Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 138849
wizyt: 763675
odsłon: 1975474

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Nie przeszkadza mi, że dwaj katoliccy geje wzięli ślub! Jestem tolerancyjny!
Bardzo się cieszę, że przy okazji Traktatu zapiszemy sobie na czołach, że jesteśmy Polakami, mieszkamy w Polsce, kolor naszej flagi jest złożony, hymn parozwrotkowy, orzeł biały, historia skomplikowana, a wiara ojców. Cieszę się, bo to powinien być impuls do rewizji wszelkich umów międzynarodowych i dopisania stosownych ustaw. Jako suwerenny naród i trzęsący zadkiem przed utratą tejże, chyba powinniśmy przyjrzeć się wszystkim umowom międzynarodowym i ustanowić stosowne zabezpieczenia mocą ustawy. Przejrzałem parę umów na szybko i zwróciła moją uwagę w sposób szczególny i niepokojący jedna z nich. Istnieje taka umowa, która nadaje przedstawicielom pewnego państwa takie przywileje i kompetencje w wyręczaniu polskiego państwa jakich nie daje żadna inna. Przedstawiciele tego państwa mają w Polsce prawa i przywileje, które przyprawiają o jeża na głowie:

1) Mają prawo udzielać małżeństw, nie na podstawie procedur prawnych, ale na podstawie umownych znaków, gestów, symboli i wypowiadanych słów o charterze mistycznym.
2) Przedstawiciele tego państwa są zarządcami większości cmentarzy w Polsce i według umowy władze tego państwa są dożywotnim administratorem gruntów, na których cmentarze są położone
3) Stolica tego państwa będzie mianować w Polsce przedstawicieli tego państwa, którzy są obywatelami polskimi.
4) W odpowiednim czasie poprzedzającym ogłoszenie nominacji przedstawiciela diecezjalnego tego państwa, Stolica tego państwa poda jego nazwisko do poufnej wiadomości Rządu Rzeczypospolitej Polskiej.
5) Rzeczpospolita Polska zapewnia temu państwu wolność sprawowania kultu zgodnie z artykułem 5 (umowy).
6) Sprawowanie kultu publicznego (tego państwa) w miejscach innych niż określone w ustępie 3 (umowy) nie wymaga zezwolenia władz państwowych, chyba że odpowiednie przepisy prawa polskiego stanowią inaczej.
7) Miejscom przeznaczonym przez właściwą władzę tego państwa do sprawowania kultu i grzebania zmarłych Państwo (polskie) gwarantuje w tym celu nienaruszalność.
8) Państwo to ustala na terenie suwerennej Polski swoje święta narodowe i zobowiązuje Polskę do ogłoszenia wyżej wymienionych dni, dniami wolnymi od pracy. Wolne od pracy są niedziele i następujące dni świąteczne:

- 1 stycznia
- drugi dzień po zmartwychwstaniu obywatela tego państwa,
- dzień Ciała jednego z obywateli tego państwa,
- 15 sierpnia
- 1 listopada
- 25 grudnia
- 26 grudnia

Rozszerzenie powyższego wykazu może nastąpić po porozumieniu Układających się Stron.

9) Uznając prawo rodziców do wychowania dzieci według przekonań tego państwa, oraz zasadę tolerancji, Państwo (polskie) gwarantuje, że szkoły publiczne podstawowe i ponadpodstawowe oraz przedszkola, prowadzone przez organy administracji państwowej i samorządowej, organizują zgodnie z wolą zainteresowanych naukę "przekonań tego państwa" w ramach planu zajęć szkolnych i przedszkolnych.
10) Akademia Tego Państwa w Krakowie i Uniwersytet Lubelski są dotowane przez Państwo (polskie). Państwo rozważy udzielanie pomocy finansowej odrębnym wydziałom wymienionym w ustępie.

Robi wrażenie prawda, a jest tego znacznie więcej, to państwo ma prawo do zakładania fundacji i ośrodków medialnych. Tekst zagadka? O jakie państwo i jakich przedstawicieli chodzi. Podpowiedzi:

1) To państwo w swojej ponad 1000 letniej historii stosowało karę śmierci wobec tych, którzy nie zgadzali się ze światopoglądem tego państwa. Kary były poprzedzane torturami, wyrok następował poprzez spalenie żywcem.
2) To państwo nie tylko narzucało swój światopogląd, ale napadało na przedstawicieli innych światopoglądów, dokonywało masowych eksterminacji ludzi, nazywanych dzikusami i poganami.
3) W Polsce przedstawiciele tego państwa stanowili najliczniejszą grupę tajnych współpracowników UB i SB.
4) Wśród dostojników tego państwa dochodziło wielokrotnie do skandali, podejrzenia o pedofilie, praktyki homoseksualne, defraudacje. Co ciekawe takie podłe uczynki jak pedofila, karane w Polsce z cała surowością, wśród przedstawicieli tego państwa nie podlegają polskiej jurysdykcji, ale wewnętrznym śledztwom i procesom. Następnie wyrok uniewinniający jest ogłaszany z ambon placówek eksterytorialnych tego państwa.
5) Przedstawiciele tego państwo prowadząc działalność gospodarczą jako jedyne nie płacą podatków według stawek obowiązujących w RP.

Gdy już odgadniemy o kogo chodzi, warto pomyśleć o ustawie, uchwale, zabezpieczającej tradycyjne polskie wartości i tradycję narodową w które nie mieści się:

- współżycie nauczyciela (teolog) akademickiego ze studentem (kanonik).
- molestowanie dzieci
- palenie ludzi żywcem
- ludobójstwo w ramach krzewienia światopoglądu.

Pewnym rzeczom w Polsce przyglądałem się zaciskając zęby, w imię ekumenizmu i narodowego kompromisu. Tolerancję rozumiem tak, że jeden drugiemu pozwala na to, na co ten pierwszy ma ochotę i co temu drugiemu nie szkodzi i tego drugiego nie zmusza do identycznych zachowań. Prawda, jaka prosta definicja tolerancji? Co mi przeszkadza, że dwóch panów katolików zawiera małżeństwo? Absolutnie nic, Szczęść im Boże. Chciałbym, aby innym nie przeszkadzało to, że ja nie mam ochoty partycypować w kosztach uprawianie ideologii i religii, z którą nie mam nic wspólnego. Nie podoba mi się również to, że istnieje umowa międzynarodowa, która w sposób szczególny traktuje mój kraj jako miejsce dla treningów ideologicznych i pole bitwy światopoglądowej, natomiast Traktat wynegocjowany przez 27 państw jest przedmiotem szczególnego dmuchania na zimne. Tak mniej więcej widzę kwestię kompromisów w sprawach regulacji międzynarodowych. Mam też wyraz pewnego zmęczenie skierowanego do obecnych władz. Chciałbym wam przypomnieć, że wasza siła polega na słabości waszych przeciwników. Swego czasu wasz największy przeciwnik przegiął ideologiczną pałę w prawo i wyrośliście na rozsądnych i nowoczesnych, jak wiadomo na kredyt. Jeśli będziecie kontynuować przeginanie pały, nawet z mniejszą amplitudą, nawet takie nijakie SLD, kompromitujące się kolejnymi rozpaczliwymi próbami "odświeżania" wizerunku, urośnie w siłę. Tą techniką urośnie, którą urosła PO, nic nie robieniem i patrzeniem, aż się w głupocie przeciwnik wykrwawi. Dziś słuchałem posła Niesiołowskiego, który gadał jak stary dobry zetchaenowiec i w pół słowa rozumiał się z innym zetchaenowcem Kamińskim. Takie zbieżności i to światopoglądowe zaczynają mnie poważnie niepokoić. To nie jest tak, że Polska zaściankową prawicą stoi, to jest tak, że Polacy powiedzieli nie Rydzykowi i PiS, ale nie po to, żeby następcy po 0,7 na głowę zawierali idiotyczne, sztucznie wywołane "kompromisy", zamówione przez Rydzyka. Tak mi się wydaje.

Matka_Kurka 2008-03-30 12:05
Głosów: 184


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1348

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1904


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1119


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1083


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 974


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 727


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 635


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 607


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 604


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 587


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 584Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

ratyfikacja traktatucoś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha