najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Nazywam sie żenada i oświadczam, że jam biologiczną mamą i tatą IVRP!
Przepraszam ja tylko z pozoru nie na temat, choć nie ukrywam, ze wykorzystuje koniunkturę sensacji. Aby zrozumieć, dlaczego PiS stał się nagle z radykalnych zwolenników lustracji, pudernicą archiwów SB, trzeba się cofnąć do słynnej skleconej na kolanie uchwały Korwina, który to Korwin jako pierwszy `opozycjonista' podpisał esbecką lojalkę z właściwym sobie pseudointeligenckim wdziękiem. Tamta uchwała miała służyć tak zwanemu oczyszczeniu patriotycznemu i przełamaniu grubej kreski, co w języku normalnych ludzi brzmi, `wyrżnąć konkurencję polityczną i zgarnąć cały tort'. Jeśli dzisiejszą ustawę można uznać za bubla prawnego, uchwała Korwina nie mieściła się w żadnym cywilizowanym kanonie prawa, poza prawem Kalego. Dziwnym zbiegiem okoliczności, w procesie lustracyjnym zostali zaatakowani wszyscy liderzy partii, lub jej kluczowi działacza, plus ośrodek prezydencki, Wałęsa wraz z Falandyszem. Jedyną oszczedzona partia była SLD, widac karły uznały, że to nieboszczka i z topowych działaczy zaledwie Cimoszewicza i Jaskiernię wrzucili na listę, jak się potem okazało obaj zostali uniewinnieni w różnych instancjach. W wyniku tych działań powstał kocioł, czemu raczej nie należy się dziwić. Co ciekawsze `rząd tysiąclecia', czyli rząd Olszewskiego zdradziecko usunięty od władzy w czasie Nocnej Zmiany, wcale nie został wykopany przez opozycję, opozycja z natury rzeczy nie miała takiej siły, rząd został wykopany przez opozycję i partię koalicyjną ZCHN, bez której farsa trwałaby nadal.  

Dlaczego wszyscy sprzysięgli się przeciw rządowi Olszewskiego, z ministrem Glapińskim, kumplem Dochnala, ministrem Parysem oskarżonym o defraudacje kasy Polsko - Niemieckie Pojednanie? Nikt się nie sprzysiągł, to tylko wygodna paplanina, mitologia dla popegeerowskich czworaków, prawda jest taka, że wszyscy skrzyknęli się przeciw groteskowej partyjce PC. Dlaczego? Ponieważ ta partyjka jako jedyna w całym sejmie nie miała na liście Macierewicza ani jednego TW, natomiast obrzuciła kałem wszystkich wkoło, zarówno opozycję, jak i swoich koalicjantów, z Chrzanowskim, liderem ZCHN na czele. Ten sam Chrzanowski, po kilkunastu latach włóczenia się po sądach, dopiero w ubiegłym roku, w wyniku procesu autolustracyjnego został uniewinniony. Dziwne prawda? Partia PC absolutem, partyjka kanapowa, 8% udziałów w sejmie, jedynym mesjaszem, zbawieniem Ojczyzny. Liderzy tej kanapki, w tym jeden bezpartyjny Lech negocjator z Magdalenki, pierwszy raz w 1980 roku usłyszeli od Anny Walentynowicz o Bolku, mało tego, o Bolku wiedział Adam redaktor i Jacek harcerz, tak naprawde wiedzieli wszyscy z tym, że różny pożytek z tej wiedzy uczynili. Większość uznała Bolka za Kmicica, legenda poszła w świat, nie chcieli ułatwiać życia komunie, poza tym uznali, że Bolek odkupił swoje grzechy z czasów strzelania do portretów przodków i to wydaje się jedynym słusznym postępowanie, trochę niepolskim piekiełkiem, nie pisowską rewolucją, ale mądrym. Bez względu na to, jak nazwać te drogę wyboru, oba karły deptały ją wiernie i trwały przy TW Bolku do 1991 roku, jako najwięksi i najbardziej gorliwi akolici. Po drodze tej drogi wykopały i odsunęły od władz Solidarności Walentynowicz i Gwiazdów.  

Nawiasem mówiąc to jakaś prawidłowość, zakompleksionym i niedouczonym karłom zawsze było bliżej do półanalfabetów, w gatunku Bolka, dzisiejszego kierownika PGR niż inteligencji, za która teoretycznie można ich uznać. To jakaś bardzo głęboka traumatyczna babrząc się rana, kompleks inteligencji, no ale mniejsza o to. Dopiero gdy karły zebrały w tyłek od szofera `Mnietka', kolesia na swoim poziomie, obudził się w nich patriotyzm i zaczęli krzyczeć o Bolku znanym od wielu lat, a Bolek uciszając jazgot wykopał ich z kancelarii. Powoli kończę ten historyczny watek i przechodzę do współczesności i na koniec wątku warto przypomnieć, że tamta uchwała lojalnego Korwina była 123 tys razy bardziej radykalna od obecnej ustawy, w dużej mierze opartej na pomysłach SLD i jeszcze ważniejsza rzecz, tamta uchwała miała jedno zadanie utrzymać władzę. Oczywiście można się pukać na widok takiej teorii w czoło. Po co miałby karły wysadzać własny rząd? No właśnie po to by utrzymać władzę. Karły poszły na całość, obrzuciły kałem wszystkich wkoło licząc na społeczną burzę po prawdzie objawionej. Tamten sejm ledwie zipał i trwanie w koalicji chwiejnej jak traktorzysta po trzech denaturatach wcześniej czy później skończyłoby się upadkiem. WS porównaniu z tamta koalicja, dzisiejszą można uznać za monolit. Zatem dlaczego nie mieliby zaryzykować lustracji dla wszystkich oprócz siebie i doprowadzić do nowych wyborów spijając cała śmietankę, jako partia jedynie czysta. I zapewne by się udało, tylko karły nie przewidziały dwóch rzeczy. Po pierwsze ciemny lud tego nie kupił, skopanie tyłków wszystkim spodobało się tylko dzisiejszym słuchaczom RM, zatem 5% z 40% frekwencji i mniej więcej tyle dostały karły po tej zadymie. Po drugie takie obrzucanie kałem zjednoczyło niemal wszystkie partie polityczne przeciw obrzucającym i tak zamiast kochanej władzuni karły wpadł na 15 lat w sidła symbolicznej opozycji i przez te 15 lat zbierały baty, za batami.  Zarzuty spiskowej teorii dziejów przyjmuje z góry, ale uprzejmie donoszę, że nawet karły musiały zdawać sobie sprawę, że sponiewieranie Chrzanowskiego, lidera głównego koalicjanta, nie może się spodobać jego partyjnym kolegom, zwłaszcza, że chłop był niewinny. Tym razem to już naprawdę koniec wątku historycznego.  

Współczesność -politowania godna. Czemu służy obecna skundlona uchwała lustracyjna? Ona ma służyć temu samemu, czemu służyła w czasach zamierzchłych, czyli utrzymaniu władzy. Co odróżnia tę technikę spawania lędźwi do stołków od techniki poprzedniej. Otóż różnią się radykalnie, przede wszystkim stopniem ostrożności, inaczej mówiąc karły przestały zachowywać się jak prawicowe oszołomy, a przemówiły, nie przymierzając językiem redaktora Adama. Trzeba uważać, aby bliźniemu nie zarobić krzywdy, nagle się okazuje, że ubecy jednak manipulowali przy teczkach, patrz teczka I karła, poza tym nie każdy TW był taki zły, patrz zamykanie ust Isakowiczowi. Skąd ta radykalna zmiana? Stąd co zawsze, z kompleksów i strachem przed powrotem do symbolicznej opozycji. Teraz kiedy w rządzie koalicyjnym mamy z jednej strony Macierewicza, a z drugiej jednego z TW umieszczonych na jego liście, czyli Maksymiuka, kiedy wiceministrem sprawiedliwości jest esbecki sędzia z czasów stanu wojennego, kiedy ministrem skarbu jest pezetpeerowski aparatczyk współpracujący z przybudówka esbecką w Płocku, a moralnym przewodnikiem syn Edwarda gierka,  nieostrożna lustracja może dokonać cudu niepożądanego. Cud maiłby polegać na tym, że w partii PiS pęka błona i pojawia się pierwszy TW w szeregach nieskazitelnych. W całej tej lustracji i karłowatym puszeniu się, śmieszą mnie dwie rzeczy. Pierwsza rzecz to pseudolustracja, dozowana przez politbiuro według bieżących potrzeb, by nie popełnić już takiej gafy jak wykoszenie Wielgusa, ulubionego TW toruńskich Talibów. Druga rzecz to ta jak mantra powtarzana formułka o zwycięskiej partii PiS i frustracji pozostałych, dziwnie to brzmi w ustach autsajderów w gatunku mongolskich kolaży, którzy przez 17 lat zbierali cięgi i włóczyli się gdzieś pod koniec peletonu trzykrotnie zdublowani.  

matka_kurka 2007-01-26 19:42 Ranking: (16)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=676
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (250)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (207)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (126)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (109)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI


Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce