ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 254 - 21 czerwca 2006
Pora na czystki ! Jaki wpływ może mieć marionetka na  ruchy lalkarza ?!
Nie wiem jaki wpływ może mieć marionetka na ruchy lalkarza, obawiam się, że niewielki co najwyżej może nie podać ręki jak to miało miejsce wczoraj, gdzie pan Kazimierz ominął szerokim łukiem pana recydywistę wicepremiera. Gdyby pan Kazimierz miał charakter, wypełnił swoje wydmuszki jakąś treścią już dawno przy tym poziomie popularności stworzyłby własną partię, kto wie może nawet byłaby to pierwsza partia prawicowa, którą dałby się przetrawić. Jednak tego się po Kazimierzu spodziewać nie należy jest przyzwyczajony do wiernopoddaństwa i sznureczków, które pociągają go z rączki, tym razem nie wytrzymał bo jeden ze sznureczków przypadkiem pociągnął go za język i coś tam zamamrotał wprawiony w wibracje. Pan Kazimierz `miętki' jest i to widzi każdy, pan Kazimierz nie potrafi poradzić sobie z erystyka IVRP, pan Kazimierz poszukuje treści, a tu niestety forma, czy raczej jej brak króluje. Ja panu Kazimierzowi na przykładzie własnej skromnej osoby wytłumaczę dlaczego, poszukiwanie treści nie podnosi słupków sondażowych, a pan Kazimierz wyciągnie sobie samodzielne wnioski, tyle samodzielności mu jeszcze pozostało. Łącząc się w bólu, zapraszam do lektury panie Kazimierzu, obiecuję nie będzie propagandy sukcesu, a więc żadnej konkurencji dla pana, wręcz przeciwnie tekst poświęcam ludziom przegranym.  

Nie tak dawno pisałem, że po procesie politycznym, który właśnie się rozpoczął, z elementów charakterystycznych dla władzy PRL pozostały tylko czystki i stanie się zadość proroctwom, już wkrótce. Z resztą o czym to ja ostatnio nie pisałem, pisałem o tym pośle opuszczone spodnie do połowy przed politykami LPR, pisałem o włoskiej posłance Ciociolinie, profanowałem japońską poezję haiku, a wszystko by coś dotarło do głów moich uzależnionych czytelników. Uzależniony czytelnik matki kurki zwykle jest w stanie przebrnąć przez dwa akapity, a najczęściej czyta sam nagłówek. Czytelnik uzależniony nie czyta tekstów, czytelnik uzależniony teksty tylko komentuje. Czeka cierpliwie uzależniony, aż pojawi się nick matka kurka i juz po minucie mamy pierwsze recenzje. Uzależniony zwykle idzie w dwóch kierunkach, albo diagnozy psychiatrycznej, albo krytyki literackiej. Diagnoza w 99% skupia się wokół frustracji i niespełnienia w życiu osobistym, krytyka literacka jest bardziej oględna: `ty grafomanie  - megalomanie'. Tak sobie skończyłem to ostatnie zdanie i przypomniało mi się, że zapomniałem o bardzo ważnym kryterium oceny matki kurki, mianowicie politycznym. Tu mamy szersze spektrum od ubeka, przez różowego aparatczyka do czytelnika lub żurnalisty GW.  Dużo się również słyszy i czyta ostatnio, że matka kurka obniża loty, to haiku, ta Ciociolina, ten poseł opuszczone spodnie, ewidentna zniżka formy. Czuję się w obowiązku uświadomić kolejny raz uzależnionych, że to nie jest obniżka formy, tylko dostosowanie poziomu treningu do zdolności umysłowych uzależnionych czytelników. Kiedy uzależniony czytelnik podnieca się rewelacjami Ciocioliny Bulterier, jest tak nabuzowany szatańskim wersetem: `teraz dokopiemy wszystkim i wszędzie', że tylko odwrócenie uwagi dosadnym wersem może skierować fragmentaryczne zdolności do myślenie na właściwe tory. Na koniec tej krótkiej analizy uzależnionych czytelników, powiem po co w ogóle ta analiza. Oczywiście analiza jest wynikiem frustracji i megalomani spowodowanej strachem przed utratą wpływów w rozpadającym się układzie, która przekłada się na obniżkę formy i postępująca grafomanię.  

Dobrze, pożartowaliśmy sobie, a teraz poważnie. Ten osobisty wtręt był tłem, które mam nadzieję uwypukli pewien mechanizm, bo trudno nazwać to procesem myślowym. Wczoraj mieliśmy w studiu znanej redaktor trzech dżentelmenów, którzy coś tam sobie mówili jak zwykle, coś co oczywiście już dawno na nikim nie robi wrażenia, mnie jednak zdolności percepcyjne jednego z panów powaliły niczym cios kafara. Pan wszechchłopiec opanował kilka fraz z politycznego żargonu takich jak: `pan pozwoli, że dokończę', `w obszarze wyznaczonych działań poruszamy się sukcesywnie we właściwym kierunku', `na dzień dzisiejszy sytuacja jest ustabilizowana, to media podgrzewają atmosferę'. Przy pomocy tego oręża wszechchłopiec odpowiadał na pytania pani redaktor. Sprawa dotyczyła pana redaktora `pisma' Front, który obecnie jest wiceszefem publicznej. No właśnie czy redaktora, otóż nie redaktora, wprawdzie na 'gazetce' widniało tylko i wyłącznie nazwisko pana wiceszefa, ale to w/g wiceszefa oznaczało, że on jedynie `użyczył' swojego nazwiska i nie wiadomo skąd komu przychodzi do głowy, że redagował. Panu redaktorowi podsunięto zdjęcie, na którym unosił rękę w znanym geście, ale pan redaktor na tym zdjęciu nie rozpoznał nikogo dodając, że nawet matki by nie rozpoznał. Na szczęście redaktorowi z pomocą przyszedł ojciec i nieco skonfundowany oświadczył, że Rafałek miał skłonności od dziecka do takich gazetek, ale to mu potem przeszło. Podsumowując mamy `gazetę' podpisaną nazwiskiem wiceszefa publicznej, mamy zdjęcie wiceszefa, mamy potwierdzenie ojca wiceszefa, a jakie stanowisko wobec tych faktów zajmuje poseł wszechchłopiec...no zgadnijcie original price : TO JEST MANIPULACJA GW, WSADZIĆ REDAKTORA'.  I co tu dalej dyskutować z podpisami, zdjęciem i ojcem redaktora, mamy recenzję na poziomie onetowego forum, a to jest wszechargument.  

Obawiam się, że tak obrazowy przykład polemiki na uzależnionych czytelnikach nie zrobi wrażenia, za długie, z dużo zdań podwójnie złożonych, za mało smsów. Dlatego znów odwołam się do krótkiej formy.

Akcja: argumenty, fakty, potwierdzenie świadków (ojca)
Reakcja:  TO JEST MANIPULACJA GW, WSADZIĆ REDAKTORA.

KA PE WU?

PS dostaje wiele uwag o czytelników na skrzynkę, to są czytelnicy samodzielnie myślący i w żadnym wypadku, nie są `bohaterami' tego tekstu, ich uwagi mam na uwadze.


Matka_Kurka 2006-06-21 10:27

Głosów: 122
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=254
Głosuj             Wyślij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 Wątki   Odpowiedzi   Autor   Wyświetleń 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy wątek Dodaj nowy wątek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na wątku: Dlatego że przeżył rządy Kaczyńskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
Ławrow: użyłem niecenzuralnego słowa, ale cytując kogoś innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przyznał w niedzielę, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale był to tylko cytat z czyjejś opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili okłamał Zachód

W Waszyngtonie narasta podejrzliwość, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą pięciodniową wojnę na Kaukazie i bezczelnie okłamał Zachód - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwałem doktora mordercą

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie zamierza pozywać za dokładne cytowanie jego słów o doktorze Mirosławie Garlickim. Jak wyjaśnił wcześniejsze doniesienia tvp.info wynikały z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. zł zadośćuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski zapowiedział na antenie Radia Kielce, że pozwie do sądu Julię Piterę. Poseł będzie się domagał, by minister Pitera wpłaciła 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uważa, że byłby to właściwy akt przeprosin.


W różnych miejscach Suwałk podpalano cztery samochody

Cztery samochody spłonęły, a jeden został uszkodzony w nocy z soboty na niedzielę w Suwałkach - poinformował Jacek Dobrzński, rzecznik podlaskiej policji.


Kościół anglikański przeprasza Karola Darwina

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szukała pracy; została zgwałcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacek K. został w sobotę zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu na 23-letniej kobiecie - poinformowała podlaska policja.

źródło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczyński: Nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Ale przecież są telefony. Kiedy ja byłem premierem i mimo ataków chciałem z nim porozmawiać, to nie szukałem żadnych pośredników. I było zupełnie spokojnie" - mówi zdziwiony faktem, że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drogą usługę: Tusk zapłaci 100 tys. zł za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisiała ona do góry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka usługę warto zapłacić aż 100 tys. zł - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zapłaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych gości.

Woli samoloty rządowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na początku kadencji premier Donald Tusk zapowiadał, że - by odciążyć budżet - z samolotów rządowych przesiądzie się do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. TVP Info obliczyła, że na 23 służbowe podróże szef rządu tylko czterokrotnie korzystał z usług komercyjnych linii lotniczych

Były minister grozi procesami: Cytujesz Ziobrę? Zostaniesz pozwany
Pozwę do sądu każdego, kto będzie cytował moje słowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o słynne już zdanie o kardiochirurgu Mirosławie G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości przekonuje, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, a to wywołało "nagonkę prasową" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie będzie żadnych konfliktów": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i Kłopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o politycznym samobójstwie posłanki PO. Czy tak ostry konflikt między politykami rządzących partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadają zgodnie szefowie klubów. "Nie ma żadnych konfliktów i nie będzie między politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowiedź premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagają się, by premier przedstawił harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział, że nową walutą będziemy płacić już za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje też, że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiodło Sawicką?: Posłanka o agencie: Czułam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskarżona o wzięcie łapówki od agenta CBA, niebawem stanie przed sądem. Była wpływowa posłanka PO przygotowała linię obrony, którą można streścić w ten sposób: "Zawsze byłam uczciwym człowiekiem. Jeśli zgrzeszyłam, to tylko dlatego, że przez wiele miesięcy namawiały mnie do tego służby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Statystyki


od 02 lutego 2007
głosów: 221719
wizyt: 1108781
odsłon: 2938789

Info o nowym tekście
RSS tekstów
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne