Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS

wyjątkowy rok

Lech i Jarosław

historia jednego życia

Zawiniło Webasto

list otwarty

Jarosław - człowiek znikąd

Siedem cudów


bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2007
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Teksty w wersji PDF (8,93 MB)
wersja: 11 październik 2007
Wolną Polskę zwdzięczamy Okrągłemu Stołowi, a przede wszystkim Magdalence !
Szanowni wyborcy PiS, LPR, słuchacze RM. obywatele IVRP. Na pewno juz wiecie, bo pisałem wam wielokrotnie, że tzw. różowy salon i Lech Wałęsa byli najbliższymi przełożonymi i kolegami z drużyny obu braci. Jednak pamięć macie krótką to przypomnę raz jeszcze:

1) Rok 80 obaj bracia siedzą obok Wałęsy, Michnika, Geremka Mazowieckiego. W tym czasie wasza dzisiejsza Gwiazda i Anka Suwnicowa krzyczy, że to nie Lech tylko Bolek. Bracia jednak idą z Bolkiem i trwają przy nim 12 lat, gdyby nie pokłócili się Mietkiem trwali by do dziś i nikt o IVRP by nie słyszał.
2) Rok 1981 jednego z braci (Lecha) Wałęsa wziął ze sobą dla towarzystwa do ośrodka internowania na Pomorzu, gdzie oglądał sobie przez niespełna rok TV i palił reglamentowane Sporty. Drugi brat nie podpisał dwóch `fałszywych' lojalek i dlatego nie został internowany. Stan wojenny spędził mocząc nóżki w misce u mamusi za piecem.
3) Rok 1989 obaj bracia zasiadają do targowickiego okrągłego stołu, obok agenta Bolka i łże-elit, dzisiejszego różowego salonu. Obecny koalicjant LPR w postaci Macieja Giertycha również siedzi przy stole, tyle że w roli doradcy lidera komunistów generała Jaruzelskiego. Inny koalicjant kontraktuje w tym czasie trzodę chlewną w PGR na Zachodnim Pomorzu
4) W parę miesięcy później Wałęsa deleguje brata Jarosława, by utargował z komunistami ZSL i SD poparcie dla rządu Tadeusza Mazowieckiego i Jarosław dobija targu. Rozumiecie co słowo `targ' oznacza, sprzedaje wolną Polskę za gruba kreskę, czyli daje spokój ubekom i komunistom. Od `targu' do Targowicy jedne krok.

To wszystko już jakoś sobie poukładaliście, przynajmniej część z was i nawet nie wspominacie o tych bolesnych FAKTACH. Nie chciałbym was pognębiać, bo jeszcze rany po wizycie wodza w UE się nie zagoiły, ale niestety widze, że znów nie macie szacunku ani dla ludzi, dzięki którym możecie dziś sobie pyskować, ani do historii, której nie znacie. Każdy szanujący się obywatel IVRP, czytał Łysiaka, oglądał Nocną Zmianę i wie, że to nie przy okrągłym stole rozdano karty, a przy stoliku prostokątnym w Magdalence. Magdalenka to była Targowica XX wieku, to niemal mantra każdego z was. Znacie oczywiście skład tych, co sprzedali Polskę? Dobrze przypomnę wam.... nie obawiam się, że nie przypomnę, a zakomunikuję. W Magdalence siedział z bardziej znanych Kwaśniewski, Michnik, Kuroń, Wałęsa i.... UWAGA.....miłościwie nam panujący, koronowany strażackim hełmem, Lech Rajmundowicz Kaczyński. Wiem, wiem, zaraz usłyszę: `paszkwil! Propaganda Urbana!', ale zanim usłyszę podam źródło tej PEWNEJ JAK ŚMIERĆ KAŻDEGO Z NAS informacji. Nie jest to najczęściej czytana przez was GW, nie jest to RMF, czy inny liberalny Polsat, drodzy obywatele, ten fakt potwierdza sam pan PRAWDA OBJAWIONA, historyk IPN znany poszukiwacz rzeczy ulotnych i sensacyjnych niejaki Antoni Dudek. Zapraszam do ponownej lektury mojego skromnego postu, aby historia wryła się wam w pamięć, tekst nosi roboczy tytuł `Bracia jakich jeszcze nie znałem, czyli dlaczego nie powinien pluć na Jacka Kuronia'.

Uwaga tylko dla orłów IVRP.  

Powiedzcie mi jak niby inaczej można było porozumieć się komunistami, jeśli nie drogą mediacji i niestety układania się. Czy wy naprawdę uważacie, że Anka Suwnicowa lub Gwiazda byli partnerem do rozmów, oni nie chcieli rozmawiać, oni chcieli wieszać na drzewach zamiast liści. I choć mnie też kusiło aby kilku zawisło, wielka historię i politykę tworzy się intelektem oraz konsekwentną strategią opartą albo na zbrojnym konflikcie, albo pokojowych negocjacjach, nie książeczką do nabożeństwa i patriotyczną pieśnią. Dlaczego żaden Amerykanin nie opluwa grobu Reagana, który lat kilka negocjował i układał się z Gorbaczowem, dlaczego żaden rozsądny katolik nie opluwa Kardynała Wyszyńskiego, który z UB i SB wytargował wiele dobra dla swoich owieczek. Odpowiedź jest prosta, bo Amerykanie i rozsądni katolicy myślą, myślą kategoriami racjonalnymi, a wy drodzy zagubieni czytelnicy pisma `Skandale', patrioci od siedmiu boleści, nie myślicie, wy łykacie ideologiczną pakę w stylu gomułkowskich wystąpień i oblizujecie się ze smakiem. Wiecie co wam powiem na koniec.... coś miłego. To bardzo dobrze, że Lech Kaczyński był w Magdalence, to jedna z nielicznych mądrych i dobrych rzeczy, którą zrobił dla Poslki, gdyby tego nie zrobił mielibyśmy albo kolejną reformę PRLu, albo las krzyży po wojnie domowej. Dlaczego? To proste, bo komuniści musieliby być idiotami, żeby oddać władzę bez gwarancji nietykalności. To się jeszcze w historii ludzkości nie zdarzyło, żeby dyktatorzy przywdziali pokutne wory i przepraszali naród, dyktatorzy jak Czauczesku bronili się i jeździli czołgami po swoich rodakach, bo wiedzieli, że walczą o życie. Trochę mi wstyd, że pisze takie banały, ale może dzięki temu coś do was dotrze.Matka_Kurka 2006-08-31 17:54
Głosów: 10


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=153

komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekst na E-Mail   Dodaj do: wykop gwar del.icio.usDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1073


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 830


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 684


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 499


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 483


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 481


09 października 2007 by Matka Kurka

Kwaśniewski juz odchodzi, Kaczyńskiego może powstrzymać tylko Tusk!
Przezorny ubezpieczony, na wypadek kłamstw kilka praktycznych porad. Pytania zadaje Jarosław i jego telewizja, odpowiada Donald i Polacy tęskniący za narodzinami normalności.

Czy pan Donald Tusk chce Polski solidarnej, czy liberalnej?

Chcemy Polski obywatelskiej, w której obywatel będzie patrzył z góry na władzę a nie odwrotnie. Chcemy jak najwięcej władzy dla samorządów, jak najmniej dla urzędów. Będziemy wspierać obywateli z inicjatywą i nie pozwolimy się bać tym Polakom, którzy chcą spokojnie pracować, nie koniecznie zakładać firmy. Nie pozwolimy się bać Polakom ciężkiej pracy, ponieważ rynek pracy jest dla nas celem numer jeden, rozwiązującym wszystkie największe bolączki Polski. Polska wolna, pełna swobód dla ludzi twórczych i Polska pamiętająca o tych, którym się nie ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-09 20:33
Głosów: 444


30 września 2007 by Matka Kurka

Mały kapral, partyzant, mówi o Polsce dla Polaków! Głosujcie i pilnujcie witryn !
Kiedyś pewien austriacki kapral opowiadał w bawarskich knajpach, jak wielkie będą Niemcy. Na początku ludzie się z niego śmiali i za wszarz wyprowadzali z lokalu. Wtedy kapral krzyczał na ulicach, zbierał sobie podobnych podrzutków i wracał oknem do lokalu. Mówił tak, że i po pijaku nie dało się tego słuchać. Mówił o Niemcach, którzy zostali skrzywdzeni przez inne narody, że tylko silne Niemcy wojujące w Europie, będą Niemcami godnymi szacunku. Krzyczał, że bolszewizm zagraża światu, że światu zagrażają Żydzi spiskujący międzynarodowym kapitałem. Po krzykach, przedstawił Niemcom prostą receptę na sukces: aby Niemcy rosły w siłę, trzeba przejąć majątek żydowski i rozdać głodującym niemieckim rodzinom. Tak będzie sprawiedliwie. Te jego myśli, po latach, nazwano narodowym socjalizmem. Dalej o... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-30 18:36
Głosów: 417


05 września 2007 by Matka Kurka

Ja Tobie, Ty jemu, on jej, ona Wam, oni im, My tamtym, tamci kolejnym! Wygramy!
Marudzić trzeba, to nasz narodowy obowiązek, ale trzeba też zrobić parę rzeczy i uratować co się da. Od dziś powinniśmy mówić każdemu, że warto, wręcz trzeba iść na wybory. Warto również przy tym napomknąć, że głosujemy mądrze, bo polityków mamy głupich. Nie ma potrzeby przekonywać babci, że Boga nie ma, parady równości są ok., a bogaci są dobrzy, nie ma sensu. Babci w ten sposób nie przekonamy, trzeba babci powiedzieć, że Roman Giertych to biedny katolik i on zaprowadzi prawo i sprawiedliwość. Niech babcia głosuje na Romana, jeśli nie zgłosuje na Kurskiego, już babcia jest po naszej stronie. Nie ma sensu namawiać pana od którego kupujemy warzywa, że rolnicy powinni płacić ZUS, zamknąć buzię proszę, nie straszyć. Nie ma co najeżdżać na Leppera, swoje ma za uszami, ale o ludzi dba, sam nie ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-05 08:01
Głosów: 392


12 października 2007 by Matka Kurka

Skąd w Tusku tyle brutalności, przykro było patrzeć jak się znęcał nad słabszym!
Dobrze, zgoda mówiłem dokopać. Tak, nie wypieram się, zachęcałem, żeby zmasakrować. Owszem, nawoływałem, daj mu popalić Donald, ale na litość Boską, na rany Chrystusa, po co rozkładać na łopatki i jeszcze kopać, po co po leżącym skakać i dlaczego zmasakrowanego ciągać za nogę po podłodze? Jedyne co usprawiedliwia Donalda to fakt, że posprzątał na koniec po sobie i wyniósł "przeciwnika" ze studia.
Matka_Kurka 2007-10-12 21:12
Głosów: 390Więcej najlepszych tekstów
Powrót

--- !!! APEL !!! ---

kim jest Matka_Kurka

dlaczego M_K pisze

dlaczego na jedno kopyto

dlaczego Matka_Kurka


patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy


Oddolna kampania przeciw rządom najgorszym


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Jak głosować bez meldunku, w podróży lub za granicą

Polokracja

Byki władzy

Oskarżam

Kampania i debata

DWA SPOTY nie SPOTY