ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 144 - 23 października 2006
A czy inwigilacja dziennikarzy przez ministra sprawiedliwości to była zbrodnia?
A co to znaczy normalne państwo?  Co to znaczy trzeba oczyścić państwo z patologii i wpływu służb specjalnych, układów biznesowych? Czym jest sprzedawanie publice takiego mitu, takiej baśni dla ubogich, jak nie skrajną patologią właśnie. Jeszcze nie dawno Polacy wierzyli, że politykę robi się klęcząc i oburącz ściskając flagę narodową, wznosi modły do Boga, aby zasłał łaskę rewolucji moralnej i standardu politycznego. Dziś już wiedzą, że taśmy Beger to normalne negocjacje polityczne. Czego jeszcze nie wiedzą, co można im sprzedać aby zapłonął nigdy nie gasnący znicz igrzysk dla mas? Pytam raz jeszcze co znaczy normalnie? Normalnie jak na przykład w USA? O taki kraj chodzi, ostoję demokracji, praw człowieka i tradycji zmieszanej z patriotyzmem? Czyli co zostajemy przy USA elektoracie spiskowy? USA? Oki doki, też tak sądzę, że lepszego przykładu nie znajdziemy. Drodzy szanowni naiwni, połykający każdego dnia nędzne ochłapy z pańskiego stołu rewolucji moralnej. Ten grajdół zwany Polską co wam się wydaje, że wszelkie gromadzi patologie i w tym leży przyczyna waszych nieszczęść pospolitych, jak brak obuwia dla dziecka i wredny szef męża, ten kraj w porównaniu z waszą wymarzoną Ameryką, to kraina prawa i sprawiedliwości. Polskie "aferki" specsłużb przy aferach CIA to kradzieże batonów z hipermarkecie. W waszym wymarzonym kraju zamordowano nie byłego komendanta policji, lecz prezydenta i to w biały dzień, a parę lat później jego brata. Do dziś mimo ewidentnych dowodów, że rzecz wyglądała inaczej niż oficjalna wersja wydarzeń, żadnemu kandydatowi na prezydenta nie przychodzi do głowy, aby w kampanii używać argumentu rozliczenia tego okresu i to ani demokratom, ani republikanom się nie pali? A wiesz dlaczego mu nie przychodzi do głowy spiskowy elektoracie? Po pierwsze ten Kennedy, to nie był tak święty, po drugie ci co go ustrzelili mają haki na tych co go opłakują i tak się kręci koło politycznej historii, Po drugie wie kandydat na lidera partii i prezydenta, że by się zbłaźnił wyskakując z rozliczniem spraw sprzed kilkunastu lat, Amerykanina interesuje sukces i dzień dzisiejszy.  

To jest ta różnica miedzy dojrzałymi demokracjami i polską szarzyzną komunistyczną, którą interesuje porażka i to sprzed kilkunastu lat. To wieczne kultywowanie porażek zbiorowych, narodowych, jako przyczyny nieszczęścia indywidualnego. Zbłaźniłby się taki amerykański polityk kampanią w stylu dziadka z Wehrmachtu i prawdy o Kennedym, ponieważ, to nie jest sprawą prezydenta USA, czy innego lidera politycznego, a historyków i niezależnej prokuratury. Jeśliby jakikolwiek amerykański polityk zapędził się w kampanii lub na konferencji w te obszary chcąc nimi sterować podpisałby na siebie wyrok, śmierć cywilna i polityczna zarazem wzięta. Nie wspomnę już o takim kuriozum, gdzie Bush czyta z kartki nazwiska agentów, których uznała, za niefajnych, szczyt absurdu. W Polsce to działa odwrotnie, tłumy wygłodniałych desperatów oczekują kolejnego wyjaśnienia swojej nędzy i tacy tandeciarze jak PiS doskonale wiedzą jak dawkować ochłapy masom.  Amerykanina obchodzi aby miał Forda Combi i kablówkę, a nie tajemnice specsłużb, to sobie oglądają na filmach z Hollywood. Podobne brednie, ze specsłużby odpowiadają za nędze milionów Polaków, można wciskać tylko głodnemu Polakowi, który łyknie tę breje zamiast drugiego śniadania dla dziecka. O czym wy w ogóle mówicie i do kogo? Powtarzacie bezmyślnie telewizyjne slogany, przecież nawet nie macie minimum wiedzy, by to na trzeźwo spokojnie ocenić, a ci co ją mają wykorzystują cynicznie, by utrzymać władzę, lub dokopać tymi samymi metodami, tym co dokopali im wcześniej. Maluczcy pocieszacie się wzajemnie jak dzieci, że wasza nieudolność za przyczyną spisku się dzieje.  

Taki Amerykanin pociska hamburgera wsiada w Combi i jedzie sobie zwiedzać złote piaski, albo Luwr jak mu odbije. Wiecie co go obchodzi kto strzelał w głowę JFK, no właśnie dokładnie tyle go obchodzi, chyba że jest scenarzystą, historykiem, lub pisze doktorat.  Tymczasem w tej zapyziałej krainie potocznie zwanej Polską kolejni po komunistach, co to mieli wytopić najwięcej surówki na łeb Polaka, jeśli tylko wyłapią wszystkich szpiegów i stonkę zrzuconą przez Amerykanów, sprzedają ciemnogrodowi wizję państwa, które nie istnieje. Wizję państwa dla nieudaczników, nic nie trzeba robić, tylko popierać i krzyczeć, kto nie z nami ten zdrajca. Po takiej deklaracji z automatu zostaje sie Polakiem, patriota, katolikiem, antykomunistą. Jakież to śmieszne, naczelny slogan komunizmu dziś mantrą `prawdziwych' Polaków. Wbijcież sobie do waszych zakompleksionych głów, ze cudu nie będzie nawet jeśli wyłapią 1000 szpiegów i schowajcie wyciągnięte łapki, bo żadna manna z nieba nie poleci, po ekstradycji Mazura i ujawnieniu kilku `nazwisk agenturalnych' w/g klucza politycznego. Zabił, czy kazał zabić powinien siedzieć i tyle, tak się dzieje w państwie prawa, a wy już zacieracie łapki, że teraz to miodem i mlekiem popłynie kraina, bo będzie ekstradycja i to może będzie.  Wciskacie główki w ekrany i rozumiejąc piąte przez dziesiąte z tego przekazu, cieszycie się, że ktoś obiecał wam złapać przyczynę waszej niedoli. Ja tym czasem wiem, że oni łapią nie dla ciebie, a dla siebie i pojmijcie to wreszcie, że jak świat światem polityk i bandzior na jednym jechali wózku. Rozbiją jedne służby i powstaną drugie, taka będzie różnica, że dla innych nadzorców zaczną rzeźbić powiedzmy w błocie i tyleż samo co i dziś się o tym dowiesz, tyle się dowiesz co kolejni zechcą ujawnić,  by wykończyć poprzednich. Ktoś mi tu kiedyś w naiwności swojej wspominał, że w normalnym kraju służby działają na rzecz kraju i to usprawiedliwia ich patologię. A wiesz ty naiwniaku, że w takiej wymarzonej Ameryce służby zawsze działały nie na rzecz kraju, urocze błaznowanie, a odkąd powstała CIA działa na rzecz wykończenia wroga, wewnątrz i na zewnątrz i tylko przy okazji zdarza sie, ze jest to wróg USA, częściej jest to wróg poszczególnych stref wpływu, które akurat dysponują służbami . Słyszałeś spiskowy elektoracie o Hooverze, który bedąc szefem służb ścigał potajemnie demokratycznie wybranego JFK. Słyszałeś o Watergate, słyszałeś, że Kennedy mafię wynajął do unicestwienia Castro i że skończyło się to kompletnym blamażem. Słyszałeś, że specsłużby sprokurowały dowody w sprawie irackiej broni i dziesiątki amerykańskich chłopców posłały na rzeź.  

Nawet ty musiałeś o tym słyszeć elektoracie spiskowy. No tak, ale wam służb mało, wam jeszcze chodzi o tajemne interesy, o biznes o oligopol. A cóż ty byś zrobił z taką wiedzą na miejscu Amerykanina, gdybyś się dowiedział, że rodzina Bush i rodzina Bin Laden, to najbardziej zaprzyjaźnione rodziny pośród międzynarodowych przyjaźni, które kręciły wspólne lody i zarabiały ciężką kasę, że tacy Saudyjczycy grajdół zwany Polską niemal w całości mogliby kupić, że takie Las Vegas od stóp do głów zostało zbudowane przez złodzieja, czy jak wolisz mafię.  

Gdybyś wiedział, że to nie kto inny jak Amerykanie, jak CIA nauczyła Bin Ladena wysadzać ludzi w powietrze, a potem kopnęła go w lędźwie, gdy przestał być przydatny. O tym wszystkim musiałeś słyszeć, tylko czy słyszałeś, żeby ktoś w Ameryce robił rewolucję moralną i budował II i IV USA. Takie sensacje sprzedaje się w republikach bananowych, w Ameryce Łacińskiej, Azji, Białorusi no i Polsce, by porwać tłumy do rewolucji, w normalnych krajach nikt ni pokazuje jak się robi polityczną kiełbasę, wbrew pozorom to jest norma. Gdyby Amerykanie dowiadywali się z taką częstotliwością jak Polacy,  co na sumieniu miały ich specsłużby oraz władza na przestrzeni całej historii USA, musieliby popełnić zbiorowe samobójstwo. A ty elektoracie łykasz jak pelikan drożdże kolejne brednie o kraju wiecznej szczęśliwości, gdzie nie będzie afer, specsłużb i stanie sie światłość, dla każdego po równo. I powiem ci, że będziesz łykał dalej. Jak to dlaczego? Bo w życiu się nie przeznacz do tego, że za łatę na twoich gaciach odpowiada twoja nieudolność, nieuctwo i gnuśność, dlatego wszystkich bez łat będziesz nazywał komuchami, kolesiami Mazura i innych Mazurów. Musze cię zmartwić takiego porządku na świecie jaki ci się marzy nie zbudowano nigdy i nigdzie, próbowali komuniści, ale skończyli marnie, ty ich pono nie lubisz, więc nie wiem za czym ta schizofreniczna tęsknota. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć jak nostalgią za socjalistycznym lenistwem. W pewnym sensie spiskowy elektoracie, to jest twoje 5 minut, ale przed tobą 100 lat samotności, tej Atlantydy nawet nie zatopiono, ona nigdy nie istniała i w zasadzie już się o tym boleśnie przekonujesz, a to dopiero początek cierpień. Bądźmy szczerzy, przecież ty tęsknisz za komunizmem jak dziecko za matczyną piersią, tylko Marksa wymienić ci na Matkę Boską i będziesz piał z zachwytu, będziesz szedł w pochodzie i wielbił, oczywiście jeśli ci dadzą `trzynastkę', paczkę dla dziecka pod choinkę i wczasy w Bułgarii, no może jeszcze żeby w Sopocie ABBA zaśpiewała. Cała twoja rewolucja, twój patos, twój patriotyzm, twoja wiara. Tylko, że mimo wysiłków przewodniej siły narodu, mimo kolejnych dyrektyw egzekutywy i KC partii, to się nie uda, nie uda, bo nie może się udać. Nie ma kraju na świcie, gdzie polityka jest czysta, owszem w Polsce trzeba było dokonać ukrócenia wielu patologii, bo nikt tu nie mówi, że należy się godzić z zastanym bałaganem, że nie ma sie co wychylać, ponieważ i tak świat jest brzydki i takim pozostanie. Trzeba sprzątać, tam gdzie brudno, trzeba domagać się porządku, ale tylko naiwny ma nadzieję, że w chlewiku będzie czysto bo wymieniano trzodę na inna rasę.  Żaden polityk, nawet taki amator jak ten z PiS nie będzie robił porządku, on robi swój bałagan , aby wypełnić miejsce przy korycie i to już nawet pokazała ci Beger. Chcesz mi powiedzieć spiskowy elektoracie, że gdyby na tym filmie bohaterami była opozycja, nie podniósłby się rwetes histeryczny I stratega jego brata, nie byłoby 10 komisji, 4 orędzia i nie poszedłby Ziobro o 6.00 aresztować kogo się da. Kibicujesz jednym bo ci do nich bliżej, niż do innych, grzechy swoich będziesz nazywał negocjacjami politycznymi, a grzechy innych układem, a łata na gaciach jak tkwiła, tak tkwić będzie. Rada? Jest rada! Hej chłopcy, dziewczęta, rodacy, do roboty, do roboty!


Matka_Kurka 2006-10-23 16:32

Głosów: 127
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=144
Głosuj             Wyślij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 Wątki   Odpowiedzi   Autor   Wyświetleń 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy wątek Dodaj nowy wątek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na wątku: Dlatego że przeżył rządy Kaczyńskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
Ławrow: użyłem niecenzuralnego słowa, ale cytując kogoś innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przyznał w niedzielę, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale był to tylko cytat z czyjejś opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili okłamał Zachód

W Waszyngtonie narasta podejrzliwość, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą pięciodniową wojnę na Kaukazie i bezczelnie okłamał Zachód - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwałem doktora mordercą

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie zamierza pozywać za dokładne cytowanie jego słów o doktorze Mirosławie Garlickim. Jak wyjaśnił wcześniejsze doniesienia tvp.info wynikały z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. zł zadośćuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski zapowiedział na antenie Radia Kielce, że pozwie do sądu Julię Piterę. Poseł będzie się domagał, by minister Pitera wpłaciła 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uważa, że byłby to właściwy akt przeprosin.


W różnych miejscach Suwałk podpalano cztery samochody

Cztery samochody spłonęły, a jeden został uszkodzony w nocy z soboty na niedzielę w Suwałkach - poinformował Jacek Dobrzński, rzecznik podlaskiej policji.


Kościół anglikański przeprasza Karola Darwina

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szukała pracy; została zgwałcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacek K. został w sobotę zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu na 23-letniej kobiecie - poinformowała podlaska policja.

źródło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczyński: Nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Ale przecież są telefony. Kiedy ja byłem premierem i mimo ataków chciałem z nim porozmawiać, to nie szukałem żadnych pośredników. I było zupełnie spokojnie" - mówi zdziwiony faktem, że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drogą usługę: Tusk zapłaci 100 tys. zł za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisiała ona do góry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka usługę warto zapłacić aż 100 tys. zł - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zapłaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych gości.

Woli samoloty rządowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na początku kadencji premier Donald Tusk zapowiadał, że - by odciążyć budżet - z samolotów rządowych przesiądzie się do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. TVP Info obliczyła, że na 23 służbowe podróże szef rządu tylko czterokrotnie korzystał z usług komercyjnych linii lotniczych

Były minister grozi procesami: Cytujesz Ziobrę? Zostaniesz pozwany
Pozwę do sądu każdego, kto będzie cytował moje słowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o słynne już zdanie o kardiochirurgu Mirosławie G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości przekonuje, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, a to wywołało "nagonkę prasową" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie będzie żadnych konfliktów": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i Kłopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o politycznym samobójstwie posłanki PO. Czy tak ostry konflikt między politykami rządzących partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadają zgodnie szefowie klubów. "Nie ma żadnych konfliktów i nie będzie między politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowiedź premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagają się, by premier przedstawił harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział, że nową walutą będziemy płacić już za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje też, że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiodło Sawicką?: Posłanka o agencie: Czułam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskarżona o wzięcie łapówki od agenta CBA, niebawem stanie przed sądem. Była wpływowa posłanka PO przygotowała linię obrony, którą można streścić w ten sposób: "Zawsze byłam uczciwym człowiekiem. Jeśli zgrzeszyłam, to tylko dlatego, że przez wiele miesięcy namawiały mnie do tego służby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Statystyki


od 02 lutego 2007
głosów: 221719
wizyt: 1108781
odsłon: 2938789

Info o nowym tekście
RSS tekstów
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne