ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości
Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery

Tekst 663 - 27 grudnia 2006
IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i senatu oraz 4 wicepremierów.

Dwukrotnie TK zanegował ustawy przegłosowane w odstępie kilku miesięcy, co jest absolutnym rekordem. Mieliśmy w ciągu roku 3 rządy, w ramach tych samych partii 3 rodzaje koalicji, na trzech różnych pakietach `umów', do tego dwóch premierów, pięciokrotnie był wymieniany minister finansów. Jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja jednak zostałem premierem, ponieważ premier, który ma 78% poparcia społecznego był za słaby, wymieniliśmy go na premiera, który ma 33% poparcia, a premier który miał 78% poparcia przegrał wybory na prezydenta Warszawy.

Pierwszy raz od 17 lat Polska zobaczyła masówkę, 160 cm kompleksów spędziło słuchaczy radiowęzła z Torunia do stoczni i uroczyście przysięgało nie rozmawiać z Lepperem, po czym polazło i gadało, ale o tym za chwilę.

Pierwszy raz od 17 lat, w ministerstwie sprawiedliwości, w randze wiceministra zasiadł sędzia stanu wojennego i w randze ministra koordynatora komunistyczny prokurator z lat 70. Takiej kadry nie miał nawet Leszek Miller. Na fali rewolucji moralnej marszałkiem sejmu, a następnie premierem wybrano 4-krotnego recydywistę, członka powołanej przez SB grupy politycznej, na co dokumenty widział brat. Premiera recydywistę zdymisjonowano za warcholstwo, co było ewidentnym chamstwem, by następnie w nocy, bez kamer, tuż po projekcji filmu o JPII, wskrzesić i wsadzić na szczyty władzy.

Od 17 lat nie mieliśmy w rządzie koalicyjnym klubu, który w ponad 50% składa się z oskarżonych lub skazanych prawomocnymi wyrokami posłów, znajdziemy w IVRP odnowy moralnej, posła pedofila, posłankę skazaną za fałszowanie przepustek więziennych, europosła oskarżonego o gwałt, rodzimego posła oskarżonego o gwałt, jego żonę oskarżoną o defraudację, posłankę, która zasłynęła, jako operatorka scen korupcyjnych, a następnie została skazana przez komisje etyki i ta sama komisja uniewinniła posłów korumpujących posłankę.

Znajdziemy posła wyrzuconego z klubu PiS, za jazdę po pijaku, jest poseł wywalony z SO, za awantury w dyskotece, jest również poseł powołujący się na znajomości z ministrem sprawiedliwości, w czasie egzekucji komorniczej, za co został wywalony z SO, cały ten kwiat polskiego parlamentaryzmu tworzy koalicyjne koło narodowo - ludowe.

Pierwszy raz od 17 lat, minister sprawiedliwości 80% czasu pracy poświęcił na konferencje, pierwszy raz minister pokazał społeczeństwu jak się niszczy dokumenty przy okazji sprawy politycznej, gdzie o 6.50 prokuratura wkroczyła do PZU, na wniosek posła Kurskiego, czlonka sztabu wyborczego PIS, który oskarżył Donalda Tuska o fałszerstwa, polegające na kupowaniu bilbordów od PZU. Jak się okazało, nie było ani jednego świadka potwierdzającego słowa Kurskiego. Firma obsługująca PZU obsługiwała PIS, nie PO, a sędzią w tej sprawie był minister, który był szefem kampanii wyborczej PiS. Sprawę umorzono, poseł Kurski błaga na kolanach o ugodę.

To samo ministerstwo sprawiedliwości, w ciągu roku zresocjalizowało Rywina, wypuściło Jakubowską i Jakubowskiego, łamiąc prawo aresztowało Wąsacza, nie wyjaśniło ANI JEDNEJ SŁYNNEJ AFERY, łącznie z aferą Rywina, którą obecny minister jako cżłonek komisji, ponoć rozwiązał w ułamku sekundy, tylko ówczesne władze blokowały śledztwo.

Pierwszy raz od 17 lat rząd, który popierał lustrację, zamknął, do spółki z klerem, usta księdzu Sakowiczowi, prezydent podpisał wadliwą ustawę lustracyjną, a następnie sam znowelizował ją do poziomu ustawy, która obowiązywała wcześniej. Nie złapano ani jednego członka układu, nie odebrano emerytury ani jednemu ubekowi, za to opluto wielu opozycjonistów, w tym nieżyjących, jak Jacka Kuronia i uczynił to człowiek, który nie spędził ANI JEDNEGO DNIA W KOMUNISTYCZNYM WIĘZIENIU, A W CZASIE STANU WOJENNEGO, JAKO JEDYNY OPOZYCJONISTA Z KRĘGU WAŁĘSY, SIEDZIAŁ U MAMUSI POD PIERZYNĄ.

Na tym tle, pokazuje się najbardziej czytelny podział w IVRP. Komuniści dzielą się na pisowych i pozostałych, z tym, że pisowi, tacy jak Gierek, Jasiński, Kryże, to dobrzy komuniści, pozostali są z układu. Z układu są też wszyscy członkowie opozycji i media, z tym, że w tym wypadku ważny jest kontekst i przydatność `układowa'. Znany polityk opozycji najpierw dostał propozycję objęcia rządu IVRP, potem ogłoszono go morderca demokracji, by znów zaproponować mu miejsce w rządzie.

Pierwszy raz od 17 lat rząd, który nie zrobił nic w kwestiach gospodarczych, nie wydał najmniejszego dokumentu, choćby najniższej wagi, regulującego jakikolwiek obszar gospodarczy, okrzyknął się twórcą 1 punktowej inflacji i PKB na poziomie 5 pkt. Pierwszy raz, szef kancelarii prezydenta, który wyleciał z niej za prowadzenie spółki z baronem SLD Nawratem, która to spółka jest ulubieńcem prokuratora, po kilku miesiącach karencji został szefem doradców premiera.

Pierwszy raz od 17 lat ministrem spraw zagranicznym jest kierowniczka magla, która nie odróżnia dwóch najważniejszych dla Polski traktatów regulujących stosunki z sąsiadami. Pierwszy raz od 17 lat 8 ministrów spraw zagranicznych, a więc wszyscy, uznali polską politykę zagraniczną za szkodzącą i ośmieszającą kraj.

Nigdy dotąd w historii 17-letnich zmagań z demokracją, prezydent nie odwołał spotkania na szczycie, tłumacząc się rozwolnieniem wywołanym artykułem w niemieckim brukowcu.

Nigdy dotąd polski premier nie żebrał o 4 minuty rozmowy z prezydentem USA, by w jej trakcie oddać z wdzięczności 1000 polskich żołnierzy na misję `pokojową'. Nie zdarzyło się, od 17 lat, aby polski premier musiał się tłumaczyć w Brukseli, że Polska nie jest krajem antysemickim, w którym króluje homofobia i nigdy podobnych tłumaczeń nie uznano za sukces dyplomatyczny.

Nie zdarzyło się w wciągu 17 lat by prezydent wygłosił 2 minutowe orędzie, oznajmiając, że nie rozwiąże parlamentu.

Nie było takiego przypadku, by ministrem edukacji został szef organizacji, której obecni, przyszli lub byli członkowie palili pochodnie w kształcie swastyk, udawali kopulację z drzewem, oraz między sobą.

Nie pamięta Polska takiego przypadku, by członkowie koalicyjnego rządu, podawali rękoma weterynarzy środki wczesnooporonne, przeznaczone dla bydła, kobietom zgwałconym przez innych członków. Nie miał nigdy miejsca taki przypadek, by premier i prezydent z tytułami naukowymi tak kaleczyli język polski, mówiąc `włanczam', `som', `świętobliwość Biskup Rzyma', oraz mlaskali, oblizywali wargi, odbijali w kułak, a pierwsza dama zasuwała do samolotu z reklamówką.

To był najciekawszy rok od 17 lat. Polskie władze, w ciągu roku wykreowały i sprzedały taki wizerunek Polski, który świat pamięta z początku 19 wieku. W ciągu tego roku, nasze stosunki z Niemcami, UE i Rosja zatoczyły koło i wróciły do czasów Układu Warszawskiego i RWPG. W ciągu tego roku wystąpiła największa fala emigracji, od czasów stanu wojennego. Z 3 mln mieszkań nie powstało ani jedno, w ramach programu rządowego. Z setek kilometrów autostrad, w przyszłym roku powstanie 6 km odcinek, stadionu narodowego w Warszawie nie będzie, ponieważ wygrał niewłaściwy kandydat.

Cały ten dorobek nazywa się IVRP, której nie ma na żadnej mapie świata, a powstał ten twór chorej wyobraźni w efekcie rewolucji moralnej, która skalą, siłą i zapachem przypomina szambo spuszczone z Giewontu do Jastarni.

To był rok bliźniąt na kaczych nogach, dziękujmy Bogu, że go przetrwaliśmy i prośmy, by już nigdy więcej dobry Bóg podobnych dowcipów nam nie robił, niech chociaż pierwsza dama kupi sobie torebkę, a I strateg solidny klej do protez, do gospodarki nie mieszajcie się jak przez ostatnie 12 miesięcy, a jakoś to przetrwamy braciszkowie bosy, partyzanci, kwatermistrze, komisarze spółdzielczy, pionierzy, kołchoźnicy, rewolucjoniści moralni w walonkach.

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27

Głosów: 2395
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=663
Najlepsze teksty autora
Archiwum
Głosuj         Wyślij na e-mail        
Wlasciciel strony nie jest autorem tekstu. Ten tekst umieszczony byl 27 grudnia 2006 na forum onet.pl pod adresem http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,26187105,72485674,2816161,forum.html .
Strona ma charakter archiwalny.


Czytaj e-book


Mobbing
Trudny wiek szkodliwym mitem


Fraszki Petrosa

Najnowsze notki


00:47 GAZETOPEDZIEM DALEKO ZAJE...
00:09 Moje czołówki GW cz. 4 (1...
00:07 Poznaj poglądy kandydatek...
00:04 Nobel z historii
00:03 Uwagi dotyczące rewitaliz...
00:02 Solidarność straciła popa...
00:00 Wyborcza krzepi
23:59 Jeszcze krótko i niedziel...
23:59 Rzecz o Kapuście, czyli t...
23:44 Dziś Dzień Pana, V-BLOGu ...
22:47 Przed unijnym szczytem......
22:25 Następne sto dni.
22:00 Do odważnych świat należy
22:00 Maj tabelek
21:58 Afery Rywina nie było


Nakarmiłeś/łaś już dziś?
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

Wiadomości dnia
Czy Cimoszewicz zagrozi liderom w wyborach prezydenckich?

Donald Tusk i Lech Kaczyński cieszą się największym poparciem wyborców - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na sondaż prezydencki, przeprowadzony przez Instytut Homo Homini. Jednak tuż za nimi plasuje się Włodzimierz Cimoszewicz, który może być poważnym zagrożeniem dla obu polityków. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Śledczy IPN znaleźli masowe groby na terenie dworca PKP

Po kilku miesiącach poszukiwań śledczy katowickiego IPN natrafili na ludzkie szczątki na terenie dworca PKP w Częstochowie Stradomiu - dowiedział się serwis tvp.info. Prokuratorzy rozpoczęli poszukiwania, bo podejrzewają, że na tym terenie znajdują się masowe groby ofiar II Wojny Światowej. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


"Donald Tusk chce zatuszować błędy rządu"

Joachim Brudziński uważa, że apel Donalda Tuska, który nawołuje do debaty liderów list wyborczych PO i PiS, jest próbą zatuszowania błędów rządu. Według polityka PiS-u, propozycja ma odwrócić uwagę opinii społecznej od przeniesienia obchodów 4 czerwca z Gdańska do Krakowa. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Kanclerz Merkel atakuje eurosceptyków

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaatakowała w Berlinie eurosceptyków, którzy "odrzucają Traktat Lizboński". Wychwalała natomiast "dalsze rozszerzenie" Unii Europejskiej. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Ziobro do Tuska: przestańcie posługiwać się prokuraturą

Premier Donald Tusk wezwał liderów list Platformy, aby w przyszłą niedzielę zorganizowali otwarte dla mediów debaty z kandydatami PiS. Zachęcał też kandydata Zbigniewa Ziobrę do debaty z jego konkurentką z PO, Różą Thun. W odpowiedzi Ziobro wezwał premiera do zaprzestania posługiwania się prokuraturą w kampanii wyborczej. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Papież: budujmy mosty łączące różne religie

Zapewnienie o nierozerwalnych więzach Kościoła z narodem żydowskim, ukłon w stronę islamu, a także słowa otuchy dla chrześcijan z Ziemi Świętej i apel o odwagę i krzewienie pokoju, to najważniejsze przesłanie kończącej się trzydniowej pielgrzymki Benedykta XVI do Jordanii. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Walka o konkubinaty w Bułgarii przegrana

Trwająca ponad rok dyskusja o nowym kodeksie rodzinnym w Bułgarii zakończyła się niepowodzeniem dla zwolenników jego gruntownego zreformowania. Jedną z najpoważniejszych reform miało być postawienie znaku równości między małżeństwem a konkubinatem. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]

źródło: wp.pl
Tuskowi poparcie rośnie
Na rok przed wyborami prezydenckimi rośnie poparcie dla lidera wyścigu - Donalda Tuska. Na obecnego premiera głosować chce 30 proc. Polaków - wynika z sondażu Instytutu Homo Homini przekazanego tvn24.pl i "Rzeczpospolitej". Najgroźniejszy rywal Tuska - Lech Kaczyński ma 16 proc. poparcia, a następny jest - Włodzimierz Cimoszewicz - z poparciem 14 proc. [ więcej... ]


Putin - reaktywacja 2012?
Władimir Putin rozważa udział w wyborach prezydenckich w 2012 roku. W wywiadzie dla japońskich mediów po raz pierwszy powiedział, że ciągle myśli o powrocie na szczyt, ale decyzji jeszcze nie podjął. [ więcej... ]


Śmiertelna grypa może zmutować?
Jak podaje agencja Reutera powołując się na opinie ekspertów, pojawienie się nowej grypy na półkuli południowej, gdzie rozpoczyna się właśnie okres zachorowań na grypę sezonową, może doprowadzić do powstania nowych szczepów wirusa. [ więcej... ]


Zerwana trakcja. Kilkugodzinne opóźnienia pociągów
Na trasie Kraków-Warszawa zerwała się trakcja kolejowa. Z tego powodu kilkanaście pociągów ma olbrzymie opóźnienia. Stoją w korku. Nie wiadomo, jak długo będą trwać utrudnienia w ruchu pociągów. [ więcej... ]


Poncyljusz: Platforma szuka chłopca do bicia
- Cieszę się, że Donald Tusk wyważa otwarte drzwi. Debata jest potrzebna i jest naszym obowiązkiem, dlatego już wcześniej się na nie umawialiśmy - o propozycji debat przedwyborczych powiedział Marek Siwiec z SLD w magazynie "24 godziny". Paweł Poncyljusz z PiS dodał, że jego zdaniem w ten sposób "PO szuka sobie chłopca do bicia", ale w debacie chętnie wziąłby udział. [ więcej... ]


Krzaklewski: spot SLD obrazą świętej osoby
- Spot SLD to obraza osoby świętej. Jeśli ktokolwiek poczuł się nim urażony, to można rozważyć pozew - w ten zaskakujący sposób Marian Krzaklewski zinterpretował w magazynie "24 Godziny" spot, którego jest głównym bohaterem, a zwłaszcza słowa piosenki z podkładu muzycznego. Bo towarzysząca spotowi piosenka, która "obraża świętą osobę" była szlagierem wyborczym Krzakleweskiego z kampanii prezydenckiej w 2000 roku. [ więcej... ]


Najlepiej w hokeja grają Rosjanie
Rosja obroniła tytuł i po pokonaniu Kanady 2:1 została mistrzem świata w hokeja. Brąz dla Szwedów, którzy pokonali USA 4:2. Za rok mistrzostwa w Niemczech. [ więcej... ]

źródło: tvn24.plStatystyki


odsłon dziś: 55
odsłon wczoraj: 1346
odsłon w sumie: 3578923


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
BMW
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha

Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 komentarze.eu
Blogi polityczne