Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS

wyjątkowy rok

Lech i Jarosław

historia jednego życia

Zawiniło Webasto

list otwarty

Jarosław - człowiek znikąd

Siedem cudów


bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2007
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (8,93 MB)
wersja: 11 październik 2007
To jednak pewien regres, po w sprawie bilbordowej gdzie dowody były porażające!
Chciałbym pokazać pewien mechanizm, który do znudzenia wykorzystują od początku swojej politycznej drogi obaj bliźniacy. Mechanizm polega na waleniu pięścią w szczękę swoich wrogów politycznych, a potem organizowaniu obdukcji i konferencji prasowych, na których pokazuje się otarte kostki na zaciśniętych pięściach. Kilka konkretów i przykładów.

1) Odejście z kancelarii Wałęsy po dwunastu latach trwania przy Wałęsie. Co by nie chcieli mówić jakby nie chcieli koloryzować i odwracać w swoim stylu kota ogonem, powód był jeden i nazywał się `Mnietek'. Do śmiechu mnie doprowadzają teorię, ze bracia odeszli od Wałęsy z powodu różnic politycznych jeśli potrzebowali 12 lat aby dostrzec różnice polityczne, to naprawdę lepiej dla nich, że trzymali się wersji prawdziwej, czyli `Mnietka'. Bliźniacy siedzieli z Lechem  przy okrągłym stole, jeden z nich siedział w MAGDALENCE, sadze że był czas aby się zorientować w różnicach i podobieństwach poglądów politycznych. Dopiero po odejściu, ba odejściu, wyrzuceniu z hukiem, z kancelarii ruszyła lawinowo lista oskarżeń. Nagle stała się przepaść miedzy braćmi i Walkesą.Mąło tego na liście Macierewicza znalazł się nie tylko Wałęsa, ale i Wachowski i Flandysz, najbliźsi współpracownicy. Pierwszoplanowa była jednak sprawa `Bolka'. Tymczasem o Bolku zarówno Anna Walentynowicz, jak i małżeństwo Gwiazdów oraz Wyrzkowski mówili już w latach 70, a w 80 miedzy innymi przez Kaczyńskich asystujących Wałęsie ci działacze zostali marginalizowani, w następstwie wyrzuceni poza nawias związku. Każdy kto trwał przy Lechu musiał wiedzieć, że są wobec niego poważne zarzuty o współprace z SB, nawet takie tuzy opozycji jak Borusewicz i Kuroń chcieli Lecha początkowo odsunąć od działalności opozycyjnej. Potem jednak większosć rozsądnych działaczy doszła do wniosku, że sprawy zaszły za daleko i wyjawienie epizodu z życia Lecha byłoby na rękę komunistom, zniszczyłoby legendę Solidarności na świecie. Tak więc powstał obóz Solidarności umiarkowanej, który uznał Lecha za Kmicica naszych czasów, zapominając mu niechlubną przeszłość, uznając za zrehabilitowanego po strajku w Stoczni. Do tego obozu jako najwierniejsi akolici Lecha należeli obaj bliźniacy. Nie ma takiej możliwości, aby o Bolku nie wiedzieli i to od wczesnych lat 80, to była w Solidarności tajemnica poliszynela. Zatem dopóki siedzieli jak u Pana Boga za piecem i pięli się na plecach Wałęsy na sam szczyt, to siedzieli cicho, kiedy zebrali jak ubogi w torbę i to od takiego `Mnietka' postawili Polskę na głowie w ciągu kilku miesięcy, osobistą wendetę nazywając racją stanu. Zapamiętajcie to sobie żałośni spiskowcy, że `prawdziwie polski' rząd Olszewskiego powstał w wyniku konfliktu bliźniaków z kierowcą Wałesy, co jest i w stylu i na poziomie obu `mężów stanu'. Gdyby Walęsa wyrzucił `Mnietka', a nie ich, co moim zdaniem powinien był zrobić, z dwojga złego, nie byłoby żadnej Nocnej Zmiany, żadnej lustracji, więcej każdego ataku na Walesę obaj bracia zrobiliby taki kipisz jak robią zawsze.

2) Co do świętości członków PC i tego świętego rządu Olszewskiego, owianego mitem męczennika uczciwego, nacechowanego brakiem afer i innych dziwnych powiązań, pragnę przypomnieć, że:

a) Afery paliwowe rozpoczęły się dopiero po  wydaniu odpowiednich zapisów koncesyjnych przez członka PC, ministra Glapińskiego. Zarówno w procesie FOZZ jak i w czasie obrad komisji orlenowskiej wielu świadków zarzucało Glapińskiemu powiązania z Żemkiem, głównym oskarżonym w sprawie FOZZ, powiązania z szemranym typem Pineiro i powiązania z Markiem Dochnalem słynnym lobbystą. Co do Dochnala sam Glapiński przyznał, że był na imieninach w ekskluzywnym 12 osobowym składzie. Z takiego `zbiegu' okoliczności bliźniacy zrobiliby kolejny przewrót w Polsce.
b) Minister Parys obecnie tuż przed wyrokiem w sprawie niegospodarności w fundacji Polsko - Niemieckie pojednanie.
c) Maciej Zalewski członek kancelarii Wałesy, członek PC, udziałowiec spółki Telegraf, oskarżony i skazany na dwa lata za wymuszanie łapówek na właścicielach Art B.
d) Minister Szeremietiew oskarżony o korupcję, za co został wyrzucony z rządu AWS.
e) Andrzej Urbański były udziałowiec spółki Telegraf i były członek PC, były szef kancelarii prezydenta, złożył dymisję gdy RZP podała informacje o powiązaniach biznesowych Urbańskiego z Ryszardem Nawratem, oskarżonym o korupcję prominentnym działaczem SLD. Dymisja została przyjęta tego samego dnia. Sprawa jest w toku, a dziś pan Urbański jest doradcą drugiego brata.

3) Sprawa samej inwigilacji prawicy już na starcie jest nadużyciem. Po pierwsze szafa Lesiaka zawiera dokumenty nie tylko dotyczące prawicy, ale i lewicy na przykład Ikonowicza i Millera. Po drugie nie prawicy tylko części prawicy, bo jeśli kanapową partyjkę mającą kilka procent w sejmie, która sama nazywała się Porozumieniem Centrum, a więc raczej lokowała się dowcipnie w kręgu partii centrowych, uznać za cała prawicę to równie dobrze, można Koluszki uznać za Polskę. Czym sie wyróżniała ta pożal się Boże prawica, ano paleniem kukieł przed pałacem prezydenckim i rozwieszaniem paszkwili po nocach. Ta prawica również była wiązana ze sprawą Telgrafu, FOZZ i Art B. Za Art jeden z PC poszedł siedzieć, o Telegrafie można już zapomnieć, tego już nikt nie rozwikła, a sprawa FOZZ jest nieco bardziej skomplikowana, jednak osobliwe jest to, że ostatni sędzia a tej sprawie, mimo komunistycznej przeszłości, mimo że wydawał wyroki na opozycję w stanie wojennym został ministrem sprawiedliwości, a główny oskarżyciel prokurator Kaczmarek jest dziś prokuratorem krajowym w rządzie brata.

4) Dowody. W latach 90 UOP podlegał bezpośrednio Wałesie, potem premier Suchockiej, potem dopiero Rokicie szefowi URM. Bliźniacy jakby w ogóle nie są zainteresowani atakowaniem Wałęsy i Suchockiej, według wszelkiej logiki głównych oskarżonych, jeśli wina jest. Przedmiotem ataku jest Rokita, a więc wierna kopia zachowania z czasów Mietka. Znów atakuje sie najgroźniejszego konkurenta politrycznego, którego jeszcze kilka tygodni temu namawiano do przejscia w szeregi PiS. Sam bliźniak akta sprawy Lesiaka zna od dawna i na podstawie tych samych dokumentów wcześniej uznał Rokitę za niewinnego, dziś uznaje za winnego. Coś na wzór przysięgi w stoczni, albo nigdy nie zostanę premierem jeśli prezydentem zostanie mój brat. Tak czy siak nie ma ani jednego dokumentu stwierdzającego udział Rokity w inwigilacji, nie rozstrzygam, czy miał udział czy nie, ale w państwie prawa zwłaszcza premier i prezydent, kiedy mówi o najcięższych zbrodniach powinien przedstawić dowody inaczej się błaźni jak przywódca bananowej republiki. Co ciekawe z drugiej strony ponad wszelką wątpliwość inwigilować `Mnietka' kazał sam I strateg i co więcej, to jest zapis z jego zeznania, gdzie bez żenady sam się do tego przyznaje. Ale oczywiście w myśli zasady inwigilować to my, ale nie nas sprawa zdechła na starcie.

Warto jeszcze dodać najnowsze osiągnięcia w inwigilacji i wykorzystywania służb przez bliźnaiczą brać, choćby przecieków do GP w sprawie Subotica, swoją drogą tradycyjnie cisza, już po sprawie bo są następne. Przeciek nastąpił do gazety, w której do niedawna pracował rzecznik prasowy Macierewicza, a naczelny GP organizował konferencji PiS, pikanterii sprawie dodaje fakt, że w GP do niedawna pracował agent SB, jako jeden z redaktorów. Cisza też w skandalicznej sprawie, w której legendę Solidarności Jana Rulewskiego i jego żonę oskarżono o jakieś bzdety, typu kserowanie książek. Wywleczono żonę Rulewskiego i przesłuchiwano pół nocy, jako żywo przesłuchania jak w SB, w sprawach bibuły i powielaczy. Zapraszam prokuraturę na każdą uczelnię w Polsce, aby nocą wywlekali panienki siedzące za kserokopiarkami, drukujące bryki. Warto rozmawiać i warto powtarzać, że te dwa zakompleksione klony po 160 cm każdy, zawsze z własnych obitych pośladków robili sprawę narodową. Nie trzeba sięgać wstecz, wystarczy popatrzeć na szopki z ostatnich miesięcy.Matka_Kurka 2006-10-18 15:05
Głosów: 4


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=41

komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekst na E-Mail   Dodaj do: wykop gwar del.icio.usDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1073


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 830


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 684


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 499


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 483


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 481


09 października 2007 by Matka Kurka

Kwaśniewski juz odchodzi, Kaczyńskiego może powstrzymać tylko Tusk!
Przezorny ubezpieczony, na wypadek kłamstw kilka praktycznych porad. Pytania zadaje Jarosław i jego telewizja, odpowiada Donald i Polacy tęskniący za narodzinami normalności.

Czy pan Donald Tusk chce Polski solidarnej, czy liberalnej?

Chcemy Polski obywatelskiej, w której obywatel będzie patrzył z góry na władzę a nie odwrotnie. Chcemy jak najwięcej władzy dla samorządów, jak najmniej dla urzędów. Będziemy wspierać obywateli z inicjatywą i nie pozwolimy się bać tym Polakom, którzy chcą spokojnie pracować, nie koniecznie zakładać firmy. Nie pozwolimy się bać Polakom ciężkiej pracy, ponieważ rynek pracy jest dla nas celem numer jeden, rozwiązującym wszystkie największe bolączki Polski. Polska wolna, pełna swobód dla ludzi twórczych i Polska pamiętająca o tych, którym się nie ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-09 20:33
Głosów: 444


30 września 2007 by Matka Kurka

Mały kapral, partyzant, mówi o Polsce dla Polaków! Głosujcie i pilnujcie witryn !
Kiedyś pewien austriacki kapral opowiadał w bawarskich knajpach, jak wielkie będą Niemcy. Na początku ludzie się z niego śmiali i za wszarz wyprowadzali z lokalu. Wtedy kapral krzyczał na ulicach, zbierał sobie podobnych podrzutków i wracał oknem do lokalu. Mówił tak, że i po pijaku nie dało się tego słuchać. Mówił o Niemcach, którzy zostali skrzywdzeni przez inne narody, że tylko silne Niemcy wojujące w Europie, będą Niemcami godnymi szacunku. Krzyczał, że bolszewizm zagraża światu, że światu zagrażają Żydzi spiskujący międzynarodowym kapitałem. Po krzykach, przedstawił Niemcom prostą receptę na sukces: aby Niemcy rosły w siłę, trzeba przejąć majątek żydowski i rozdać głodującym niemieckim rodzinom. Tak będzie sprawiedliwie. Te jego myśli, po latach, nazwano narodowym socjalizmem. Dalej o... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-30 18:36
Głosów: 417


05 września 2007 by Matka Kurka

Ja Tobie, Ty jemu, on jej, ona Wam, oni im, My tamtym, tamci kolejnym! Wygramy!
Marudzić trzeba, to nasz narodowy obowiązek, ale trzeba też zrobić parę rzeczy i uratować co się da. Od dziś powinniśmy mówić każdemu, że warto, wręcz trzeba iść na wybory. Warto również przy tym napomknąć, że głosujemy mądrze, bo polityków mamy głupich. Nie ma potrzeby przekonywać babci, że Boga nie ma, parady równości są ok., a bogaci są dobrzy, nie ma sensu. Babci w ten sposób nie przekonamy, trzeba babci powiedzieć, że Roman Giertych to biedny katolik i on zaprowadzi prawo i sprawiedliwość. Niech babcia głosuje na Romana, jeśli nie zgłosuje na Kurskiego, już babcia jest po naszej stronie. Nie ma sensu namawiać pana od którego kupujemy warzywa, że rolnicy powinni płacić ZUS, zamknąć buzię proszę, nie straszyć. Nie ma co najeżdżać na Leppera, swoje ma za uszami, ale o ludzi dba, sam nie ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-05 08:01
Głosów: 392


12 października 2007 by Matka Kurka

Skąd w Tusku tyle brutalności, przykro było patrzeć jak się znęcał nad słabszym!
Dobrze, zgoda mówiłem dokopać. Tak, nie wypieram się, zachęcałem, żeby zmasakrować. Owszem, nawoływałem, daj mu popalić Donald, ale na litość Boską, na rany Chrystusa, po co rozkładać na łopatki i jeszcze kopać, po co po leżącym skakać i dlaczego zmasakrowanego ciągać za nogę po podłodze? Jedyne co usprawiedliwia Donalda to fakt, że posprzątał na koniec po sobie i wyniósł "przeciwnika" ze studia.
Matka_Kurka 2007-10-12 21:12
Głosów: 390Więcej najlepszych tekstów
Powrót

--- !!! APEL !!! ---

kim jest Matka_Kurka

dlaczego M_K pisze

dlaczego na jedno kopyto

dlaczego Matka_Kurka


patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy


Oddolna kampania przeciw rządom najgorszym


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Jak głosować bez meldunku, w podróży lub za granicą

Polokracja

Byki władzy

Oskarżam

Kampania i debata

DWA SPOTY nie SPOTY