Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

Oddanych głosów:
120410

Unikalnych wizyt
w miesiącach:
poprzednim 63560
aktualnym 18384

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Za rok PiS będzie musiał wprowadzić deputat węglowy, aby werbować członków!
Jakby powiedział `bohater' ostatniego tygodnia, `mam takie głębokie poczucie', że aby być wyznawcą IVRP, trzeba być osobą głęboka wierzącą i co nie mniej istotne, głęboko zdemoralizowaną. Wiara głównie polega na tym, że jeśli PiS i spółka dopuszcza się podłości, kłamstwa, sojuszy z komunistami, ma to charakter sakralny, to są kanty i moralne bagienka uświęcone rewolucyjnym sztandarem. I tak na przykład, gdy PO dogaduje się z Borowskim, człowiekiem skądinąd przyzwoitym, Pan Bóg staruszek siwieje, martwi się okrutnie, a serce mu krwawi. Kiedy PiS baluje na bankietach popieranego  przez PiS postkomunisty, kiedy w Łowiczu podpisuje porozumienia postkomuną, Pan Bóg nabiera rumieńców, uśmiecha się szeroko do swoich owieczek, bo komuniści PiS jak enerdowscy żołnierze w czasie II Wojny Światowej, strzelali w powietrze i przeprowadzali staruszki przez jezdnię. Marek Borowski wyrzucony z PZPR za podejrzaną narodowość jest komunistą liberalnym, zły to komunista, ponieważ komunista nie pisowy, nie nasz komunista. Dobry komunista i cacy jest komunista Kryże, co prawda do dziś, gdyby go spotkali na swojej drodze liczni osadzeni opozycjoniści w czasie stanu wojennego, napluliby mu w twarz, ale komunista PiS niesie sztandar rewolucji, zatem jest antykomunistą, które ma historyczne prawo do walki z układem czerwono-różowym i w razie aktów agresji ze strony byłych skazanych, sam lub minister Niszczarką mógłby przykładnie zwolenników komunizmu ukarać. To samo dotyczy aferzystów, taki na przykład Paweł P. zbijający kapitał na lewych przetargach, oj jaki ten był zły aferzysta. Natomiast grono koalicyjne z szyldem SO, w którym roi się od recydywistów, pospolitych przestępstw i rożnego rodzaju podejrzanych osobników jak poseł molestujący nieletnich, to jest święta koalicyjna rodzina, to są prości ludzi, patrioci, budujący IVRP. Na przykład taki różowy członek salonu należący do najbardziej aferalnej partii KLD, której przewodniczył wnuk dziadka z Wehrmachtu robił lewe interesy z Nawratem, baronem SLD, ale się umiał ustawić kolega Urbański i dziś doradza nieskazitelnie czystym głosem z kości słoniowej, samemu I strategowi, jak zwyciężać układ i afery mamy. Pierwszy po bracie wprawdzie był go wylał za wpadki, ale odczekał PiS dwa tygodnie i wrócił na stołek doradcy i pierwszego startega. Święty Andrzej aferzysta, jest naszym pisowym aferzystą, zatem niech będzie błogosławiona krynica liberalnej mądrości. Jednym zdaniem. PiS może zawierać koalicję z największymi łotrami i pospolitymi bandziorami, może uczynić ministrem sprawiedliwości kata opozycji z czasów stanu wojennego, może popierać PiS syn Gierka, a niebiosa śpią spokojnie, gdyś święty PiS podli się dla dobra ojczyzny, nie daj Boże podlić się innym, gdyż są zbyt słabi aby takie upodlenie unieść, do sakralnego podlenia się zdolny jest tylko PiS.

To tak tytułem wstępu, teraz kilka słów o świętej Janie Marii. Człowiek wybitnie nadający się do PiS, przynajmniej z dwóch powodów, wspomnianej już hipokryzji i histerii wokół własnych pleców, nazywanej racją stanu. Jednego dnia Maria rozdziera szaty ponieważ niejaki Majchrowski, który Marii obił lędźwie cztery lata temu zagraża wszelkim porządkom na tym łez padole, gdyż niezależny to komunista. Następnie Maria popiera kandydata, którego partia wiedzie Polskę na skraj śmieszności i upadku, o czym Maria trąbi ponad rok. No ale kiedy wchodzi w grę słowo Marii, to kandydat zostaje uświęcony, to jest ten dobry enerdowiec z PiS. Potem Maria wzywa komunistę Belkę i dzwoni do Hanki, by i ta go błagała o poparcie w Warszawie, jednorazowo Maria namaszcza komunistę na dobrego komunistę, komunistę służącego naszej sprawie. Jakby tego było mało, po tym apelu, Maria pisze do Donalda, żeby ten z kolei dla zatarcia apelu o poparcie Hanki przez Marka, wystosował odezwę, że PO odcina się jednoznacznie od komunizmu. Prawda jak sprytnie to sobie Maria wymyślił? Nie wiedzieć czemu nikt z myślących ludzi nie załapał o co chodzi i poszedł tylko jeden komunikat, nie do komunistów, a do Marii. Albo Maria przestanie bredzić, albo Maria wróci do Krakowa premierować sobie do woli w bamboszach przed TV. Wówczas Maria wpada na jeszcze jeden pomysł i oświadcza, że w związku z całym dziecinnym blamażem Marii, w PO potrzebna jest debata, dokąd PO idzie, w jakim kierunku zmierza. Czy PO idzie chwiejnym krokiem Marii od krawężnika PiS, do krawężnika LID i to Maria decyduje kiedy popierać komunistów, a kiedy narodowców, czy PO będzie realizować politykę dającą PO zwycięstwa w wyborach, na co Maria się nie godzi, bo Borowski powinien popierać PO bezinteresownie, mało tego powinien zrozumieć, dlaczego ma popierać Hankę, w czasie gdy Maria próbuje wykosić jego kolegę w Krakowie. Na szczęśćcie człowiek porażka z Gdańska nie bawił się ceregiele potraktował Marię jak I strateg przystawki, co jest zachowaniem idealnym i jedynie słusznym w tej sytuacji.  I znów jednym zdaniem. Dość błaznów i domorosłych etyków w polityce, dość lokalnych zakompleksionych watażków, którzy walczą o rację stanu, broniąc sowich obitych lędźwi, Maria to już przystawka i tylko z litości można ją przygarnąć, ale niech się zajmie podlewaniem kwiatów, odkurzaniem biurek i niech nie miesza się do polityki, do której nie ma talentu i elementarnego warsztatu. Wiecznych opozycyjnych mądrali głoszących swoje pseudoetyczne i pseudointelektualne banialuki, w Polsce można spotkać na każdym bazarze, chciałby w końcu zobaczyć skutecznego normalnego polityka - gospodarza, kaznodzieja Maria, to tylko niespełniony filozof, publicysta polityczny i ideologiczny, nic ponad to i nie na szefa klubu, a na stróża siedziby się nadaje.

Matka_Kurka 2006-12-03 18:33
Głosów: 53


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=512

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1821


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1090


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1066


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 940


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 701


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 610


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 587


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 585


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 573


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 556Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha