Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS

wyjątkowy rok

Lech i Jarosław

historia jednego życia

Zawiniło Webasto

list otwarty

Jarosław - człowiek znikąd

Siedem cudów


bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2007
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (8,93 MB)
wersja: 11 październik 2007
Oto dygnitarze IVRP do walki z wolnymi mediami posłali "Żołnierzy Wolności"
Kto ma wystarczająco dużo lat, ten pamięta wymieniony tytuł, kto nie ma temu wyjaśniam, że była to rządowa prasa w czasach stanu wojennego. Skala póki co nieporównywalna, ale kierunek IVRP obrała identyczny, media sterowane centralnie, to nie jest wolność, a tania propaganda władzy. Pomysły dygnitarzy IVRPO mogą zamęczyć najbardziej wierzącego, jeszcze wierzącego w szaleństwo odwetu za wszelka cenę, nazywane rewolucja moralną i podwyższaniem standardów politycznych. Jest taka kategoria ludzi stworzona do wiecznej walki przeciw komukolwiek lub czemukolwiek nie jest dla niej istotny wróg ale sam akt wojny, to podnieta i jedyna stymulacja. Skąd sie tacy ludzie biorą? Najczęściej biorą się sami z siebie i własnych rozdmuchanych ponad miarę przyzwoitości traumatycznych doświadczeń, pielęgnowania cierpienia, krzywdy jaka im kiedyś wyrządzono. Główni motorniczy IVRP, czyli bliźniacze bractwo o tyle do tej grupy nie przystaje, że próżno szukać jakiś doświadczeń w ich życiorysie co mogłyby boleśnie zapaść w pamięci. W czasach głębokiej komuny lat 60 byli radosnymi chłopcami, beztrosko korzystającymi z uciech sławy małych aktorów, kiedy osiągnęli pełnoletność i rozpoczęli studia nikt nie widział ich na demonstracjach, protestach i listach otwartych młodych studentów, nie posiadali legitymacji NZS. Kiedy ich koledzy byli relegowani z uczelni i odsiadywali wyroki za protesty w 1968 roku, bracia w 1971 właśnie kończyli studia na wydziale marksistowskiego prawa i nie mieli najmniejszych problemów z ówczesna władzą, co więcej byli na tyle spolegliwi i lubiani przez promotorów najbardziej komunistycznego z możliwych kierunków (prawa), że zarówno jeden jak i drugi  bez większych przeszkód uzyskał tytuł doktora, lech w 1976, jarosław w czasie największej zawieruchy roku 80. Po ukończonych studiach w cieplarnianych warunkach braciom zaczęło najwyraźniej czegoś brakować, prawdopodobnie była to sława z czasów dzieciństwa i tak ścigając sławę trafili do KOR, który dziś jest dla nich trzonem układu i bazą polskojęzycznych mediów.  

W KOR wytrzymali tylko chwilę, uznali ruch za mało atrakcyjny i nie przynoszący sławy, uciekli więc do Komitetu Helsińskiego, a w latach 80 podpięli się pod Komitet Strajkowy Lecha Wałesy, tego samego który dziś jest tylko Bolkiem. Gdy generał wyjechał czołgami na ulicę żaden z braci nie doświadczył więziennego chleba, internowany został tylko lech, siedział sobie spokojnie w ośrodku oglądając TV i przegryzając słone paluszki na rachunek społeczeństwa i te wczasy trwały kilka miesięcy (grudzień 1981, październik 1982). Jarosławowi nie dane było posmakować nawet internowania, chodził wolny jak ptak, no nie tak do końca wolny, bo miał obowiązki służbowe kierownika działu w Ośrodku Badań Społecznych Regionu Mazowsze, jeśli współczesne sondaże są sterowane, to tamte były po prostu robione na zamówienie. Do roku 1988 nikt o braciach nie słyszał, jak o większości anonimowych Polaków meczących sie w szarej komunistycznej rzeczywistości. Kiedy zaczęły się pierwsze strajki bracia znów stanęli obok Wałęsy i tak wytrwali aż do okrągłego stołu, gdzie uczestniczyli w `haniebnym' układaniu się z komuną. Po sukcesie okrągłego stołu bart jarosław uczestniczył w negocjacjach dotyczących powołania rządu Mazowieckiego i jego owocna działalność przyniosła sukces, to właściwie jedyna rzecz, którą udało się braciom zbudować. Po powołaniu rzadu mazowieckiego wraz z Wałesą bracia rząd opluli i uciekli do kancelarii juz prezydenta Walęsy, by po kilkunastu miesiącach opluć pryncypała i stworzyć rząd olszewskiego, który już pluł na wszystkich (wszyscy liderzy partii  i sam Walęsa śmiertelny wróg, zostali wciągnięci na listy maciarewicza), tak skutecznie, że Polacy zawołali komuno wróć. Jak komuna spokojnie sobie rządziła tracił władze Wałęsa, a bracia krzyczeli, że poprą każdego choćby Kuronia, by Wałęsa wybory przegrał i tak oto z walki w obozie prawicy urodziła się 10 letnia prezydentura Kwaśniewskiego.  

Prawdziwy powrót do sławy bracia odzyskali dopiero po wyborach 2005 roku, bo 4 letniej kadencji szefa NIK i epizodu w ministerstwie sprawiedliwości lecha do sławetnych zaliczyć nie sposób. Patrząc na spokojny przebieg karier politycznych pierwszych polityków IVRP można zachodzić w głowę skąd ta zaciekłość, skąd na stałe towarzyszące uczucie krzywdy, przypominam, żaden z braci nigdy nie poczuł zomowskiej pałki, spokojnie kończyli sobie studia i doktoraty w czasach komunistycznej zawieruchy, lech wprawdzie był internowany, ale był to ośrodek wczasowy, nie więzienie, drugi brat w tym czasie kierownikował mazowieckiemu ośrodkowi badań. Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, skąd ta zawiść i fobia pchająca bliźniaków do wiecznej wendety jest to najprawdopodobniej potężny mechanizm psychologiczny napędzany kompleksami stojących z boku asystentów, a nierzadko biernych uczestników historycznych wydarzeń ostatnich 30 lat. Jednak i tą teorie da się obalić, bo jak wiadomo udział i bardzo duży wpływ na promocję historycznych hitów ostatnich lat mieli przy okrągłym stole, powołaniu rządu Mazowieckiego, kreowaniu wizerunku Walesy. Jeśli więc nie kompleksy, pozostaje sama fobia i tej teorii jak sądzę obalić się nie da. Co to ma wspólnego z bieżącym wątkiem mediów?? Co do joty wszystko!!! Ktoś kiedyś słusznie powiedział, że są pewni ludzie, których nie jest w stanie pokonać zdrowy rozsadek, ale zabije ich własna głupota i tak się też z naszymi bohaterami stanie.Matka_Kurka 2006-02-28 14:50
Głosów: 5


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=438

komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekst na E-Mail   Dodaj do: wykop gwar del.icio.usDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1073


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 830


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 684


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 499


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 483


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 481


09 października 2007 by Matka Kurka

Kwaśniewski juz odchodzi, Kaczyńskiego może powstrzymać tylko Tusk!
Przezorny ubezpieczony, na wypadek kłamstw kilka praktycznych porad. Pytania zadaje Jarosław i jego telewizja, odpowiada Donald i Polacy tęskniący za narodzinami normalności.

Czy pan Donald Tusk chce Polski solidarnej, czy liberalnej?

Chcemy Polski obywatelskiej, w której obywatel będzie patrzył z góry na władzę a nie odwrotnie. Chcemy jak najwięcej władzy dla samorządów, jak najmniej dla urzędów. Będziemy wspierać obywateli z inicjatywą i nie pozwolimy się bać tym Polakom, którzy chcą spokojnie pracować, nie koniecznie zakładać firmy. Nie pozwolimy się bać Polakom ciężkiej pracy, ponieważ rynek pracy jest dla nas celem numer jeden, rozwiązującym wszystkie największe bolączki Polski. Polska wolna, pełna swobód dla ludzi twórczych i Polska pamiętająca o tych, którym się nie ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-09 20:33
Głosów: 444


30 września 2007 by Matka Kurka

Mały kapral, partyzant, mówi o Polsce dla Polaków! Głosujcie i pilnujcie witryn !
Kiedyś pewien austriacki kapral opowiadał w bawarskich knajpach, jak wielkie będą Niemcy. Na początku ludzie się z niego śmiali i za wszarz wyprowadzali z lokalu. Wtedy kapral krzyczał na ulicach, zbierał sobie podobnych podrzutków i wracał oknem do lokalu. Mówił tak, że i po pijaku nie dało się tego słuchać. Mówił o Niemcach, którzy zostali skrzywdzeni przez inne narody, że tylko silne Niemcy wojujące w Europie, będą Niemcami godnymi szacunku. Krzyczał, że bolszewizm zagraża światu, że światu zagrażają Żydzi spiskujący międzynarodowym kapitałem. Po krzykach, przedstawił Niemcom prostą receptę na sukces: aby Niemcy rosły w siłę, trzeba przejąć majątek żydowski i rozdać głodującym niemieckim rodzinom. Tak będzie sprawiedliwie. Te jego myśli, po latach, nazwano narodowym socjalizmem. Dalej o... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-30 18:36
Głosów: 417


05 września 2007 by Matka Kurka

Ja Tobie, Ty jemu, on jej, ona Wam, oni im, My tamtym, tamci kolejnym! Wygramy!
Marudzić trzeba, to nasz narodowy obowiązek, ale trzeba też zrobić parę rzeczy i uratować co się da. Od dziś powinniśmy mówić każdemu, że warto, wręcz trzeba iść na wybory. Warto również przy tym napomknąć, że głosujemy mądrze, bo polityków mamy głupich. Nie ma potrzeby przekonywać babci, że Boga nie ma, parady równości są ok., a bogaci są dobrzy, nie ma sensu. Babci w ten sposób nie przekonamy, trzeba babci powiedzieć, że Roman Giertych to biedny katolik i on zaprowadzi prawo i sprawiedliwość. Niech babcia głosuje na Romana, jeśli nie zgłosuje na Kurskiego, już babcia jest po naszej stronie. Nie ma sensu namawiać pana od którego kupujemy warzywa, że rolnicy powinni płacić ZUS, zamknąć buzię proszę, nie straszyć. Nie ma co najeżdżać na Leppera, swoje ma za uszami, ale o ludzi dba, sam nie ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-05 08:01
Głosów: 392


12 października 2007 by Matka Kurka

Skąd w Tusku tyle brutalności, przykro było patrzeć jak się znęcał nad słabszym!
Dobrze, zgoda mówiłem dokopać. Tak, nie wypieram się, zachęcałem, żeby zmasakrować. Owszem, nawoływałem, daj mu popalić Donald, ale na litość Boską, na rany Chrystusa, po co rozkładać na łopatki i jeszcze kopać, po co po leżącym skakać i dlaczego zmasakrowanego ciągać za nogę po podłodze? Jedyne co usprawiedliwia Donalda to fakt, że posprzątał na koniec po sobie i wyniósł "przeciwnika" ze studia.
Matka_Kurka 2007-10-12 21:12
Głosów: 390Więcej najlepszych tekstów
Powrót

--- !!! APEL !!! ---

kim jest Matka_Kurka

dlaczego M_K pisze

dlaczego na jedno kopyto

dlaczego Matka_Kurka


patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy


Oddolna kampania przeciw rządom najgorszym


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Jak głosować bez meldunku, w podróży lub za granicą

Polokracja

Byki władzy

Oskarżam

Kampania i debata

DWA SPOTY nie SPOTY