Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 157581
wizyt: 830719
odsłon: 2114926

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Czy sieroty po komunie IVRP mogą mi objaśnić jak zmienią i czym wystraszą Rosję?
Sikorski palnął jedna wielką gafę, dobrze, że zapewnił Niemców o przyjaźni, dobrze, że powiedział My Unia, ale fatalnie, że ledwie wspomniał o Anglii i Irlandii. Chyba nie trzeba specjalnie się rozwodzić nad tym dlaczego fatalnie się stało, wystarczy powiedzieć o ponad milionie Polaków na Wyspach. Moim zdaniem błąd poważny i taki, który trzeba naprawić. Niech się Sikorski martwi jak. Ale nie Sikorski i nie Anglia, inne wytopy mnie zastanowiły, chociaż niczym nie zaskoczyły. Pan Foch znów się obraził i nie przyszedł na wykład w sejmie, zapewne wytoczył pięć butelek Kadarki z piwnicy i zawezwie na salony. Mądrej głowie dość paru banałów, głupiej elaboratu mało. Co jest niezrozumiałego w stwierdzeniu, że będziemy rozmawiać z Rosją taką jaką Rosja jest? Który fragment tej skomplikowanej wypowiedzi jest niejasny? Właściwie nie fragment, a słowo. Objaśnię w takim razie po kolei, słowo po słowie co to jest Rosja i jaka jest. Rosja to taki kraj, w którym w demokratycznych wyborach naród wybiera prezydenta wyznaczonego przez innego prezydenta, dawnego szef KGB. Biorąc poprawkę na to, że wybory te wiązały się z pałowaniem opozycji i miażdżącą przewagą medialną, trzeba też uczciwie powiedzieć, że demonstrujących była garstka, a społeczeństwo rosyjskie nie pali się do demokracji liberalnej.  

Polacy, Węgrzy, Czesi, nawet Chińczycy mieli swoje chwile masowych protestów przeciw porządkowi komunistycznemu i postkomunistycznemu, w Rosji nigdy masowego zrywu nie było. Jeśli są, to jedynie epizody, nie ma żadnej 10 milionowej Solidarności, żadnej rewolucji aksamitnej. Przeciętny Rosjanin pieje z zachwytu kiedy w TV widzi powrót do wielkiego Imperium, złote bramy, strzały z armaty i najwyraźniej jest mu obojętne, czy Putin, czy car, byleby wszystko było "bolsze wsiewo". Ceremonia koronacji prezydenta Rosji, była zabawnym, archaicznym widowiskiem, mieszanką carskiego kiczu, azjatyckiego uwielbienia dla tyrana i komunistycznych fajerwerków militarnych. Jednak głowę daję, że większość Rosjan była zachwycona i dumna z tej uroczystości i zdecydowana mniejszość zdegustowana.  

We wszystko jestem skłonny uwierzyć, ale nie w to, że  większość Rosjan chce czegoś innego niż to co jest. Dążenie do demokracji liberalnej, to pobożne życzenia publicystów, filozofów i utopistów. Dobra władza, bo za mordę trzyma, tak w Rosji było, jest i jeszcze długo będzie. Nasze polskie wciskanie paluchów w tę bizantyjska mentalność jest i głupie i groteskowe. Co mnie to może obchodzić, że Sasza widzi w siepaczu z KGB zbawiciela, jego sprawa, skoro mu z tą religia dobrze, niech się modli. Słynne z cynizmu USA każdego dnia trąbią o prawach człowieka i każdego dnia kręcą lody z Chinami na grube miliardy. U nas jak zwykle słowiańska fantazja i romantyczna dusza, będziemy zmieniać Rosją i dopiero z nią gadać. Nie bardzo wiem o czym można z Rosją gadać, poza tym, żeby jak najtaniej kupić paliwa i jak najdrożej sprzedać mięso.  

Więcej wspólnych tematów z Rosją nie widzę. Zanim oberwę po łbie od obrońców i przeciwników Rosji, mam drobne usprawiedliwienie. Zawsze się znajdzie ktoś średnio rozgarnięty, kto zauważy, że Rosja jest fantastyczna, bo Sołżenicyn, albo Rosja jest bagnem bo Stalin i jeszcze jakiś mądrala co zaapeluje, aby nie uogólniać. Nie wiem jak średnio rozgarnięci i mądrale, ale ja mówię o Rosji jako państwie podtrzymującym pewną toporną azjatycką tradycję, kult zamordyzmu, tym samym nie zajmuję się Rosjanami i Rosjankami z osobna i nie twierdzę, że Katerina Kowaliowa jest stalinowcem, a Andriej Mołotow pacyfistą. Twierdzę, że Rosja jako kraj, dramatycznie rozpaczliwie nie tęskni za demokracją i twierdzę, że Rosjanie w miażdżącej większości nie widzą niczego złego w swoim modelu "demokracji", przeciwnie są z niego dumni. Na roztrząsanie poszczególnych postaw nie ma czasu i ochoty, mówię o ogólnej tendencji, bo o niczym innym w paru zdaniach powiedzieć się nie da.  

Nie umiałbym żyć w takim kraju jak Rosja, taki kraj jak Rosja służy mi do pocieszania się, że mieszkam w Polsce, natomiast musiałbym być idiotą, żeby walczyć z setkami milionów ludzi o zmianę ich charakterów. Po co? Oni mnie w drogę nie wchodzą, ja im i żyjemy sobie jak nam się wydaje za słuszne. Rosja jest jaka jest, sama się nie chce zmieniać, no i czego wy tu sieroty po komunie IVRP nie rozumiecie? Co byście chcieli Rosji zrobić? Jedyne co możecie i potraficie, to pyskować, problem polega na tym, że pyskujecie pod wiatr i obsikujecie własne nogawki, śmiechu przy tym kupa i niestety troche przyklejonego łajna do pozostałych, normalnych Polaków.  

Niemcy, Francja i wiele większych państw od nas myślą tylko o jednym, jak na potężnym rynku rosyjskim zbić kasę, o demokracji rozmawiają na sympozjach, nie w gabinetach ministerialnych. Bezzębni "patrioci" IVRP seplenią coś o mocarstwowości Polski i to w stronę kraju, który mógłby Polskę utopić w ropie, złocie i czapkach czerwonej armii. Nie ma w Rosji demokracji i nie będzie jeszcze długo, albo i nigdy. Mówić o rosyjskich patologiach i bronić ofiar tych patologii należy, ale tego nie należy mieszać z trzeźwą oceną i realną szansą na porozumienie się z Rosją.  

Z Rosja możemy się porozumieć tylko i wyłącznie na płaszczyźnie ekonomicznej, być może kulturowej i sportowej, na pewno nie porozumiemy się politycznie. Polityczne szarpanie się z Rosją nie tylko naraża nas na to, że Niemcy i Słowacy będą się cieszyć swoim wzrostem eksportu, ale naraża nas na śmieszność i to wobec całej Europy jeśli nie świata. Z dwóch powodów. Po pierwsze 90% Amerykanów nie ma pojęcia gdzie leży Polska, 90% Niemców kojarzy Polskę z kradzieżami i spawaniem samochodów itp., przy takiej światowej pozycji, jesteśmy bezlitośnie zabawni w swoich pohukiwaniach na niedźwiedzia. Po drugie gdyby nasze pyskowanie doszło jakimś cudem do ego Rosji i podrażniło je na tyle, że odcięliby gaz, ropę, czy nawet ustawili czołgi na rubieży, to już widzę jak się NATO i zaprzyjaźnione narody palą, aby stać za polską głupotą murem.  

W o ogóle nie mam złudzeń co do naszego bezpieczeństwa, NATO i UE to tylko deklaracje lojalności i obrony partnerów, takich już parę przeżyliśmy. Jakoś nie mam wątpliwości, że przy jakiejkolwiek podbramkowej sytuacji z Rosją, Polska zostałby sama i znalazłoby się 1000 usprawiedliwień na łamanie praw człowieka pod rosyjskim butem, no może parę paczek z mlekiem w proszku i konserw z ananasem podrzuciliby przyjaciele z zachodu. Zatem moja propozycja jest krótka i prosta. Panie Sikorski robić swoje, sieroty po komunie IVRP, nie są w Rosji i Europie nawet śmieszni, bo nikt nie ma świadomości istnienia czegoś takiego jak PiS, Sobecka, Macierewicz. PiS, to zgrana niszowa organizacja nie robi nawet za koloryt typu Steinbach,  oni nie istnieją i już nie zaistnieją.  

Matka_Kurka 2008-05-07 19:03
Głosów: 144


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1396

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1963


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1147


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, Tabletten którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1106


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 1003


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 753


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 662


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 639


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 639


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 637


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 629Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha