ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 1372 - 16 kwietnia 2008
Obaj się przebadają, obaj ogłoszą wyniki, a naród wybierze zdrowszego!
Obaj się przebadają, obaj ogłoszą wyniki, a naród wybierze zdrowszego. Nic mnie tak nie irytowało, jak babcine "za moich czasów było lepiej", a teraz chętnie cofnąłbym się o lat kilkadziesiąt, co najmniej z kilku powodów. Chciałbym na przykład przypomnieć sobie smak pomidora, szynki wędzonej na święta, zapach powietrza na wiosnę. To wszystko było za babci czasów, kiedy ja miałem parę lat, teraz pachnie plastikiem i genetyką, różnica między smakiem pomidora i rzodkiewki wynika z bukietu nawozu i ziemistości oprysku. Taki plastik obserwuje też w naszym codziennym życiu, które coraz częściej przypomina słynną scenę z "Seksmisji". Światło w podłodze, permanentna inwigilacja, wszędzie chińska tandeta, no może to różowe się odrobinę poprawiło. Cywilizacja nam się toczy w kierunku tandetnego filmu klasy C, gdzie straszono nas pigułkami zamiast obiadu i wielkim monitorem, gdzie widać naszych sąsiadów, a sąsiedzi widzą nas. W ten klimat wpisuje się mediokracja, coś, co z jednej strony nas wszystkich fascynuje, bo przecież zasiadamy po dobranocce do Wiadomości i gadamy do TV, te złodzieje, albo co oni znów "k" wyrabiają, a z drugiej strony tumani.

I ja sobie też dziś do TV pogadałem, patrząc na dzisiejszy dzień pełen newsów. Zaczęło się od tego, że umorzono śledztwo w sprawie ojca Ziobro, potem Palikot zapytał, czy prezydent ma Alzheimera, potem prezydent zapytał, czy sąd mimo wszystko nie mógłby się zająć Palikotem i po paru godzinach news, że sąd się zajął. Wcześniej Palikot zapalił świeczki na biurokratycznych ustawach, co w sumie było najroztropniejszą informacją. Gdzieś między tymi newsami wyczytałem, że witaminy skracają życie, a jakiś gość wstydził się występu w TV, bo miał na imię Islam. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdybym te wieści zdobył czytając bulwarową prasę, czy oglądając TV Tabloid, ale ją, tę wiedze, zdobyłem ze źródeł fachowych, informacyjnych gigantów, nazwy nie podam, bo będzie jasne kto mi od wiersza płaci.

A co tak naprawdę się dziś stało, co człowieka w miarę otrzaskanego i zatroskanego o losy swoich dzieci powinno żywo zainteresować? Na mój gust dwie rzeczy, które znalazłem na dnie wora informacji. Pierwsza rzecz: pan Donald rozmawiał z profesorami o reformie edukacyjnej i w tej rozmowie obiecał kasę, obiecał zmiany. Co z tych obietnic wyjdzie, jak zwykle i Bóg w głowę zachodzi, niemniej padło podczas tego spotkania parę pomysłów. Na przykład taki, żeby znieść habilitację. Jak wiadomo, wszystko co odbiera kompetencje, czy raczej uznaniowe kaprysy korporacji, wywołuje burzę tejże korporacji. I odwrotnie, każde odebranie uznaniowych kompetencji korporacji, wywołuje radość ludzi żyjących niezależnie i z tego co maja w głowie.

Nie dowiedziałem się jednak jakie były reakcje korporacji i jaka była radość młodej kadry naukowej korporacji unikającej. Nie wiem też ile jeszcze było pomysłów w reformie, bo news padł zaraz po tym jak poszła wieść o Kaczyńskim co czytał tajne akta. Nie wiem, a chciałbym wiedzieć. Chciałbym wiedzieć, czy mam do czynienia z profesorem, czyli kimś kto posiada najwyższy stopień naukowy, czy mam do czynienia z Profesorem, czyli kimś, kto ma dobre kontakty ze środowiskami gdzie się bywa i nie wypada do takiego kogoś mówić inaczej. Dowiedziałem się na szczęście, że indeks wystarczy do kredytu studenckiego i news padł.

Druga rzecz. Do dymisji podał się wiceminister finansów odpowiedzialny za na naprawę finansów publicznych. Już nie miałem czasu sprawdzić czy Pan Gomułka jest profesorem, czy Profesorem, w każdym razie wiem, jakie były powody dymisji. Powody dymisji nie były osobiste, tak z żalem i przekąsem podsumował swoje odejście wiceminister Gomułka. Tyle wiem o powodach dymisji człowieka, który odpowiadał za finanse publiczne. Może ktoś z Was słyszał coś więcej o losach wiceministra i naszych finansów, czy podobnie jak media i politycy uważacie, że jest to mało ważne, w każdym razie nie tak ważne jak to, że poseł Niesiołowski nie stygmatyzuje radnych SO.

Zastanawia mnie jedno: jak długo inteligentny widz i obserwator będzie w stanie się bronić przed ogłupiającym krótkim komunikatem podnoszącym adrenalinę. Ogłupianie powtarzane 1000 razy staje się inteligencją. Zastanawiam się również, czy inteligentny obywatel ma jakiekolwiek szanse na przebicie się ze swoimi obawami i podejrzeniami, że jest ogłupiany. Bo niby gdzie ma się z tymi tezami zgłosić, do mediów? Oczywiście, co ambitniejsze media powtarzają nawet z dużą częstotliwością, że media ogłupiają, ale to się odbywa pod kontrolą i w ramach globalnego ogłupiania, taki wentyl, jak za komuny kabarety. Babcia miała rację, za jej czasów było lepiej, po pierwsze gazetę to się raz na tydzień widziało jak się do miasta jechało, po drugie można było zjeść pomidora i odróżnić w smaku od cebuli.

Matka_Kurka

Głosów: 148
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=1372
Głosuj         Wyślij na e-mail         link do onet.pl


Piszesz ciekawego bloga?
Znasz ciekawego bloga?

Wpisz go na listę blogów politycznych!
Wpisy z tego bloga pojawią się wówczas na Komentarze.eu.


Najpopularniejsze dziś


Amazonia w weekend
Renata Rudecka-Kalinowska
Azrael – zwykłe pisanie
ŚWIAT Z PERSPEKTYWY MUCHY...
Podpatrzone z boku
Blog de Bart
Nieustraszeni Łowcy Komuchów
Klub KiK
PiS&Love;
Notes Brochy


Statystyki
Czytaj też!
Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz


Wiadomości dnia
"Panowie Zemke i Napieralski muszą nauczyć się czytać ze zrozumieniem"

Poseł PO Sebastian Karpiniuk, odnosząc się do sobotnich zastrzeżeń polityków Lewicy do projektu PO w sprawie odebrania przywilejów emerytalnych funkcjonariuszom organów bezpieczeństwa PRL, powiedział, że powinni oni "nauczyć się czytać ze zrozumieniem".

[ więcej... ]


O.Rydzyk: jak się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie

Jako kolejną szykanę odebrał o. Tadeusz Rydzyk decyzję o odesłaniu przez MSWiA wniosku o zgodę na publiczną zbiórkę funduszy na wiercenia geotermalne w Toruniu. Jak się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie - ocenił redemptorysta.

[ więcej... ]


MON: prezydenta nie zaproszono, bo miał być w ONZ

Do prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie wysłano zaproszenia na ćwiczenia Anakonda 2008, wiedząc, że w tym czasie będzie on brał udział w sesji ONZ - powiedział rzecznik prasowy MON Robert Rochowicz.

[ więcej... ]


ONZ wzywa Iran do wstrzymania programu nuklearnego

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła jednomyślnie czwartą już rezolucję wzywającą Iran do wstrzymania programu nuklearnego, lecz nie nałożyła na ten kraj nowych sankcji.

[ więcej... ]


Szczecińscy lekarze przyszyli 10-latkowi rękę

Szczecińscy lekarze przyszyli rękę 10- letniego chłopca, którą stracił, gdy przypadkowo włożył ją do siewnika. Do wypadku doszło we wsi Głodowo podczas prac polowych.

[ więcej... ]


KE zakazała importu chińskiej żywności do Europy

Komisja Europejska (KE) wprowadziła w sobotę zakaz importu chińskich produktów żywnościowych zawierających mleko w proszku w związku ze skandalem ze skażonym mlekiem.

[ więcej... ]


Zawalił się narożnik zamieszkanej kamienicy w Gliwicach

Narożnik dwukondygnacyjnej zamieszkanej kamienicy zawalił się w sobotę po południu w Gliwicach. Nikomu nic się nie stało, z budynku ewakuowano 12 rodzin.

[ więcej... ]

źródło: wp.pl
Jarosław Kaczyński usłyszał warunki: Dorn: Albo sąd, albo przeprosiny
Ludwik Dorn wysłał pismo przedprocesowe do Jarosława Kaczyńskiego. Oczekuje na oficjalne przeprosiny. Jeśli ich nie otrzyma, prezes PiS znajdzie się sytuacji pozwanego. Przed sądem będzie się tłumaczył ze swoich ostrych słów na temat życia osobistego byłego marszałka - pisze DZIENNIK. [ więcej... ]


Nowy zgrzyt między Kaczyńskim i rządem: Minister nie zaprosił prezydenta na manewry
Zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Lech Kaczyński nie dostał zaproszenia na największe wojskowe ćwiczenia "Anakonda 2008". "To ogromny skandal" - komentuje to zdarzenie Aleksander Szczygło, były szef Kancelarii Prezydenta i były szef MON. Jego zdaniem, zaproszenie dla prezydenta nie zginęło przypadkowo. "Celowo go nie wysłano" - mówi. MON twierdzi, że to "szukanie dziury w całym". [ więcej... ]


Powstała nowa partia "Polska XXI": Prezydent Wrocławia chce rządzić całym krajem
Najpierw był portal w internecie. Teraz czas na partię. Powstał Ruch Obywatelski "Polska XXI". Na jego czele stanął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który nie wyklucza startu w wyborach prezydenckich. Wśród inicjatorów są także były wiceprezes PiS, obecnie poseł niezrzeszony Kazimierz M. Ujazdowski i politolog dr Rafał Matyja. [ więcej... ]


PiS atakuje Donalda Tuska:: "Mówiąc o euro, premier dał komuś zarobić"
Premier, mówiąc o wprowadzeniu waluty euro w 2011 roku, dał komuś okazję do zbicia majątku na giełdzie - oskarża poseł PiS Joachim Brudziński. Donalda Tuska krytykuje też Kancelaria Prezydenta. "Euro nie jest panaceum na bolączki gospodarcze" - mówi szef Kancelarii Piotr Kownacki. Według obu polityków, najwcześniejsza możliwa data naszego przejścia na euro to odległy rok 2015. [ więcej... ]


Za publikację raportu: Były szef WSI chce pozwać prezydenta
"Rozważam złożenie pozwu przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu" - powiedział w RMF FM były szef WSI generał Marek Dukaczewski. Chodzi o publikację raportu w sprawie Wojskowych Służb Informacyjnych i szkody, jakie - zdaniem Dukaczewskiego - wynikły z jego publikacji. [ więcej... ]


Kto ujawnił raport o CBA?: Pitera ma siedmiu podejrzanych
Julia Pitera zastanawia się, czy skierować do prokuratury sprawę wycieku danych zawartych w raporcie o CBA. Treść dokumentu ujawniła stacja TVN24. Kto mógł ujawnić informacje? Zdaniem Pitery, jest to członek Komisji do Spraw Służb Specjalnych, a jest w niej dokładnie siedem osób! Treść raportu znała też sama minister i premier. [ więcej... ]


Poseł PiS o polityce, angielskim i gramatyce: Ziobro: Tusk to typ "pustaka"
Wśród polskich polityków zaczyna być modny typ PR-owca pustaka, czyli człowieka, który jest w środku pusty, nie ma właściwie żadnych przekonań poza jednym: że trzeba uważnie obserwować sondaże. Najlepszym przykładem takiego typu "pustaka" jest premier Donald Tusk - mówi Zbigniew Ziobro. [ więcej... ]

źródło: dziennik.pl

Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha


Oświetlenie awaryjne
Mieszkania PłockLinki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne