ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 1419 - 24 maja 2008
Kiedy Wałęsa mówił, że brat zaszczuje brata, nie żartował - prorokował! Iści się!
Spytano pana Kamińskiego, co pan na to? No wie pan, że tak powiem, po prostu nie było tak, że tak powiem, jest oczywiste, że po prostu jest w sprzeczności, że tak powiem, nie ma powodu, po prostu, pan prezydent jest bardzo dobry, że tak powiem i nie może tu być, takich wie pan. Spytano posła Brudzińskiego, a trzeba wiedzieć o pośle jedną rzecz, zanim zacytujemy odpowiedź posła. Pan poseł był juhas z jakiejś Suchej Dolnej, żętycę warzył, kierdele popędzał, aż zatęsknił za morzem i ostał się majtkiem. Ważna jest ta ewolucja, gdyż poseł Brudziński pseudonim "jojo" opisany przez kolegę pana Kaczyńskiego, kolegę po linii TVP - Jerzego Urbana jako złodziej i bandzior wybijający zęby swoim szkolnym kolegom, odwołał się był do kompetencji.

Zaczął poseł Brudziński od tego, że ten kurator z Gorzowa, ta mizerota, to takie nic, ten Palikot i pijak, kto wie czy nie "eciepecie", że śmie wodzowi mojemu, z wodzem moim, o wodzu moim, w takie słowa w twarz kopany belferzyna, to my z kumplami we wojsku proszę redaktora, bez urazy, za przyrodzenie na lufie czołgu wieszali. Bo rozumiesz pan, panie redaktorze, wódz mój, mój przywódca, uważasz pan, to jego by za nim w ogień pójść, gdyż on jest w nas, my w nim i racja stanu jego, jest racja naszą i jeszcze jedną ważnie kulturalną i na poziomie rzecz chciałbym uzupełnić, Bóg Honor Ojczyna, taka owaka wasza nać.

Jak zwykle w Polsce trzeba czytać między wierszami i wszystkiego się dowiemy, bez komisji i świadków. Obserwować reakcje, patrzyć na ręce i składnię, a lada chwila wszystko jest jasne. O co chodzi w tej sprawie? W tej sprawie chodzi o to, żeby zarzucić łajnem tak zwaną i niepopularną prawdę. Niejaki Palikot zadaje grzeczne pytanie. W trosce o zdrowie pana prezydenta, pyta grzecznie, czy aby pan prezydent nie potrzebuje pomocy specjalistów, którzy wyciągną prezydenta z ewentualnego nałogu. Co się dzieje? Natychmiast kancelaria idzie do sadu, sąd oświadcza, że nie widzi sprawy i odrzuca sprawę. Odwołuje się kancelaria i sprawa jest. Godna podziwu zapiekłość w ściganiu potwarcy.

A jak się rzecz przedstawia w kwestii zarzutu, najpoważniejszego zarzutu jaki były premier może postawić za trzy lata byłemu prezydentowi? Kancelaria szanując majestat urzędu nie czyni jedynej rzeczy jaka może i powinna w tej sytuacji uczynić, czyli w trybie 24 godzinnym, na wczoraj, nie składa pozwu do najwyższych sądów i nie domaga się przykładnego ukarania potwarcy. Przypominam, że były premier nie pyta tak grzecznie jak Palikot i nie pyta o rzeczy pomniejsze, on stwierdza, że mieliśmy w Polsce "Łotergejt". Takie sprawy w państwie prawa rozstrzyga się na najwyższym szczeblu prawnym. W Polsce juhas awansowany na majtka, ksywa "jojo", wydaje wyrok, rzecznik prezydenta potwierdza stanowisko sądu pod przewodnictwem sędziego "jojo".

Normalne? Nawet w Polsce nienormalne. Sprawa wygląda tak, że to nie cieć z Jaśminowej oskarża gołębiarza z Grochowskiej o kradzież flaszki denaturatu, ale były premier 40-to milionowego kraju, członka UE mówi, że jeszcze obecny prezydent kazał go podsłuchiwać i to z zamiarem pozbawienia urzędu. Jakby na to wszystko nie patrzeć, jest to zarzut o próbę dokonania zamachu stanu. My w Polsce przyzwyczailiśmy się do pewnych skrajnie patologicznych zachowań, oswoiliśmy się z nimi, bo każdy w Polsce, o każdym, może sobie powiedzieć co chce. Jeśli za normalne, ba normalne, heroiczne, zostało uznane bieganie ministra sprawiedliwości Kompletne Zero, za recydywistą, premierem Lepperem, to dlaczego były premier nie może sobie w gazecie pogadać o tym, że prezydent przygotowywał zamach stanu? U nas w Polsce napisze się list odpowiednich intelektualistów, 5 dziennikarzy śledczych uzna, że to absurd, innych 7, że jest coś na rzeczy, do tego dojdą dwie opinie psychologów społecznych, jedna socjologa i korespondenta z USA, który porówna naszą aferę z "łotergejt". Za tydzień będziemy mieli już kolejną sprawę na wokandzie, w tym samym składzie sędziowskim.

Jak taki mądry jestem, to co proponuję? Proponuje jedną, jedyną rzecz jaką w tej sytuacji w państwie prawa należy zrobić. Kiedy jeden z najwyższych urzędników w państwie zarzuca innemu najwyższemu urzędnikowi próbę dokonania zamachu stanu, prokuratura i wszelkie służby natychmiast powinny z urzędu zająć się sprawą i któryś z urzędników powinien iść siedzieć. Albo ten co fałszywie zarzuca, albo ten co słusznie jest oskarżony. Wbrew pozorom to nie są żarty, w żadnym normalnym kraju, taka sprawa nie byłaby żartem. W naszym kraju można w ciemno założyć, że z tej sprawy nic nie wyjdzie, że sprawa się rozejdzie po kościach i kosztach wizerunkowych.

Jeden pożytek z tego wszystkiego się uchowa, pożytek nazywa się: "zero złudzeń co do tego czym są Kaczyńscy i ich środowisko". To już kolejne "zero złudzeń", ale tym razem dobitnie pokazujące skalę zwyrodnienia i zaburzeń psychicznych. Za żart uznawano konflikt i sczucie brata przeciw bratu. Czy aby na pewno jest to takie nierealne i czy aby na pewno już nie miało miejsca, Kaczmarek twierdzi, że miało. Nikt mi nie powie, że normalni ludzie desygnują na premiera swojego człowieka, a następnie każą go śledzić. Ten człowiek odnosi spektakularny sukces, jest najpopularniejszym premierem w historii wolnej Polski i w związku z tym własne środowisko polityczne go linczuje i poniewiera konsekwentnie. Takie zachowanie jest kliniczną paranoją podręcznikową. Wszystkiego się można po wszystkich spodziewać, w polityce nigdy nie wolno się zarzekać błota, ale dziękujmy Bogu, że autostrad i reform nie będzie w znacznie lepszej atmosferze i wśród bardziej normalnych nieudaczników.

Matka_Kurka

Głosów: 228
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=1419
Głosuj         Wyślij na e-mail         link do onet.pl


Piszesz ciekawego bloga?
Znasz ciekawego bloga?

Wpisz go na listę blogów politycznych!
Wpisy z tego bloga pojawią się wówczas na Komentarze.eu.


Najpopularniejsze dziś


Amazonia w weekend
Renata Rudecka-Kalinowska
Azrael – zwykłe pisanie
ŚWIAT Z PERSPEKTYWY MUCHY...
Podpatrzone z boku
Blog de Bart
Nieustraszeni Łowcy Komuchów
Klub KiK
PiS&Love;
Notes Brochy


Statystyki
Czytaj też!
Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz


Wiadomości dnia
"Panowie Zemke i Napieralski muszą nauczyć się czytać ze zrozumieniem"

Poseł PO Sebastian Karpiniuk, odnosząc się do sobotnich zastrzeżeń polityków Lewicy do projektu PO w sprawie odebrania przywilejów emerytalnych funkcjonariuszom organów bezpieczeństwa PRL, powiedział, że powinni oni "nauczyć się czytać ze zrozumieniem".

[ więcej... ]


O.Rydzyk: jak się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie

Jako kolejną szykanę odebrał o. Tadeusz Rydzyk decyzję o odesłaniu przez MSWiA wniosku o zgodę na publiczną zbiórkę funduszy na wiercenia geotermalne w Toruniu. Jak się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie - ocenił redemptorysta.

[ więcej... ]


MON: prezydenta nie zaproszono, bo miał być w ONZ

Do prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie wysłano zaproszenia na ćwiczenia Anakonda 2008, wiedząc, że w tym czasie będzie on brał udział w sesji ONZ - powiedział rzecznik prasowy MON Robert Rochowicz.

[ więcej... ]


ONZ wzywa Iran do wstrzymania programu nuklearnego

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła jednomyślnie czwartą już rezolucję wzywającą Iran do wstrzymania programu nuklearnego, lecz nie nałożyła na ten kraj nowych sankcji.

[ więcej... ]


Szczecińscy lekarze przyszyli 10-latkowi rękę

Szczecińscy lekarze przyszyli rękę 10- letniego chłopca, którą stracił, gdy przypadkowo włożył ją do siewnika. Do wypadku doszło we wsi Głodowo podczas prac polowych.

[ więcej... ]


KE zakazała importu chińskiej żywności do Europy

Komisja Europejska (KE) wprowadziła w sobotę zakaz importu chińskich produktów żywnościowych zawierających mleko w proszku w związku ze skandalem ze skażonym mlekiem.

[ więcej... ]


Zawalił się narożnik zamieszkanej kamienicy w Gliwicach

Narożnik dwukondygnacyjnej zamieszkanej kamienicy zawalił się w sobotę po południu w Gliwicach. Nikomu nic się nie stało, z budynku ewakuowano 12 rodzin.

[ więcej... ]

źródło: wp.pl
Jarosław Kaczyński usłyszał warunki: Dorn: Albo sąd, albo przeprosiny
Ludwik Dorn wysłał pismo przedprocesowe do Jarosława Kaczyńskiego. Oczekuje na oficjalne przeprosiny. Jeśli ich nie otrzyma, prezes PiS znajdzie się sytuacji pozwanego. Przed sądem będzie się tłumaczył ze swoich ostrych słów na temat życia osobistego byłego marszałka - pisze DZIENNIK. [ więcej... ]


Nowy zgrzyt między Kaczyńskim i rządem: Minister nie zaprosił prezydenta na manewry
Zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Lech Kaczyński nie dostał zaproszenia na największe wojskowe ćwiczenia "Anakonda 2008". "To ogromny skandal" - komentuje to zdarzenie Aleksander Szczygło, były szef Kancelarii Prezydenta i były szef MON. Jego zdaniem, zaproszenie dla prezydenta nie zginęło przypadkowo. "Celowo go nie wysłano" - mówi. MON twierdzi, że to "szukanie dziury w całym". [ więcej... ]


Powstała nowa partia "Polska XXI": Prezydent Wrocławia chce rządzić całym krajem
Najpierw był portal w internecie. Teraz czas na partię. Powstał Ruch Obywatelski "Polska XXI". Na jego czele stanął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który nie wyklucza startu w wyborach prezydenckich. Wśród inicjatorów są także były wiceprezes PiS, obecnie poseł niezrzeszony Kazimierz M. Ujazdowski i politolog dr Rafał Matyja. [ więcej... ]


PiS atakuje Donalda Tuska:: "Mówiąc o euro, premier dał komuś zarobić"
Premier, mówiąc o wprowadzeniu waluty euro w 2011 roku, dał komuś okazję do zbicia majątku na giełdzie - oskarża poseł PiS Joachim Brudziński. Donalda Tuska krytykuje też Kancelaria Prezydenta. "Euro nie jest panaceum na bolączki gospodarcze" - mówi szef Kancelarii Piotr Kownacki. Według obu polityków, najwcześniejsza możliwa data naszego przejścia na euro to odległy rok 2015. [ więcej... ]


Za publikację raportu: Były szef WSI chce pozwać prezydenta
"Rozważam złożenie pozwu przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu" - powiedział w RMF FM były szef WSI generał Marek Dukaczewski. Chodzi o publikację raportu w sprawie Wojskowych Służb Informacyjnych i szkody, jakie - zdaniem Dukaczewskiego - wynikły z jego publikacji. [ więcej... ]


Kto ujawnił raport o CBA?: Pitera ma siedmiu podejrzanych
Julia Pitera zastanawia się, czy skierować do prokuratury sprawę wycieku danych zawartych w raporcie o CBA. Treść dokumentu ujawniła stacja TVN24. Kto mógł ujawnić informacje? Zdaniem Pitery, jest to członek Komisji do Spraw Służb Specjalnych, a jest w niej dokładnie siedem osób! Treść raportu znała też sama minister i premier. [ więcej... ]


Poseł PiS o polityce, angielskim i gramatyce: Ziobro: Tusk to typ "pustaka"
Wśród polskich polityków zaczyna być modny typ PR-owca pustaka, czyli człowieka, który jest w środku pusty, nie ma właściwie żadnych przekonań poza jednym: że trzeba uważnie obserwować sondaże. Najlepszym przykładem takiego typu "pustaka" jest premier Donald Tusk - mówi Zbigniew Ziobro. [ więcej... ]

źródło: dziennik.pl

Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha


Oświetlenie awaryjne
Mieszkania PłockLinki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne