najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Nic to! Czeka nas długa ale skuteczna droga eliminacji marginesu politycznego!
Jest wiele interpretacji tłumaczących dlaczego koalicja SO i PiS jest naturalnym połączeniem pasujących do siebie obozów politycznych, ja chciałbym pokusić się o analizę, której jak mi się wydaje do tej pory jeszcze nie prezentowano. Przyjmijmy na początku pewne założenie, którym PiS katuje każdego dnia Polaków, tym narzędziem tortur jest oczywiście  hasłowa rewolucja moralna IVRP i odbudowa poczucia prawa i sprawiedliwości. Nie masz w Polsce i po świecie próżno szukać partii bardziej prawej i sprawiedliwej niż nasz PiS odnowiciel, mesjasz, bóstwo nowej ery dekalogu politycznego. Jedynie słuszna partia wyznaczyła tak wysoki pułap aksjologiczny, ze kolejni kandydaci chcący dołączyć do elitarnego grona prawych i sprawiedliwych wykruszali się masowo, począwszy od PO a kończąc na stabilizatorach. PiS na starcie wyznaczył dwa kryteria koalicyjne, `czyste ręce ekonomiczne i historyczne', czyli partia obciążona członkami będącymi w jakimkolwiek układzie aferalnym, czy postubeckim odpadały w przedbiegach. To czy partia jest, czy nie jest uwikłana w układy rozstrzygał sam PiS, w zasadzie I strateg efendi jaroslaw. Jako pierwszą ocenie poddano PO, która dla przypomnienia była jedyna partią domagającą się lustracji totalnej, a więc teoretycznie wątek historyczny powinien przejść przez prawe i sprawiedliwe sito weryfikacji, jednak nie przeszedł co więcej przyklejono liberałom metkę aferzystów, wymieniając kilka podejrzanych nazwisk, jak piskorski, czy schetyna, aby katalog zarzutów nie był zbyt ubogi całość polano gęstym sosem przyjaźni liberałów i komunistów, zabieg stosowany od 17 lat. Każdy wyborca, który ma `wadę' genetyczną polegającą na samodzielnym myśleniu dojdzie do wniosku, że polityka to nie jest obszar ludzkiej działalności, który można by nazwać etycznym eldorado, jest wręcz banalnym przypominanie, że w polityce uczciwość to z reguły talent do kreowania wizerunku partii, a już na pewno czarne owce brykają w każdym obozie politycznym. PiS jednak ustanowił pułap firmamentu, koalicjant musi być czysty jak łza, poza wszelkim podejrzeniem, tym przetakiem odsiano `skorumpowaną i postkomunistyczną' PO. Ja uczynię przysługę sztabowcom i agitatorom prawych i sprawiedliwych, przyznając im `roboczo' rację. Zgoda PO jest partia podejrzaną ekonomicznie i politycznie, ponieważ kilku członków tej partii ma niejasne życiorysy (proszę przemóc odruch wymiotny i zajrzeć do sztabowych wątków tak tu sobie piszącego, obojętnie do którego, w każdym znajdzie się 4 czy 5 nazwisk posłów PO nie do zaakceptowania), zatem kolejnym krokiem po odrzuceniu PO powinno być zaproszenie do rozmów koalicjantów, którzy są mniej komunistyczni i bardziej uczciwi niż PO. Tak powinno być, a jak jest?

Do koalicji PiS zaprasza Samoobronę, partię którą były prezes PiS nazwał esbeckim tworem, co więcej jak sam twierdził istniała notatka potwierdzająca ten fakt, z którą się zapoznał w czasie gdy był prezesem NIK, jak wszyscy wiemy sprawa nie znalazła rozwiązania. Z kolei obecny wicepremier prawych i sprawiedliwych określił przyszłego koalicjanta SLDowska wycieraczką, to jest tylko pewien epitet, ale ponieważ lepper prze do władzy zamyka uszy i oczy również na bieżące określenia typu SO to ostateczność, to złe ale jedyne rozwiązanie. To byłoby tyle jeżeli chodzi o wątek historyczny, pora na kwestie czystości ekonomicznej i tu pozwolę sobie techniką sztabowców PiS przytoczyć kilka nazwisk, z tą różnicą, że podam fakty nie przypuszczenia:

a) Renata Beger - Zatrudniała w swoim biurze poselskim - córkę Anitę. Oskarżona o posługiwanie się sfałszowanymi listami z poparciem partii. Sprawa w sądzie  
b) Poseł Andrzej Grzesik oskarżony przez członka Samoobrony o fałszowanie list z poparciem. Sprawa w prokuraturze.
c) Poseł Danuta Hojarska zwolniła swoją asystentkę z naruszeniem prawa: poinformowała ją o zwolnieniu faxem i to wtedy, gdy ta była na zwolnieniu lekarskim. Skazana prawomocnym wyrokiem na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat  za przywłaszczenie maszyn rolniczych, wartych ponad 200 tysięcy złotych. Skazana prawomocnym wyrokiem na rok więzienia, w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę i pokrycie kosztów procesu za sfałszowanie przepustki na widzenie z przebywającym w areszcie synem Łukaszem.
d) Poseł Lech Kuropatwiński skazany na 1 rok więzienia w zawieszeniu i 5 tys. zł. grzywny za sfałszowanie kilkunastu podpisów na listach płac swoich byłych pracowników .
e) Poseł Stanisław Łyżwiński w 2004 roku skazany na grzywnę  za oszustwa podatkowe.
W ciągu czterech lat Stanisław Łyżwiński (52 l.) z kieszeni podatników wydał na paliwo prawie 175 tys. zł. Jego żona Wanda (53 l.) - 131 tys. zł. Żadne z nich nie ma ani służbowego, ani prywatnego samochodu. Do tej pory tłumaczyli, że pożyczali auta od znajomych i rodziny. Za pieniądze, które Łyżwińscy pobrali z sejmowej kasy, można by 26 razy okrążyć ziemię!  
f) Tajny współpracownik SB (TW) o pseudonimie  "Roman". Figuruje w kartotece ogólnoinformacyjnej wydz. II BEiA UOP. zarejestrowany pod nr 46734 lista Macierewicza.  
Został oskarżony przez warszawską prokuraturę o poświadczenie nieprawdy w protokołach z posiedzeń rady nadzorczej Rolniczego Towarzystwa Gospodarczego `Polkar'. Od trzech lat czeka na proces.
g) Poseł Renata Rochnowska skazana prawomocnie na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i karę grzywny w wysokości 2,5 tys. zł. za przywłaszczenie 5 tysięcy indyków, o wartości 110 tysięcy zł, które były zabezpieczeniem płatności za paszę.  
h) Poseł Renata Rochnowska skazana prawomocnie na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i karę grzywny w wysokości 2,5 tys. zł. za przywłaszczenie 5 tysięcy indyków, o wartości 110 tysięcy zł, które były zabezpieczeniem płatności za paszę.  
i) Poseł Marek Wojtera. Pierwszy wyrok - nakaz karny z 2001 r. za samowolę budowlaną i za pobierania nielegalnie wody krótko mówiąc: kradzież wody. Drugi wyrok - 2 lata w zawieszeniu na 3 lata za znaczne przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym i spowodowanie śmierci 15-letniego chłopca.  
 
To tak z grubsza po najbardziej topowych nazwiskach i sprawach poważnych, lista posłów z drobniejszymi oszustwami jest znacznie dłuższa. Sadzę, że prezentacja SO  jest wyczerpująca  do potrzeb analizy partnerów prawych i sprawiedliwych `o czystych rękach', warto całość uzupełnić samym lepperem, który ma 4 prawomocne wyroki sądu. Tak prezentuje się pierwszy koalicjant PiS, drugi to PSL, trzeba przyznać znacznie bardziej uczciwy i przyzwoity od SO. Właściwie PSL poza 45 letnia tradycją trwania przy PZPR w roli przybudówki i obaleniem rządu olszewskiego przez prezesa Pawlaka, niczego poważnego zarzucić nie można i w związku z tym PiS nie specjalnie czepia się tego dyżurnego koalicjanta postkomunistów. Skoro juz wiemy kto będzie niósł sztandary rewolucji moralnej IVRP i wiemy, że są to ludzie nie tylko mający problemy z prawem, ale i nieciekawą spuściznę historyczną wróćmy do wysokich standardów moralnych wyznaczonych przez PiS. Prawi i sprawiedliwi chcą rozbijać układ postkomunistyczny przy pomocy postkomunistów z PSL i esbeckiego tworu SO, korupcję i nadużycia władzy przy pomocy posłów SO uwikłanych w niezliczoną ilość `przekrętów'.  Ponad to PiS chce kreować nowy wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, odcinając się od liberalnej gospodarki i mediów, na rzecz narodowego socjalizmu z lepperem pod pachą i pseudokatolickich mediów rydzyka, które Watykan uznaje, za zagrożenie i kompromitację KK i nakazuje zrobienie porządku w tym obszarze. Pora zaprezentować w przystępnych słowach filozofię działania PiS i wyjaśnić dlaczego koalicja z SO i PSL jest naturalną konsekwencją poziomu uczciwości i moralności PiS, tak jak zawsze proszą o to znużeni czytaniem obywatele IVRP, analizę prezentuję w punktach:

a) nie jest istotne z kim PiS tworzy koalicję, istotne jest to czy koalicjant stanowi, czy też nie stanowi zagrożenia dla pozycji PiS i czy będzie wiernopoddańczym dodatkiem, bo tylko taki partner jest prawdziwym Polakiem. Nie jest również istotne, kto będzie głównym wrogiem PiS, istotne jest to aby ten wróg był największym konkurentem dla PiS, dlatego PO wymieniła SLD, a wręcz zbudowano wizerunek liberalizmu jako większego zagrożenia od komunizmu.
b) nie ma znaczenia, czy gospodarkę powierza się socjalistom, czy liberałom, ta sfera nie należy do ideologicznej wojny o władzę, dlatego ministrem finansów może być ikona polskiego liberalizmu Zyta Gilowska, a ministrem zdrowia sympatyk PO.
c) PiS może budować IVRP z kryminalistami i esbekami, pod warunkiem, że nie będą żądać zbyt wiele i zachowają niezbędny szacunek dla prezesa i brata, a ich elektorat przejdzie na stronę PiS.
d) nie troszczy sie PiS o Polskę, PiS  troszczy się o IVRP, w której da się utrzymać 10 letnią kadencje jednego brata, by drugi brat mógł się bawić w gry wojenne, bez względu na koszty społeczne, a dla usprawiedliwienia infantylności stratega propagandziści biją w wielki dzwon patriotyzmu, katolicyzmu, prawa i sprawiedliwości.
e) PiS nia ma żadnych kryteriów moralnych, czy oporów etycznych, uświęci każdy środek, który zaprowadzi ich do celu, czyli utrzymania władzy.  
f) Prawi i sprawiedliwi odnoszą sukces ponieważ odwołują się do najbardziej prymitywnych cech Polaków jak zawiść, kłótliwość, poszukiwanie wrogów. Mówią językiem, który uwłacza każdemu myślącemu obywatelowi, ponieważ to nie jest ich elektorat, ich elektoratem są bezrozumne masy oczekujące krwi. PiS ma kompleks partii plebejskiej, dlatego każdego dnia próbuje ośmieszyć PO jako pseudointeligencję, na tym punkcie kaczyńscy mają fobię, bo doskonale wiedzą jakim zapleczem kadrowym i wyborczym dysponują.

Cała tajemnica koalicji PiS z SO i PSL polega na jedności mentalnej, braku oporów moralnych w dążeniu do władzy i jednoczeniu elektoratu, który oczekuje powrotu komuny w sferze bezpieczeństwa socjalnego, byleby zostały dobrodziejstwa kapitalizmu w postaci pełnych półek. To  nie jest koalicja narodowa w sensie historycznym czy programowym, to jest koalicja narodowych socjalistów, którzy swój sukces zawdzięczają szczuciu Polaków przeciw Polakom, podgrzewaniu atmosfery nagonki na coraz nowych wrogów, słowem urządzają krwawe igrzyska, by nakarmić społeczeństwo widokiem bliżej nieokreślonej zemsty, zdając sobie doskonale sprawę z tego, że mozolna praca na w sferze ekonomicznej nie przyniesie sukcesu propagandowego. Po całej serii smutnych, wręcz przygnębiających informacji na koniec jeden pozytyw. Ta koalicja to błogosławieństwo dla Polski, za jednym zamachem pozbędziemy się całego marginesu politycznego, który stanowi nie tylko zagrożenie dla demokracji, ale poważne zagrożenie izolacji Polski w świecie. Ten twór kołtuńsko populistyczny ma przed sobą długą drogę kompromitacji, to jest cała i jedyna przyszłość polskiego warcholstwa politycznego, warto przeczekać te 4 lata, aby się pozbyć raz na zawsze uwsteczniających Polskę domorosłych napoleonków.matka_kurka 2006-04-10 11:54 Ranking: (0)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=366
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (253)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (210)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (126)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (110)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI

wypowiedź Ziobry w sprawie chirurga


Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce