Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 138849
wizyt: 763675
odsłon: 1975473

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


PiS rękoma stratega poległ i leży. Jak wstanie, to na klęczki! To chyba jest jasne?
Pan spinznachor Kamiński nawet nie starał się ukryć swojej "sympatii" dla spinznachora Kurskiego. Bardzo dobra ilustracja tego co się w partii dzieje, niewielki fragment tego co sie dzieje. Podpiszą, podpiszą, jeszcze trochę i wszystko podpiszą. Rozdmuchać aferę w Polsce to kwestia sekund, jednego głupiego zdania, gestu, albo "multimedialnej" prezentacji. Odkopać się z kupy ludzkiego śmiechu to już proces długotrwały i rzadko zakończony sukcesem. Ile razy kupą śmiechu obaj zabawni byli zasypani, chyba nie ma sensu liczyć. Co tam zza tej kupki widać? Ano dwóch przestraszonych i pogodzonych z losem outsiderów, już tylko dla zabawy szantażowanych przez wiadomo kogo. Oni już by zagłosowali na tak i bez żadnych ustaw, problem polega na tym, co zrobić z tymi 55 co głosowali przeciw. W PiS ma być dyscyplina, ponieważ na zewnątrz wysyłamy komunikat o podjętej na śmierć i życie walce w imię polskiej racji stanu. Pierwszy pomysł o zniesieniu dyscypliny i głosowaniu zgodnie z własnym sumieniem był jedynym dla PiS, który mógł przynieść korzyści, no może bez przesady, nie przynieść strat.

Jakieś dwie godziny media pogadałyby o 55 kwestionujących sukces mniej ważnego brata, może padłaby teza o rozłamie w PiS i na drugi dzień po sprawie, wszak mamy nowe powody do wszczynania awantur, ustawa medialna i służba zdrowia. Niestety dla "stratega" i na szczęście dla nas, strateg spanikował. Poszedł sygnał z Torunia, poszło niezadowolenie z klubu, do tego odstawiony na boczny tor Kurski, podszepnął, że jest okazja coś spektakularnego nakręcić, w stylu geje i Niemcy nas sponiewierają i wystarczyło. Jak teraz z tej dyscypliny partyjnej wyjść? O tym dziś myśli strateg, rozsądniejszych, żeby ustąpili głupszym nie było tak trudno "przekonać", za twarz i do ziemi. Głupich namówić do kompromisu to już nie takie proste. Dzięki Bogu nie moja sprawa, fatalna i tak czy siak przegrana.

Spanikowany strateg postanowił pokazać spróchniałe ząbki, a że akurat tam gdzie potrzeba dwóch trzecich głosów jeszcze coś może, uznał że sprawa jest do wygrania poczwórnie. Po pierwsze postawi Donalda po ścianą i pokaże, że on tu rządzi. Po drugie uratuje jedność klubu. Po trzecie powstrzyma budowę nowej formacji na prawo od niego, co trudno sobie wyobrazić, ale co jest możliwe. Po czwarte wywindowanie brata na męża opatrznościowego. Dziś już na pewno wiemy, że brat "enty" raz został, ale skompromitowany. Donald nie tylko się nie wystraszył, ale skorzystał z okazji i znów pokazał Polakom, że nie ma dla Polski alternatywy poza PO, sami widzicie co te dzikusy z PiS wyprawiają. Niemal pewne jest, że Rydzyk, mimo złożonej ofiary i upokorzenia stratega, partię zbuduje, o czym zdaje się komunikować choćby dziś ND chwalący się jaki popłoch u Kaczyńskiego wywołuje wojowniczka Sobecka. Co do jedności klubu - temat ciągle otwarty, ale tylko w jednej kwestii, kto i kiedy odejdzie. Jakby to było fajnie i jak będzie fajnie, gdyby resztka rozsądnych dołączyła do Ujazdowskiego, może nawet Dorna i zbudowała niewielką partię konserwatywną. Protegowani Rydzyka zbudują formację jeszcze głupszą niż LPR, a strategowi zostanie PC. Razem to towarzycho może zebrać nie więcej niż ma cały PiS, z tym że najcieniej widzę PC, bez RM, 5% wydaje się marzeniem nie planem minimum.

Pan strateg zalicytował wysoko, zalicytował wszystkim co miał i okazało się, że nic nie ma. Gdyby tylko Donald bardziej pomyślał o polityce, a mniej wizerunku Polski w UE, dobiłby PiS leżące na łopatkach, jednym manewrem - referendum. Tego Kaczyński nie ma prawa przeżyć jako lider partii PiS, musi się przepoczwarzyć w kierownika PC. Donald zapewne chętnie zadałby ten cios, ale stawka jest zbyt duża, żeby kulawego wróbla dobijać taką armatą. Stawką jest frekwencja i pakować się w takie ryzyko, tylko po to by zgnieść PiS nie jest pomysłem bezpiecznym. Jeszcze parę dni temu, kiedy strategowi się wydawało, że ugra coś na tym szantażu, referendum wyraźnie PO leżało, teraz kiedy jest niemal pewne, że PiS podpisze co mu się każe i właśnie dlatego, żeby nie było referendum, ryzykować nie ma sensu. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie kolejna informacja posłana w świat. Tak zwana inteligencja endecka, jako mantrę traktuje stwierdzanie, że mamy robić swoje i olewać co powie świat, poza tym świat o nas nic nie wie, tylko sterowane z Polski media nas oczerniają. Ta mantra jest tyleż zabawna, co fałszywa. Oczywiście nie jest tak, że świat nie śpi po nocach i bacznie śledzi co się w Polsce dzieje. Świat śpi kamiennym snem, ale w świecie dobrej, bo złej informacji, takie newsy jak prezydent Polski straszący gejami i powrotem do faszystowskiej polityki Niemiec sprzedają się jak świeże bułeczki. Sprzedają się, ponieważ cywilizowany świat takich informacji u siebie nie słyszał od wojny. Dla nich to sensacja na miarę skandalu wywołanego przez pijanego szejka, czy romansującą z szewcem księżną Yorku, a właściwie to chyba jest poziom Japończyka pożerającego 50 hamburgerów, albo Polaka współżyjącego z odkurzaczem. Tak czy siak informacja o Polsce idzie w świat, bez zbędnych manipulacji i przesadnej reklamy, takie newsy same się reklamują. Wiecie co trzeba zrobić za 3 lata, aby się rodzaj informacji zmienił? Jeśli tak, to dokładnie tak zróbmy, czego wam i sobie życzę.

Matka_Kurka 2008-03-27 20:28
Głosów: 240


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1343

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1904


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1119


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1083


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 974


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 727


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 635


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 607


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 604


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 587


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 584Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

ratyfikacja traktatucoś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha