ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 518 - 08 grudnia 2006
Rewolucja moralna w/g PiS idzie w azjatyckim kierunku z metą w kozaczym dole!
Stało sie co się musiało stać, strateg wymyślił dość banalną ripostę i na taka czekał kolega Donald, który miał pełną świadomość, że propozycji PiS przyjąć nie może. Co miało to pokazać? To co pokazało,, czyli że PiS bierze pod pachę Łyżwińskiego i innych kochanków z popegeerowskich osiedli i dalej będzie rzeźbił w guano hasła rewolucji moralnej. PiS można i trzeba wykończyć tylko i wyłącznie samym PiS, pokazywać nieustanie marność, estetyczną, intelektualną i moralną, partii kołtuństwa i bigoterii. A jaki jest ten nasz PiS rewolucjonista widac było najwyraźniej wczoraj. Wojskowa orkiestra i przemówienie I stratega uświęciły 15 lecie praktycznie nikomu nieznanego radia, które państwo Watykan uznało za naruszające dobre imię kościoła katolickiego. I strateg raczył był w swojej jak zwykle wymlaskanej tyradzie, oświadczyć, że to z czym mamy do czynienia dziś, nie byłoby możliwe i tu cytat: `bez owych moherowych beretów'. Nie ukrywam, że nieco mnie to przemówienie zaskoczyło, ja wprawdzie od dawna uważam, że to z czym mamy do czynienia jest możliwe dzięki moherowym beretom, ale wygłaszanie takich tez w gościnie i to w miejscu kultu religijnego, to chyba przesada, a na pewno nietakt. W dniu tak uroczystym wypominać kwestującym ich naczelne wady, które się przełożyły na całą uroczo przezwaną rewolucją moralną, degrengoladę, to odważny gest polityczny. Jakież było moje zdziwienie, kiedy strateg na tym nie skończył i jął zachwalać to do czego doprowadzili beneficjenci, mało tego podziękował za dzieło, które od roku obserwujemy. Biorąc pod uwagę fakt, że ucztującym się zebrało jak ubogiej stoczni w dziurawą torbę, zastanawia mnie, dlaczego nikt nie podnosi głosu, nikt nie protestuje przeciw obarczaniu tym wszystkim `owych moherowych beretów'. Przecież obrażono prostych ludzi, matki i babcie wielu uczciwych, w sensie te złodzieje co nie nasi, to komuchy, Polaków z tej najwartościowszej, kultywującej polską tradycję okładania żony po sumie, głębokiej prowincji. Nawet ja uważam, że nie za wszystko odpowiadają moherowe berety, choćby niesienie weterynaryjnej pomocy ciężarnym, jakoś nie mieści mi się w kanonie organizacji moherowej, której naczelna cechą jest wykształcenie podstawowe, ewentualnie przyzakładowa zawodówka, weterynaria jednak wymaga wiedzy akademickiej. Skoro jednak I strateg zawyrokował, że ta i wiele innym zmian w sferze obyczajowej i politycznej IVRP jest zasługa świętujących, to jako człowiek bezpośrednio związany z tym środowiskiem, raczej wie co mówi. Tym bardziej, że takie podejście zarówno medyczne, jaki i etyczne do kobiet jest powszechnie znane w pośród elektoratu koalicyjnego od wieków.  

W każdej szanującej się wsi była tak zwana babka, czy jak kto woli znachorka mieszkająca na skraju sioła, którą dobrodziej proboszcz był łaskaw przekląć i egzorcyzmy poczynić, a do której mimo wszytko lud zgłaszał się po porady medyczne, gdyż jak wiadomo lekarze to `zabijały' psiejuchy. Taka babka najczyściej była wyspecjalizowana w pierwszej pomocy medycznej pannom co to się do dworu zapuszczały wracając bez wianka, a i mężatkom, co z parobkiem uciechy zażyły.  Nacierała babina takim niebożątkom krwawnika, z okrężnicą nietoperza, zakrapiała żółcią  ściętego w sobotę koguta i taka oksydacyną, czy jak ja tam zwał, pozbawiała niewiasty brzemienia wstydu i kłopotów związanych z ludzkimi językami.  Lud w Rzeczypospolitej zawszy był bogobojny, ale jak przychodziło co do czego, to nie do księdza się leciało, tylko do babki, żeby odczyniła krowę co ją wzdęło, stryja co z chałupy wynosił na samogon, tudzież ducha nieboszczki Kociębowskiej, co się błąkał po stodole. Powrót do tych strych chrześcijańsko -pogańskich tradycji zawdzięczamy temu rządowi, temu radiu, tym beretom i temu strategowi. Teraz gdy sobie poukładałem parę zdań, w jakąś tam całość już wiem, dlaczego nie było protestów, gdy strateg dziękował, za ten rok upadku moralnego, intelektualnego i estetycznego, ponieważ to co wspólnie zbudowali to pomnik ich moralności, intelektu i estetyki, oni o zgrozo są z monumentu zadowoleni. Aleluja i na wstecznym, aż po elektryfikacji kres. Co tam dziewuchy popsowane i libacyje, chłop se musi ulżyć, bo co insze, gorsze mu do głowy przylezie. To jest rewolucja moralna rodem z kieleckich wsi, to jest IVRP bieszczadzka i w tym klimacie dobrze się czują zarówno obywatele jak i władza tego kadłubowego estetycznie nie do zniesienia tworu. To pokraczne dziecko rewolucji spłodzone przez rodziców podobnych jak dwie krople wody, to Wszystko dzieje się w pewnej estetyce powszechnie akceptowanej. Inaczej rzecz ujmując, jest to rodzaj wojny cywilizacji europejskiej z kulturą azjatycką IVRP, dla nich nabijanie na pal i ucinanie rąk za kradzież banan, to norma kulturowa, dlatego europejski stosunek do prawa i moralności nie jest w stanie porozumieć się z azjatyckim barbarzyństwem. Jedno jest pewne czeka nas jeszcze wiele badań DNA, czeka nas wiele zadym i wiele kazań w stylu ludwika, jak to wszystko idzie we właściwym azjatyckim kierunku z metą w kozaczym dole.

Matka_Kurka 2006-12-08 14:41

Głosów: 148
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=518
Głosuj             Wyślij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 Wątki   Odpowiedzi   Autor   Wyświetleń 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy wątek Dodaj nowy wątek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na wątku: Dlatego że przeżył rządy Kaczyńskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
Ławrow: użyłem niecenzuralnego słowa, ale cytując kogoś innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przyznał w niedzielę, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale był to tylko cytat z czyjejś opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili okłamał Zachód

W Waszyngtonie narasta podejrzliwość, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą pięciodniową wojnę na Kaukazie i bezczelnie okłamał Zachód - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwałem doktora mordercą

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie zamierza pozywać za dokładne cytowanie jego słów o doktorze Mirosławie Garlickim. Jak wyjaśnił wcześniejsze doniesienia tvp.info wynikały z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. zł zadośćuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski zapowiedział na antenie Radia Kielce, że pozwie do sądu Julię Piterę. Poseł będzie się domagał, by minister Pitera wpłaciła 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uważa, że byłby to właściwy akt przeprosin.


W różnych miejscach Suwałk podpalano cztery samochody

Cztery samochody spłonęły, a jeden został uszkodzony w nocy z soboty na niedzielę w Suwałkach - poinformował Jacek Dobrzński, rzecznik podlaskiej policji.


Kościół anglikański przeprasza Karola Darwina

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szukała pracy; została zgwałcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacek K. został w sobotę zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu na 23-letniej kobiecie - poinformowała podlaska policja.

źródło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczyński: Nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Ale przecież są telefony. Kiedy ja byłem premierem i mimo ataków chciałem z nim porozmawiać, to nie szukałem żadnych pośredników. I było zupełnie spokojnie" - mówi zdziwiony faktem, że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drogą usługę: Tusk zapłaci 100 tys. zł za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisiała ona do góry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka usługę warto zapłacić aż 100 tys. zł - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zapłaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych gości.

Woli samoloty rządowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na początku kadencji premier Donald Tusk zapowiadał, że - by odciążyć budżet - z samolotów rządowych przesiądzie się do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. TVP Info obliczyła, że na 23 służbowe podróże szef rządu tylko czterokrotnie korzystał z usług komercyjnych linii lotniczych

Były minister grozi procesami: Cytujesz Ziobrę? Zostaniesz pozwany
Pozwę do sądu każdego, kto będzie cytował moje słowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o słynne już zdanie o kardiochirurgu Mirosławie G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości przekonuje, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, a to wywołało "nagonkę prasową" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie będzie żadnych konfliktów": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i Kłopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o politycznym samobójstwie posłanki PO. Czy tak ostry konflikt między politykami rządzących partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadają zgodnie szefowie klubów. "Nie ma żadnych konfliktów i nie będzie między politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowiedź premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagają się, by premier przedstawił harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział, że nową walutą będziemy płacić już za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje też, że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiodło Sawicką?: Posłanka o agencie: Czułam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskarżona o wzięcie łapówki od agenta CBA, niebawem stanie przed sądem. Była wpływowa posłanka PO przygotowała linię obrony, którą można streścić w ten sposób: "Zawsze byłam uczciwym człowiekiem. Jeśli zgrzeszyłam, to tylko dlatego, że przez wiele miesięcy namawiały mnie do tego służby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Statystyki


od 02 lutego 2007
głosów: 221719
wizyt: 1108781
odsłon: 2938789

Info o nowym tekście
RSS tekstów
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne