Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

Oddanych głosów:
120410

Unikalnych wizyt
w miesiącach:
poprzednim 63560
aktualnym 18371

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


IVRP to taki model komunizmu, w którym marksa zastapił kaznodzieja!
Proces pokazowy spalił na panewce, teraz obywatele IVRP straca sens i radość życia. Mieliśmy już niezliczoną liczbę prostych analogii, tego co robi IVRP do komunizmu. Ja nie należę do ludzi komplikujących rzeczy proste, ale nie chciałbym też opierać się na hasłach, więc pokuszę się o skromną, na miarę formowych możliwości analizę, wykazującą ewidentne podobieństwa między IVRP i PRL:
1) Już sama nazwa Polski, która musi brzmieć IVRP, ponieważ do władzy przyszła prawdziwie polska siła, PiS, to prosta analogia do PZPR i Polski zwanej PRL.
2) Stosunek do rewolucji. W PRL była permanentna rewolucja klasowa, w IVRP w zasadzie to samo, plus rewolucja moralna.
3) Rola opozycji w PRL i IVRP. W obu przypadkach, opozycja to wrogie dywersyjne siły, które chcą obalić władzę dbającą o obywatela. To awanturnicy, dawni obszarnicy, dzisiejsi biznesmeni, dawni sanacyjni ideolodzy, obecni członkowie układu, walczą o swoje, pod pozorem walki o wolność.
4) Społeczeństwo. Dzieli się na członków partii PZPR, budowniczych socjalizmu, obecnie członków PiS i obywateli IVRP, oraz na spekulantów, złodziei, bikiniarzy (liberałowie). Jak mawia Kurski,  to są wspaniali `Nasi Polacy' i cała reszta, która jest na usługach rewizjonistów.  
5) Prymitywna satyra i obelgi. Za PRL były imperialne świnie, karły reakcji, kapitalistyczni krwiopijcy, dziś jest lumpenliberał, Ubekistańczycy, aferałowie.
6) Chorobliwa nienawiść do inteligencji i adorowanie proletariatu. W tym wypadku, chyba nawet nie trzeba poszukiwać analogii, dość powiedzieć łże-elity, wykształciuchy. Oburzenie na `moher', przecież nie wolno kpić ze starszych ludzi, bogobojnych, ubogich emerytów żyjących w nędzy. Próby wskazywania, że ci starsi ludzie zieją nienawiścią jak smoki wawelskie, to wylewaniu jadu, na zdrową tkankę narodu.
7) Wskazywanie zagrożeń zewnętrznych i międzynarodowych spisków. W PRL były to siły imperialne, które broniąc niesprawiedliwości dziejowej i kapitału zdobytego na krwi proletariatu, zatruwały umysły socjalistycznych serc.. W IVRP to UE i międzynarodowe grupy medialne, które otępiają umysły, po to by okradać nasz nordowy dorobek i zatruwać lewicową ideologią `katolickie' serca.  
8) Stosunek do historii i symboli narodowych. W PRL organizowano niezliczoną ilość uroczystości, wręczanie medali, obrońca socjalistycznej ojczyzny, zawsze odwoływano się do ofiar i dzielnych żołnierzy. W IVRP jest identycznie, jeśli Powstanie Warszawskie, to jest to powstanie takie jak widzi je władza, jeśli czcimy bohaterów, to tych których odznaczy władza. Wejście do Stoczni jako kolebki wolnej Polski, po to by zorganizować masówkę, to już kulminacja cynizmu ideologicznego i braku szacunku dla kogokolwiek poza `nami'.  
9) Stosunek do historii. Pisanie historii od nowa. Za PRL członkowie AK, to zdrajcy ojczyzny, bandyci. Za IVRP członkowie KOR, jak Kuroń, to partyjni aparatczycy pezetperowskiej nomenklatury, ich rzecznicy i reprezentanci.
10) Organizowanie wieców poparcia dla wysiłków władzy! W PRL codzienność, w IVRP pewna nowość,a le dynamiki atych tandetnych spektakli jak za dobrych czasów klasyki gomułkowskiej.
11) Przejmowanie struktur i członków partii spoza partii rządzącej. W PRL to słynny front jedności narodowej z fasadowymi partyjkami wiernie poddanymi PZPR, w IVRP to partyjki typu LPR, SO, które albo będą wierne, albo skończą jak Mikołajczyk za PRL i Lepper za PiS, chociaż o porównywaniu Mikołajsczyka z Lepperem nie ma mowy.  
12) Poszukiwanie winnych polskiej biedy i pokazowe procesy. W PRL, to pokazówki z przykładnym karaniem szpiegów, spekulantów, handlarzy walut itd. W IVRP to permanentne ściganie aferzystów, zdrajców sprzedający nasz majątek, oraz komisje śledcze, pokazowe aresztowania, spektakularne konferencje z niszczeniem dokumentów.

To jest swego rodzaju kulturowy i społeczny fenomen. Ci co atakują komunizm są mentalnymi i ideologicznymi spadkobiercami komunizmu. Nie znają innych od proponowanych przez PRL metod walki politycznej, odwołują się do tej samej symboliki i retoryki. Podobnie jak we wczesnej komunie spora część obywateli IVRP wierzy, że gdyby nie PiS, Warszawy nie dałby się odbudować. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, dlaczego PiS stosując takie metody jak komuniści odnosi sukces, wśród tak zwanych antykomunistów, ano dlatego, że  te metody trafiają na idealny i adekwatny do metod grunt społeczny. Olbrzymia liczba Polaków chciałaby komunizmu, w którym Marksa zastępuje św Józef, a reszta niech będzie jaka była. Co oznacza, że państwo ma obniżyć ceny chleba i zbudować fabryki, w których: `czy się siedzi, czy się leży, dostanie się co się należy'. Raz do roku wczasy w Bułgarii i Boney M w Sopocie, a nikt władzy krzywdy nie da zrobić.  

PS Tak będę agitował. 7 października, Plac Piłsudskiego w Warszawie godzina 11.00 pewnie cudu nie będzie, ale coś trzeba robić by nie zwariować. Nie miałem i nie chce mieć nic wspólnego z żadną partią. Ty razem po prostu nie mam wyjścia poprę mniejsze zło w nadziei, że się nie przerodzi w zło absolutne. Nie jest to mój świat poseł Stefan i posłanka natchniona duchem świętym, ale ten świat IVRP jest jak inkwizycyjny gorset, jeszcze trochę i się udusimy od tej moralności i prawdziwej Polski pachnącej kiszoną kapustą i przypiekanymi bokami wszechobecnych wrogów rewolucji.Matka_Kurka 2006-10-02 18:07
Głosów: 21


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=32

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1821


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1090


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1066


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 940


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 701


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 610


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 587


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 585


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 573


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 556Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha