Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 138849
wizyt: 763675
odsłon: 1975472

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


A co robił kolega Czarzastego i radny z ramienia PRON w "niemieckim radiu"?
Wszystko do jednego wora i pod lupę. Parę hitów dziś. Pierwszy hit na stronie PO. Okazało się, że zwolennicy UPR i PiS są częstymi gości witryny, zwłaszcza sondaży. Zabawność tej sytuacji jest podwójna. Pierwsza zabawność polega na tym, że wyobraźnia "admina" strony PO nie jest zbyt duża i można było przewidzieć wynik sondy zwłaszcza gdy jeden z popularniejszych blogerów i zupełnie niepopularny polityk, Korwin-Mikke, rzucił dowcipny apel - głosujcie na stronie PO przeciw. Gdzie Polak może bezinteresownie i dla zabawy dołożyć innemu Polakowi, dwa razy Polakowi nie trzeba powtarzać. Efekt - na stronie PO okazuje się, że traktat jest be. I teraz druga śmieszność, czyli motto publicystyczne UPR i PiS, mianowicie medialna manipulacja. PiS to się nie dziwię, bo tam jeden myślący szuka drugiego myślącego tak długo, że jak się w końcu spotkają, podają sobie ręce i umierają ze starości. Ale takiemu Korwinowi i jego akolitom nieco się dziwię, że dokonując manipulacji czerpią dziką satysfakcję z demaskowania cudzych manipulacji i wydają się być zgorszeni manipulacją obcą, będącą odpowiedzią na manipulację Korwina i spółki.

Udowodnienie za pomocą sztubackiej manipulacji, że zwolennicy PO są przeciw UE i Traktatowi, jest swego rodzaju desperacją pseudointelektualną. Jest też manifestem intencji i możliwości UPR. Gdyby wieczny wojownik i demaskator manipulacji, marginalny polityk Mikke, miał wpływ i dostęp do potężniejszych narzędzi medialnych, manipulowaliby równo. Manipulowałby jak jego polityczni przeciwnicy, tyle że bardziej prymitywnie i absurdalnie, z tego co zdążyłem zauważyć. Śmieszna jest wpadka PO, ale jeszcze śmieszniejszym Korwin-Mikke, który jak dziecko cieszy się, że wrzucił koleżance żabę za koszulę. To są małe radości niewiele mogących, niszowych polityków. Ten styl uprawiania polityki jest konsekwentnie podsumowywany przez wyborców i utrzymuje się na stałym poziomie 0,5% do 1,5%. Oczywiście demaskator manipulacji stanowczo się upiera, że to efekt elitarności jego myślenia, ja jednak będę się upierał, że to pochodna śmieszności jego sądów.

Dalej mieliśmy hit pod tytułem, nie będzie spotkania na szczycie i w tym wypadku manipulacja przygotowana dla mediów, jak to u specjalistów z PO, jest całkiem przyzwoitych lotów. PO wyspecjalizowała się w inteligentnym PR, odwołanie spotkania z lektorem przygód geja Kurasia miało oczywiście jeden cel. Kara i upokorzenie, rewanż za tandetny teledysk. Naturalnie, tak otwarcie mistrzowie PR nie mogli wyborcom ogłosić swojego planu, zatem wygłosili, że mimo szczerych chęci kalendarz jest napięty. Premier ma bardzo ważne spotkania, wpadnie premier Holandii z wizytą, potem wycieczka delegacji SP 3 z Gołdapi, przecięcie wstęgi na wystawie kurpiowskich wycinanek i jeśli się tylko wyrobi między testowaniem nowej krótkofalówki borowców i oglądaniem kartek wielkanocnych, wykonanych przez wychowanków domu dziecka, może wpadnie dosłownie na chwilkę do lektora gejowskich przygód Kurasia.

W końcu z trudem za pięć dwunasta i wylotem na Ukrainę, znalazł Donald kwadrans na "kompromis" z przedstawicielem PiS. Nie chciałbym snuć jakiś daleko idących przypuszczeń, ale jednoczesny remont wszystkich samolotów, to też element zapłaty za pokazywanie Donalda jako wnuka Wehrmachtu. Zagotowany Kamiński już spieszył z przekazaniem tej bulwersującej informacji, ale się w ostatniej chwili wstrzymał, wiedząc, że pułapka jest doskonała i znów byłoby śmiesznie, gdyby w nią wpaść. W tej chwili Donald wie, że pętla wisi nie na jego szyi, ale brata lektora i za jeden koniec sznura ciągnie Rydzyk, za drugi wyborcy.

Hitem okazał się też poseł Karski w "niemieckim radiu" opowiadający o polsko-niemieckich rozmówkach. Poziom tej wypowiedzi każe sądzić, że to raczej pożegnanie, testament złożony przez posła, nigdyś ambitnego członka Ordynackiej i wybitnego przedstawiciela Rady Narodowej z ramienia PRON. Człowiek, który walczy o coś lub z kimś, ma jakąś strategię, albo chociaż pomysł na walkę. Desperat przyciśnięty do muru wali na oślep i najczęściej trafi we własny czerwony nos. Był też hit niespodziewany. Paru dysydentów pisowskich zorganizowało konferencję w sprawie zdrowia. Wypowiedział się dysydent Religa i szczerze mówiąc ja nadal nie wiem, czy pan profesor jest zadowolony z projektów ustaw, ponieważ te są jego autorstwa, czy tez zdruzgotany projektami, ponieważ te są autorstwa PO. On sam chyba nie wie, w związku z tym jak jego niedawny polityczny patron, jest za, a nawet przeciw. Obok niezdecydowanego profesora stanął Ludwik Bloger i ten mi zaimponował. Chłop kiedy już wie, że nic nie może, zrobił chociaż tyle ile może, a że czasu wolnego ma pod dostatkiem wziął i się obrył w temacie służby zdrowia. Przynajmniej tak twierdzi pan niezdecydowany profesor, mnie to trudno ocenić, gdyż od świeżo upieczonego szefa poza tym, że ustawy nie są jajeczkiem, tylko wydmuszką, nie dowiedziałem się nic. Jeśli to jest kryterium fachowości, to ja jestem lepszym specem, uważam, że polska medycyna jest jak model przestrzenny cząsteczki wody, a nie jak stojan alternatora montowanego po 1990 roku w Polonezach. W związku z powyższym odrzucam w całości poprawki Ludwika, choć nie mam pojęcia jakiej jakości te ustawy PO naprawdę są, bo poza opiniami mniej lub bardziej utalentowanych bajkopisarzy, nie słyszałem opinii żadnego fachowca, z jednej i drugiej strony. Więcej hitów staram się nie pamiętać. Pozdrawiam i nie dajcie się zmanipulować, manipulacja to straszna rzecz. Kiedy służy politycznym wrogom, zagraża racji stanu, gdy służy tym, co służyć ma, broni Honoru, Boga i Ojczyzny.

Matka_Kurka 2008-03-26 19:03
Głosów: 171


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1341

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1904


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1119


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1083


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 974


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 727


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 635


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 607


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 604


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 587


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 584Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

ratyfikacja traktatucoś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha