najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Koalicja powinna uzupełnić ustawę aborcyjną o zakaz używania środków dla krów!
Łzy Leppera nie robią na mnie żadnego wrażenia, mało tego, widowisko wyjątkowo żenujące i uwłaczające elementarnym zasadom etycznym i estetycznym urządził sobie kierownik państwowego gospodarstwa rolnego. Nie interesuje mnie los rodziny Leppera inna rzecz, że w polskim piekle kołtuńskim nie trudno mi sobie wyobrazić zaszczucie dzieci w szkołach i innych krewnych w zakładach pracy, w to jakoś nie wątpię. Tyle, że na miejscu rodziny Andrzeja, wyrzekłbym się ojca, bo jeśli rodzina jest sekowana to tylko ze względu na haniebne uczynki "głowy" rodziny i to nie z ostatnich dni. Tak czy siak Lepper to tło akcji, ja jeszcze raz z uporem maniaka powtarzam główna tezę. Poziom moralny, etyczny, intelektualny pań zaznających przeciw posłom SO jest jak najbardziej adekwatny doi klienteli. Jakież inne panie mogłyby się zgłosić do świadczenia usług popegeerowskim kochankom za 1200 PLN. Niewiarygodnie brzmiałby oskarżenia intelektualistek z KUL i fotomodelek pracujących za ciężkie pieniądze. To, że oskarżenia padają ze strony  pań na poziomie uwłaczającym co bardziej szanującym się masażystkom w agencjach towarzyskich jest tylko wyznacznikiem poziomu partii i poziomu faworyt, wszystko tu się układa w logiczną całość na poziomie dna. I to jest jedna sprawa, tło całej `historii'. Druga sprawa, to dziecinne tłumaczenia posłów SO, ja wiem, że posłowie SO mają ciężkie myślenie, ale człowiek niewinny nie potrzebuje dwóch dni na zwołanie konferencji prasowej by odeprzeć skądinąd porażające i uwłaczające nawet maniakowi seksualnemu zarzuty. Posłowie SO potrzebowali czasu i co gorsze wykorzystali ten czas beznadziejnie, te dwa dni niewinny człowiek powinien wykorzystać na przygotowanie pozwu zarówno cywilnego, jak i doniesienia do prokuratury. Człowiek złapany na gorącym uczynku zamiast bronić swojej godności prostymi środkami, używa `misternych' tyrad, ataków na inne osoby, poddaje ocenie oskarżających, miast powiedzieć proste zdanie: `jestem niewinny, sprawę kieruję do sadu, nie po to by udowodnić swoja niewinność, ale po to by udowodnić popełnienie przestępstwa przez panią faworytę X'. Proste prawda? Tak proste, że aż boli.  

Trzecia sprawa to oczywiście nasza najjaśniejsza rewolucja moralna z tubami najświętszego toruńskiego radiowęzła, nieskalana partia z narodem, w skrócie PiS, która siedzi sobie i jakoś beznamiętnie obserwuje całość. Była już jedna afera związana z posłem Bestrym, nie wiem czy nie bardziej bulwersująca, bo przecież dotycząca nieletnich, tę sprawę PiS jakby omijał szerokim łukiem, padło jakieś tam deklaracje, ale na deklaracjach się skończyło. Teraz ni stąd nie zowąd gromadzą nam się afery jak grzyby po deszczu, a I strateg spokojny jak chirurg po secie. Pytam naiwnie gdzie orędzia, że to atak na koalicję, gdzie histeryczne konferencje, że to układ z agentami WSI atakuje zdrowa tkankę narodu. Skąd ten stoicki spokój zwykle nabuzowanego stratega. Rozwiązania zagadki należy poszukiwać w dwóch obszarach. Jeden to zbiegi okoliczności, czyli afera neofaszystowska, afera `seks pegeerowska', przegląd ministerstw i straszenie koalicji Rokitą. Czy to tylko luźno powiązane ze sobą wydarzenia? Przyjmując takie założenie, nieco naiwne, można jedynie ominąć oskarżenia o podsycanie spiskowej teorii dziejów, ale na mój gust zbiegów okoliczności jest stanowczo za dużo. Jednakowoż przyjmijmy, że to są nieszczęśliwe wypadki przy pracy, ale przy takim założeniu, spokój prezesa jest wytłumaczalny tylko tym, że te wydarzenia są na rękę strategowi i dlatego czeka, aż media odwalą za niego czarną robotę w przetrawią, przeżute przystawki. Drugi obszar poszukiwania odpowiedzi na zagadkę, to PiS i cały spektakl przygotowany przez stratega, przynajmniej w jakiejś części i mam tu na myśli wyciek w Dzienniku afery neofaszystowskiej sprzed kilku lat, przypomnę od razu, że publikowane kilka miesięcy temu zdjęcia wszechpolaków `zamawiających piwo' zostały skwitowane żartami przez prawie sprawiedliwych i spiskiem układu, a dziś skandaliczne zachowania już należy wyjaśnić.  

Ponad to mam na myśli proponowanie Marcinkiewiczowi ministerstwa edukacji i oczywiście mam na myśli przegląd ministerstw, rzecz kuriozalną, bo oto strateg musi się przekonać kogo zatrudnił. W tym wypadku spokój I stratega wynika z tego, że w jego misterny plan wpisuje się cała gama spadających z nieba afer zagnieżdżonych w rozporkach samoobronnych parobków. Jedno jest pewne, gdyby te afery wypłynęły tuż po nocnej pozbawionej kamer reaktywacji koalicji, PiS stawałby na głowie, aby tłumaczyć swoich koalicjantów i urywałby łby sprawie, kolejnymi przeciekami z WSI, jak to miało miejsce w przypadku afery begerowej. Teraz strateg milczy nie rozdziera szat i nie podejmuje kroków poza oddelegowaniem dyspozycyjnego politycznego prokuratora, bo i czasy inne, notowania odzyskane, a wywaleniem przystawek można jeszcze je podbić, co jak co, ale obrócić kota ogonem i wcisnąć ludowi, że PiS oczyszcza Polskę z bagna, które sam rozlał, to PiS potrafi jak nikt inny. Nie zdziwiłbym się rónież, gdyby teraz SO została `sprzedana' opozycji, a wręcz graniczy to z pewnością. Wszystko wskazuje na to, że dni koalicji zostały policzone, co zostało wcześniej zaplanowane i bieżące wydarzenia, jeśli nie wszystkie i nie do końca inspirowane przez stratega, to na pewno wpisują się idealnie w jego scenariusz i dlatego strateg milczy, spokojnie czekając, aż SO wykończą media i opinia publiczna. Co dalej. Dalej to przejęcie przestraszonych wizją wyborów posłów z LPR i SO i kolejna przebudowa rządu lub bez przejęcia grzeczne głosowanie pod dyktando PiS, no i oczywiście nieśmiertelnie, zawsze aktualny patent z nowymi wyborami. Do nowych wyborów PiS jest przygotowane, w zanadrzu WSI i Mazur, gdyby nawet zostali opozycją, to mają pierwszego po bracie, a PO musiałby się dogadać z SLD, zatem pozycję startową do demolowania rządu mają idealną. Nie wykluczone, że naród po kolejnych aferach znów odda głosy na kołtunów i bigotów, by się posły po kuluarach nie obmacywały, co też by mnie jakoś specjalnie nie zdziwiło. Ostatecznie jest zawsze opcja koalicyjna, dorzuciłby sobie PiS wiecznie dyspozycyjny PSL i rządziłby sobie nadal. Na koniec pytanie co z ta Polską? Nie wiem, tego nikt nie wie, jeśli elektorat się nie przebudzi i nie zagłosuje w końcu na gospodarzy miast ideologów, będzie nadal jak w maglu i to najpodlejszej jakości.

matka_kurka 2006-12-07 15:21 Ranking: (18)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=516
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (249)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (205)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (125)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (109)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI