najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Z Kazimierzem to sprytny manewr!Głosujesz na Kazimierza, a wybierasz Jarosława!
Jakoś nie mam szacunku i zaufania do pantoflarzy, a to określenie pasuje mi najbardziej do człowieka, który pozwala sobą pomiatać przez starą pannę I stratega. Po tym jak atrakcyjnego Kazimierza sączącego półgębkiem banały gospodyniom wiejskim i przewodniczącym kółek różańcowych, o tym jak hartowała sie stal. Zgoda jest ci on miły sympatyczny, jak na PiS nawet rozgarnięty, ale ten człowiek jest plastikowy, jest posypany populistycznym brokatem, to chińska zabawka w miarę atrakcyjnym opakowaniu, ale w środku jednorazowy miś, z sypiącym się futerkiem. To taki polityk na wystawę, taki rodzaj politycznego manekina, nic ponad ekspozycję. Ktoś zapyta, no dobrze a konkrety i argumenty, zamiast przymiotników? No właśnie w tym sęk nie ma w tym człowieku konkretów, przecież nie będziemy się wygłupiać z yes, yes, yes, bo to żadne konkrety, w dodatku co najmniej w połowie zasługa byłego ministra Mellera. Z konkretów można podać to, że pan amant z Gorzowa był wiernym niemal do końca doradcą Buzka, zasłynął jako jeden z nielicznych posłów, który był przeciwny edukacji seksualnej w szkołach. Człowiek do pełnej partyjnej dyspozycji, nawet się nie zająknął kiedy stara pana I strteg ośmieszyła go na forum całej Polski, awansem na komisarza Warszawy, nie wiedząc czemu z góry zakładając, że da sobie radę w wyborach. Nie da sobie rady, to już widać, jednak mężczyzna powinien mieć miedzy nogawkami to co powinien mieć, tymczasem atrakcyjny fizyk z Gorzowa ma zamiast tego wydmuszki. Wygrałby bez trudy w Warszawie, gdyby był w stanie parę miesięcy temu zachować się jak mężczyzna i odejść z PiS, po tym co z nim PiS zrobiło. Gdyby startował jako niezależny pewnie miałby 60% w pierwszej turze. Niestety ten człowiek nie nadaje się do rządzenia czymś, on nadaje się jedynie do tego, by rządzono nim. Z drugiej strony wyborcy Borowskiego maja dylemat. Śmiem podejrzewać, że spora część z nich zagłosowała na Borowskiego ze względu na znużenie prawicowym ciasnym horyzontem, takim na wzór przyklasztornej szkoły. Na pierwszy rzut oka, oboje kandydaci pod tym względem wiele się nie różnią, ale to tylko na pierwszy rzut oka. Już po drugim rzucie widać oczywistą różnicę, pani Hanna jak jest każdy widzi, ale tym się różni od pana Kazimierza, że swoich poglądów nazwijmy to religijno - etycznych nie zamierza przenosić na innych celem `patriotycznej edukacji'. Choćby w kwestii takiej jak parada równości deklaruje swobodę demonstracji.  

Dla mnie to akurat sprawy drugorzędne, bronić będą zawsze i wszędzie wszelkich mniejszości, bo tylko wtedy można mówić o demokracji, gdy rządzi większość, a mniejszość nie jest represjonowana, ale te demonstracje preferencji seksualnych są dla mnie czymś nienaturalnym, jakoś nie mam ochoty eksponować tego, że jestem homo, czy heteroseksualistą. Jeśli jednak są ludzie, którzy taką potrzebę czują i czynią to zgodnie z prawem, nikt nie powinien im tego zabraniać, czego PiSowi doktrynerzy nie są w stanie pojąć, a co z całą pewnością rozumie Hanna, mimo swoich dość ciasnych poglądów w tej materii. Użyłem tego przykładu, aby wskazać różnicę nie w traktowani homoseksualizmu, ale drażliwych społecznie tematów w ogóle. Różnica miedzy kandydatami jest pod tym względem ogromna mimo zbieżnych poglądów. Hanna nie zamierza dokonać ideologicznej urawniłowki, Kazimierz natomiast jak cały PiS  spać nie może po nocach, gdy ludzie mają własne myśli i preferencji daleko różniące się od prawicowego radykalizmu. Drugim elementem, który może decydować o poparciu Hanny lub Kazimierza, przez elektorat Borowskiego to program, napisałem drugim, choć oczywiście powinno to być naczelnym elementem, nie oszukujmy się jednak, program w tej drugiej turze zejdzie na plan dalszy. Niemniej jednak bedzie istotny. I w tym aspekcie również Hanna wydaje się być konkretniejsza i bardziej zbieżna z Borowskim. Bliżej jej do Borowskiego, który jest trzeźwo myślącym facetem, podobnie jak ona, finansistą i ekonomistą z doświadczeniem i choćby za to należy mu się szacunek, że w przeciwieństwie do Kazimierza potrafił odejść i powiedzieć NIE swojej kompromitującej się partii. Po drugie nie skorzystał z prostej drogi do zwycięstwa w stylu Kazimierza, czyli 3 mln mieszkań i stadion narodowy. Borowski przedstawił program realny, solidny, rozsądny i tak naprawdę bardzo podobny w trzeźwym spojrzeniu na stolicę do programu Hanny. Gdybym miał dylemat podobny do wyborców Borowskiego, przede wszystkim poszedłbym na wybory, bo to nie prawda, że to jest też rodzaj głosu, być może jest, ale nieistotny rodzaj. Kiedy nie można wybrać idealnie, czy dobrze, trzeba wybrać tak, aby nie było najgorzej i tu kończą się moje dylematy potencjalnego wyborcy Borowskiego. Właściwie nie mam wyjścia musiałbym głosować na Hannę, bo w przeciwnym razie, tak naprawdę nie Kazimierz wygra te wybory, a JAROSŁAW. Wystarczyło popatrzeć jak stara panna pierwszy strateg wyszedł przed szereg komentując wyniki wyborów w Warszawie, a pan Kazimierz gdzieś po cichu dorwał się do mównicy grzecznie czekając, aż prezesowa skończy tyradę. I to chyba tyle co mi przychodzi do głowy w sprawie `bitwy warszawskiej'.  

matka_kurka 2006-11-13 16:18 Ranking: (4)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=452
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (253)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (210)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (126)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (110)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI

wypowiedź Ziobry w sprawie chirurga


Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce