najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Już nigdy nie zagłosuję PiS ! Porozumienie z komunistami w Łodzi to HAŃBA!
Jest wiele rzeczy, które odróżnia PO od PiS i choć obie partie nie są z mojej bajki, obie uważam za mało profesjonalne i nienadające sie do sprawowania władzy, to na pewno jest przynajmniej jeden powód dla, którego złem mniejszym ciągle pozostaje PO. Dlaczego? Ponieważ bez wątpienia ta partia ma znacznie szersze i kompetentne kadry, problem polega tylko na tym, że paru z nich było i niestety nadal jest powiedzmy to najłagodniej jak się da, odrobinę zaangażowana w kumulowanie własnego kapitału, niekoniecznie politycznego. Takich jednostek, moim skromnym zdaniem jest parę, w tym jeden z tuzów PO niejaki Grzegorz z Wrocławia, bo o Pawle z Warszawy nawet nie warto wspominać, tego nie bronią nawet zagorzałe młode wilki zwłaszcza, że większość wilków z jego watahy wyleciało razem z nim. Gdyby się przyjrzeć na spokojnie, bez emocji `aferałom' poza panem Grzesiem w tej partyjce są raczej ludzie ubodzy, poczynając od Donalda, a na Janie Marii, czy Julii kończąc. Dobrze, dobrze, już piszę o co mi chodzi, bo przecież nie o precjoza członków PO. Chodzi mi o prostą rzecz, partia PiS ma te przewagę nad partią PO, że partia PiS potrafi z cynicznym uśmiechem na twarzy wytłumaczyć narodowi konieczność zawarcia koalicji z największymi krezusami w sejmie, czyli członkami SO, którzy swoja majątki uzyskali w okolicznościach kryminalnych, co potwierdzają wyroki i toczące się procesy sądowe i jednocześnie za to samo w nieporównywalnie mniejszej skali wymieszać z błotem PO. PiS zrobił z posła Hamera Misztala, z małżeństwa Łyżwińskich wiodące autorytety solidarnego państwa, poseł Misztal podjeżdża sobie Hamerem pod ubogie dzielnice Łodzi i przeglądając kontenery śpiewa ulubiona zwrotkę hymnu SO:  

`Bezrobotni, bez nadziei, w pośredniakach,  
Nie ma pracy i perspektyw żadnych nie ma.  
Egzystencja śmietnikowa - los Polaka,  
Jak bez grosza przeżyć życie - polski temat.'

Takiego ubogiego najpierw SO, a potem PiS wykreował na biednego prostego obywatela z Polski B, który będzie walczył z aferzystami. To jeszcze nie koniec zdolności PiS do kreowania rzeczywistości, PiS potrafił również wmówić, że widniejący na liście Macierewicza poseł Maksymiuk doskonale nadaje się do walki z agenturą, peerelowski prokuratur do koordynacji nową agenturą, a sędzia stanu wojennego do osądzania namierzonych. Nie wspomnę już o pośle Bestrym, który póki co nadal dzierży sztandar rewolucji moralnej. Prawdziwy majstersztyk, prawda? Gdyby taka PO stworzyła rząd w podobnym `guście', PiS zniszczyłby ten twór w ułamku sekundy, byłoby tyle bełkotu o tworzeniu układów, o esbeckiej przeszłości SO wielokrotnie cytowanej przez samego prezesa I stratega, rozległby się taki skowyt `patriotyczny', że tylko nietoperze i  to te ukierunkowane nacjonalne byłby w stanie znieść ultradźwięki narodowej histerii. Tak, ale to nudne o tym wiemy wszyscy, to widać gołym okiem, po co o tym w kółko powtarzać, ileż można? No właśnie jakimś dziwnym trafem, niewyjaśnionym zbiegiem okoliczności stało się tak, że wszystkie bulwersujące posunięcia PiS nie mieszczące się w jakichkolwiek ramach etycznych, patriotycznych, czy po prostu ramach prawa są oczywiste, jakby wpisane w działalność tej partii. Natomiast gdy tylko na horyzoncie pojawi się źdźbło w oku bliźniego, mamy do czynienia z układem, katastrofą, trzeba zaorać Polskę, zrobić rewolucję moralną, by posadzić dwukrotnie, czterokrotnie skazanego, Leppera na stołku premiera.  

Zapytam nieco naiwnie. Dlaczego drzecie koszule, aż strzelają guziki, dlaczego rozdzieracie szaty pisowi hipokryci z powodu poparcia Borowskiego i Kwaśniewskiego dla Hanki, wszak dalibyście wszystko, żeby mieć takie poparcie zamiast Bestrego, Hojarskiej, Misztala i zrobilibyście natychmiast z obu panów godnych, nawróconych na właściwą drogę patriotów, podobnie jak z mordercy demokracji, inwigilatora Jana Marii uczyniliście błyskawicznie nową nadzieję na wsparcie waszej siermiężnej koalicji. Przecież wasz kumpel, co to mu przenieśliście tabliczkę w sejmie do oślej ławy, by zwolnić miejsce dla Wrzodaka i Misztala, już porozumiewał się z SLD na Pomorzu, co mocą swojego autorytetu potwierdził senator Borusewicz. Przecież to nikt inny jak `komuch' Belka poparł Kropiwnickiego w Łodzi, dlaczegóż to nie padaliście krzyżem, nie kropiliście wodą święcona miejsca, w którym wygłosił to haniebne profanujące waszą dziewiczość prawicową poparcie? PO jest partią amatorską pod wieloma względami, najbardziej w obszarze autopromocji i przegrywa z PiS, ponieważ nie ma w sobie tej bezczelności i tego prymitywizmu propagandowego, który PiS ma wszczepiony w wczasach komunizmu, pielęgnowany wspólcześnie i w niezmienionej formie lansujący niewiele zmienioną komunistyczną treść, `wzbogaconą' o wątek wyznaniowy. PiS ciągle się udaje grać na tę samą nutę, kiedy my się podlimy robimy to dla Polski, to nasze męczeńskie poświecenie, kiedy podli sie nasza konkurencja polityczna, bozia gorzko płacze, a groby przodków trzęsą się w posadach. Łatwo przychodzi PiS mącenie w głowach elektoratu, ponieważ i elektorat PiS wyjątkowo łatwy, prosty i podatny na tak prymitywną propagandę. Coby nie mówić o takiej PO, jednak oni muszą wykonać nieporównywalnie większy wysiłek promujący swoja partię od prostactwa pisowego, ponieważ elektorat populistyczny jest poza ich zasięgiem, a wyborcę inteligentnego można zawalczyć jeśli nie inteligentnym przekazem, to chociaż takim, który nie jest ewidentnym zakładnikiem głupoty i tandety jak to ma miejsce w przypadku prawie sprawiedliwych. I to cała tajemnica sukcesów PiS, ta partia idzie na łatwiznę, ma łatwych koalicjantów, łatwy elektorat, podległych członków, taka taniocha, moralna, prawna i intelektualna. W tym kontekście stał się niemal cud, że PiS zebrał takie cięgi, mam nadzieję, że to początek pobudki ludzi, którzy dotąd nie głosowali i to cieszy, bo okazuje się, że polski wyborca jest inteligentny, tylko niestety leniwy, 38% nie jest liczbą imponującą, gdyby było o 20 pkt. więcej, PiS dołączyłby do Koła Narodowo-Ludowego, a poseł Kurski nie musiałby przenosić tabliczki na zaszczytne miejsce w ostatnich rzędach ław sejmowych, choć im bliżej wyjścia siedzi pan poseł tym lepiej jak to mawia PiS `dla Polski


matka_kurka 2006-11-27 09:30 Ranking: (2)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=494
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (253)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (210)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (126)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (110)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI

wypowiedź Ziobry w sprawie chirurga


Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce