ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości
Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery

Tekst 1329 - 18 marca 2008
Kacze zakały to zrusyfikowani potomkowie bojarów i czekistów! Taka jest prawda!
Kiedyś opisywałem historię ojca bliźniaków. Z nieukrywaną satysfakcją odnotowuję, że w "Wikipedii" uzupełniono, na razie w skromnym fragmencie, fakty z życia Rajmunda K., między innymi fakt współpracy z PZPR. Więcej szczegółów co do historii z życia wziętych można przeczytać w artykule "Polityki", link do tego artykułu znajdziecie pod opisem życiorysu towarzysza Rajmunda. Wspominam o tej sprawie z dwóch powodów. Po pierwsze zarzucano mi pisanie nieprawdy, kiedy opisywałem dorobek naukowy Rajmunda Kaczyńskiego, wykładowcy WUML, szkolącego między innymi Ochaba, jednego z najgłupszych komunistów w dziejach PRL. Zarzucano mi fałsz kiedy opisywałem kontrakty Rajmunda w Anglii i USA, w latach 60, kiedy na kontrakty wyjeżdżali tylko kamerdynerzy komunistów, albo sami komuniści. Po drugie, ostre kryteria "polskości", jakie są Polakom nieustannie prezentowane, jako ciągłość "intelektualna" i jak się wyraził poseł Suski, genetyczny patriotyzm, są w "oczywistej" sprzeczności ze stanem posiadania panów trwale zaburzonych z tendencją pogłębiającą.

Jeszcze 3 pokolenia temu przodkowie braci na słoninę mówili sało, a meldując wykonanie żołnierskiego zadania wygłaszali następującą formułkę: "taktoćna wasze błogorodie". Pradziadowie braci z jednej i drugiej strony z Polską i Polakami mieli tyle wspólnego, co Witalij Kliczko, albo Siergiej Bubka. Pierwsi potomkowie braci po polsku zaczęli mówić dopiero w czasach II RP, a historia żoliborskiej inteligencji, przeflancowanej z Białorusi, zaczyna się parę lat przed wojną. Rodzina, po obu stronach, porzuca wschodnie kresy i jedzie się cywilizować do Warszawy. Jedynym patriotyczny aktem jaki miał miejsce w tej rodzinie, to walka Rajmunda w Powstaniu Warszawskim, ale proszę spytać jakiegokolwiek z druhów Rajmunda, co sądzą o jego patriotyzmie, kiedy trzeba było o ten patriotyzm walczyć po wojnie nastawiając grzbietu, w najłagodniejszej formie usłyszycie tchórz, najczęściej powtarzane sformułowanie, sługus komuchów. Bracia w ramach ekwiwalentu rozdmuchali epizod wojenny pani matki, która jako 14-latka nosiła bandaże w starachowickim szpitalu, rozdmuchali do rangi bohaterskiej uczestniczki akcji Burza, z którą to akcją mamusia miała tyle wspólnego, co ja z Powstaniem Styczniowym. Do Starachowic trafiali żołnierze AK między innymi z akcji Burza i stąd wzięła się bohaterska łączniczka Burzy, biegająca miedzy kaczką i basenem.

Treść żołądka łaskocze mi podniebienie, kiedy mam się zniżać do babrania w rodzinnych brudach, ale już mówię po co to robię i dlaczego uważam, że warto. Przede wszystkim dlatego, że uzurpacja tradycji, religii i bohaterstwa narodowego w wykonaniu dekownika stanu wojennego, odwołującego się do swoich patriotycznych korzeni poza podwórkiem, przekracza wszelkie grancie prymitywnej mitomani i partyzantki kreowanej. Ważniejsza jednak jest, w moim skromnym przekonaniu, inna rzecz daleko bardziej fałszywa i skomplikowana. W Polsce wpływ obcych kultur wywierał olbrzymi nacisk na dlasze losów koleje, nie tylko negatywne. Germanizacja pokazała, że pozamiatanie podwórka nie jest fanaberią, a maszynę parową nie stworzył szatan, w Galicji rozwijała się kultura i swego rodzaju autonomia, w której nie godząc się na rozbiory, Polacy doceniali dorobek i potęgę CK Austro-Wegierskiego. Polsce tak naprawdę i na trwale zaszkodziła tylko rusyfikacja. Z rusyfikacji nie wyniknęło nigdy i nic dobrego. Mentalność Polaka, zaprzęgającego Tomka Czereśniaka do sochy, tak zwanego prostego tradycyjnego katolika opatuchanego chustką, albo uszatką, biednego ciemiężonego chłopa, tęskniącego za rządami silnej ręki, biorącej i tu uwaga "durny naród" za pysk, to pokłosie rusyfikacji. W tym co robią bracia jest dokładnie zawarta i ciągłość intelektualna i genetyczny patriotyzm. Pamiętam czasy jak cała Polska chodziła w "dekatyzach", podłogi we wszystkich chałupach malowało się na "jasny orzech", kąpało w sobotę. Potem w czasach wolnej Polski, 3/4 Polaków chodziło w tureckich sweterkach, na archiwalnych zdjęciach znajdziecie Jarosława i Andrzeja Leppera tak uszykowanych. Parę lat po tureckich sweterkach na bazarach pojawiły się czapki w kształcie grzybka, zszyte z kawałków jakiegoś badziewia "korzuchopodobnego" i jak kraj długi i szeroki Polska obsypała grzybkami. W latach 90 nastąpiło szaleństwo w konsumpcji jedynego szamponu "łosz end goł" i kolorowych napojów masowo przywożonych z Niemiec, potem zastąpionych samochodami wyciągniętymi spod niemieckiej prasy, po to by Polak sprzedał drugiemu Polakowi pojazd, w którym Polak wraz z rodziną zabijał się na pierwszym zakręcie.

Wszystko to jest pokłosiem rusyfikacji, jak pojedziecie dziś na Białoruś, zobaczycie, że tam zapalniczka z gołą babą, kolorowy napój z największego "g" plastikowego jakie chińczyk wymyślił, wywołuje sensację, jak u nas w latach 90. Dziś niemieckie samochody poskładane wpół jadą tranzytem do Rosji i Ukrainy, a my jesteśmy łącznikiem między cywilizacją Zachodu i wschodnioazjatycką kulturą podpierania parkanu kołkiem. Wszystko co dziś stanowi o sile i rozwoju Polski przyszło z Zachodu, przyszło z Europy, przyszło ze świata hołdującego postępowi, nie zabobonowi. Różnica między tradycją i zacofaniem jest taka, że tradycja, uwzględniając dorobek przeszłości i ciągłość kulturową, służy rozwojowi i nie zamyka się w kurnej chacie w obliczu nowych wyzwań. Zacofanie, na samą myśl o tym, że żyto można kosić kombajnem, nie sierpem tatowym, staje na baczność i 70-letnim vibratio zawodzi "Boże coś Polskę". Szacunek dla prostego polskiego człowieka?? Pytam jaki szacunek? Czy ja mam Niemcowi mówić, że ta polska baba w moherowym berecie, krzycząca, że Żydzi zabili pana Jezusa syna Marii z Częstochowy, jest naszą tradycją? Czy ja mam się cieszyć, że w BBC pojawia się tłumek w grzybkach na głowie i tureckich sweterkach, który krzyczy UE to pedały i masoni? I jak taką demonstrację Anglik ma odróżnić od wieców poparcia dla Łukaszenki, czy Putina. Trzeba robić wszystko, aby baby w moherowych beretach traktować jak baby w moherowych beretach, a nie tradycję, polskość. Mało mnie obchodzi, że nasze mamy i babcie gustują, że tak nie wolno i trzeba z szacunkiem dla starszych. Z szacunkiem i owszem, ale nie z przyzwoleniem na kompromitowanie i pokazywanie Polski przez pryzmat polskiego moherowego bezguścia Prêt-à-porter. Nikt nikomu nie zabrania swobodnego wyboru ubrań i poglądów, ale kiedy głowa państwa lansuje bezguście i bezmózgowie, nazywając to polskością i tradycją, to trzeba krzyczeć światu, że to nie Polacy, to zrusyfikowane przypieckowe kołtuny. Piotr I, jedyny w Rosji, którego można nazwać człowiekiem Europy, kazał bojarów ogolić i wykąpać, aby Rosja przestała się kojarzyć z zarośniętymi brudasami. Nie inaczej powinno to wyglądać u nas, najpierw się jakoś ubrać po polsku, nie po rusku w łachmany moherowe i szkołę ukończyć, dopiero drzeć gębę, Polska, katolicyzm, tradycja.

Dziś mamy prosty wybór, bo kierunki są tylko dwa. Albo jedziemy z wizytą do rdzennych chałupek pana stratega i odwiedzamy rosyjskich oficerów meldujących wykonanie zadania, albo idziemy do Europy i przesuwamy niekorzystną dla nas geopolitykę na wschód. Wciągamy Ukrainę do UE i tym samym, przesuwamy problemy z Rosją dalej od nas, a jednocześnie siebie stawiamy w centrum UE, przynajmniej geograficznym. Ktoś kto dziś tego nie rozumie ma genetycznie zrusyfikowany "patriotyzm", jest po stronie kultury picia herbaty i wódki ze szklanki. I pod koniec wywodu jeszcze jedna uwaga. Wątpliwości co do kierunku i procesów integracyjnych ma każde państwo i co więcej te wątpliwości są uwzględniane. Dlaczego? Dlatego, że UE czuje respekt przed tradycją i potęgą państw, takich jak Wielka Brytania na przykład, czy inna Francja. Czuje, ponieważ ma do czynienia z partnerem przewidywalnym i politycznym mężem stanu. Kto o zdrowych zmysłach w Wielkiej Brytanii, a nawet i zaburzony, namówiłby królową brytyjską do wystąpienia w teledysku, do muzyki The Beatles, gdzie na tle puddingu i Big Bena, pani Elżbieta straszyłaby Lordów i Ladies, kanadyjskimi homoseksualistami, mapami z czasów imperium brytyjskiego i duchem Hitlera, pokazywała Merkel jako kontynuatorkę nalotów na Londyn?

Jaki polityk tej rangi w jakimkolwiek innym kraju zrobił z siebie takiego błazna i w którym kraju partyjny siepacz w TV publicznej osobiście montowałby ten weselny teledysk? Takie standardy są czystą rusyfikacją, to są metody brodatych bojarów, komisarzy, potomków bliźniaczych. Co by się stało, gdy Merkel w przypływie jakiegoś szaleństwa nakręciła taką gadzinówkę, z kartoflem obok gejów, furą na kielecczyźnie i tego typu estetyką pokazującą, że przyjęcie Polski do UE grozi Niemcom powrotem do XIX wieku. Obaj zaburzeni wypowiedzieliby wojnę "Germańcom", przypominam, że jeden po artykule w brukowcu dostał s..aczki. Jak przy najbliższych międzynarodowych kontaktach pokazać swoją zapyziałą gębę i obśliniać dłoń kanclerz wręczając kwiatki korzonkami w górę, po takiej szopce? Kto z paranoikiem będzie rozmawiał o polskiej tradycji? Przecież na zapleczu UE, oprócz przerażenia, musi się w tej chwili odbywać festiwal niewybrednych dowcipów o polskiej głupocie. Czy w tych warunkach mamy jakiekolwiek szanse na przekonanie UE, że dalej na wschód będzie inaczej niż u nas. UE widząc co dzieje się w Polsce, nawet nie chce słyszeć o kolejnym kroku na wschód. Wieki, całe wieki byliśmy pod wpływem kultury wschodnioazjatyckiej, jeśli dziś ktoś chce tę kulturę kontynuować, to tylko potomkowie bojarów i komisarzy, którzy jeszcze trzy pokolenia temu pili czaj w Odessie.

Matka_Kurka 2008-03-18 16:06

Głosów: 629
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1329
Najlepsze teksty autora
Archiwum
Głosuj         Wyślij na e-mail        
Wlasciciel strony nie jest autorem tekstu. Ten tekst umieszczony byl 18 marca 2008 na forum onet.pl pod adresem http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,41778125,113605612,4666178,forum.html .
Strona ma charakter archiwalny.


Czytaj e-book


Mobbing
Trudny wiek szkodliwym mitem


Najnowsze notki


05:25 Grafini von Hohenstein, c...
01:41 Najbardziej niesamowita j...
01:27 Pracowity weekend happene...
00:08 Polska, a gdzie Europa - ...
00:02 Wstrzemięźliwość? Dobre ż...
23:58 Ilu było frajerów?
23:36 Bartłomiej O. , zdobywca ...
21:45 Rokita mija się z prawdą!
21:06 Never again?
20:53 Polska - Gazeta Wrocławsk...
20:27 Pies na rowerze
19:08 Dziura Alistera Darlinga
18:23 PASER POSZEDŁ PO OCHRONĘ ...
18:23 Wampir bez zębów
17:49 Zabawy z bronią - przypad...


Nakarmiłeś/łaś już dziś?
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

Wiadomości dnia
"Nowy wirus grypy może spowodować światową pandemię"

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Margaret Chan uznała, że grypa, która pojawiła się w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, "ma potencjał" spowodowania ogólnoświatowej pandemii, choć jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, że do tego dojdzie. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Prezydent: zrobię wszystko, żeby obronić polskie stocznie

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że zrobi wszystko, żeby obronić polskie stocznie. Taką deklarację złożył w Gdańsku, po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych gdańskiej stoczni. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


81 ofiar grypy i ponad 1300 osób zarażonych w Meksyku

Minister zdrowia Meksyku Jose Angel Cordova poinformował, że ofiarą świńskiej grypy padło już prawdopodobnie 81 osób, a ponad 1300 jest zarażonych. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Protest przed domem Zbigniewa Ziobry

Kilkanaście osób protestowało przed domem Zbigniewa Ziobry w Krakowie. Zgromadzeni pod domem członkowie Stowarzyszenia Dialogu Społecznego domagali się od byłego ministra sprawiedliwości wyjaśnień w sprawie śmierci Barbary Blidy. Ziobro nie wyszedł do manifestujących. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Steward wracający z Meksyku z chorobą hospitalizowany

Steward linii lotniczych British Arilines, który powrócił z Meksyku, został hospitalizowany z objawami przypominającymi grypę - poinformowała nad ranem agencja AFP. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Prezydent: zgadzam się z poglądami Anny Fotygi

Zgadzam się z poglądami Anny Fotygi - powiedział prezydent Polski Lech Kaczyński. Fotyga, która jest kandydatem na ambasadora Polski przy ONZ skrytykowała sposób prowadzenia polskiej polityki zagranicznej przez obecną ekipę rządową. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Myślały, że bawią się piłką, a to była bomba

Dwanaścioro dzieci zginęło w Pakistanie, kiedy wybuchła bomba, którą się bawiły - poinformowała policja. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]

źródło: wp.pl
Porzucił dzieci, potem próbował się powiesić
Przed kilkoma dniami, razem ze swoją partnerką, porzucił trójkę dzieci w jednej z włoskich pizzerii. Funkcjonariusze szybko znaleźli jednak matkę i jej przyjaciela - ukrywali się w lesie. Mężczyzna trafił do aresztu. W sobotę próbował powiesić się na pasku w celi. [ więcej... ]


Zamordowano ośmiolatkę z Domu Dziecka
Ostatni raz widziano ją jak bawiła się na placu zabaw. Kilka godzin później szukało jej już kilkadziesiąt osób. Policję wezwała wychowawczyni domu dziecka, bo zaniepokoiła się, że jej ośmioletnia podopieczna zbyt długo nie wraca z dworu. Finał poszukiwań okazał się tragiczny - w jednym z pustostanów w pobliżu placówki funkcjonariusze odnaleźli zwłoki dziewczynki. [ więcej... ]


Polska czci swojego patrona
Ponad tysiąc osób z rozsianych po Polsce parafii pod wezwaniem św. Wojciecha uczci dziś w Gnieźnie pamięć męczennika i głównego patrona Polski. Uroczystej mszy przywodzić będzie prymas Polski kardynał Józef Glemp. [ więcej... ]


Prezydent zgadza się z poglądami Fotygi
Lech Kaczyński nie widzi problemu w tym, by Anna Fotyga została polskim ambasadorem przy ONZ, mimo że była minister otwarcie krytykuje politykę zagraniczną rządu. - Prezydent mianuje (ambasadorów), to znaczy, że się zgadza z ich przekonaniami, poglądami. Z poglądami Anny Fotygi ja się zgadzam - mówił w sobotę Lech Kaczyński. [ więcej... ]


Porywacze zaatakowani, zakładnik uwolniony
Nie wiadomo kto go "odbił", ale wiadomo, że jest cały i zdrowy. Nigeryjska policja poinformowała, że "uzbrojony oddział" uwolnił Brytyjczyka, który został porwany na południu kraju przed kilkoma tygodniami. [ więcej... ]


Tym razem nie zabijał uczeń, a jeden z wykładowców?
Co najmniej trzy osoby zginęły od kul na amerykańskim Uniwersytecie Stanu Georgia. Według policji tym razem strzelał nie sfrustrowany uczeń, a jeden z wykładowców. Trwają jego poszukiwania. Według jednej z lokalnych gazet napastnik może mieć przy sobie "wiele sztuk broni". [ więcej... ]


Lewica bierze Islandię na dobre
Według nieoficjalnych informacji koalicja Sojuszu Socjaldemokratycznego i Zielonej Lewicy wygrała przedterminowe wybory parlamentarne w Islandii. Lewicowe partie zdobyły razem ponad 50 procent głosów. [ więcej... ]

źródło: tvn24.plCoś dla miłośników motocykli


Aprilia
BMW
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha

Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 komentarze.eu
Blogi polityczne