najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Jedno jest pewne nikt z członków PiS nie jest ojcem! To niemożliwe!
Jedna ze znanych pań socjolog, ze specjalizacją socjolog wsi, był łaskawa zwrócić uwagę, że ogólne zbulwersowanie opinii publicznej skupia się na formie, nie istocie rzeczy. Pani socjolog nie pierwszy raz prezentuje zaściankowy model uprawiania socjologi, no ale to zmartwienie pani socjolog nie moje, moim zmartwieniem jak i wielu milionów Polaków jest właśnie forma `spektaklu' tak lekceważona przez specjalistkę. Czym nadzwyczajnym są seks afery w świecie polityki? Chciałoby się rzec, że to wręcz nieodzowny, stały element politycznego bytu i jako taki zawsze wzbudzał sensację z oczywistych powodów. Co jest takiego wyjątkowego w tym konkretnym przypadku, co odróżnia tę aferę od afer w świecie? Jest to tylko i wyłącznie forma, czy też precyzyjnie rzecz ujmując okoliczności wydarzenia nie mieszczące się w żadnych cywilizowanych kryteriach. Podatnik francuski finansował kochankę swojego prezydenta, ale to była babka z klasą, atrakcyjna inteligentna, używająca środków antykoncepcyjnych nie wczesnoporonnych medykamentów stosowanych w weterynarii. Monika skądinąd rodaczka, całowała prezydenta USA, gdzie tylko się dało, ale nie dla kariery politycznej czy 1200 PLN na rękę, tylko z powodu głębokiego uczucia ewentualnie dla sławy. Żona Bila bynajmniej nie wykrzykiwała całemu światu, że chłop potęgą jest i basta, skoro tak po węgłach dziewki chlasta. Demokraci dalecy byli od oświadczeń, że ich pobyt z Moniką na bezludnej wyspie doprowadziłby do zagłady gatunku ludzkiego. Liderzy partii nie organizowali konferencji na których wygłaszali idiotyzmy, że oralna przygoda Bila to zamach stanu przygotowany przez Republikanów. Nie było szaleńca, który poważyłby się w związku z tą aferą podnieść rękę na wolne media i domagać się zmiany zapisów prawnych, ograniczających wolność słowa. Gdyby to był już koniec przykładów kompromitujących naszą klasę polityczną, można by uznać rzecz za przykrą, ale jeszcze nie tragiczną. Prawda niestety jest brutalna i chyba czas najwyższy popatrzeć ze wszystkich stron na tę żenadę.
Jak to się dzieje, że pani Aneta nie jest w stanie wskazać ojca dziecka, a na każdego działacza SO pada blady strach i nerwowo odtwarza sobie w pamięci swoje kontakty z pegeerowska faworytą. Są tylko dwie możliwe odpowiedzi, albo `dama' po prostu nie wie kto spłodził potomstwo, albo celowo pokazuje, że kandydatów do ojcostwa jest całe morze. W obu przypadkach kompromituje to tę panią tak bardzo jak tylko kobieta może się skompromitować i jednocześnie oddaje skalę procederu. W każdym normalnym kraju jakaś instytucja upomniałaby się o prawa tej nieszczęsnej dziewczynki, której `mamusia' zgotowała los tak podły, że dyskwalifikuje ją jako matkę. W życiu zdarzają się sytuacje rozmaite, ale która kobieta i matka troszcząca się o swoje dziecko dopuściłaby do takiego cyrku, do takiego żenującego widowiska. Na dłużej przy `:mamusi' nie ma sensu się zatrzymywać, choćby z powodów estetycznych, jednak warto uwypuklić jej zachowanie jako potwierdzające marność partii zwanej SO. Poziom moralny, intelektualny i etyczny Anety K. nie jest żadną okolicznością łagodzącą zarzuty, wręcz przeciwnie, ten poziom dramatycznie podkreśla dno na jakim żerowała zbieranina kryminalistów i popegeerowskich `biznesmenów', bo jakaż szanująca się choć odrobinę kobieta, wlazłaby w tę ciemnogrodzką koterię i świadczyła zbiorowe usługi za 1200 PLN. I na koniec już ostania uwaga bezpośrednio dotycząca pani Anety i jej adoratorów. Jak to możliwe, że `lady' w ogóle zaszła w ciążę? W XXI wieku kobiety w całym cywilizowanym świecie nie mają problemów z zabezpieczeniem się przed niepożądaną ciążą, a już na pewno panie tego pokroju wiedzą co to jest kondom, globulka dopochwowa, ewentualnie pigułki antykoncepcyjne. Tymczasem w środku Europy , w kraju zwanym Polską, mamy aferę jak z czasów renesansu, pan popsował dziewkę z czworaków i historyja podniosła się po wsi, a ludziska wzięły na języki. Baby orzekły, że sama chciała, chłopy, że to wola boża, dwór dał dziewce dwa dukaty i sprawę uznał za zamkniętą, potem wszyscy spotkali sie w kościele, gdzie dobrodziej odczytał fragment o Sodomie, a że Pan dał na tacę za całą wieś, to sie zebrało czworakom. Wprawdzie próbowano za pomocą babki znachorki, patrz `weteryniarz' usunąć brzemię, jednakowoż coś zaszwankowało, musi krwawnika było mało, albo okrężnica nietoperza za grubo mielona.  
Tak naprawdę świat by się o tym wszystkim nie dowiedział, nawet w krajach cywilizowanych istnieją slamsy, gdzie podobne historie się rozgrywają, ale świat się dowiedział, ponieważ mamy partię PiS. A partia PiS z patologii uczyniła władzę., elitę narodu stanowiącą porawo. Wyciągnęła partia PiS z polskich popegeerowskich slamsów zbieraninę kryminogennych `mężów' stanu i `żon stanu', następnie beatyfikowała całe towarzystwo nadające sie do resocjalizacji na przywódców rewolucji moralnej. Na czym polega fenomen tej partii zwanej ironicznie prawem i sprawiedliwością. Fenomen polega na bezczelności graniczącej z arogancją złodzieja złapanego za rękę, który domaga się zaostrzenia kar dla przestępców. PiS się nigdy nie męczy, oni każdego dnia mają czelność powtarzać, że Polska pod ich rządami wyznacza standardy moralne i polityczne, oni są głusi i ślepi na to co widać gołym okiem i słychać czystym uchem, a kiedy ktoś wypowie `oczywistą oczywistość' natychmiast zostaje wbity w kaftan WSI lub ZOMO. Przepis tak prostacki i tak obrzydliwe do znudzenia powielany, że jedyną obrona jest permanentne przypominanie faktów. A fakty są następujące:
1) Aneta K, to pani z SO koalicjantki PiS.
2) Czterokrotnie skazany wicepremier Lepper, powołany dwukrotnie przez prezydenta Kaczyńskiego, na wniosek premiera Kaczyńskiego.
3) Poseł Łyżwiński, posłanka Hojarska, posłanka Beger, poseł Bestry, poseł Misztal, wsyztko byli lub obecni członkowie SO, których PiS uczynił rewolucjonistami moralnymi i członkami swojego rządu.

Nikt od PiS nie oczekiwał świętości, nikt nie żadał rewolucji moralnej i przezywania Polski idiotyczną IVRP. To sam PiS postawił poprzeczkę pod nieboskłonem, to PiS nazwał się mesjaszem, jedyną moralną i godną Polski siłą i to na PiS Polacy zwracają szczególna uwagę, bo kiedy masażystka agencji towarzyskiej nazywa się świętą. Trudno aby u postronnych nie wywoływało to przynajmniej zaciekawienia, a u większości pilnego śledzenia poczynań masażystki, zwłaszcza, że to nie jest zwykła masażystka, to jest masażystka stanowiąca w Polsce prawo i sprawująca rządy i na tm polega największy dramat tego biednego kraju. W czasie rządów PiS wszystko jest tandetne i zaściankowe, to jest mentalność i moralność rodem z toruńskiego radiowęzła, nawet afery obyczajowe przypominają głębokie średniowiecze, to jest dno, to jest ciemnogrodzkie dno, w każdy aspekcie życia społecznego. Pokazywane przedruki w jamajskiej prasie bynajmniej nie są powodem do żartów, one wyznaczają poziom IVRP. Jamajczykowi nie przyszłoby do głowy, żeby karmić Jamajkę środkami farmakologicznymi dla krów, dla Jamajczyka polskie obyczaje w IVRP, to ciekawy koloryt, drukują sobie ciekawostki na zasadzie poznawania zwyczajów prymitywnych plemion kultywujących kanibalizm. PiS liczy na to, że zamęczy nas wszystkich swoją napastliwością i agresją `moralną', że większość ludzi odpuści idąc za przysłowiem mądry głupiemu ustępuje. Nie kochani rodacy tej głupocie, tej hipokryzji i tej tandecie odpuszczać nie można, bo nawet się nie zorientujecie, kiedy ta patologia zostanie uznana za normę.


matka_kurka 2006-12-11 19:06 Ranking: (39)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=522
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (244)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (201)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (123)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (106)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (101)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (72)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


BLOGI POLITYCZNE

Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce