najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Dzieci rewolucji IVRP! Rydzyk, Kaczyńscy Lepper, to się nie wydaje, sami swoi!
Nie dziwi nic, rydzyk, kaczyńscy lepper, to się nie wydaje, sami swoi. IVRP przechodzi przez etap trockizmu, rewolucja łapie drugi oddech, okazuje się że nie można było osiągnąć celów rewolucji ponieważ, trockista Meller uprawiał sabotaż w obozie zwolenników I stratega wisarionowicza efendi mehmeda jarosława. Analogię do wielkiej październikowej rewolucji można oczywiście uznać za tani populizm, ale sedna sprawy nie ujmie inwektywa, inwektywa sedno uwypukli, oczekuję inwektyw dla dobra i sedna sprawy. Rewolucjoniści IVRP osiągnęli już ten pułap patologii, w którym część rewolucjonistów zaczyna dostrzegać jak ideały zamieniają się w bazarowy handel, ale jeszcze nie zaczynają  przemycać treści z gatunku IVRP tak, wypaczenia nie. Pierwszy na krytykę odważył się Minister Meller, co do którego nie było żadnych zastrzeżeń przez 7 miesięcy urzędowania. Jednak nagle w ciągu 2 dni został trockistą, przypomniał sobie walczący z układem sztab PiS, że pan Meller to były członek UD, przyjaciel Bronisława Geremka, a syn ministra redaguje Playboya, tej ostatniej informacji nie sprawdzałem, ale zarzut zdecydowanie dyskredytuje ministra, toż to gorzej niż dziadek w Wehrmachcie.    

Niestety nie słyszałem ani jednego zdania jak to się stało, że człowiek o tak podejrzanym życiorysie, bliski przyjaciel Geremka, a więc jednego z tuzów układu trafił do pierwszego szeregu rewolucji IVRP. Jak wszyscy wiemy IVRP się nie myli i nie tłumaczy, dlatego teza jest krótka, był z nami minister, był dobry, jest przeciw nam, jest zły. Nie ma potrzeby tłumaczyć się dlaczego minister był dobry jak był z nami, bo jak był to dobry musiał być i nie ma potrzeby wyjaśniać dlaczego jest zły skoro z nami już nie jest. Nie wolno zapominać, że niemały udział w nominacji Mellera miała PO, przecież UD to składowa UW, a UW powstała z KLD i UD, stąd już tylko jeden krok do PO, która powstała z UW, więc kto jak nie PO popierała sabotażystę w IVRP, to był ich człowiek, który miał podtrzymać układ. Na szczęście patriotyczne siły SO i PiS zdekonspirowały agenta liberałów i tak trockista Meller został zmuszony do dymisji, by I strateg wisarionowicz efendi mehmed jarosława mógł nadal kontynuować rewolucję z wiernymi bolszewikami.    

Porównanie osiągnięć rewolucji bolszewickiej do poczynań IVRP nie jest przypadkowe, jest zamierzone, przecież niczego tak Polakom nie wpajano dnia każdego jak szlachetnej walki z wrogami rewolucji, dlatego na tym przykładzie będzie łatwiej uzmysłowić rodakom w co się próbuje rodaków wciągnąć. IVRP nie ma na swoim koncie choćby jednego dnia, w którym nie krzyczałaby do megafonu o tym, że walka o nową jakość ojczyzny jest trudna, bo obcy kapitał zrzuca stonkę, liberałowie sprzedają się imperialistom, syjonistyczny spisek podważa katolicką spuściznę zapoczątkowaną przez czeski chrzest, a spekulanci, czyli biznesmeni okradają masy pracujące i doprowadzili do zniszczenia znacjonalizowanego rolnictwa w postaci PGR.    

Immanentną cecha rewolucji jest hasłowa propaganda i próba dyskredytacji wrogów. KGB wrogów po prostu unicestwiała, polska SB była bardziej finezyjna, poza unicestwianiem, bardziej powszechną była metoda ośmieszania, dyskredytowania i prowokacji. Tymi technikami posługują się służby specjalne IVRP, do których należą całe partie, zaprzyjaźnione media i w infantylnej formie sztabowcy na forach internetowych. Toruński radiowęzeł nie poświęca uwagi patriotyzmowi IVRP jako takiemu, on eksponuje patriotyzm IVRP poprzez ośmieszanie i oczernianie wszystkich Polaków, którzy są poza rewolucją. Te same techniki stosuje gazetka ścienna tego samego wydawczy. Techniki nigdy nie są finezyjne, zawsze są prostackie, bo tylko takie docierają do motłochu, nie wiem czy wielu internautów pamięta słynne nagrania preparowane przez SB, w których słychać było głos Jacka Kuronia, lub prowokacja skierowana przeciw Lechowi Wałęsie oparta na identycznym zabiegu spreparowanej rozmowy z bratem. IVRP czyni dokładnie to samo, nie mówię o technice, bo oczywiście tego rodzaju zabiegami ośmieszyłaby się dokumentnie, ale niemal w każdej rozmowie, w każdej publikacji rewolucjoniści odnoszą się do swoich przeciwników by eksponować swój patriotyzm, to dziadek w Wehrmachcie i syn w Playboy liberałów, czyni patriotami prawych i sprawiedliwych.    

Oni nie są patriotami i prawdziwymi Polakami dlatego, że są, tylko dlatego, że liberałowie i zwolennicy UE patriotami nie są. Język IVRP jest pozbawiony wszelkich cech finezji i komunikatywności, to są mantry powtarzane do znudzenia, to brzmi jak Hare Kriszna IVRP, Rama Hare I strateg wisarionowicz efendi mehmed jarosław. Doskonale widać te modły na forum, choć w nieco infantylnej formie. Szczeniackie, ale mimo wszystko sterowane partyjnie wygłupy na forum, pryszczatej młodzieży wszechpolskiej, czy radiomaryjnego betonu, płodzącego posty schematyczne wklejane każdego dnia z przekazem tych samych treści w tej samej formie, doskonale obrazują poziom polemiki rewolucjonistów IVRP. Zwróćcie uwagę, że kiedy słuchacie kiemliczowego bractwa, kurskich, ciamciańskich, czy samych bliźniaków, oni mówią językiem młodego wykształconego, marii 2001, a tak tu sobie piszącego opanowali jedynie ci najbardziej `lotni', bo w tym języku już mamy technikę paszkwili wymagającą wydobycia z siebie czegoś więcej niż kilku emotikonów i onomatopei, konieczne jest zapamiętanie kilku równoważników zdań. Taki przeciętny sztabowiec PiS, czy też polityk PiS reprezentując sobą poziom sekciarza, żywi jakąś naiwną nadzieję, że bełkot który z siebie wydobywa jest zachętą do dialogu, co więcej tandeciarz ma przekonanie, że jest na tyle błyskotliwy by zawładnąć umysłem mas. Nie wiem z czego wynika ta groteskowa wiara, w dużej mierze jest to zapewne pochodna głupoty i w niemałej fanatyzmu, a połączenie tych dwóch cech naczelnych nie skłania istot rozumnych do dialogu, a do deratyzacji. Życzę miłego weekendu tym co trwają w rozumie, ci co rozum zagubili niech rozwieszą anonse i nie żałują nagród uczciwym znalazcom,  a teraz idę opłakiwać w oparach alkoholu smutny fakt kolejnych urodzin, jak śpiewał Lech Janerka: `Urodziny i znowu minął rok, życia mniej, życia więcej, ło, ło, ło, ło'.  

matka_kurka 2006-04-30 18:53 Ranking: (0)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=345
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (253)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (210)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (126)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (110)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI

wypowiedź Ziobry w sprawie chirurga


Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce