ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 197 - 12 sierpnia 2006
A w kraju tym nie będzie dobrze, bo co dzień słychać modlitwę o to by było źle !
Jest taki kraj, który został zbudowany przez awanturników i poszukiwaczy złota, w tym kraju niemal co drugi prezydent był uwikłany w ciemne interesy. Jeden zlecał mafii zabicie dyktatora z Kuby, inny podsłuchiwał swoich konkurentów politycznych, a jeszcze inny przyjaźnił się z rodzina największego terrorysty. Niestosownością byłoby wspomnieć, że był taki prezydent, który zaliczył ledwie parę chwil radości ze stażystką, byłoby gdyby nie fakt, że ta afera paradoksalnie okazała się najbardziej spektakularną. Ten kraj, o którym mowa jest potentatem, gigantem gospodarczym, politycznym, militarnym.

Jest taki kraj, gdzie jeden facet zarządza 80% rynku medialnego, a jednocześnie pełnił funkcję premiera. W kraju tym nie wybudujesz mostu, nie zarobisz na gondoli, ani taksówce, jeśli nie odpalisz działki mafii. W tym kraju była najwyższa inflacja w Europie. Jednak ten kraj to kraj artystów, inżynierów, najbogatszej ligi piłkarskiej. Żyjąc w tym kraju można być dumnym z bogactwa kulturowego i cywilizacyjnego, można przejechać się Ferrari, zwiedzić zabytki.

Jest taki kraj, który nie potrafił uporać się z własną tożsamością, swego czasu większość obywateli tego kraju dało się porwać idiotycznej ideologii i ruszyło z bagnetami na Europę, by mordować i gwałcić w imię nadczłowieczeństwa. W tym kraju po całym szaleństwie niemal wszyscy obywatele zapomnieli o ideologii, z historii wyciągnęli wnioski i teraz jeżdżą Mercedesami po autostradach równych jak stół.

Są dwa takie kraje, które przez sporą cześć swojej historii tak naprawdę nie istniały. Oba te kraje nie potrafiły zadbać przez wieki o swoje dobro, wiecznie uwikłane w politycznej i religijnej dyspucie i konfliktach z innymi narodami. Obywatele tych krajów emigrowali do innych krajów i o dziwo robili wielkie kariery jako artyści, naukowcy, specjaliści w wielu dziedzinach. Kraje te to Polska i Izrael, o ile w Izraelu obywatele są solidarni i walczą z zagrożeniem zewnętrznym, poniekąd sami prowokując te zagrożenia, o tyle w Polsce historia i permanentny stan zagrożenia jest podsycany przez samych Polaków. I tak to co Włosi stworzyli mimo mafii i monopolu łże - mediów, to co Amerykanie zbudowali mimo podejrzanej proweniencji pierwszych obywatelii wielkich afer politycznych, to o czym Niemcy nie zapominając o przeszłości potrafili odbudować i przebudować w czasie teraźniejszym u nas jest ciągle poza zasięgiem. Dlaczego tak się dzieje? Przecież Włochom nie przeszkadzała hiperinflacja, zmiany rządów w każdym roku, mafia, monopol medialny i parę innych patologii. Amerykanom nie przeszkadzały afery, przy których nasze skandaliki, to pensjonarskie wpadki, Niemcom nie przeszkadza tragiczna i wstydliwa historia by budować teraźniejszość. Otóż dzieje się tak dlatego, że te kraje zbudowali obywatele nie zważając na polityków, mafię, afery i wyciągając wnioski z historii. A Polskę zawsze budowali i budują politycy, ideolodzy, arcykapłani chodzący po wsiach ze świętymi obrazami, dlatego jeździmy Polonezem Truckiem czekając na Mesjasza, który sprawi aby Polska była Polską. Tu nie sprząta się własnego podwórka, tu się płot podpiera żerdzią i owija drutem, tu historia jest najważniejsza i stoi w miejscu, tu nie można odwiedzić wielkich dzieł architektury, tu zwiedza się cmentarze, gdzie leżą bohaterskie dzieci wysłane przez politycznych błaznów, by walczyć z Tygrysami benzyną. Tu nie ma gospodarki, tu jest ideologia, modlitwa w intencji zgonu wrogów, a i choroby przyjaciół nierzadko, tu jest POLSKA, tu się nie pracuje, tu się liczy na cud lub stąd ucieka. To tyle tytułem kto był, a kto nie był z twarzy wredny. A lustracji nie będzie, będzie to co jest lub jeszcze gorzej, będzie tradycyjny narodowy lincz ofiar sytemu, przy gromkim śmiechu katów normalka.Matka_Kurka 2006-08-12 19:05

Głosów: 108
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=197
Głosuj             Wyślij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 Wątki   Odpowiedzi   Autor   Wyświetleń 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy wątek Dodaj nowy wątek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na wątku: Dlatego że przeżył rządy Kaczyńskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
Ławrow: użyłem niecenzuralnego słowa, ale cytując kogoś innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przyznał w niedzielę, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale był to tylko cytat z czyjejś opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili okłamał Zachód

W Waszyngtonie narasta podejrzliwość, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą pięciodniową wojnę na Kaukazie i bezczelnie okłamał Zachód - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwałem doktora mordercą

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie zamierza pozywać za dokładne cytowanie jego słów o doktorze Mirosławie Garlickim. Jak wyjaśnił wcześniejsze doniesienia tvp.info wynikały z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. zł zadośćuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski zapowiedział na antenie Radia Kielce, że pozwie do sądu Julię Piterę. Poseł będzie się domagał, by minister Pitera wpłaciła 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uważa, że byłby to właściwy akt przeprosin.


W różnych miejscach Suwałk podpalano cztery samochody

Cztery samochody spłonęły, a jeden został uszkodzony w nocy z soboty na niedzielę w Suwałkach - poinformował Jacek Dobrzński, rzecznik podlaskiej policji.


Kościół anglikański przeprasza Karola Darwina

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szukała pracy; została zgwałcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacek K. został w sobotę zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu na 23-letniej kobiecie - poinformowała podlaska policja.

źródło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczyński: Nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Ale przecież są telefony. Kiedy ja byłem premierem i mimo ataków chciałem z nim porozmawiać, to nie szukałem żadnych pośredników. I było zupełnie spokojnie" - mówi zdziwiony faktem, że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drogą usługę: Tusk zapłaci 100 tys. zł za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisiała ona do góry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka usługę warto zapłacić aż 100 tys. zł - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zapłaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych gości.

Woli samoloty rządowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na początku kadencji premier Donald Tusk zapowiadał, że - by odciążyć budżet - z samolotów rządowych przesiądzie się do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. TVP Info obliczyła, że na 23 służbowe podróże szef rządu tylko czterokrotnie korzystał z usług komercyjnych linii lotniczych

Były minister grozi procesami: Cytujesz Ziobrę? Zostaniesz pozwany
Pozwę do sądu każdego, kto będzie cytował moje słowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o słynne już zdanie o kardiochirurgu Mirosławie G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości przekonuje, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, a to wywołało "nagonkę prasową" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie będzie żadnych konfliktów": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i Kłopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o politycznym samobójstwie posłanki PO. Czy tak ostry konflikt między politykami rządzących partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadają zgodnie szefowie klubów. "Nie ma żadnych konfliktów i nie będzie między politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowiedź premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagają się, by premier przedstawił harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział, że nową walutą będziemy płacić już za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje też, że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiodło Sawicką?: Posłanka o agencie: Czułam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskarżona o wzięcie łapówki od agenta CBA, niebawem stanie przed sądem. Była wpływowa posłanka PO przygotowała linię obrony, którą można streścić w ten sposób: "Zawsze byłam uczciwym człowiekiem. Jeśli zgrzeszyłam, to tylko dlatego, że przez wiele miesięcy namawiały mnie do tego służby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Statystyki


od 02 lutego 2007
głosów: 221719
wizyt: 1108781
odsłon: 2938789

Info o nowym tekście
RSS tekstów
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne