najnowszy
najlepsze
losuj

Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS


bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2007
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (8,12 MB)
wersja: 14 wrzesnia 2007
Na tle obecnej władzy Dyzma był narodowym bohaterem, dżentelmenem, światowcem!
Ci Polacy nigdy nie chcieli budować IVRP, nie nazwali Polaków łże-elitami, wykształciuchami, lumpenliberałami, nigdy nie okrzyczeli się mesjaszami narodu, geniuszami reform, są znani i szanowani w wielu krajach.

Jan Paweł II - wybitna postać polskiego kościoła katolickiego, papież który przejdzie do historii jako ten, który po raz pierwszy pomodlił się w synagodze i meczecie. Kapłan gnębiony przez SB, bliski współpracownik Kardynała Wyszyńskiego.  
Kardynał Wyszyński - człowiek, który nigdy nie podał się komunistycznym represjom, więzień UB.
Lech Wałęsa - jedyny rozpoznawalny na całym święcie polski polityk, laureat Nagrody Nobla, dziś uznany za zdrajcę i agenta.
Jacek Kuroń - 9 lat wiezienia, pobicie syna, zamęczona przez SB psychicznie i fizycznie żona oraz ojciec.
Władysław Bartoszewski - więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, kawaler Orderu Orła Białego, dziś uznany za zdrajcę z powodu listu protestacyjnego w sprawie skandalicznego uprawiania polskiej polityki zagranicznej.
Leszek Balcerowicz - autor reformy finansowej, jeden z nielicznych polskich ekonomistów rozpoznawanych w świecie, profesor ekonomii, prezes NBP.

Ci panowie uważają się za kompetentnych mesjaszów, bohaterów, rewolucjonistów moralnych, męczenników komunizmu, a Polskę jest dla nich tworem przejściowym w drodze do IVRP.

Ojciec Rydzyk - - 0 sekund spędzonych w komunistycznych więzieniach, oskarżony o defraudację pieniędzy zbieranych na Stocznię Gdańską, upominany przez Watykan, za wystąpienia antysemickie i promowanie  wartości' niezgodnych z nauką kościoła.
Stanisław Wielgus - współpracownik SB, wielokrotnie kłamiący we własnej sprawie, jako jedyny biskup odwołany przez papieża w dniu ingresu. Obecnie zaciekle broniony przez Rydzyka.  
Jarosław Kaczyński - 0 sekund spędzonych w komunistycznych więzieniach, doktor marksistowskiego prawa. Pierwszy od czasów Edwarda Gierka wodzirej masówek w zakładach pracy. Krzywoprzysięzca ze Stoczni Gdańskiej.  
Roman Giertych - 0 sekund spędzonych w komunistycznych więzieniach, syn Macieja doradcy Jaruzelskiego, uznającego stan wojenny i interwencję w Czechosłowacji za patriotyczny obowiązek.
Andrzej Lepper - 0 sekund spędzonych w komunistycznych więzieniach, były kierownik PGR, członek PZPR, obecnie recydywista skazany 4 prawomocnymi wyrokami, pełniący funkcję premiera i ministra.
Zbigniew Wasserman - 0 sekund spędzonych w komunistycznych więzieniach prokurator PRL od lat 70, obecnie minister koordynator specsłużb.
Andrzej Kryże - 0 sekund spędzonych w komunistycznych więzieniach, sędzia komunistyczny, kat opozycji w stanie wojennym, obecnie minister sprawiedliwości w rządzie IVRP.
Sławomir Skrzypek - 0 sekund spędzonych w komunistycznych więzieniach, mgr inż. Specjalista od betonów, obecnie prezes NBP.
Kazimierz Marcinkiewicz - 0 sekund spędzonych w komunistycznych więzieniach, fizyk, nauczyciel z Gorzowa, obecnie łamiący prawo bankowe doradca byłego prezesa PKO BP Skrzypka.

Matka_Kurka 2007-01-16 11:00
Głosów: 16


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=667

komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekst na E-Mail   Dodaj do: wykop gwar del.icio.usDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 902


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 741


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 593


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 479


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą  jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 435


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 397


05 września 2007 by Matka Kurka

Ja Tobie, Ty jemu, on jej, ona Wam, oni im, My tamtym, tamci kolejnym! Wygramy!
Marudzić trzeba, to nasz narodowy obowiązek, ale trzeba też zrobić parę rzeczy i uratować co się da. Od dziś powinniśmy mówić każdemu, że warto, wręcz trzeba iść na wybory. Warto również przy tym napomknąć, że głosujemy mądrze, bo polityków mamy głupich. Nie ma potrzeby przekonywać babci, że Boga nie ma, parady równości są ok., a bogaci są dobrzy, nie ma sensu. Babci w ten sposób nie przekonamy, trzeba babci powiedzieć, że Roman Giertych to biedny katolik i on zaprowadzi prawo i sprawiedliwość. Niech babcia głosuje na Romana, jeśli nie zgłosuje na Kurskiego, już babcia jest po naszej stronie. Nie ma sensu namawiać pana od którego kupujemy warzywa, że rolnicy powinni płacić ZUS, zamknąć buzię proszę, nie straszyć. Nie ma co najeżdżać na Leppera, swoje ma za uszami, ale o ludzi dba, sam nie ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-05 08:01
Głosów: 376


17 września 2007 by Matka Kurka

Znów walczymy z komuną! IVRP w/g PiS, to Polska Pospolita Rzecz Ludowa!
Żeb ja był breszczaty na oba oczy, to może i by uwierzył, że te pastowane z PiS to nie peerelowskie kabany, wschodnioazjatyccy mędrkowie, co to nic dobrego nie zwiastują. Ten sznyt to ja znam, u nas wszyscy `zza Buga', ale one to chociaż gęby rozdziawili jak zobaczyły pomurowane chałupy i nawet parę miesięcy po wojnie Niemcom szacunek oddali, że podług rozumu budują. Te tam na czerwonej PiS trybunie, nadal odwołują się do wschodniopolskiej tradycji okraszania lepianek snopkami żytniej słomy, to się u nich nazywa tradycja budowania polskości. Nie zamierzam się poddawać, nie zamierzam przestać pisać, o tym co mnie słomą w oczy kłuje. Pewnie przegram, bo jeszcze się tak nie zdarzyło, żeby w Polsce myślenie, choćby nie zawsze właściwe, wygrało z głupim gadaniem. Tak całkiem nie zamierzam przeg... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-17 20:10
Głosów: 362


22 lipca 2007 by Matka Kurka

To nie przypadek, że rządzi nami Lepper i Kaczyńscy! 1000 lat za Murzynami!
Silna Polska?? Kto wie co to znaczy? Drogi, autostrady, wzrost gospodarczy, wspaniała architektura, wysokie zarobki, szczęśliwi obywatele! `Ludzie co wy, szaleju się nałykali'. Skąd te herezje? Silna Polska, to polityka histerii narodowej, to jajka na twardo, wniesione do samolotu w reklamówce, to mlaskanie do kanclerz Niemiec, to machanie szturmówkami na Jasnej Górze do 70-letnich dewotów. To jest silna Polska! Tradycja?? Kto wie co to znaczy?? Dorobek kulturowy, spuścizna narodowa, język ojczysty, dzieje bohaterów. `Ludzie co wy, szaleju się nałykali'?? U nas nie ma żadnej tradycji, zwłaszcza narodowej, u nas są tylko dzikie obyczaje. Gdyby popatrzeć na Polskę z perspektywy czasu i cywilizacji, byliśmy zawsze opóźnieni i to o stulecia. Kiedy Grecy kończyli jeden z siedmiu cudów świata, ś... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-22 18:32
Głosów: 316


23 sierpnia 2007 by Matka Kurka

Tak kończą: "Rzondy hołoty dla hołoty"! KC PiS już wisi za poślednie Ziobro!
Bez cienia ironii i kropli sarkazmu współczuję wyborcom prawicy, w historycznym rozumieniu tego słowa. Od 17 lat w Polsce nie powstała partia prawicowa, której przywiązani do tradycji Polacy nie musieliby się wstydzić. Polskie bojówki prawicowe, słowo bojówka jest naprawdę najłagodniejszym wymiarem kary, działają nie tylko na szkodę Polaków, ale kaleczą wizerunek kraju, tworząc z 40 milionowego narodu mormońską wioskę. Nie jest moim światem, świat wartości pod wyświechtanym szyldem Bóg Honor Ojczyzna, natomiast dla wielu ludzi, Polaków, to nie jest slogan, to jest ich drogowskaz życiowy, nierzadko sens życia. Moje prawo do weryfikowania ludzkich wartości jest tylko wtedy zasadne, gdy wyznawane wartości zagrażają moim wartościom i to w sposób bezpośredni, mam tu na myśli wyrok: `ty komuchu... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-08-23 19:22
Głosów: 296Więcej najlepszych tekstów
Powrót

--- !!! APEL !!! ---

dlaczego piszę

dlaczego Matka_Kurka

list otwarty

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy


Oddolna kampania przeciw rządom najgorszym


Najnowsze na
wiadomosci.onet.pl


Debata w Onet.pl 09:54

Karski: Kwaśniewski zostanie merytorycznie zgnieciony 09:43

Końskie, Radom, Tychy: lekarze nie przyszli do pracy 10:51

Wałęsa: premierem powinien być Pawlak 09:14

Sondaż: PO nad PiS, PSL powyżej progu 06:13

Olejniczak: nie obniżymy podatków 09:37

Ukraina: "żelazna Julia" wygrywa 06:36

Ministrowie przesiądą się z limuzyn do maluchów 11:08

Nowa akcja wyborcza - "Schowaj Babci dowód" 06:10


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

O niewpuszczeniu do Polski międzynarodowych obserwatorów wyborczych;

Byki władzy

Oskarżam

Intelektualny banał afery Rywina

O tym jak WIELKI ŁOWCZY zwierzyną się staje..