ZalogujU┐ytkownikHas│o
Rejestracja Rejestracja Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci Wiadomości

Tekst 197 - 12 sierpnia 2006
A w kraju tym nie b´┐Żdzie dobrze, bo co dzie´┐Ż s´┐Życha´┐Ż modlitw´┐Ż o to by by´┐Żo ´┐Żle !
Jest taki kraj, kt´┐Żry zosta´┐Ż zbudowany przez awanturnik´┐Żw i poszukiwaczy z´┐Żota, w tym kraju niemal co drugi prezydent by´┐Ż uwik´┐Żany w ciemne interesy. Jeden zleca´┐Ż mafii zabicie dyktatora z Kuby, inny pods´┐Żuchiwa´┐Ż swoich konkurent´┐Żw politycznych, a jeszcze inny przyja´┐Żni´┐Ż si´┐Ż z rodzina najwi´┐Żkszego terrorysty. Niestosowno´┐Żci´┐Ż by´┐Żoby wspomnie´┐Ż, ´┐Że by´┐Ż taki prezydent, kt´┐Żry zaliczy´┐Ż ledwie par´┐Ż chwil rado´┐Żci ze sta´┐Żystk´┐Ż, by´┐Żoby gdyby nie fakt, ´┐Że ta afera paradoksalnie okaza´┐Ża si´┐Ż najbardziej spektakularn´┐Ż. Ten kraj, o kt´┐Żrym mowa jest potentatem, gigantem gospodarczym, politycznym, militarnym.

Jest taki kraj, gdzie jeden facet zarz´┐Żdza 80% rynku medialnego, a jednocze´┐Żnie pe´┐Żni´┐Ż funkcj´┐Ż premiera. W kraju tym nie wybudujesz mostu, nie zarobisz na gondoli, ani taks´┐Żwce, je´┐Żli nie odpalisz dzia´┐Żki mafii. W tym kraju by´┐Ża najwy´┐Ższa inflacja w Europie. Jednak ten kraj to kraj artyst´┐Żw, in´┐Żynier´┐Żw, najbogatszej ligi pi´┐Żkarskiej. ´┐Żyj´┐Żc w tym kraju mo´┐Żna by´┐Ż dumnym z bogactwa kulturowego i cywilizacyjnego, mo´┐Żna przejecha´┐Ż si´┐Ż Ferrari, zwiedzi´┐Ż zabytki.

Jest taki kraj, kt´┐Żry nie potrafi´┐Ż upora´┐Ż si´┐Ż z w´┐Żasn´┐Ż to´┐Żsamo´┐Żci´┐Ż, swego czasu wi´┐Żkszo´┐Ż´┐Ż obywateli tego kraju da´┐Żo si´┐Ż porwa´┐Ż idiotycznej ideologii i ruszy´┐Żo z bagnetami na Europ´┐Ż, by mordowa´┐Ż i gwa´┐Żci´┐Ż w imi´┐Ż nadcz´┐Żowiecze´┐Żstwa. W tym kraju po ca´┐Żym szale´┐Żstwie niemal wszyscy obywatele zapomnieli o ideologii, z historii wyci´┐Żgn´┐Żli wnioski i teraz je´┐Żd´┐Ż´┐Ż Mercedesami po autostradach r´┐Żwnych jak st´┐Ż.

S´┐Ż dwa takie kraje, kt´┐Żre przez spor´┐Ż cze´┐Ż´┐Ż swojej historii tak naprawd´┐Ż nie istnia´┐Ży. Oba te kraje nie potrafi´┐Ży zadba´┐Ż przez wieki o swoje dobro, wiecznie uwik´┐Żane w politycznej i religijnej dyspucie i konfliktach z innymi narodami. Obywatele tych kraj´┐Żw emigrowali do innych kraj´┐Żw i o dziwo robili wielkie kariery jako arty´┐Żci, naukowcy, specjali´┐Żci w wielu dziedzinach. Kraje te to Polska i Izrael, o ile w Izraelu obywatele s´┐Ż solidarni i walcz´┐Ż z zagro´┐Żeniem zewn´┐Żtrznym, poniek´┐Żd sami prowokuj´┐Żc te zagro´┐Żenia, o tyle w Polsce historia i permanentny stan zagro´┐Żenia jest podsycany przez samych Polak´┐Żw. I tak to co W´┐Żosi stworzyli mimo mafii i monopolu ´┐Ż´┐Że - medi´┐Żw, to co Amerykanie zbudowali mimo podejrzanej proweniencji pierwszych obywatelii wielkich afer politycznych, to o czym Niemcy nie zapominaj´┐Żc o przesz´┐Żo´┐Żci potrafili odbudowa´┐Ż i przebudowa´┐Ż w czasie tera´┐Żniejszym u nas jest ci´┐Żgle poza zasi´┐Żgiem. Dlaczego tak si´┐Ż dzieje? Przecie´┐Ż W´┐Żochom nie przeszkadza´┐Ża hiperinflacja, zmiany rz´┐Żd´┐Żw w ka´┐Żdym roku, mafia, monopol medialny i par´┐Ż innych patologii. Amerykanom nie przeszkadza´┐Ży afery, przy kt´┐Żrych nasze skandaliki, to pensjonarskie wpadki, Niemcom nie przeszkadza tragiczna i wstydliwa historia by budowa´┐Ż tera´┐Żniejszo´┐Ż´┐Ż. Ot´┐Ż dzieje si´┐Ż tak dlatego, ´┐Że te kraje zbudowali obywatele nie zwa´┐Żaj´┐Żc na polityk´┐Żw, mafi´┐Ż, afery i wyci´┐Żgaj´┐Żc wnioski z historii. A Polsk´┐Ż zawsze budowali i buduj´┐Ż politycy, ideolodzy, arcykap´┐Żani chodz´┐Żcy po wsiach ze ´┐Żwi´┐Żtymi obrazami, dlatego je´┐Żdzimy Polonezem Truckiem czekaj´┐Żc na Mesjasza, kt´┐Żry sprawi aby Polska by´┐Ża Polsk´┐Ż. Tu nie sprz´┐Żta si´┐Ż w´┐Żasnego podw´┐Żrka, tu si´┐Ż p´┐Żot podpiera ´┐Żerdzi´┐Ż i owija drutem, tu historia jest najwa´┐Żniejsza i stoi w miejscu, tu nie mo´┐Żna odwiedzi´┐Ż wielkich dzie´┐Ż architektury, tu zwiedza si´┐Ż cmentarze, gdzie le´┐Ż´┐Ż bohaterskie dzieci wys´┐Żane przez politycznych b´┐Żazn´┐Żw, by walczy´┐Ż z Tygrysami benzyn´┐Ż. Tu nie ma gospodarki, tu jest ideologia, modlitwa w intencji zgonu wrog´┐Żw, a i choroby przyjaci´┐Ż nierzadko, tu jest POLSKA, tu si´┐Ż nie pracuje, tu si´┐Ż liczy na cud lub st´┐Żd ucieka. To tyle tytu´┐Żem kto by´┐Ż, a kto nie by´┐Ż z twarzy wredny. A lustracji nie b´┐Żdzie, b´┐Żdzie to co jest lub jeszcze gorzej, b´┐Żdzie tradycyjny narodowy lincz ofiar sytemu, przy gromkim ´┐Żmiechu kat´┐Żw normalka.Matka_Kurka 2006-08-12 19:05

G´┐Żos´┐Żw: 108
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=197
G´┐Żosuj             Wy´┐Żlij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 W´┐Żtki   Odpowiedzi   Autor   Wy´┐Żwietle´┐Ż 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy w▒tek Dodaj nowy w´┐Żtek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na w´┐Żtku: Dlatego ´┐Że prze´┐Ży´┐Ż rz´┐Żdy Kaczy´┐Żskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
´┐Żawrow: u´┐Ży´┐Żem niecenzuralnego s´┐Żowa, ale cytuj´┐Żc kogo´┐Ż innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej ´┐Żawrow przyzna´┐Ż w niedziel´┐Ż, ´┐Że u´┐Ży´┐Ż niecenzuralnego s´┐Żowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale by´┐Ż to tylko cytat z czyjej´┐Ż opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili ok´┐Żama´┐Ż Zach´┐Żd

W Waszyngtonie narasta podejrzliwo´┐Ż´┐Ż, ´┐Że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, kt´┐Żry sam wywo´┐Ża´┐Ż krwaw´┐Ż pi´┐Żciodniow´┐Ż wojn´┐Ż na Kaukazie i bezczelnie ok´┐Żama´┐Ż Zach´┐Żd - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwa´┐Żem doktora morderc´┐Ż

By´┐Ży minister sprawiedliwo´┐Żci Zbigniew Ziobro zapewni´┐Ż, ´┐Że nie zamierza pozywa´┐Ż za dok´┐Żadne cytowanie jego s´┐Ż´┐Żw o doktorze Miros´┐Żawie Garlickim. Jak wyja´┐Żni´┐Ż wcze´┐Żniejsze doniesienia tvp.info wynika´┐Ży z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. z´┐Ż zado´┐Ż´┐Żuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwo´┐Żci, Przemys´┐Żaw Gosiewski zapowiedzia´┐Ż na antenie Radia Kielce, ´┐Że pozwie do s´┐Żdu Juli´┐Ż Piter´┐Ż. Pose´┐Ż b´┐Żdzie si´┐Ż domaga´┐Ż, by minister Pitera wp´┐Żaci´┐Ża 100 tysi´┐Żcy z´┐Żotych zado´┐Ż´┐Żuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uwa´┐Ża, ´┐Że by´┐Żby to w´┐Ża´┐Żciwy akt przeprosin.


W r´┐Żnych miejscach Suwa´┐Żk podpalano cztery samochody

Cztery samochody sp´┐Żon´┐Ży, a jeden zosta´┐Ż uszkodzony w nocy z soboty na niedziel´┐Ż w Suwa´┐Żkach - poinformowa´┐Ż Jacek Dobrz´┐Żski, rzecznik podlaskiej policji.


Ko´┐Żci´┐Ż anglika´┐Żski przeprasza Karola Darwina

Ko´┐Żci´┐Ż anglika´┐Żski postanowi´┐Ż przeprosi´┐Ż Karola Darwina za to, ´┐Że "´┐Żle interpretowa´┐Ż" jego teori´┐Ż ewolucji i zach´┐Żca´┐Ż innych do jej ignorowania i odrzucenia - poda´┐Ż na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szuka´┐Ża pracy; zosta´┐Ża zgwa´┐Żcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urz´┐Żdu Pracy w Sejnach Jacek K. zosta´┐Ż w sobot´┐Ż zatrzymany przez policj´┐Ż pod zarzutem gwa´┐Żtu na 23-letniej kobiecie - poinformowa´┐Ża podlaska policja.

źr´┐Żdło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczy´┐Żski: Nie odm´┐Żwi´┐Ż Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywi´┐Żcie Donald Tusk chcia´┐Żby ze mn´┐Ż si´┐Ż spotka´┐Ż i porozmawia´┐Ż w jakiej´┐Ż sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jaros´┐Żaw Kaczy´┐Żski. "Ale przecie´┐Ż s´┐Ż telefony. Kiedy ja by´┐Żem premierem i mimo atak´┐Żw chcia´┐Żem z nim porozmawia´┐Ż, to nie szuka´┐Żem ´┐Żadnych po´┐Żrednik´┐Żw. I by´┐Żo zupe´┐Żnie spokojnie" - m´┐Żwi zdziwiony faktem, ´┐Że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drog´┐Ż us´┐Żug´┐Ż: Tusk zap´┐Żaci 100 tys. z´┐Ż za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisia´┐Ża ona do g´┐Żry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka us´┐Żug´┐Ż warto zap´┐Żaci´┐Ż a´┐Ż 100 tys. z´┐Ż - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zap´┐Żaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych go´┐Żci.

Woli samoloty rz´┐Żdowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na pocz´┐Żtku kadencji premier Donald Tusk zapowiada´┐Ż, ´┐Że - by odci´┐Ż´┐Ży´┐Ż bud´┐Żet - z samolot´┐Żw rz´┐Żdowych przesi´┐Żdzie si´┐Ż do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wysz´┐Żo. TVP Info obliczy´┐Ża, ´┐Że na 23 s´┐Żu´┐Żbowe podr´┐Że szef rz´┐Żdu tylko czterokrotnie korzysta´┐Ż z us´┐Żug komercyjnych linii lotniczych

By´┐Ży minister grozi procesami: Cytujesz Ziobr´┐Ż? Zostaniesz pozwany
Pozw´┐Ż do s´┐Żdu ka´┐Żdego, kto b´┐Żdzie cytowa´┐Ż moje s´┐Żowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o s´┐Żynne ju´┐Ż zdanie o kardiochirurgu Miros´┐Żawie G.: "ju´┐Ż nikt nigdy przez tego pana ´┐Życia pozbawiony nie b´┐Żdzie". By´┐Ży minister sprawiedliwo´┐Żci przekonuje, ´┐Że zdanie to zosta´┐Żo wyrwane z kontekstu, a to wywo´┐Ża´┐Żo "nagonk´┐Ż prasow´┐Ż" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie b´┐Żdzie ´┐Żadnych konflikt´┐Żw": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i K´┐Żopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz K´┐Żopotek z PSL m´┐Żwi o politycznym samob´┐Żjstwie pos´┐Żanki PO. Czy tak ostry konflikt mi´┐Żdzy politykami rz´┐Żdz´┐Żcych partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadaj´┐Ż zgodnie szefowie klub´┐Żw. "Nie ma ´┐Żadnych konflikt´┐Żw i nie b´┐Żdzie mi´┐Żdzy politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowied´┐Ż premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagaj´┐Ż si´┐Ż, by premier przedstawi´┐Ż harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedzia´┐Ż, ´┐Że now´┐Ż walut´┐Ż b´┐Żdziemy p´┐Żaci´┐Ż ju´┐Ż za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje te´┐Ż, ´┐Że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiod´┐Żo Sawick´┐Ż?: Pos´┐Żanka o agencie: Czu´┐Żam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskar´┐Żona o wzi´┐Żcie ´┐Żap´┐Żwki od agenta CBA, niebawem stanie przed s´┐Żdem. By´┐Ża wp´┐Żywowa pos´┐Żanka PO przygotowa´┐Ża lini´┐Ż obrony, kt´┐Żr´┐Ż mo´┐Żna stre´┐Żci´┐Ż w ten spos´┐Żb: "Zawsze by´┐Żam uczciwym cz´┐Żowiekiem. Je´┐Żli zgrzeszy´┐Żam, to tylko dlatego, ´┐Że przez wiele miesi´┐Żcy namawia´┐Ży mnie do tego s´┐Żu´┐Żby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źr´┐Żdło: dziennik.plDziennik Internaut´┐Żw

Statystyki


od 02 lutego 2007
g´┐Żos´┐Żw: 221719
wizyt: 1108781
ods´┐Żon: 2938789

Info o nowym tek´┐Żcie
RSS tekst´┐Żw
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podw´┐Żrko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
B´┐Żg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
cz´┐Żowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalno´┐Ż´┐Ż kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne pa´┐Żstwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy pisz´┐Ż


blogi polityczne


Coś dla miłośnik´┐Żw motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne