Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 164580
wizyt: 867290
odsłon: 2186065

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Miękną kolanka, za chwilę się ugną i grzecznie zagłosują jak należy! Zatkało?
Towarzycho mięknie w oczach, brat się łudzi i walczy o drugą kadencję, a ja mam embargo na problematykę. Skoro już najbardziej wierni i pracowici czytelnicy mają dość, to ja poszukam czegoś odrobinę nowego. Powiem wam prawdę, nie całą, nie słuszną - prawdę o sobie. W życiu jest mi ciężko odnaleźć się w grupie, ponieważ nigdy nie byłem dostatecznie stadny dla żadnego stada. Chcesz się do nas zapisać? A co wy za jedni? No wiesz proeuropejscy, feminizm, homoseksualizm nie wyłączając adopcji, miękkie narkotyki, antyklerykalizm, aborcja, ogólnie normalność. Nie dziękuje, jestem proeuropejski, nie chcę być groteskowy. To znaczy, że jesteś za tym żeby klechy zmuszały zgwałcone 12-latki do rodzenia? Przeciwnie jestem za tym, żeby klechy nie zmuszały 12-latek do rodzenia i co więcej nie gwałciły, co też się zdarza. No to o co ci chodzi jesteś proeuropejski jak my, uważasz, że prezerwatywy to wolność. Uważam, że prezerwatywy to dyskomfort.

To co, dzieci ma się rodzić po 12 w chałupie? Może się rodzić byle nie w mojej i nie z moich poborów. Czyli nie jesteś za edukacją seksualną w szkołach. Jestem za każdą edukacją w szkołach, nie ma lepszego miejsce do edukacji niż szkoła. I zgadzasz się, że młodzież powinna używać prezerwatyw? Ważne aby młodzież się na to zgadzała, im ten dyskomfort powinien dobrze służyć. No to jesteś proeuropejski, chyba że nie popierasz adopcji wśród homoseksualistów. Nie, nie popieram. Jesteś homofobem z ciemnogrodu? Nie, po prostu uważam, że dziecko, w dobie dyktatury chińskiego plastiku, powinno być karmione piersią i wychowywać się w rodzinie gdzie pierwsze słowo "mama" nie powoduje, że nad kołyską pochylają się dwie zarośnięte twarze. Jestem za tym, żeby dziecko potrafiło odróżnić mamę od taty, konia od psa, piersi od torsu, to pozwoli mu w życiu zachować proporcje i wyodrębnić cechy szczególne osób i rzeczy niezbędne do podejmowania właściwych decyzji. To lepiej, żeby żyły w patologicznych, alkoholicznych rodzinach? Lepiej żeby miały mamę i tatę, pijących od czasu do czasu.

A małżeństwa homoseksualne? Jesteś za? Nie jestem, ale nie mam nic przeciw, mimo że wydaje mi się czymś wyjątkowo zabawnym kiedy subkultura, a nawet kontrkultura domaga się prawa do zachowań konformistycznych. Dowaliłbyś czarnym i "katolom"? Niektórym zdecydowanie tak, ale na krucjatę się nie wybieram, mam wielu przyjaciół wśród "katoli", nie przeszkadza mi wiara, przeszkadza mi uporczywa ewangelizacja. I nie popierasz prawa do aborcji?? Nie odmawiam, ale sam na aborcję nigdy nie udzieliłbym zgody, jeśli okoliczności poczęcia nie byłby gwałtem, a zdrowiu i życiu mojej partnerki nic nie grozi. Bronisz praw zygoty, zamiast praw człowieka? Bronię swojego prawa do obrony praw człowieka na każdym etapie życia, zwłaszcza gdy człowiek jest moim dzieckiem. Popierasz feministki? Raczej nie, nie bardzo wiem o co chodzi w tym ruchu poza tym, żeby mieć prawo do wszystkich świństw, które czynią mężczyźni. Czyli baby do garów i pieluch, patriarchat? Może to mało skromne, ale jeszcze nie spotkałem Pani, która gotowałaby lepiej ode mnie (poza mamą), w przewijaniu jestem w ścisłej czołówce, zmywanie jak zawsze konflikt. Uważasz, że narkotyki miękkie trzeba zalegalizować? Nie wiem, wydaje mi się, że człowiek ma prawo rujnować sobie życie, jeśli tylko konsekwencje nie będą opłacane z mojego podatkowego portfela.

Podobnie idiotyczne pytania zadają mi antyeuropejczycy. Jesteś Polakiem czy nie? Jestem z definicji i meldunku. Chcesz żeby cię Niemcy wykupili? Nie zamierzam się wystawić na licytację, a gdyby nawet to skąd ta pewność, że jakiś Niemiec wpłaci wadium? Uważasz, że Żydzi niszczą Polskę? Uważam, że jest ich zbyt mało w Polsce, aby dokonać takich zniszczeń jakie były dokonane i nadal się dokonuje, chociaż czasami pomagali Polakom, ale raczej w skromnym składzie i w granicach możliwości. Jesteś już blisko naszego stada, trochę błądzisz, ale masz jeszcze jedną szansę. Czy pedał powinien iść do gazu zaraz za europejskim lewakiem. No i jak się zapewne większość słusznie domyśliła, oblałem egzamin opuszczając dyskusję zanim musiałbym strzelić egzaminującym w pysk. Z tym co mam w głowie, według wszelkiej maści stad, doskonale nadaję się na homofoba i lumpenliberała, antyklerykała i "katola", europejczyka i ciemniaka, zabójcę nienarodzonych dzieci i fanatyka broniącego zygoty, męskiego szowinistę i pantoflarza. A ja jestem sobie Polak, żyjący w Europie, nie palę trawy, piję Kadarkę, śpię z kobietą, Bogu dzięki nie feministką, nie mam pojęcia z kim śpi mój sąsiad i do kogo się modli. Dobrze mi z tym rejsem pod prądy i tylko od czasu do czasu czuję się zmęczony nurtem namolnych, idiotycznych pytań. Komu to przeszkadza, że jestem za Europą i przeciw beznamiętnemu zabijaniu dzieci, za wolnością wyborów również seksualnych, ale przeciw wciąganiu w te wybory dzieci, które jeszcze nie bardzo wiedzą co z czym się je, a to co zobaczą w rodzinie może im smak wyrobić lub zniesmaczyć na całe życie. Oczywiście wiem komu to przeszkadza, wszelkim przywódcom stad i ich trzódce, mnie indywidualne myślenie, zamiast zbiorowego instynktu, nie przeszkadza. Nie przeszkadza u siebie i nie przeszkadza u innych, pozwala dokonać w moim przekonaniu właściwych wyborów również politycznych, czego najbardziej nie lubię. W wyborze politycznym przyjąłem zasadę, że oddaję głos na tych, którzy zadają mi najmniej idiotycznych pytań. Wiele można mi wytknąć, ale nikt nigdy nie przedstawi mi legitymacji z moim zdjęciem, pieczątką egzaminatorów stada i adnotacją "Zaliczone".

Matka_Kurka 2008-03-16 15:17
Głosów: 212


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1323

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 2006


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1162


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1119


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 1016


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 767


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 673


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 658


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 653


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 652


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 647Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha