najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Nie ma patriotów w rządzie Leppera z udziałem PiS!Patriota nie jest recydywistą!
Panie Profesorze Janie Miodku proszę mi wybaczyć tę nieudolna próbę kopiowania Pana wykładu, którą za moment popełnię, niestety jestem zmuszony do takiego zabiegu, ponieważ Polacy zdają się wierzyć w to co się na ich oczach inscenizuje. Dziś w ramach wykładu `Ojczyzna polszczyzna' zajmiemy się semantyką, czyli znaczeniem słów, choć właściwszym określeniem byłaby terminologia polityczna, gdyż to co uprawia wszechpolska nawałnica jest ewidentnym profanowaniem semantyki poprzez wciskanie rodakom terminologii politycznej, inaczej nowomowy, dobrze znanej z czasów innej Polski, równie rewolucyjnej. Padło słowo inscenizacja i od słowa inscenizacja chciałbym zacząć, politycy powinni w dialogu ze społeczeństwem posługiwać się faktografią, czyli dokumentacją, prościej zbiorem faktów, tymczasem polityk IVRP najchętniej posługuje się inscenizacją, a więc przygotowanym na potrzeby promocji politycznej i ideologicznej spektaklem. Różnica między inscenizacją a faktografią jest mniej więcej taka jak różnica między pieniężnym przekazem pocztowym, w ulotką firmy X, która informuje o tym, że wygrałeś telewizor 20 calowy, tylko musisz zapłacić za transport, wypełniliśmy za ciebie przekaz wystarczy wpłacić kwotę i odesłać na: Warszawa skrzynka pocztowa 35.  

Przykładów nigdy dość, aby precyzyjniej zobrazować postępowanie rządów Leppera z udziałem PiS sięgniemy do klasyki wszechpolskiej propagandy operującej manipulacją, na bardzo płytkim poziomie, niestety innych przykładów nie ma, więc skorzystamy z tego co  wszechpolski Komintern Broadars wyprodukował.  Swego czasu przedwyborczym hitem był tzw film dokumentalny znanego biografa nieznanych dziadków znanych polityków, niejakiego bulteriera jacka k. potocznie nazywanego opuszczone spodnie do połowy przed politykami LPR. Dlaczego użyłem zwrotu `tzw film dokumentalny', oczywiście z prostej przyczyny, ponieważ film dokumentalny opiera się na faktach, a to co zrobił opuszczone spodnie przed politykami LPR do połowy, to właśnie nic innego jak inscenizacja. Słownik Kopalińskiego definiuje inscenizację jako: `wystawianie utworów dramatycznych na scenie; interpretacja art. tekstu dramatycznego na scenie teatru'.  

Nie jest to jak widzicie Szanowni Rodacy idealnie pasujące słowo do tego czym sie propaganda IVRP zajmuje, dużo właściwszym słowem byłaby manipulacja, jednak pozostańmy przy inscenizacji, ponieważ ci co odbierają te tanie spektakle jako dokument, niekiedy reportaż, mogliby się poczuć dotknięci, a przecież nie piszemy tekstu dla sztabu PiS czy RM, po to by obrażać i atakować, piszemy mały wykład, po to by edukować wspomniane środowiska. `Nocna zmiana', to powyrywane z kontekstu zdania okraszone dramatycznym podkładem muzycznym, ta inscenizacja od początku do końca operuje muzyką, rzecz w dokumencie niemal niespotykana, rzecz charakterystyczna dla filmu sensacyjnego, jak choćby `Stawka większa niż życie' gdzie słynny już motyw przewijał się przez wszystkie odcinki w podbramkowych secenach. To co zrobił reżyser `Nocnej zmiany' opuszczone spodnie do połowy przed politykami LPR, jest cyniczną propagandą, pociętym na użytek ideologii miksem wybranych faktów. `Tajemnicą' pozostanie jak to się stało, że bohaterowie `zdrady narodowej', a przede wszystkim główny bohater Lech Wałęsa sam zaprosił opuszczone spodnie do połowy przed politykami LPR, a by ten nakręcił i pokazał całemu światu jak zdrajcy sprzedają Ojczyznę. Dziwne prawda, sami winni nagrywają swoja winę, czy może w między czasie stało się coś innego, mianowicie to, że opuszczone spodnie do połowy przed politykami LPR przestał być dokumentalistą Wałęsy, a przeszedł do obozu Kaczyńskich, a ci to już potrafią z dokumentu i historii uczynić `układ', jak nikt inny.
 
I tym sposobem doszliśmy do finału i najważniejszego słowa w IVRP, mianowicie `układ'. Wszyscy pamiętamy największe afery IIIRP, która była tak patologiczna, że trzeba było budować IVRP. Powiedziałem wszyscy i trochę nadużyłem słowa, nie wszyscy, rząd Leppera z udziałem PiS juz zapomniał o: PZU, Orlenie, Osoczu, Rywinie, bo jak inaczej tłumaczyć cisze w tych sprawach. Rząd Leppera z udziałem PiS zapomniał o TS dla Kwaśniewskiego i żonie z podejrzaną fundacją, bo jak inaczej tłumaczyć błogosławieństwo pierwszego po bracie dla Aleksandra ubiegającego się o fotel w ONZ. Dlaczego rząd Leppera zapomniał o tych sprawach, ano dlatego, że ich bohaterami są członkowie SLD, czyli wróg zużyty, wróg leżący na łopatkach i walczący z progiem wyborczym, tymczasem nowy wróg depcze po pietach sondażowych, więc poszukuje się na siłę nowych `układów' z udziałem liberałów. Czy zna kto drugiego takiego ministra na świecie, który 3 dzień z rzędu organizuje wywiady i konferencje z powodu 5 urzędników US, podczas gdy niemal w każdym US bez trudu można znaleźć po 10 `równie uczciwych', ja znam tylko jedna taką sprawę z ostatnich lat, to był proces Chodorkowskiego w Moskwie, zorganizowany na zamówienie Putina.
W żadnym cywilizowany i demokratycznym kraju minister sprawiedliwości nie zajmuje się sterowaniem poprzez media poczynaniami prokuratury, a tu mamy dodatkowo nagromadzenie zbiegów okoliczności. Ledwie powstała polityczna policja CBA, a już niemal na drugi dzień kolosalny sukces nowych służb, cóż za cudowny przypadek, czy jakby chciała policja polityczna CBA, rewelacyjna skuteczność. Prawda i to smutna jest taka, że aresztowani urzędnicy od kilku lat są na widelcu policji i tę zupkę instant odgrzano dla mas, aby walczyć z `układem', aby pokazac nową siłe CBA, żałosny to spektakl, ale do przeciętnego wyborcy rządu Leppera z udziałem PiS przemawia skutecznie. Dlaczego akurat tę sprawę wybrano, ano dlatego, że okres urzędowania skorumpowanych urzędników przypada na rządy, w których niewielki udział mieli liberałowie, a więc wróg sondażowy i śmiertelny nr jeden. Wniosek przekazany masom jest prosty, to liberałowie umieścili tam sowich ludzi i to oni nie mieli interesu w tym aby ich rozliczyć, to że to jakiieś śmieszne płotki, na usługach kilku mafijnych bosów, juz nie jest przedmiotem dramatycznych konferencji. Jednak ja przyjmuję założenie o największym układzie w dziejach IIRP w postaci 5 urzędników US i w związku z tym pytam, nie chcąc oczywiście nikogo urazić, co robił Jarosław Kaczyński prezes NIK w latach 1992 - 1995 i w roku 2000 jako minister sprawiedliwości (sprawa kwitnie od 1994 roku). Dziś słyszę, że sprawa kilku złodziei z US, to największy układ polityczno-finansowy w dziejach Polski, dlaczego na litość boskżą ta największa afera w wolnej Polsce umknęła najlepszemu prezesowi NIK i ministrowi sprawiedliwości w dziejach Polski, a nowo powstały rewelacyjnie skuteczny urząd CBA rozgryzł aferę w dwa dni?! Poproszę sztaby RM i PiS o wyczerpująca odpowiedź, przy okazji zapytam co ze skazanym Sosnierzem, sprawdzi się jako prezes?matka_kurka 2006-05-18 11:31 Ranking: (1)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=319
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (249)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (205)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (125)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (109)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI