najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


IVRP specjalistka od szybkości! Natychmiast nakarmi dzieci, "już jest koalicja"!
Po rezygnacji ministra Mellera, mamy ciąg dalszy optymistycznych informacji, koalicja `już lada moment powstanie'. Odejście Mellera, to oczywiście wyraźny sygnał, a nawet dwa sygnały. Po pierwsze są w Polsce politycy z klasą, którzy mają odwagę powiedzieć nie, którzy potrafią przyznać sie do błędu i nie tkwić w błędzie, a przecież w takich polityków Polacy już nie wierzą i to jest prawdziwa perła, potrzebna nam wszystkim jako matryca przy kolejnych wyborach. Drugi sygnał jest juz znacznie mniej pocieszający, ten beznadziejny rząd  przejdzie do historii jako rząd, którego nie interesuje nic poza ideologią, poświęcili już hucpiarze z PiS gospodarkę, edukację, rolnictwo, rozdając te kluczowe dla funkcjonowania resorty populistom z SO i LPR, teraz przehandlowali polityka zagraniczną, a wszystko po to by przy pomocy leppera i LPR utrzymać resorty siłowe, co pozwoli PiS sprawować władzę absolutną, przy praktycznie żadnej odpowiedzialności.  Kompromitacja Polski na arenie międzynarodowej jest mało pocieszająca, ale mówiąc o optymizmie miałem na myśli początki ewolucji moralnej jakie zachodzą u osób myślących, które dały się wciągnąć w rewolucję moralną IVRP.  

Kiedyś pisałem w ramach szczerej spowiedzi o głosie oddanym na senatora PiS, moja głupota wyrażona w tym akcie, wynikała z braku szczegółowej analizy, ba szczegółowej, jakiejkolwiek analizy pozbawionej emocji. Prawdopodobnie u większości elektoratu PiS, tego zdroworozsądkowego, mającego dość SLD -owskiej degrengolady zadziałał mechanizm krawężnika, czyli odbicia w skrajnie drugą stronę, na zasadzie niech będzie jak chce byle było uczciwie.. Decyzje wyborców będące reakcją na wszechobecny upadek obyczajów polskich, były od początku do końca emocjonalne, przypomnijmy, ze partie skrajnie prawicowe, bo w przypadku PiS nie ma mowy o centro-prawicy, to jakiś sztucznie kreowanym retusz, nigdy nie uzyskały poparcia 30% elektoratu. LPR, PC, ROP, ZCHN, zawsze walczyły z progiem wyborczym, a działo się tak z oczywistych względów, niewielu Polaków chciało u władzy, macierewicza, olszewskiego, kurskiego, jurka, zawiszy, czarneckiego, kaczyńskich, nie chciało bo nikt normalny na tego rodzaju `polityków'nie głosuje. Ci co głosowali na wymienione partie, to skrajnie rozleniwiony elektorat pt: `dajcie mi', w sensie zabierzcie komunistom, a dajcie mi, lub prawicowi nieudacznicy, co to za komuny dostali parę razy zomowska pałką i obnoszą się ze styropianem w klapie, po wszystkich odpustach.  Choćby na tym forum mamy takich `patriotów', w postaci wirtualnych, płatnych, wszechpolskich i radiomaryjnych nicków sztabowych, tzw wieczni opozycjoniści, co to siedzieli w związkach zawodowych, a komuna płaciła. Gdy nadeszła wymarzona wolności, wyobrażali sobie, że znów będą opłacani tym razem przez demokratyczne społeczeństwo, czyli nas obywateli, za machanie szturmówkami, nie bardzo wiadomo w jakim celu. Słowem elektorat skrajnej prawicy, to zawsze był margines w sensie liczebnym i w dużym stopniu społecznym.  

Sukces PiS to nie jest sukces PiS, to jest porażka SLD, gdyby SLD skompromitowało się choć w połowie mniej, PiS łapałby się na góra 15%, a pierwszy po bracie tradycyjnie dostałby jakieś 6% w wyborach prezydenckich, albo by uciekł w połowie kampanii, jak juz raz sie zdarzyło. Teza, którą postawiłem nie wymaga szczególnej argumentacji, czy dowodów, jest to po prostu aksjomat i nie ma o czym dyskutować, nawet dziecko wie, że PiS głosząc hasła rewolucji moralnej zdobył sławę i 30 parę % elektoratu. A skąd sie wzięła ta cała groteskowa, IVRP no oczywiście z kompromitacji IIIRP, choć to nie IIIRP się kompromitowała, a SLD. Skoro teza jest prawdziwa, a mechanizm wyborczy jaki za funkcjonował jest odwetem rodaków na politykach poniżej wszelkich standardów, to jakiego prezentu od elektoratu można się spodziewać w najbliższym czasie dla PiS, które sie kompromituje co dzień i coraz bardziej? Przy aksjomacie żadne pytanie nie czuje się dobrze, za wyjątkiem pytania retorycznego. I z tym pytaniem pozostawiam sztaby PiS i RM, nie oczekując odpowiedzi.

PS
PS Pozdrowienia dla posła zawiszy, który zagląda na fora. Poseł wprawia mnie w kompleksy dotąd ja byłem uważany za mistrza barokowego stylu, ale przy strumieniu słowotoku jaki wydobywa się z ust posła, niczym z armatki studzącej emocje pseudokibiców, mój styl wydaje się....surowy. Panie pośle pozwoliłem sobie na krótką analizę pańskich kazań, w jednym akapicie potrafi pan opisać zawartość cukru w cukrze jako nadmierną, by w tym samym akapicie uznać proporcje za idealne, przy pomocy tej samej frazeologii. Muszę przyznać, że obróbkę faktów techniką sofistycznego skrawania opanował pan do perfekcji. Mnie to specjalnie nie przeszkadza, ale proszę pamiętać, że pańscy wyborcy, to kultura smsowa, przez emotikony i onomatopeje idą jak łoś przez bagno, ale tautologie, paralele, alegorie powyżej trzech zdań to materia poza zasięgiem głosujących na IVRP. Proszę mi wierzyć, wiem coś o tym, nawet zatrudniani przez władze PiS sztabowcy stukają cyt. `na maxa 120 znaków', ostatnio wylewne erotyki. Jakąś paradę szykujecie?! Trochę pana zatrzymałem, proszę już wracać do obowiązków parlamentarzysty, pozdrowienia dla efendi I stratega jarosława i jego brata, krążą pogłoski, że został prezydentem, przy okazji zapytam gdzie go można spotkać, albo chociaż zobaczyć?? Jeśli pan nie będzie wiedział, może efendi brat ma jakieś wieści, ponoć ostatnio był na urlopie z panią kruk, w jakimś azjatyckim kraju.matka_kurka 2006-04-23 19:43 Ranking: (1)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=354
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (253)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (210)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (126)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (110)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI

wypowiedź Ziobry w sprawie chirurga


Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce