Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 152330
wizyt: 815078
odsłon: 2083145

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Nie chcę powrotu ciemnogrodu PiS! Nie głosuję na prezydenta Tuska!
Kornatowski nie pierwszy i nie ostatni co sobie jaja robi, ale takie państwo jak to co było i ciągle jest, aż sie prosi o takie procesy. Zastanawia mnie jedna rzecz, to znaczy wiele mnie zastanawia, ale jak mawia szanujący się poseł półanalfabeta: "mnie osobiści na dzień dzisiejszy" szczególnie zastanawia jedna rzecz. Pamięć mam rewelacyjną, fotograficzną i jak dziś pamiętam ogólne podniecenie mediów i tak zwanych środowisk, kiedy jakiś z LPR rzekł był coś głupiego, rasistowskiego, antysemickiego, czy ksenofobicznego. Wówczas nie tylko w Polsce podnosił się szum, lecz prasę z połowy Europy i Jamajki cytowano, jak to się w Polsce dzieje nieludzko, jak zaściankowo w Polsce jest. Co się zmieniło w tej wrażliwości, czy wręcz przewrażliwieniu? Oto górnik z powodu nadania obywatelstwa Brazylijczykowi zwraca prezydentowi ordery, bo nie o taką Polskę on walczył, w której holenderski trener zgłasza zapotrzebowanie na brazylijskiego pomocnika, by ten pomógł Polakom wygrać UE.

Ani słowa nie słyszałem w mediach, że to przejaw ksenofobii, mało tego, nawet zwykle przewrażliwiona GW, co potrafi od ksenofobów i ciemnogrodu wyzwać za mniej spektakularne akcje, dziś apeluje o coś zupełnie innego, aby na przyszłość ukrócić takie machinalne nominacje, bo podstawy państwa narodowego runą w gruzach, to jednak trzeba znać ludowe przyśpiewki i poczet Piastów, aby zostać Polakiem. Szok. Naturę mam wątpiącego i dłubałem dość długo o co chodzi z tym górnikiem, wszak tak spektakularnego przejawu ksenofobii nie obserwowaliśmy od lat, a tu nie dość, że cisza, to jeszcze Rogerowi się zbiera, żeby mu się "lepiej" trenowało na polskiej ziemi.

Szukałem i się nie doszukałem, na szczęście mamy posła Kurskiego, ten to się dogrzebie niewłaściwego pochodzenia do trzeciego pokolenia. Okazuje się, że górnik nie jest jakimś tam kołtunem z LPR, czy innego PiS, górnik jest światłym liberałem z PO. Jakimś dziwnym rad sposobem nikt się o tym nie dowiedział. W głowie mi się to nie mieści, jednak muszę się zgodzić z posłem Kurskim. Gdyby ten górnik był z PiS, mielibyśmy zupełnie inny przekaz medialny, przede wszystkim na topie byłaby informacja, że górnik jest z PiS, dalej że jest ksenofobem, dopiero na końcu, że ma przestrzeloną krtań. Ponieważ górnik jest z PO, to jest bohaterem i nie jest ksenofobem, prezydent jest nie teges, bo bez refleksji wręcza polskość. Chciałbym widzieć reakcje tych samych mediów, sekundę po tym jak prezydent odmawia uroczystego wręczenia paszportu Polaka brazylijskiemu pomocnikowi. Po co ja głosowałem na PO?

Po to głosowałem na PO, żeby było mniejsze zło. A jaką postać ma mniejsze zło? Jak się okazuje poseł Cymański broni Rogera, a Niesiołowski i nawet lewicowiec Napieralski grają na endecką nutę, Polska dla Polaków. Poseł PO Kosecki opowiada o fanatyzmie Basków, jako przykładzie tradycji narodowej, a poseł Kurski mówi o normalności podwójnego obywatelstwa wśród piłkarzy Barcelony. Czy ja śnię? Niech mnie ktoś uszczypnie. Co na to panowie redaktorzy i spikerzy? Cisza jak makiem zasiał, po prostu anonimowy górnik zwraca order, może trochę przewrażliwiony, ale sporo racji ma. Rozumiem kiedy światły górnik z PO, z przestrzeloną krtanią, zdaje odznaczenia po teledysku Kurskiego, po tym kabarecie z majestatu urzędu i państwa polskiego można było się pokusić o spektakularne gesty. Zaraz, ja tu piszę, a przecież mogę krzywdzić, może dziennikarze nie wiedzieli kto zacz górnik? Sprawa ciekawa, wręcz nieprawdopodobna, ponieważ do gejów z Kanady dziennikarze dotarli następnego dnia rano i wiedzieli kim geje są.

Cuda się zdarzają. Parę dni temu miał miejsce jeszcze jeden cud. Znów odwołam się do pamięci fotograficznej. Roman Giertych zarządza liczenie uczennic w ciąży. Moherom, kołtunom, "katolom" nie było końca, słusznie nie było końca. Pani rzecznik będzie od 18 lat zezwalać na małe bara bara, Potem okazuje się, że nie do końca tak to było, w każdym razie czara goryczy się przelała, media wbiły gwóźdź do trumny dymisji pani rzecznik. Słusznie, ponieważ pani rzecznik się nie nadawała. Mija parę tygodni, a pan poseł Gowin, światły jak zorza polarna, oświadcza, że in vitro tylko dla małżeństw, ponieważ konkubinat to siedlisko pedofilów. I co? I nic. Okazuje się, że poseł prywatnie mówił, nie jak wiceszef klubu PO i przewodniczący komisji, która będzie decydować o losach in vitro.

Nikt nie domagał się dymisji posła, media coś tam bąknęły po cichu, ale żeby ksenofob, homofob i moher, to ani słowa. Nikt też sobie nie zadał prostego trudu i nie spytał. Czy ten rodzaj konkubinatu, który opisuje poseł Gowin, nie jest przypadkiem pochodną katolickiej nauki, aby gumek nie używać, że tam się leje wóda i dzieci się raczej pozostawia w śmietniku niż płodzi in vitro. Pan poseł Gowin mówił o patologii konkubinatu, która w równym stopniu występuje w pobłogosławionych małżeństwach. To znaczy ja mam nadzieję, że pan poseł o tym mówił, nie o konkubinacie jako całości. W konkubinacie, tym co nie może mieć dzieci, żyje wielu rozsądnych ludzi, znanych i lubianych, nie będę wymieniał nazwisk bo "bulwarowcem" nie jestem i tym ludziom poseł odmawia pomocy. Po takiej wypowiedzi dymisja powinna być automatyczną przyzwoitością, a medialna nagonka normą.

Glosowaliśmy na PO, żeby nie było PiS, prawda? Czy się mylę? Nie, nie mylę się, sporo wyborców właśnie tak głosowało. W związku z tym pytam się, czy my przypadkiem nie spoczęliśmy na laurach i skoro to "nasi" wygrali z automatu światli i europejscy, możemy sobie resztę odpuścić, bo wiadomo przyjdzie PiS. Nic bardziej głupiego. Te dwa epizody to wioska jakich mało, wiocha na poziomie Rydzyka i Sobeckiej, co bardziej rozgarnięci z PiS, nie mają w swoim pamiętniczku takich kwiatków. Gdy do tych kwiatków dodać złamanie obietnic wyborczych w kwestii KPP, JOW i jak się okazuje reformy finansów publicznych, z której to reformy wyskakuje najbardziej ofensywny gracz - Gomułka, zaczyna się budować nieciekawy obraz mniejszego zła. Przy okazji wylewanych żalów, chciałbym też spytać, gdzie jest okienko w gminie, w którym w 15 minut można założyć firmę. Wszystkie wymienione rzeczy, nie wymagają, ani cudów, ani nakładów finansowych.

Nie wymaga nakładów finansowych zmiana kursu z ciemnogrodu na światłość, nie wymaga większej kasy JOW, nie wymaga okienko, nie wymaga KPP i wiele innych rzeczy nie wymaga kasy. Od czasu do czasu zwolennicy PiS próbują wzbudzić we mnie wyrzuty sumienia, gdyż ta władza to "moje dzieło". Przesada, ale owszem namawiać namawiałem i dziś zrobiłbym to samo, gdyż ta władza mimo wszystko jest jakieś 3 razy lepsza od poprzedniej, lekko licząc. Nasz polski dramat polega na czymś zupełnie innym niż PO. Nasz dramat polega na tym, że zaściankowa, koniunkturalna i leniwa PO bije na trzy klasy opozycję, to jest prawdziwy dramat. My nie możemy sobie pozwolić na takie zachowanie jakie miało miejsce w 2007 roku, jeśli pogonimy PO, przyjdą gorsi. Jak bardzo gorsi to widzimy po firankach Pęczaka i gwoździach Ziobro. Ale nie możemy też sobie pozwolić na łykanie medialnej papki, bo media kryją PO dla swoich powodów, czysto merkantylnych powodów, natomiast my z tego nic nie mamy, nawet nie w sensie "tańszych jabłek", ale okienka w gminie.

Rok miodowy uważam za zakończony. Od dziś patrzę na ręce i ustawy, nie migawki i całe spoty w komercyjnych mediach. Zastanawiam się też, czy aby SLD jednak nie powinna dogadać się z PiS w sprawie publicznej. Chyba powinna, w przeciwnym razie granice monopolu zostaną przekroczone i dwa razy okrążone. Jak powszechnie wiadomo to co PO przygotowała dla publicznej TV, nie jest reformą, jest anszlusem, w miarę inteligentnym, ale jednak politycznym anszlusem, kolejnym zamachem. W naszym wyborczym interesie jest nie dopuścić, by PO swoimi działaniami doprowadziła do powrotu PiS, co zaczyna skutecznie wprowadzać w życie. Wczoraj dostałem maila z taką oto propozycją. Nie głosujmy na prezydenta Tuska. Bardzo dobry pomysł, sformułowany przez wyborcę PO, który podobnie jak ja zaczyna tracić cierpliwość. Społeczna akcja pod tytułem: "Nie głosuje na prezydenta Tuska" ma szlachetne przesłanie. Tuskowi prezydenturę trzeba wybić z głowy, to jedyna szansa żeby wyskoczył z okopów i wziął się za reformy. Jeśli się traktuje funkcje premiera jako staż przed prezydenturą, to nie zasługuje się ani na jedno, ani na drugie stanowisko.

Matka_Kurka 2008-04-23 20:00
Głosów: 208


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1383

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1941


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1139


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1099


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 995


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 746


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 655


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 633


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 631


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 629


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 620Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha