ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości
Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery

Tekst 327 - 09 maja 2006
List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu znalazła się na stronie www (już nad tym pracuje), co być może w przyszłości przerodzi się w stronę ludzi zjednoczonych w walce z głupotą i ciemnogrodem, ale broń boże żadnych partii, ruchów i innych zbiorowisk. Uszanujmy swoje samodzielne myślenie, nie zamykajmy tego w ramach ideowych, to zawsze kończy się kompromitacją.
4) Sądzę, że należy się Wam małe wyjaśnienie z mojej strony. Nie chce się ujawniać z wielu powodów, główny jest taki, że anonimowość to siła godzenia wielu ludzi wspólnym celem, jednak pewne rzeczy wiedzieć musicie i niestety będziecie musieli uwierzyć mi na słowo. Nie jestem, ani płatnym agitatorem, ani sztabowcem żadnej partii, nie należę do żadnej partii, nie należę do żadnego ruchu społecznego, nie reprezentuje żadnej religii. Jestem zwykłym obywatelem, który ma dość 17 lat kaleczenia Polski przez rozmaite szyldy partyjne. Nasza wspólna akcja jeśli się powiedzie, nie jest żadną trampolina, dla żadnej partii, to ma być głos tylko i wyłącznie obywateli.

Nadawca:
Różni Polacy Jednej Polski
oszukani przez wielu polityków IVRP

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP, złożony na ręce Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej nieznanego numeru.

Polityku! Przemawiałeś do mnie wielokrotnie, nazywałeś mnie obywatelem prostym, nazywałeś mnie obywatelem zwykłym, obiecywałeś mi prawo, obiecywałeś sprawiedliwość, odrzucając bezprawie i nieuczciwość innych polityków. Słuchałem cię polityku cierpliwie, w potoku słów próbując odnaleźć sens i przegadane wartości, dziś polityku twoimi deklaracjami i intencjami brukujesz polskie piekło. Twoje prawo polityku, to jest tylko polityka, jak to nazywasz sztuka osiągania celów realnych, ja dodam - za wszelka cenę. Twoja sprawiedliwość jest tylko propagandą na użytek aktualnej ideologii, twoje obietnice cynizmem. Dość polityku! Zamilcz polityku i słuchaj, bo teraz ja przemawiam do ciebie, nie tak prosty i nie tak zwykły obywatel jakbyś sobie tego życzył, ale postępujący według prostych i zwykłych zasad pozbawionych interpretacji politycznej, zasad, które nie pozostawiają wątpliwości co jest prawe i sprawiedliwe:

1. Zasada pierwsza. Wyrok niezawisłego sądu uznający za przestępcę wielokrotnego przestępcę jest wyrokiem dyskwalifikującym przestępcę, jako kandydata na premiera Polski. W państwie prawa nie ma miejsca na polityczną amnestię dla przestępców, którzy za łaskę amnestii podnoszą koalicyjną arytmetykę. Głosami przestępców nie sposób budować sprawiedliwej Polski.

2. Zasada druga. Polska jest krajem suwerennym, posiadającym własną historię, tradycję, kulturę, to nasze wspólne dziedzictwo, ale nasze dziedzictwo nie jest wrogiem dorobku ludzkości i innych kultur, innych narodowości. Jesteśmy Polskimi patriotami, nie jesteśmy nacjonalistami zamkniętymi w ciasnych horyzontach wszechpolskich, nasze dzieci nie zasługują na wszechpolską edukację, a Polska nie zasługuje na to, aby w świecie `reprezentowali' ją pseudokibice patriotyzmu, nie przynoszący Polsce chwały, a ośmieszający Ojczyznę w oczach świata.

3. Zasada trzecia. Polacy nie są masą społeczną, nie są tłumem, nie są słupkiem sondażowym, są ludźmi wolnymi, samodzielnie myślącymi i wierzącymi w swoje ideały. Większość Polaków jest katolikami, co nie oznacza, że nie ma w Polsce miejsca dla obywateli innych wyznań i dla Polaków niewierzących, jest dla nich miejsce i szacunek. Matka Boska jako symbol polskiej wiary katolickiej nie jest własnością jednej partii i jednego radia, które swoją działalnością nie tylko plami dobre imię samej patronki, ale dobre imię polskiego katolicyzmu, tego katolicyzmu, który zrodził Jana Pawła II, jeden z największych autorytetów moralnych dla Polaków wierzących i niewierzących. Jan Paweł II, którego życie i nauka, jest zaprzeczeniem języka nienawiści płynącego z eteru wypełnionego nie kapłanami, a politykami i fanatykami religijnymi, łączył ludzi wielu wyznań i narodowości, polityczne radio niszczy jego dzieło, dzieląc i kłócąc ze sobą Polaków różnych wyznań i narodowości.

4. Zasada czwarta. Polska to kraj ludzi zdolnych, bardzo często wybitnych, solidnie wykształconych, kompetentnych w swoich profesjach. Dlatego w Polsce historią powinni zajmować się wybitni historycy, prawem - wybitni prawnicy, sprawiedliwością - autorytety, a politycy najczęściej nie douczeni i mało zdolni, jeśli już muszą, niech zajmą się polityką. Największym nieszczęściem Polski jest odwieczny bałagan i brak kompetencji wynikający z tego, że politycy `troszczą' się o prawo, sprawiedliwość i co najgorsze interpretację historii na własny polityczny użytek.

5. Zasada piąta. W codziennym trudzie żaden Polak nie pyta innego Polaka jaka Polska jest jego Polską, a jaka Polska jest Polską innego Polaka. Nie próbuj polityku tego zmieniać nadając nowe nazwy Polsce i obywatelom. Nie ma żadnej IVRP i nie ma `prawdziwych Polaków', nie ma Wszechpolaków, jest Polska i są Polacy.

6. Zasada szósta. Zasada najważniejsza, polityk jest dla obywatela, nie odwrotnie. Kiedy obywatel mówi, polityk wytęża słuch i z należytym szacunkiem pielęgnuje głos obywatela, polityk nie wyjmuje megafonu i nie dzieli głosu obywateli na IIIRP i IVRP, polityk milczy i słucha obywatela, któremu ma służyć.

Jeszcze nie skończyłem polityku, nie kręć się na ministerialnym stołku, nie zasypiaj w ławie poselskiej z palcem w nosie, skup się na ile to możliwe i słuchaj dalej, bo mówi do ciebie obywatel. Polityku nie przestrzegasz żadnej z wymienionych obywatelskich zasad, dlatego jako obywatel, który nie będzie się przed tobą tłumaczył w co wierzy, na kogo głosował, do jakiej partii należy, czy też nie należy, wzywam cię polityku, abyś złożył mandat, który zdobyłeś podstępnie oszukując obywateli. Zdobyłeś mandat obiecując prawo, a dla koalicyjnej arytmetyki ściskasz prawicę przestępcy i masz czelność w tym haniebnym uścisku mówić o sprawiedliwości. Oddaj mandat, który uzyskałeś obiecując budowę IVRP, a jedyne czego dokonałeś to zniszczenie IIIRP, która dla wielu Polaków jest symbolem odzyskania wolności po wieloletniej komunistycznej niewoli. To nie IIIRP jest patologią, IIIRP to piękny, czysty symbol wolności, to ty polityku pod rozmaitym sztandarem splugawiłeś symbol wolności i to ty w swojej bezczelności masz odwagę mówić, że symbol się zużył. Nie symbol jest zużyty, zużyta polityku jest twoja polityka, twoje mówienie sprzeczne z postępowaniem, twój patos przedwyborczy i powyborcza profanacja, twoje intencje spłaszczone do podłych uczynków.

Zapewne zauważyłeś polityku, że nie wymieniam cię z imienia i partyjnej nazwy, nie robię tego, bo ty doskonale wiesz, że o tobie i do ciebie mówię i nie skryjesz się za partyjnym szyldem, twój szyld mnie nie interesuje. Do ciebie kieruje apel polityku, który gwałcisz każdego dnia wartość słów: prawo, sprawiedliwość, patriotyzm, prawda i jeśli będziesz zaprzeczał, nazywając podłość, walką o jakość polityki, pokażę ci zdjęcia jak obściskujesz się z przestępcami niosąc sztandar rewolucji moralnej IVRP. Jeśli w strumieniu niegodziwości, które popełniłeś udało ci się zachować choćby cząstkę godności, honoru, patriotyzmu, złożysz mandat i pozwolisz oszukanym, ale uodpornianym na kłamstwa kampanii obywatelom wybrać raz jaszcze. Jeśli nie ma już w tobie śladu przyzwoitości, będziesz trwał i my twoje trwanie przetrwamy, ale pamiętaj polityku, że tej surowej lekcji nie zapomnimy nigdy i za tę pokazową lekcję cynizmu, hipokryzji, relatywizmu, otrzymasz polityku wysoki rachunek. Rachunek będzie opiewał na kilkadziesiąt milionów oszukanych Polaków, którzy upomną się o prawo i sprawiedliwość, a gdy się upomną dopiero wówczas zapoznasz się polityku ze znaczeniem słów, które dziś plugawisz, poczujesz ich wartość na własnej skórze, poznasz, dla ciebie gorzki, smak prawa i sprawiedliwości.

Niżej podpisani i oszukani obywatele Polski:

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21

Głosów: 919
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=327
Najlepsze teksty autora
Archiwum
Głosuj         Wyślij na e-mail        
Wlasciciel strony nie jest autorem tekstu. Ten tekst umieszczony byl 09 maja 2006 na forum onet.pl pod adresem http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,19740368,55265527,2179071,0,forum.html .
Strona ma charakter archiwalny.


Czytaj e-book


Mobbing
Trudny wiek szkodliwym mitem


Najnowsze notki


05:25 Grafini von Hohenstein, c...
01:41 Najbardziej niesamowita j...
01:27 Pracowity weekend happene...
00:08 Polska, a gdzie Europa - ...
00:02 Wstrzemięźliwość? Dobre ż...
23:58 Ilu było frajerów?
23:36 Bartłomiej O. , zdobywca ...
21:45 Rokita mija się z prawdą!
21:06 Never again?
20:53 Polska - Gazeta Wrocławsk...
20:27 Pies na rowerze
19:08 Dziura Alistera Darlinga
18:23 PASER POSZEDŁ PO OCHRONĘ ...
18:23 Wampir bez zębów
17:49 Zabawy z bronią - przypad...


Nakarmiłeś/łaś już dziś?
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

Wiadomości dnia
"Nowy wirus grypy może spowodować światową pandemię"

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Margaret Chan uznała, że grypa, która pojawiła się w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, "ma potencjał" spowodowania ogólnoświatowej pandemii, choć jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, że do tego dojdzie. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Prezydent: zrobię wszystko, żeby obronić polskie stocznie

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że zrobi wszystko, żeby obronić polskie stocznie. Taką deklarację złożył w Gdańsku, po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych gdańskiej stoczni. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


81 ofiar grypy i ponad 1300 osób zarażonych w Meksyku

Minister zdrowia Meksyku Jose Angel Cordova poinformował, że ofiarą świńskiej grypy padło już prawdopodobnie 81 osób, a ponad 1300 jest zarażonych. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Protest przed domem Zbigniewa Ziobry

Kilkanaście osób protestowało przed domem Zbigniewa Ziobry w Krakowie. Zgromadzeni pod domem członkowie Stowarzyszenia Dialogu Społecznego domagali się od byłego ministra sprawiedliwości wyjaśnień w sprawie śmierci Barbary Blidy. Ziobro nie wyszedł do manifestujących. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Steward wracający z Meksyku z chorobą hospitalizowany

Steward linii lotniczych British Arilines, który powrócił z Meksyku, został hospitalizowany z objawami przypominającymi grypę - poinformowała nad ranem agencja AFP. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Prezydent: zgadzam się z poglądami Anny Fotygi

Zgadzam się z poglądami Anny Fotygi - powiedział prezydent Polski Lech Kaczyński. Fotyga, która jest kandydatem na ambasadora Polski przy ONZ skrytykowała sposób prowadzenia polskiej polityki zagranicznej przez obecną ekipę rządową. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Myślały, że bawią się piłką, a to była bomba

Dwanaścioro dzieci zginęło w Pakistanie, kiedy wybuchła bomba, którą się bawiły - poinformowała policja. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]

źródło: wp.pl
Meksyk umiera na grypę
Z godziny na godzinę rośnie liczba ofiar przenoszącej się na człowieka świńskiej grypy w Meksyku. Jak poinformował tamtejszy minister zdrowia Jose Angel Cordova, z tego powodu zmarło już najprawdopodobniej 81 osób, a ponad 1300 jest zarażonych. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie ogłosiła w Meksyku stan epidemii wirusa świńskiej grypy. [ więcej... ]


Porzucił dzieci, potem próbował się powiesić
Przed kilkoma dniami, razem ze swoją partnerką, porzucił trójkę dzieci w jednej z włoskich pizzerii. Funkcjonariusze szybko znaleźli jednak matkę i jej przyjaciela - ukrywali się w lesie. Mężczyzna trafił do aresztu. W sobotę próbował powiesić się na pasku w celi. [ więcej... ]


Zamordowano ośmiolatkę z Domu Dziecka
Ostatni raz widziano ją jak bawiła się na placu zabaw. Kilka godzin później szukało jej już kilkadziesiąt osób. Policję wezwała wychowawczyni domu dziecka, bo zaniepokoiła się, że jej ośmioletnia podopieczna zbyt długo nie wraca z dworu. Finał poszukiwań okazał się tragiczny - w jednym z pustostanów w pobliżu placówki funkcjonariusze odnaleźli zwłoki dziewczynki. [ więcej... ]


Polska czci swojego patrona
Ponad tysiąc osób z rozsianych po Polsce parafii pod wezwaniem św. Wojciecha uczci dziś w Gnieźnie pamięć męczennika i głównego patrona Polski. Uroczystej mszy przywodzić będzie prymas Polski kardynał Józef Glemp. [ więcej... ]


Prezydent zgadza się z poglądami Fotygi
Lech Kaczyński nie widzi problemu w tym, by Anna Fotyga została polskim ambasadorem przy ONZ, mimo że była minister otwarcie krytykuje politykę zagraniczną rządu. - Prezydent mianuje (ambasadorów), to znaczy, że się zgadza z ich przekonaniami, poglądami. Z poglądami Anny Fotygi ja się zgadzam - mówił w sobotę Lech Kaczyński. [ więcej... ]


Porywacze zaatakowani, zakładnik uwolniony
Nie wiadomo kto go "odbił", ale wiadomo, że jest cały i zdrowy. Nigeryjska policja poinformowała, że "uzbrojony oddział" uwolnił Brytyjczyka, który został porwany na południu kraju przed kilkoma tygodniami. [ więcej... ]


Tym razem nie zabijał uczeń, a jeden z wykładowców?
Co najmniej trzy osoby zginęły od kul na amerykańskim Uniwersytecie Stanu Georgia. Według policji tym razem strzelał nie sfrustrowany uczeń, a jeden z wykładowców. Trwają jego poszukiwania. Według jednej z lokalnych gazet napastnik może mieć przy sobie "wiele sztuk broni". [ więcej... ]

źródło: tvn24.plCoś dla miłośników motocykli


Aprilia
BMW
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha

Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 komentarze.eu
Blogi polityczne