Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

Oddanych głosów:
120410

Unikalnych wizyt
w miesiącach:
poprzednim 63560
aktualnym 18384

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


W Polsce obywatele muszą myśleć za polityków! Tak jest od wieków!
W pierwszych słowa mego postu chciałbym powiedzieć, że bozia jak chce kogoś ukarać, to czyni go Polakiem, a jeśli chce pokazać jak wygląda piekło, każe Polakowi głosować. Bez najmniejszej satysfakcji muszę powtórzyć raz jeszcze swoją opinię, że w Polsce nie ma ANI JEDNEJ PROFESJONALNEJ PARTII i to jest największy dramat polskiego wyborcy. Od 17 lat właściwie nie głosujemy za, a głosujemy przeciw i zawsze związane jest to z tym, że polski polityk nie zna znaczenia dwóch najważniejszych słów jakie w polityce winny obowiązywać, mianowicie: lojalność, powściągliwość. Jan Maria to człowiek inteligentny, tego nie odmawiałem mu nigdy, jednak jest to człowiek, który nadaje się na publicystę, komentatora sceny politycznej, w żadnym razie nie nadaje się na polityka. Politykiem jest kiepskim, tak kiepskim jak tylko kiepskim być można. Nie chcę już sie pastwić wypominając Marii wszystkie dotychczasowe wpadki, jak choćby zmianę szyldów partyjnych w tempie imponującym z jakimś SKL na czele, partyjką kanapową, śmieszną, coś na wzór UPR, tyle że więcej w tym było groteski, a mniej oryginalności. Nie chcę bo więcej jest do opisania amatorskich zachowań Marii, nazwijmy to współczesnych. Ten człowiek ma jedną wadę, która dyskwalifikuje go jak polityka, ta wada to megalomania, ktoś powie, że cóż to za wada, to niemal cecha naczelna każdego polityka. Zgoda, tylko że megalomania Rokity, to nie jest zwykła megalomania, taka jak na przykład I stratega, co to wszystko trzyma za twarz i jak wchodzi na salę, partyjni towarzysze na wszelki wypadek oddychają co drugi raz, by nie być podejrzanym o próbę dorównywania wodzowi. Megalomania Marii, jest dziecinna, albo w najlepszym razie niewieścia. Maria zachowuje się jak nieurodziwa panna, pakuje się na wybieg, macha biodrami i oczekuje oklasków, jaka to Maria jest piękna i ma gładkie mięśnie. Oczywiście gdyby Maria miała choćby odrobinę wdzięku, co w polityce nazywa się charyzmą, Marii taka fanaberia by uszła, to by się Marii zapomniało.  

Problem polega na tym, że kuszenie nogami w kształcie litery X i falowanie łysiną to widok raczej usypiający zmysły, snem kamiennym. Legendarnie anegdotyczna premier z Krakowa, po raz kolejny wystawia się na śmieszność, przypudrowała nosek, nałoży na twarz róż i pełna wiary we własną urodę znów wychodzi na wybieg i to przed szereg. I znów jest żałośnie i znów jest groteskowo i znów jest więcej w Marii, Marii, niż Jana. Przeczytałem parę opinii, że to nie tak, że to wielkie patriotyczne uniesienie, że to poparcie lokalne ponad podziałami, że szlachetność, że patriotyzm. Gdyby tak było, ja bym Marii przykrości nie sprawiał. Jednak tu motywacja była bardzo `maryjna', nie patriotyczna. W środku kampanii, tuż po odrzuceniu poparcia Borowskiego, partia Marii miota się jak piskorz, by pokazać, że niekoniecznie musi być tak, że `dla dobra Polski' trzeba iść pod pachą z SO, jak to sobie tłumaczył I strateg, że można zachować swoją tożsamość i nie tworzyć na siłę koalicji, które są nienaturalne, panna Maria uprawia sobie swój ogród i poprawia loki. Przecież nawet najbardziej inteligentny wyborca jest w stanie zgłupieć, kiedy przez rok słyszy i to z ust Marii, że najbrzydsza na całym wybiegu jest PiS i że ona Maria, to laska jakich mało, a nagle mamy jakieś ciastko i kawę przy stoliku z PiS, ploteczki, bo okazuje się, że sie panie dogadały, ponieważ kawaler Majchrowski raczył odrzucić zaloty jednej i drugiej, sprawiającą im na dodatek łupnia 4 lata temu i poprawił jak mawia każdy szanujący sie polityk PiS `na dzień dzisiejszy'. To ja grzecznie pytam, gdzie tu jest wzmiankowany patriotyzm, gdzie tu jest troska o Karków, o Polsce nie wspomnę, ja tu tylko widze babskie ploteczki i zemstę i wszyscy wiemy jak odrzucone i urażone panny potrafię się mścić. Czy na przykład Maria pomyślała o swojej koleżance Hannie, której takie wsparcie PiS odbiera większość argumentów, wywraca cała kampanię zbudowana na bazie, `tylko nie propagandziści z PiS, żadnych koalicji'?  

Czy Maria doszła, do wniosku, że nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Kraków ponad wszystko, zemsta na kawalerze ponad wszystko. Czy to sie komuś podoba czy też nie, w partii obowiązują pewne zasady, trzeba trzymać buzie na kłódkę, albo mówić jednym głosem inaczej naraża sie na śmieszność siebie, albo partię. W# partii, podobnie jak w rodzinie, brudy pierze się w czterech ścianach, ado ludzi wychodzi z jedną ujednoliconym komunikatem, tak sie wyraża również szacunek dla wyborców. W tym wypadku nie partia, a Maria zdecydowanie ośmieszyła siebie i w związku z tym reprymenda Donalda była jak najbardziej wskazana. Powiem więcej nie podejrzewałem, że Donald pokaże, że jest facetem i Marii przedstawi krótką ofertę polityczną. Albo Maria będzie siedzieć cicho i plotek po mieście nie nosić, albo Maria pożegna sie ze stołkiem szefa klubu. Prawda jaka uczciwa propozycja, prosta czytelna, zatem nie ma co Maria kaprysić, nosa pudrować, tylko pomyśleć, zanim znów zacznie zarzucać łysiną, kokietując PiS. Bo co Maria ma innego do wyboru, przejdzie do PiS jako przegrana podwójnie, po pierwsze obita przez Donalda, po drugie obita przez I stratega, co Marii zarzuca zbrodnie najcięższe na demokracji. To nie jest już ta sama Maria, która mogła zostać nawet premierem rządu.

Komu potrzebna jest taka brzydka i poobijana Maria. Owszem PiS ją przyjmie, bo tu nie takie Marie sie przyjmuje, usiądzie sobie Marysia obok Renaty, czy Danki Hojarskiej i będzie podnosić łapki do góry jak I strateg zaklaszcze, może z litości dostanie Maria jakiegoś szefa komisji, albo wymieni Mojzesowicza na stołku sekretarza, to wszytko. Ewentualnie pozostaje Marii reaktywować SKL, tylko kto z Marią wyjdzie z PO, nie sadzę aby był to ktokolwiek znaczący, wyjdą co najwyżej brzydkie panny nieco skołowane i przestraszone, że już tylko PiS takie brzydule przygarnia. Na początku mojego postu postawiłem taką tezę, że Pan Bóg ukarał Polaka srodze, pora w ostatnim zdaniu wyjaśnić dlaczego tak sądzę. Sądzę tak ponieważ polski wyborca jest skazany na samego siebie, nie może liczyć na to, że politycy będą myśleć za niego, to on musi myśleć za polityków. Ci co są wyborcami PiS są zwolnieni z myślenia, oni dostali wytyczne i wiedzą  na kogo głosować. Ci co są wyborcami PO i lewicy, niestety, albo i `stety' musza samodzielnie pomyśleć. Gdybym był Krakusem wbrew obłędnej sugestii Marii głosowałbym na Majchrwoskiego, choć mi do niego o metr 'bliżej' niż do PiS, gdybym był Warszawiakiem, nie głosowałbym na Kazimierza, bo wiadomo, że wygrałby Jarosław. Innymi słowy, szanowni wyborcy pozostaje wam słodki ciężar odpowiedzialności za swoje miasta i swój kraj, na polityków nie macie co liczyć, bo jak widzicie Maria chodzi po wybiegu, pan Borowski też jakby obrażony na Marię, a I strateg zaciera ręce i liczy, że myśleć nie będziecie. Niestety tradycyjni już idziemy głosować przeciw i bez względu na to jakie to nudne i mało przyjemne, pamiętajcie, że głosując za PiS na złość innym, albo pozostając w domach robicie krzywdę sobie, nie Marii czy innym kapryśnym pannom, zamiast Marii bedziecie mieli Dankę Hojarską, Renatę Beger, Kurskiego i wielu, wielu innych, których tak kochacie i szanujecie.


Matka_Kurka 2006-11-20 11:49
Głosów: 20


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=484

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1821


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1090


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1066


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 940


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 701


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 610


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 587


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 585


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 573


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 556Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha