najnowszy
najlepsze
losuj

Newsletter
Abonuj RSS

bracia Kaczyńscy
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Antoni Macierewicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

Archiwum

2007
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Historycy IVRP pracują już, aby Janek W. nie padł i był żyjącym TW "Salon" !
Zapewne Tusk nie ma racji, przede wszystkim potrzebujemy rozliczenia z przeszłością, aby budować na zdrowych fundamentach. Wczoraj pisałem list otwarty do obywateli IVRP z prośba o wyjaśnienie kilku zakrętów historii, niestety nie uzyskałem odpowiedzi na poniższe pytania:

1) Czy zdradą jest współpraca barci Kaczyńskich przez 12 lat z Lechem Wałesą, którego dziś oskarżacie o współpracę z SB.
2) Czy zdradzili obaj bracia Polskę siedząc przy okrągłym stole obok Michnika, Geremka, Mazowieckiego, Kwaśniewskiego.
3) Czy zdradził Polskę Jarosław Kaczyński, który doprowadził do powstanie rządu grubej kreski Mazowieckiego, targując się z komunistami z ZSL i SD.
4) Czy zdradził Polskę Lech Kaczyńskich uczestnik tajnych rozmów w Magdalence, co nie jest żadnym pomówieniem, a faktem potwierdzonym przez historyka IPN Antoniego Dudka.

Nie uzyskałem odpowiedzi, ale zadano mi jedno pytanie, co z rokiem 1992, a ściślej czerwcem 1992. Opowiadałem te historie kilka razy, ale chętnie opowiem raz jeszcze. Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy się cofnąć parę lat, gdy powstaje rząd Mazowieckiego, dzięki wkładowi Jarosława Kaczyńskiego, który porozumiał się z komunistami z ZSL i SD i chwała mu za to. Przypomnę, że to był bardzo trudny kompromis, zasiadali w rządzie Jacek Kuroń, ale też generał Kiszczak, wyobrażacie sobie, jakiego `potworka' wynegocjował Jarosław Kaczyński. Tak jak wspominałem obaj bracia cały czas trwają przy Wałęsie, w Polsce rodzi się demokracja i zbliżają się pierwsze wolne wybory na prezydenta. Głowni kandydaci, to dawni przyjaciele Mazowiecki i Wałęsa, bracia z Lechem Wałesą ostro atakują Mazowieckiego i wygrywają wybory. W nagrodę obaj trafiają do kancelarii prezydenta Wałęsy. Od tego momentu zaczyna się odwieczny problem braci, stracili wrogów, ale szybko sobie znaleźli nowego. Jest to przeciwnik naprawdę niegodny nawet braci, to niejaki pan Wachowski, dziś oskarżany o wiele dziwnych kontaktów. W wyniku konfliktu z Wachowskim, powtarzam z Wachowskim, a nie wizją Polski, czy racją stanu, Kaczyńscy Walesę stawiają w sytuacji albo on alby my. Praktycznie żaden to wybór, ale trzeba przyznać, że Wałesa wybiera najgorzej jak może i Kaczyńscy odchodzą.  

Jak to w Polsce trwają sejmiki, coś sie powołuje, coś się zrywa i w końcu nadchodzi 5 minut braci, powołują rząd Olszewskiego. Co robią bracia w pierwszym rzędzie, żadne tam reformy, żadna tam gospodarka, LUSTRACJA. Na kolanie skleca się się uchwałę, której autorem jest Korwin Mikke, nie jest to nawet ustawa, choćby tak rachityczna jak ta dzisiejsza, nie ma żadnych organów porządkujących proces lustracji, nie ma IPN, nie ma rzecznika interesu publicznego, nie ma sądu lustracyjnego. O wszystkim jednoosobowo decyduje minister Macierewicz. Od tego momentu sprawy toczą się błyskawicznie, w tempie kosmicznym powstaje słynna lista Macierewicza i na pierwszych miejscach widnieje nazwisko, zgadnijcie kogo, pewnie myślicie, że jakiegoś tuza PZPR, albo chociaż PSL, nic bardziej mylnego pierwsze miejsca zarezerwowane są dla: Lecha Wałesy i jego najbliższego współpracownika Falandysza. Ponadto na liście znajdują się niemal wszyscy liderzy partii poza partią PC, z tej partii nie wskazano ani jednego TW. Mieliśmy na liście Moczulskiego z KPN, Chrzanowskiego z ZCHN, Osiatyński z UD, Boni z KLD, Bendkowski z PSL, o dziwo na liście jest ledwie kilku członków z SLD w tym w zasadzie dwóch czynnych i istotnych polityków to Cimoszewicz i Jaskiernia. Mamy więc sytuację w Polsce w której oprócz kanapowej partii PC mającej w sejmie kilka procent udziału, wszystkie partie i prezydent kraju według pana jednoosobowej komisji sprawiedliwości Macierewicza to agenci i esbecy. To nie jest jakimś tam sobie wybryk, to jest kryzys państwa, wszystkich jego organów, przypominam, że mija ledwie 3 lata od upadku komuny i jeszcze mamy czerwona armie pod bokiem. Co się dzieje dalej, oczywiście wszystkie obrzucone błotem partie i prezydent jednoczą się i próbują powstrzymać szaleńców, którzy pracując z Wałesą 12 lat, w ciągu kilku dni zrobili z niego esbeka, co więcej nie ma nikogo wkoło, kto esbekiem by nie był poza PC, wcześniejszym PiS.  

I tak dochodzimy do `słynnego' filmu fabularnego `Nocna Zmiana', na którym to reżyser pokazuje jak liderzy partii `nie PC' `zdradzają Polskę'. Tymczasem liderzy nie zdradzają Polski, a odsuwają od władzy szaleńców. Wszyscy podniecający się filmem Nocna Zmiana dobrze wiedza, że zrobił go największy zadymiarz od propagandy. Żadne z nich nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie, mianowicie: `jak to się stało, że `zdrajcy' pozwolili Kurskiemu swobodnie kręcić obrazki z ich zdrady'. Był to `największy spisek' salonu, a  uczestnicy spisku spokojnie, część do kamery, opowiadała o swojej zdradzie. Oczywiście czekam na udzielenie odpowiedzi na to pytanie, a odpowiedź jest naprawdę banalna i wyjaśniająca wszystko. Mianowicie to, że nie był żadnego spisku, co więcej `spiskowcom' zależało aby ten moment uwiecznić. Na koniec jeszcze kilka uwag technicznych, sama teczka Wałęsy to kilkadziesiąt opasłych tomów, nie ma to nic wspólnego z paroma stroniczkami prezesa, tymczasem Macierewicz w ciągu kilku dni przygotowuje cała listę agentów, podczas gdy sprawa Wałęsy później ciągnie się w sądach rozmaitych miesiącami, a właściwie latami, az do uzyskania satusu poszkodowanego. Zobaczmy jeszcze jak wygląda dziś lista Macierewicza:

1) Ciomszowicz przechodzi lustrację i sąd uznaje, ze TW nie był.
2) Chrzanowski zostaje uniewinniony w procesie autolustracyjnym
3) Moczulski zostaje uniewinniony w procesie autolustracyjnym
4) Wałesa zostaje uniewinniony i otrzymuje status pokrzywdzonego
5) Jaskiernia zostaje uniewinniony już przez IVRP.

I na koniec jedna ciekawostka, poseł Maksymiuk, kolega z koalicji umieszczony na liście siedzi sobie spokojnie obok kolegi Macierewicza i razem wszczynają rewolucję moralną. Poseł Maksymiuk nigdy nie oczyścił się z zarzutów, minister Macierewicz nigdy nie wycofał swoich oskarżeń.matka_kurka 2006-09-01 13:16 Ranking: (13)


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=141
do postu na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.

Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wnioske aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie mozna zamówic taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości,  pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i s... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-27 16:27 Ranking: (253)


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie wybuchających opon w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjecie dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej z opozycyjnych kierunków.
2) Rok 1970 tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.
3) Rok 1976 strajki w Ursusie, Radomiu, wspomagane przez KOR Jacka... cały tekst >>

matka_kurka 2006-10-25 20:52 Ranking: (210)


23 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Jezus Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
Ilu normalnym pasażerom nawet głodnym i zziębniętym przyszłoby do głowy, żeby zadzwonić na komendę policji i zamówić dwa hamburgery? Kiedy słyszę argumenty, że SLD kradło, a teraz mamy prawdziwa Polskę, bo cóż to za przestępstwo gdy jeden minister zamawia drugiemu ministrowi radiowóz z hamburgerami, zastanawiam się czy bardziej przygnębiające jest zachowanie władz, czy obywateli. W tym dzikim kraju zawsze patrzono na skalę i formę, nie na treść, nie na istotę rzeczy. Mało mnie obchodzi, czy policjanci dostarczyli hamburgera, czy wódkę, zapewne dostarczenie wódki lub papierosów wywołałoby ogólnonarodowe poruszenie, natomiast hamburger to tylko medialna burza w szklance wody. I jak zwykle nikomu zarówno z publicystów, polityków jak i obywateli nie przychodzi do głowy, że przedmiotem afery ni... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-23 11:06 Ranking: (126)


20 lutego 2007 by Matka Kurka

W Polsce rządzi sekta PiS, mam na to dowody naukowe! Sprawa jest rozwojowa!
Zapewne taką analizę porównawczą, jaką za chwile przedstawię, będzie można potraktować z przymrużeniem oka, podobnie jak artykuł w znanym tygodniku, który porównywał Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina. Od razu podniosły się glosy, że skandal, że Czeczenia i tym podobne, tymczasem nie o Czeczenię w tym wszystkim chodziło, a o zamordystyczny stosunek do demokracji, przerabianej na monopartyjną republikę wiernopoddańczych zauszników. Mniejsza jednak o trafne porównanie, histerycznie rozdzielone na czworo, dziś chciałbym użyć innego porównania, mianowicie zestawić zachowanie partii PiS ze specyficznym rodzajem grupy jaką jest sekta. Zdając sobie sprawę z tego jak bardzo jest to naciągana' teoria i `nieuprawniona', mimo wszystko postaram się wykazać oczywiste podobieństwa. D... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-20 12:28 Ranking: (110)


18 lutego 2007 by Matka Kurka

Miano "dureń" w kontekście poczynań i "dokonań" jest krzywdzące dla durniów!
Czy Lech W. obraził majestat jego przykrótkawości z brodawką i posunął się w recenzji strony internetowej, oraz samego autora, o jeden most za daleko? Moim skromnym zdaniem, Lech W. dokonał syntezy dokonań i jestestwa Lecha Kononowicza i uczynił to nadzwyczaj subtelnie, miano `dureń' jest humanitarnym i dalece kompromisowym imieniem dla kogoś, kto musiałby odbierać korepetycje, by wśród `durniów' poczuć się jak swojak. Nie ma chyba adekwatnego określenia, które oddałoby przeczołgany stan umysłu osobnika, drukującego na internetowych stronach listę tajnych współpracowników służb specjalnych i mieniącego się przy tym patriotą, oraz preziem nieistniejącego kraju zwanego IVRP. Konia z rzędem i kobyłkę u płota temu, kto wskaże mi drugiego takiego `męża stanu' w świecie, robiącego z t... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-18 14:38 Ranking: (102)


29 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a fizycy stróżuja w bankach !
W całej tej politowania godnej karierze widać dwie rzeczy. W partii takiej jak PiS nie ma miejsca dla ludzi myślących samodzielnie, tu karierę robi politruk, cieć kłaniający się prezesowi, nauczyciel windujący tępawe latorośle dygnitarzy przynajmniej do funkcji skarbnika klasy. Druga rzecz to marność tych na siłę wylansowanych tokarzy, palaczy CO, nauczycieli fizyki, przecież każdy człowiek posiadający odrobinę godności i przyzwoitości zapadłby się pod ziemie gdyby tak go sponiewierano jak sponiewierano mopa Kazimierza. Wymieciono Kazkiem wszystkie kąty, wyżęto go i w końcu trafił do korytka na samym dnie, gdzie wydłubuje ochłapy z pańskiego stołu. W zasadzie nie ma się co dziwić takiej `osobowości' całe życie albo w podstawówce pilnując dzieci prezydenta Gorzowa, albo w jakiś śmiesznych t... cały tekst >>

matka_kurka 2006-12-29 18:07 Ranking: (100)


09 lutego 2007 by Matka Kurka

Aby przetrwać w tym rządzie trzeba mieć mentalność i inteligencję kołchoźnika!
Ostatnia faza rewolucji, rewolucja przeżuwa własne dzieci, okazało się, że wróg czaił się w obozie partii, towarzysz Ludwik, towarzysz Radek i towarzysz kamandir to trockiści na usługach imperialnej korporacji Czystka połączona z samokrytyką okresu błędów i wypaczeń, dwa bałwanki tańczą twista, politbiuro drży, tylko niżsi mają szanse, tylko wierni leżą krzyżem, ci przetrwają. Trzeba mieść pełen pakiet cech aby wytrwać przy wodzusiu, brak godności, wazelina ociekająca po brodzie i innych otworach ciała, kompletne samoupodlenie gwarantuje posadkę i tę niesamowite poczucie misji dziejowej, polegające na wyciągnięciu z kompleksów jego ogrowską przykrótkawą mość.

Narody cywilizowane zawsze chciały mieć przywódcę, który byłby okazem doskonałości, półbogiem, kimś kto jest najlepszy, na... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-09 13:52 Ranking: (90)


05 lutego 2007 by Matka Kurka

Radek nie pasował do rewolucji moralnej znał angielski i jadł widelcem!
Jeden z posłów PO, powszechnie lubiany i szanowany przez przyjaciół z PiS w znanym programie publicystycznym zażartował subtelnie, iż niejaki Aleksander to był skromny przedsiębiorca detaliczny, dopiero po zmianie prezia, w pałacu ruszyła hurtownia. Ja odrobinę poprawiłbym posła PO, to nie jest hurtownia, to jest montownia półfabrykatów i najwyraźniej kolejny erzac ministra wysłany z zimowego pałacu zastąpi człowieka, który miał odwagę znać język angielski i posługiwać się sztućcami. Kiedy jakieś dwa lata temu ktoś powiedziałby mi, że Polska stanie się krajem, w którym prawicowy radykał Stefan Niesiołowski będzie uznawany za lewicującego liberała, uznałbym go za wymagającego natychmiastowej opieki specjalistycznej. Czy to się zmienił Pan Stefan? Nie sadzę, w tym wieku ludzie się nie zmieni... cały tekst >>

matka_kurka 2007-02-05 21:20 Ranking: (86)


09 stycznia 2007 by Matka Kurka

Polski "rustykalny katolicyzm" to nie religia, to choroba społeczna !
Mit niezależnego polskiego kościoła, ostatniego bastionu walki z komunizmem runął jak lepianka podmyta ciekiem wodnym, choć precyzyjniej byłoby rzecz nazwać ściekiem i niekoniecznie wodnym. Dla mnie żadne to zaskoczenie, oczywistym od początku całej zadymy zwanej sądem ostatecznym w archiwach esbeckich było, że kościół był jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej inwigilowaną instytucją i tylko ludzie odsyłający 100 PLN na poczet kosztów przesyłki 29 telewizora, który `wygrali' biorąc udział w losowaniu, w którym nigdy udziału nie brali, mogli wierzyć w tę bajeczkę o dziewiczej instytucji. Nigdzie, w żadnym kraju obozu demoludów kościół nie cieszył się taka swobodą jak w Polsce. Komuniści doskonale zdawali sobie sprawę, że w kraju, gdzie na co drugim rozstaju polnych dróg można spotkać ... cały tekst >>

matka_kurka 2007-01-09 12:01 Ranking: (74)


04 września 2006 by Matka Kurka

Drogi budować, chorych przenieśc z korytarzy, patrioci w podartych portkach !
Już widzę to stroszenie się w husarskie pióra, tę szabelkę ułańską pukającą do okienka Tygrysów, ten kondukt historycznych pretensji, że Jałta, że zdrada aliantów, że wolność wasza i nasza. A w tym czasie nasi bracia Czesi korzystając z przyjaznych stosunków z Niemcami wyposażą Skodę Super B w nowy system antypoślizgowy. Słowacy bez zająknięcia sprzedadzą ziemię pod fabrykę podzespołów Volkswagenowi  dla nowego sytemu Skody. Francuzi usiądą z Niemcami i wypija szampana, za zdrowie dzieci, którym do głowy nie przychodzi powielać błędów rodziców. Anglicy zasłonią się tajemnicą, w sprawie Gibraltaru i stosunki dyplomatyczne zostaną zamrożone. Znów będziemy chodzić i pukać do drzwi wszystkich sąsiadów by z rozdartą koszulą pokazać bliznę po szwabskiej kuli, patrz świecie to Polak bohater ... cały tekst >>

matka_kurka 2006-09-04 17:20 Ranking: (72)Więcej najlepszych tekstów
Powrót

list otwarty
odpowiedź

wyjątkowy rok

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony


Zobacz co piszą inni blogerzy na aktualne tematy:

Dolina Rospudy

Raport WSI

wypowiedź Ziobry w sprawie chirurga


Teksty innych autorów
na www.komentarze.eu

Czy Platforma skręca w lewo?

Dlaczego Balcerowicz musi odejść

W PIS jest pusto

Sytuacja polityczna w Polsce