najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


To maść na szczury dla ciemnego ludu, kupują, samrują i wierzą w uzdrowienie!
Każdy kto wie, że na ciało zanurzone w cieczy, działa siła, której .itd, kto potrafi odróżnić idyllę od Iliady, myje się częściej niż co sobotę i pamięta z podstawówki, że ta ciecz w wannie to dwie cząsteczki wodoru z jedną cząsteczką tlenu, zastanawia się po co oni to robią i kto to kupi? Rozumiem wszystkich tych, którzy się napatrzyli na SLD grabiące wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka i doszli do wniosku, niech już będą nawet dewoci z nacjonalistami byleby coś w końcu w tym kraju się zmieniło. To taka normalna reakcja na niemoc, na otaczająca degrengoladę. Sam uległem tej pokusie głosując na senatora PiS tak dla równowagi POPiS, ale dziś widzę swoją `owczopędną' reakcję i nikt nie jest mnie w stanie przekonać, po wszystkich żenujących intrygach, jak Lepper recydywista premierem, jak Roman wszechpolski ministrem edukacji, jak taśmy Beger, jak chamstwo i warcholstwo, jak proszki wczesnoporonne dla krów, że ci ludzie u władzy nie są smutną wizytówką polskiego społeczeństwa. Człowiekowi, który ma choćby zręby jakiegoś katalogu moralnego, jakiejś etycznej i estetycznej bariery nie do przekroczenia, nie trzeba tłumaczyć, że żywot IVRP jest marny jak los kobiety upadłej stojącej pod latarnią z różańcem w ręku. Zatem dlaczego oni nadal to robią? Odpowiedź wbrew pozorom jest prosta i aby jej udzielić wystarczy zadać kilka pytań pomocniczych. Dlaczego w Polsce pod blokiem wyrywa się lusterka, radia, kołpaki? Dlatego, że Polacy chętnie kupują trzy razy tańsze kradzione akcesoria na wszelkiego rodzaju szmelcowiskach, zwanych dla niepoznaki giełdami. Dlaczego w TV, aż się roi o tandetnych oper mydlanych, konkursów dla uwstecznionych typu audiotele? Dlatego, że są wierni i liczni fani tego typu strawy duchowej. W końcu dlaczego toruńscy Talibowie walili parasolkami w obronie biskupa esbeka, nazywając 30 letnich żurnalistów esbekami? Ponieważ, to są fanatycy, to nie jest patriotyzm, to nie jest religia, to jest typowe zachowanie sekciarskie, w miejsce toku myślowego, ciąg doktryn wpajanych przy każdej wpłacie służącej obronie `polskości'. Dlaczego oni to robią? Dlatego, że masy na to czekają, masy domagają się takich zachowań, masy to kupują, taki jest gust, mentalność i poziom `inteligencji' polskiego społeczeństwa zubożonego o 2,5 ml ambitnych ludzi, chcących żyć inaczej w Irlandii i Anglii.  

Według badań, gdyby na Białorusi przeprowadzić w pełni demokratyczne wybory Łukaszenka wygrałby je otrzymując od 52 do 65% głosów. W Rosji po 80 latach komunizmu prezydentami w całkowicie wolnych wyborach zostają albo byli pierwsi sekretarze, albo szef KGB, patrz Putin i jest więcej niż pewne, że po wszystkich porażających ludobójczych wybrykach, po wszystkich przekrętach na skalę nie spotykaną w świecie, jak afery z ropą i gazem, następcą Putina zostanie wyznaczony przez Putina aparatczyk. Znów się ciśnie na usta pytanie dlaczego? I znów odpowiedź nie jest skomplikowana, a brzmi: `Bo taka jest natura Rosjan, taka jest bizantyjska mentalność ludu rosyjskiego, dobry władca to taka, który wskaże i wyrżnie 40 mln wrogów'. Nie inaczej jest na naszym zrusyfikowanym mentalnie podwórku. Niestety w Polsce germanizacja przegrała z rusyfikacją, `zgermanizowana' wielkopolska błyszczy pozamiatanymi podwórkami, wyczyszczonym bydłem rogaty, a zrusyfikowane skrzydło wschodnie nadal doi unurzane w łajnie krowy i wylewa wypatroszone z kogutów trzewia przed ganek. Od ponad roku nie ma dnia, żebym, nie słyszał pytania, jak to możliwe, że tych ludzi, którzy w tak prymitywny sposób manipulują tłumami popiera nadal 30% z 40% frekwencji? Popiera ponieważ, taka jest polska mentalność ugruntowana na przestrzeni wieków. Jest rzeczą naturalną, że kołtuńska, dewocyjna władza, poszukująca wrogów ustroju prawdziwie polskiego, poszukująca w Polsce i za granicą, trafia idealnie w serca polskich kołtunów, nierobów sterczących z wyciągnięta łapą po socjalistyczny chleb, którzy swoja nędzną wegetację materialną i intelektualna tłumaczą, tym że 15 lat temu w TV był agent, Ruski zabrał zegarek, a Niemiec 60 lat temu ukradł dziadkowi ze stodoły kwintal owsa i z pokolenia na pokolenie ta krzywda jest pielęgnowana.  
Gdyby spytać 10 Polaków, z czym kojarzą się im Niemcy, co najmniej 6 odpowiedziałoby, że z Hitlerem i II Wojna Światową. Może dwóch wspomniałoby coś o potędze gospodarczej, nie więcej niż jeden o genialnych poetach, filozofach, kompozytorach i co setny pokusiłby się o proste stwierdzenie, że Niemcy to nasz sąsiad, z którym naprawdę można się bardzo szybko i korzystnie dla obu stron porozumieć. Zanim usłyszę, że znów dowalam polskości pisząc o wszystkim i o niczym, chciałbym podkreślić jedną, rzecz. Pisze o wszystkim, bo aby zrozumieć dlaczego jest jak jest i nic się nie zmienia, trzeba spojrzeć na całego Polaka i cała Polskę, której racjonalne zachowania na przestrzeni historii można policzyć jedną dłonią drwala skróconą o dwa palce. Można też postawić kolejne pytanie. Skoro to takie proste nabić Polaka w butelkę, rękoma innego Polaka, to dlaczego wszyscy tego nie robią, jedynie PiS zbiera laury. I w tym wypadku odpowiedź jest optymistyczna, podtrzymująca na duchu. Ponieważ by wciskać taki kit Polakowi, jaki wciska PiS, trzeba być z krwi i kości takim Polakiem, jakiemu kit się wciska. Na szczęście niewielu jest w Polsce demagogów, którzy sa w stanie zniżyć się do tego poziomu, zatem o te 30% bija się narodowo-ludowo-socjalistyczne klony mentalne z PiS, LPR, SO. Nie jest w stanie wcisnąć kitu polskiemu kołtunowi, dewotowi i ksenofobowi, nikt inny poza innym polskim kołtunem, dewotem, ksenofobem. Jest w Polsce popyt na PiS i tego rodzaju prymitywizm, bo wyborcza klientela uwielbia podróżować miedzy półkami lumpeksów z niemieckimi majtkami i krzyczeć o polskiej dumie narodowej. A jak jest popyt to PiS ustawia kolejne supermarkety, przykleja biało-czerwony neon `Lumpeks polski' i grzmi z megafonów w rytm szeleszczących niemieckich barchanów nutą `Warszawskich Dzieci', tudzież `Boże coś Polskę'. Co to ma wspólnego z agentami w TV. Niestety wszystko, od początku do końca, w każdym fragmencie WSZYSTKO!


matka_kurka 2007-01-28 10:27 Ranking: (30)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=678
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (244)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (201)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (123)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (106)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (101)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (72)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


BLOGI POLITYCZNE

Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce