie do państwowego, państwowe polskie banki, państwowe polskie fabryki, sprzedane za bezcen, państwowy system ubezpieczeń, państwowy nadzór nad produkcją i dystrybucją.

6) Izolacja na arenie światowej, tłumaczenie złego odbioru kraju wśród innych krajów, strachem przed powszechną sprawiedliwością. My tu w kraju wiemy co dla nas dobre i imperialni burżuje z UE, karły reakcji z Rosji, oraz Niemiec nie będzie pluł nam w twarz. Krytykują nas nie dlatego, że jesteśmy śmieszni, zacofani, biedni i głupi, a dlatego, że się nas boją, bo my niesiemy prawdę.

7) Centralizacja władzy i kult jednostki. Wczesna faza komunizmu, którą przechodzi PiS. Jedyny kandydat na I sekretarza partii zdobywa 99%, wyniki porównywalne z Fidelem Castro. Powoływanie wszelkich grup typu CBA, centralne nadzorowanie korupcji, centralne budowanie stadionów, centralne karmienie głodnych dzieci.

8) Tworzenie atmosfery nieustającej walki z wszechobecnym wrogiem, szczucie obywateli na obywateli. Podział na tych co są z partią i na resztę zdrajców (antykomunistów). Polakiem może być tylko wyznawca PiS, czyli komunista, reszta to wstecznicy i kontrrewolucjoniści. Wróg czai się wewnątrz (komunistyczny kontrrewolucjonista) i na zewnątrz (imperializm, zgnilizna zachodu). Rzeczywistość kreuje się w ten sposób, aby dać obywatelom wyraźny sygnał, że tylko komunistyczne PiS jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo obywatelom. Spektakularne konferencje, gdzie prezentuje się przyłapanych spekulantów, lekarzy i innych pojedynczych egzemplarzy, mających zapewnić wrażenie powszechnej sprawiedliwości.

9) Rozbudowana propaganda i powrót do socjalistycznych kanonów dialogu społecznego. Propaganda sukcesu, który nie ma nic wspólnego ze sprawowaniem władzy przez PiS: spadek inflacji, kurs złotego, wzrost PKB, wzrost inwestycji, spadek bezrobocia (emigracja). Inne klasyczne zachowania, jak przemówienia przy każdym niepokoju społecznym, słynne dwu minutowe orędzia do narodu: "wyborów nie będzie, winna jest opozycja". Orędzie po taśmach Beger, masówka w stoczni gdańskiej, wiec poparcia dla partii rządzącej, to wszystko są wynalazki komunizmu.

10) Podział w strukturach kościoła katolickiego według schematu bolszewickiego, księża patrioci i księża liberałowie TW.

11) W końcu najważniejsze, bo zbawienne dla nas wszystkich, czyli degradacja ideałów rewolucji. Rewolucja moralna kończy się wciąganiem do rządu recydywistów, budowaniem koalicji z przestępcami, dawnymi dygnitarzami PZPR oraz TW, jak choćby towarzysz Maksymiuk. Pełna degrengolada, charakterystyczna dla każdej ekstremistycznej organizacji.

Przykładów mała garstka, a przykłady można mnożyć w nieskończoność. Sądzę jednak, że i tego starczy do stwierdzenia jaką partią jest PiS. PiS w najlepszym razie jest skrajną partią socjalistyczną. Obiektywnie rzecz ujmując, z silnymi historycznymi naleciałościami komunistycznymi. W każdym razie, PiS nie ma nic wspólnego z prawicą. W USA, czy Anglii taka partia jak PiS byłaby pozaparlamentarną lewacką opozycją. W dodatku nadzorowaną przez specsłużby, bo wszyscy wiemy, że po tej partii można się spodziewać nie tylko moralnej, ale i komunistycznej rewolucji. Propagowanie komunizmu w większości cywilizowanych krajów budzi poważny niepokój, a u nas euforię 27% chłopo - robotników powyżej 65 roku życia.

Matka_Kurka 2007-05-07 12:46

Głosów: 382
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=760
Głosuj             Wyślij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 Wątki   Odpowiedzi   Autor   Wyświetleń 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy wątek Dodaj nowy wątek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na wątku: Dlatego że przeżył rządy Kaczyńskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
Ławrow: użyłem niecenzuralnego słowa, ale cytując kogoś innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przyznał w niedzielę, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale był to tylko cytat z czyjejś opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili okłamał Zachód

W Waszyngtonie narasta podejrzliwość, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą pięciodniową wojnę na Kaukazie i bezczelnie okłamał Zachód - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwałem doktora mordercą

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie zamierza pozywać za dokładne cytowanie jego słów o doktorze Mirosławie Garlickim. Jak wyjaśnił wcześniejsze doniesienia tvp.info wynikały z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. zł zadośćuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski zapowiedział na antenie Radia Kielce, że pozwie do sądu Julię Piterę. Poseł będzie się domagał, by minister Pitera wpłaciła 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uważa, że byłby to właściwy akt przeprosin.


W różnych miejscach Suwałk podpalano cztery samochody

Cztery samochody spłonęły, a jeden został uszkodzony w nocy z soboty na niedzielę w Suwałkach - poinformował Jacek Dobrzński, rzecznik podlaskiej policji.


Kościół anglikański przeprasza Karola Darwina

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szukała pracy; została zgwałcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacek K. został w sobotę zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu na 23-letniej kobiecie - poinformowała podlaska policja.

źródło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczyński: Nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Ale przecież są telefony. Kiedy ja byłem premierem i mimo ataków chciałem z nim porozmawiać, to nie szukałem żadnych pośredników. I było zupełnie spokojnie" - mówi zdziwiony faktem, że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drogą usługę: Tusk zapłaci 100 tys. zł za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisiała ona do góry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka usługę warto zapłacić aż 100 tys. zł - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zapłaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych gości.

Woli samoloty rządowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na początku kadencji premier Donald Tusk zapowiadał, że - by odciążyć budżet - z samolotów rządowych przesiądzie się do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. TVP Info obliczyła, że na 23 służbowe podróże szef rządu tylko czterokrotnie korzystał z usług komercyjnych linii lotniczych

Były minister grozi procesami: Cytujesz Ziobrę? Zostaniesz pozwany
Pozwę do sądu każdego, kto będzie cytował moje słowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o słynne już zdanie o kardiochirurgu Mirosławie G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości przekonuje, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, a to wywołało "nagonkę prasową" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie będzie żadnych konfliktów": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i Kłopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o politycznym samobójstwie posłanki PO. Czy tak ostry konflikt między politykami rządzących partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadają zgodnie szefowie klubów. "Nie ma żadnych konfliktów i nie będzie między politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowiedź premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagają się, by premier przedstawił harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział, że nową walutą będziemy płacić już za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje też, że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiodło Sawicką?: Posłanka o agencie: Czułam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskarżona o wzięcie łapówki od agenta CBA, niebawem stanie przed sądem. Była wpływowa posłanka PO przygotowała linię obrony, którą można streścić w ten sposób: "Zawsze byłam uczciwym człowiekiem. Jeśli zgrzeszyłam, to tylko dlatego, że przez wiele miesięcy namawiały mnie do tego służby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Statystyki


od 02 lutego 2007
głosów: 221719
wizyt: 1108781
odsłon: 2938789

Info o nowym tekście
RSS tekstów
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne