najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Premier  Lepper zasmakował władzy, domaga sie owacji na stojąco !
Jest taki niepisany forumowy zwyczaj, że dnia następnego, a co bardziej nerwowi i utalentowani dnia bieżącego zdają relacje z programu `Co z tą Polską'. Dziś ku mojemu zdziwieniu takich komentarzy nie zauważyłem, a będąc na miejscu sztabowców pisowych i radiomaryjnych nie przepuściłbym takiej okazji, bo pierwszy raz od 7 miesięcy widziałem przedstawiciela PiS, który przemówił ludzkim głosem. Takiego zjawiska nie mogę pozostawić bez słowa, takiemu zjawisku należy się parę akapitów, ale zanim opowiemy coś dobrego o PiS, sprowadzimy i przytwierdzimy do ziemi nowego premiera. Wybitny plutonowy i niemniej zdolny brygadzista PGR, doszedł do wniosku, że po przejechaniu żelem pod włos i pilingu twarzy połączonym z kwarcówkowym brązem rozsądni Polacy zapomną mu turecki sweterek i kozaki marki Relax, którymi dreptał po przydrożnych rowach z orczykiem w dłoni. Pan premier oczekuje, że jego nowy image zasługuje na owacje na stojąco, jak się wyraził wyborcy PO nie okazali kultury politycznej i osobistej, milcząco i ze zdziwieniem przyglądając się kryminaliście oderwanemu od pługa wchodzącemu do studia. Panie premierze, pan powinien podziękować młodym ludziom z PO, że  pańskim dawnym obyczajem nie wybatożyli pana i nie wywieźli na taczkach, mnie trudno byłoby się powstrzymać widząc recydywistę domagającego się szacunku. Owacje pan otrzymał od młodzieży wszechpolskiej, wiwatowali kibice IVRP, fruwały marynary, padały głosy zachwytu, jak się wyraża I strateg efendi jarosław, to nowa jakość nazywana IVRP. Zwracam się do młodych ludzi z PO, czy też zwolenników normalności nie klaszczących popegeerowskim błaznom, Wasze zachowanie nie tylko świadczy o wysokiej kulturze politycznej i osobistej, ale o poczuciu przyzwoitości, o głębokim szacunku do prawa i sprawiedliwości. Podziwiam Wasz takt i formę protestu, była to naprawdę subtelność wobec prostactwa i chamstwa w esencjonalnej postaci. Tyle o ludziach nieistotnych, domagających się owacji na stojąco dla głupoty i chamstwa.  

Wracamy do PiS i obiecanego dobrego słowa, otóż pan minister Ziobro (wyjątkowo z wielkiej litery) przemówił jeżykiem człowieka, którego można uznać za rozsądnego, co prawda ta wypowiedź była sinusoidą, ale jednak biorąc pod uwagę, że pagórków było więcej niż dołków całość mogę uznać za przyzwoitą. Pan minister atakował korporacje prawników, moim zdaniem ze wszech miar słusznie, atakował do tego inteligentnie, przedstawiając argumenty, które przemawiają nawet do takiego zaciekłego wroga IVRP jak ja. Pan prezes NRA i pan kalisz wyglądali bladziutko przy młodym ministrze i mam wrażenie, że właśnie takim ludziom jak te persony zawdzięczamy jakiś owczy pęd Polaków w stronę populizmu PiS. W normalnym człowieku krew się gotuje kiedy widzi dwóch 50 letnich beneficjentów korporacyjnej mafii blokującej dostęp młodym ludziom do wykonywania zawodu. Mam dwóch kolegów, którzy na aplikację się dostali, ale to co przeżyli to ciąg upokorzeń, nie ma tu mowy o incydentach, to jest schemat, nepotyzm jeśli nie jest jedyną, to naczelną formą rekrutacji. I to byłaby jedna sprawa, bulwersująca, patologiczna, w tym wypadku można nawet użyć legendarnego słowa `układ', to jest układ starych pryków, którzy przekazują sobie wzorem mafii z pokolenia na pokolenie wpływy korporacyjne, rzecz nie do zaakceptowania. Niestety w tym momencie kończy się inteligencja pana ministra, a dochodzi do głosu inteligencja korporacjonistów kalisza i prezesa NRA.  

Panie ministrze, kiedy pan walczy w słusznej sprawie ustawą, która jest ewidentnym bublem, kiedy pan i pana prezes podważa wyroki TK, kiedy po raz kolejny Polakom sprzedaje się teorię spisku i brak szacunku do instytucji państwa, to cała ta słuszna kampania czyni więcej szkody niż pożytku. To już nawet nie chodzi o wylewanie dziecka z kąpielą, tu chodzi o kolejną polityczną metamorfozę, zasadę oni byli komunistami, to nam wolno ich metodami zaprowadzać ład. Prawo jest prawem, na TK nie trzeba było się obrażać, tylko poprawić co było do poprawienia, właśnie w imię słusznej sprawy i przyszłości młodych prawników, tymczasem pan i prezes efendi I strateg bełkocze coś nieustannie o wymianie ich sędziów na naszych sędziów, w takiej atmosferze każda słuszna sprawa ginie w bagnie partykularyzmu. Efekt jest taki, że nie słuszny wyrok, niestety blokujący słuszną sprawę, jest przyczyną dalszych upokorzeń młodych prawników, a fanatyzm i demagogia PiS, który nie umie i nie chce przynajmniej raz przeprowadzić jakiejś ustawy bez kampanii wyborczej i całego tego bełkotu o IVRP. Problemem prawych i sprawiedliwych jest permanentna destrukcja, nawet kiedy budują musza niszczyć, aby nie wyjść z wprawy, fenomen wyborczy tej partii polega właśnie na tym, że uderzają w czułe punkty społecznego braku zaufania do instytucji państwa. Przeciętny Polak widząc prawniczą mafię i młode ofiary tej mafii, nie zastanawia się co stoi za PiS, działa emocjami i głosuje na tych, co stoją po stronie słabszego, tyle że ci populiści IVRP wykorzystują te grę na emocjach do politycznych i co gorsze zawsze destrukcyjnych celów, inaczej ta partia funkcjonować nie potrafi. Dlatego tak łatwo PiS dogadał się z SO, bo ich metody walki politycznej są jednakowe, to jest nieustanny konflikt i metody ulicy służące do załatwiania spraw państwowych, te partie mentalnie są identyczne i identycznie skończą pożerając się wzajemnie w potoku populizmu i awanturnictwa. Mogę zrozumieć tych co głosują na PiS po programie `Co z tą Polską', krew sie burzy. Problem polega na tym by nie głosować po programie redaktora Lisa, tylko po analizie całego dorobku PiS, a ten dorobek to zgliszcza i koalicja z kryminalistami w imię nowej jakości, to wymiana jednych politykierów na innych, a całość odbywa się na społecznym tle słusznej walki i to jest największa hipokryzja PiS i niestety najbardziej skuteczna broń. Młodzi prawnicy są piłeczką pingpongową odbijaną w politycznej grze o wymianę kadr, tworzy się pozory sprawiedliwości i jednocześnie  pretekst do wymiany na swoich ludzi w TK, słowem standard IVRP, pożal się boże nowa jakość komunistycznych narzędzi w zdobywaniu władzy absolutnej.
matka_kurka 2006-04-28 13:31 Ranking: (0)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=347
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (253)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (210)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (126)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (110)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI

wypowiedź Ziobry w sprawie chirurga


Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce