najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


I ja też jestem za lustracją, ale to co się odbywa to wendeta , nie lustracja!
Znów czytam jedynie sprawiedliwych i pokrzywdzonych "srodze" przez komunę prawicowych męczenników, cóż może trochę dziegciu do tej beki miodu. Prześledźmy w telegraficznym skrócie skąd się wzieła wendeta braci przeciw własnemu narodowi. 16 ostatnich lat, a właściwie całe życie zbiera bractwo cięgi zewsząd, a czego sie nie dotknie w guano się obraca. Panowie jacek i placek suchą stopa przeszli przez marksistowskie studia, kończąc najbardziej skomuszały z możliwych kierunków, czyli prawo, gdzie obowiązkową dyscypliną było prawo marksistowskie. Nie tylko bez najmniejszych przeszkód ukończyli studia, gdy znienawidzonego dziś Michnika wyrzucano z uczelni i wsadzano do więzienia, ale co więcej pozostali na uczelniach robiąc kariery naukowe. Kto był promotorem panów kiemliczy, nie wiadomo, ale musiała to być jakaś sława komunistycznych kanonów prawnych innych sław w latach 70 na kierunku prawnym nie było. Potem jak już spokojnie dorobili się tytułów, jakimś cudem załapali się do KOR, tego samego który dziś jest opluwany jako różowa zdrada. Po różowej zdradzie wylądowali w Komitecie Helsińskim, KOR uznając za niegodny kiemliczy. Kiedy Komitet Helsiński okazał sie komunistyczny, przykleili sie do Wałęsy, tego samego Wałęsy, który dziś jest dla nich tylko Bolkiem.    

Wałęsa wylansował przeciętniaków zabierając ich na obrady okrągłego stołu, tego samego okrągłego stołu, który dziś jest symbolem układu. Po obradach jeden z braci, nie chce mi sie sprawdzać który, ale chyba jarosław, dla mnie to wsio ryba, negocjował powstanie rządu Mazowieckiego i negocjacje zakończyły sie sukcesem. Rząd Mazowieckiego jak wiemy kolejny symbol zdrady narodowej i różowego układu padł szybko, bo panowie wraz z Wałesą opluli swojego premiera, a po chwili zostali wciągnieci do kacelarii prezydenta Lecha z niejakim zalewskim kumplem z PC (dawnego PiS) odsiadującym właśnie wyrok, za sprzedanie informacji o planach aresztowania panów baksika i gasiorowskiego z Art-B. Kiedy się okazało, że wachowski obił pośladki panom bliźniakom, obrazili sie i poszli tworzyć rząd olszewskiego. Na kolanie sklecił Korwin Mikke uchwałę lustracyjna, a niejaki macierewicz stworzył słynna listę, na której i tu niespodzianka znalazł się śmiertelny wróg Wałesa, oraz większość liderów partii, Chrzanowski z ZCHN, Moczulski z KPN, Osiatyński z UW, jedyną, partia bez skazy pozostała PC (obecna PiS). Lustracja oparta o prywatna wendetę kiemliczy zakończyła się połączeniem sił wszystkich od lewa do prawa i pogonieniem rządu olszewskiego. Wówczas powstał rząd Suchockiej, który bracia oczywiście rozwalili. Po drodze bratu lechowi, brat jarosław załatwił ciepła posadkę prezesa NIK i na lata 1992-1995 przypadł złoty wiek i początki afer paliwowych, między innymi za sprawą ministra galpińskiego (kolega z PC w rządzie olszewskiego), który wydał dokument dotyczący koncesji na paliwa.    

Dziś sprawa pana ministra wróciła w związku z afera orlenowska i przesłuchaniami komisji, jeden ze świadków niejaki foralon zeznał, że dochnal i pan minister to kumple od lat. Wróciła komuna, a w między czasie nasi bohaterowie poróżnili się z macierewiczem i olszewskim, by po 4 latach wystartować pod wspólnym szyldem ROP i uzyskać kilka procent poparcia. Kurski, macierewicz, olszewski i kiemlicze tworzyli trzon tego ruchu, stworzyli własny bo nie chcieli iść pod szyldem AWS. AWS jaki był każdy wie, w tymże AWS nazwanym TKM przez jarosława, brat lech był ministrem. Padł AWS ponownie wróciła komuna, czas nie został jednak przez braci zmarnowany, z odpadków po ZCHN tzw Przymierza Prawicy, w którym zasiadali Marcinkiewicz i Ujazdowski i resztek z ROP głownie starego PC, z pominięciem macierewicza, kurskiego i olszewskiego, postała partia PiS. PiS w wyborach otrzymało 9% i stanowiło mała kanapkę w sejmie, gdzie karty z 40% poparciem rozdawało SLD. I stało sie tak, że SLD powbijało do własnej trumny gwoździ więcej niż mogła trumna pomieścić. Na scenie politycznej zostały dwie duże partie PO i PiS oraz partyjki populistyczne LPR z SO. Jak wiadomo SLD dogorywało, więc Polacy nie wrzucali głosów na SLD, socjaliści wrzucili na PiS, a reszta na PO i populistów. Stało się tak dlatego, że dawna przyjaciółka PO w ułamku sekundy a właściwe od momentu cudownych jak sie okazało sondaży zaczęła zagrażać braciom. Wonczas wychwalany pod niebiosa Tusk jako szlachetny opozycjonista z godnym życiorysem (słowa brata lecha) stał się Niemcem i komunistą. Doszli w końcu panowie bracia głownie socjalistycznie usposobionymi głosami elektoratu SLD do władzy i gnębiąc wszystkich dookoła siedzą na stołkach. W tej chwil wszystkie partie są wrogie dla PiS, ale nie dosyć tego, nie ma środowiska i grupy zawodowej (prawnicy, lekarze, aurorytety, profesura, TK media, hierarchowie kościelni), która by przez IV RP nie został opluta, zelżona nazwana postkomuną. Na koniec jedno pocieszenie, kiemlicze nigdy, przenigdy nie utrzymali się na powierzchni dłużej niz kilkanaście (nielicząc urzędu prezesa NIK) miesięcy, czego Wam kochani umęczeni rodacy i sobie w wersji short życzę.

Przedruk, poprawiony o drobne nieścisłości, które wyłowił pewien Mag historii prawoskretnej, była to kosmetyka (zamiast Osiatyńskiego Lityński i Wujec, który nie był na liscie macierewicza, został opluty póżniej poza nią), ale niech się faktom stanie zadość w sterylnej postaci


matka_kurka 2006-02-23 16:54 Ranking: (0)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=473
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (253)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (210)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (126)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (110)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI

wypowiedź Ziobry w sprawie chirurga


Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce