Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 167541
wizyt: 879283
odsłon: 2213541

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


"Nigdy więcej nie wolno już rozmawiać z ludzmi o marnej reputacji"
"Ale trzeba z tego wyciągnąć wniosek, nigdy więcej nie wolno już rozmawiać z ludzmi o marnej reputacji.

Oklaski  

I chcę wam tutaj, w tym szczególnym miejscu, w tym, można powiedzieć, świętym miejscu Polaków, przyrzec, że nigdy więcej już z takimi ludzmi rozmawiać nie będziemy."

Koncepcja ostatecznego skompromitowania trzech partii populistycznych jest ostatnim gwozdziem do trumny, w której tkwi rozkładający się trup amatorskiej polityki. Sejm rozpocznie obrady od samo rozwiązania, chirurg zacznie operację, od amputacji własnej nogi. Taksówkarz zacznie kurs od przebicia opony. Rolnik zacznie uprawę od zasiania chwastów. Uczeń zacznie szkołę od wagarów. Jak śpiewał poeta, kiedy jeszcze niebył natchniony duchem świętym, "żyjemy w kraju cudownych metafor". Nawiązując do poezji tego samego artysty, trzeba dodać, że również kwitniemy w kawiarni samotni jak jamnik, ludzie za oknem mogą nas cmoknąć, talerzyk, leżał i leży i choćby wuj w Sandomierzu wyleczył nieżyt, nie przestanie drażnić nas otoczenie. Dzięki blizniaczej nawałnicy stało się coś takiego z Polakami, co jeszcze parę lat temu drzemało chrapiąc rozkosznie. Kiedy widziałem Kukiza zaangażowanego politycznie, pomyślałem sobie, jest jeden pożytek, ludzie zobaczyli dno i zaczęli się bać, nawet coi co zawsze stronili od gadających głów, mają dość. Jest tak duszno, że pora jechać do Jarocina. Tamten festiwal polskiego rockowego podziemia dawał `pałer', odbywał się sprytnie podczas wakacji, kiedy było można postawić włosy na cukier i wytarmosić dżinsy tak by ciała pedagogiczne nie dostrzegły skandalicznych zachowań. Tak zwani wakacyjni kontestatorzy mieli swoje pięć minut, takie piec minut byłoby potrzebne nam wszystkim. Po tej mormońskiej klaustrofobicznej atmosferze obyczajowej, politycznej konkwisty i społecznej obławy, gdzie owce żrą się z owcami, a wilki z wilkami należy nam sie Jarocin. Powinniśmy jako społeczeństwo postawić włosy na cukier, nawąchać sie kleju, zapalić skręta, stracić dziewictwo w namiocie, zatańczyć pogo w błocie, pochodzić nago po polu namiotowym, najeść się chleba z dżemem, obrzucić wyzwiskami milicję, wygwizdać komercyjne kapele. Po co? Żeby odreagować, a kiedy już odreagujemy wróćmy do szkoły życia, z ładnie przeczesanymi włosami, nieprzyzwoicie trzeŒwi i napompowani tylko świeżym powietrzem. W tej szkole powinniśmy na pamięć nauczyć się lekcji historii, historii zamierzchłej i współczesnej, temat: `Nieobecni nie mają racji'.

Przecież to jest sztuczny tłok, rządy mniejszości, 10% dorosłych Polaków popiera bigotów i ksenofobów, pytam co w tym czasie robiło pozostałe 90%. Zanim usłyszę, że wszyscy jesteśmy zmęczeni i mamy dość polityki, to przypomnę starą zasadę o interesowaniu się polityki tymi, co nie interesują się polityką. Naprawdę jest różnica między Lepperem i Rokitą, ba nawet Waldkiem Pawlakiem, co by o tych dwóch ostatnich nie sądzić. Jest mniej wstydu kiedy posłanka może niezbyt lotna, ale przynajmniej nie karana. O tyle jest łatwiej sie umotywować, że naprawdę trudno wybrać gorzej, można wybrać taks samo Œle, albo lepiej, czy to lepiej nie jest wystarczającym powodem aby ruszyć do urn. 10% przyprawia każdego dnia o nudności tworząca gęstą atmosferę absurdu swoimi bakami puszczanymi publicznie, 10% zatruwa nam życie. Przy odrobinie motywacji i praktycznie żadnym wysiłku, można oczyścić atmosferę, można zutylizować kołtuński margines wypuszczający siarkowodór. Tyle bezsensownych dyskusji, tyle złości, tyle niepotrzebnych stresów i takie powszechnie dostępne lekarstwo bez recepty i konsultacji farmaceutycznej. Pomyślmy o tym wspólnie. Coś czuję w kościach, ze już niedługo będziemy mieli okazję naprawić swoje błędy związane z zaniedbaniem naturalnego środowiska, będziemy mogli wyrwać chwasty i założyć filtry na siarkowodorowe kominy. Niech oni jeszcze pokażą Polakom, że można w świętych miejscach polskiej demokracji składać przysięgi i potem splugawić miejsce i słowa w pokojach SO. Niech oni mają jeszcze szansę by pokazać jak nisko można upaść niosąc` sztandary rewolucji moralnej. Nie wiem jak wy, ale ja z utęsknieniem czekam na ten żałośnie groteskowy moment nominacji w pałacu brata, przecież to będzie ceremonia, która na wiele miesięcy zapadnie w pamięci Polaków. Tego nie wymyśliłby najbardziej złośliwy satyryk, taki scenariusz może napisać tylko mizerne życie miernych ludzi. Niech stanie się śmieszność zmieszana z podłością i pospolitym łajdactwem, nic skuteczniej nie otwiera oczu zaślepionym, niż cios obuchem w ciemię. To musi być terapia szokowa, gdyby to się skończyło teraz, byłoby jak przerwanie antybiotyku w połowie cyklu, takie przerwanie wyniszcza organizm i powoduje nawrót choroby. Cierpliwości, kto o zdrowych zmysłach wierzy, że ta trójka mając sprzeczne interesy politycznie będzie `tworzyć jedno ciało', pozwólmy im się skompromitować ostatecznie i ruszmy lędŒwie w dniu nieuchronnych wyborów. Jest szansa, że jednym zamachem zmieść LPR, SO i obciosać do kilku punktów PiS, brudną robotę zrobią sami, my tylko mamy podstępować wyrok.


Matka_Kurka 2006-10-12 18:18
Głosów: 91


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=16

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 2023


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1168


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1128


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 1023


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 773


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 676


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 664


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 664


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 658


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 648Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha