Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154556
wizyt: 825377
odsłon: 2103655

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


PiS się kończy! PO to mistrz Polski w inteligentnym populizmie! Wróżę 2 kadencje!
Nie ma już w Polsce takich polityków jak Lepper, Giertych i ich czeredy. Nie ma, ponieważ coś ich wykończyło. Tym czymś nie był Jarosław Kaczyński, a jeśli był to pośrednio. LPR i SO wykończyła władza, wiadomym było od dawna, że takie partie może wykończyć jedynie władza, tylko nikt dotąd nie wpadł na pomysł, aby władzę Lepperowi i Giertychowi uroczyście wręczyć w świątyni rewolucji moralnej. Różne były partie i przywódcy, ale powody odsuwania Leppera i Giertycha od władzy zawsze były te same. Opór, nawet nie moralny, ale estetyczno - zdroworozsądkowy. Inaczej i prościej. Żadnemu politykowi w Polsce, nawet średnio rozgarniętemu i paranormalnemu, nie przyszło do głowy, by z tych dwóch czynić mężów stanu. Jarosław Kaczyński takich oporów nie miał i pośrednio udało mu się poprzez nadanie władzy recydywistom i radykałom wyeliminować konkurencję.

Podczas całej tej operacji Jarosław zapomniał o jednym, że władza wykończyła nie tylko Leppera i Giertycha, wykończyła również Jarosława. Samokreujący się na intelektualistów Dorn, czy jego słabsza i bardziej zakompleksiona wersja Cymański lub Suski, nazwaliby Jarosława zwycięstwo pyrrusowym, oczywiście gdyby mieli odwagę. Polityków takich jak Lepper i jemu podobni może wykończyć tylko władza i wykończyła. Mamy niestety w Polsce jeszcze trochę polityków między PiS i Lepperem, do nich zaliczam samego Jarosława, ale też te wszystkie sieroty po PiS, jak Dorn, czy Czarnecki. Takich polityków władza nie musi wykańczać, tacy politycy wykańczają się sami lub wzajemnie. Problem jest tylko jeden - to trwa, trwa nieznośnie długo. Na szczęście polityków pokroju Dorna, czy Jarosława zostało kilku. Powiem rzecz, jak na mnie, zaskakującą. Jestem przekonany, że w takiej partii jak PiS więcej niż połowa działaczy jest zupełnie znośnymi charakterologicznie ludźmi i intelektualnie niekoniecznie zapóźniona. Chyba nie trudno sobie wyobrazić, że Zalewskich, czy Ujazdowskich jest więcej, ale nie widać ich, bo widać góra 8 zgranych oszołomów non stop nadających na wizji.

Teraz ma się to zmienić, mają zastąpić stare zgrane twarze z czerwonym nosem, młode wilki, głównie ci dwaj od Matrix
´a przez "ż" otwarte. Zamiana mniej więcej w takim guście, jakby zmienić stary wirus na wirus młody. Podobnych desperackich akcji mieliśmy już kilka. Internet miał kipieć od ataku PiS, intelektualiści mieli tłumnie głosować na Jarosława, teraz dwóch Janczarów będzie łagodzić wizerunek partyjny. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że proces czyszczenia polskiej estrady politycznej trwa i wkroczył w etap samooczyszczania. Tym ludziom nie trzeba już władzy, tych ludzi wystarczy pozostawić samych sobie. Czas nie tylko leczy rany, ale przede wszystkim odpowiada za naturalny rozkład materii. Nie ma potrzeby pomagać czasowi i przyrodzie, to wszystko się samo rozłoży.

Zasada - dajcie władzę, a partia będzie skończoną - nie zawsze się w Polsce sprawdzała. Prawdziwym fenomenem jest SLD, u władzy stojąca dwukrotnie i Bóg jedyny wie, jak udało się SLD przetrwać takie kompromitacje, które w znacznie mniejszej skali wykończyły AWS, czy UW. Drugą partią, która może od władzy nie paść, a nawet władza może ją wzmocnić jest PO. W PO i Tusku nic mnie nie zaskakuje, poza jedną fenomenalną umiejętnością. Dotąd beznadziejna marketingowo partia stała się fenomenem, samorodnym PR-owskim talentem. Rzecz jasna to naiwność, nie ma w dzisiejszych czasach samorodnych talentów, są tylko wyspecjalizowane firmy, które je kreują i tej firmie kreującej PO pragnę wyrazić swój głęboki podziw oraz szacunek dla profesjonalizmu. Albo Tusk sam zrozumiał, albo ktoś mu wytłumaczył na czym polega polityka. Sednem polityki jest populizm, bo czym jest populizm? Populizm jest tym, co podoba się całym populacjom, co jest akceptowalne dla szerokiego odbiorcy. A wyborów nie wygrywa się elitarnością, czego blisko 20 lat nie zmoże zrozumieć Korwin Mikke, wybory wygrywa się masowością.

Tusk jest w tej chwili najbardziej inteligentnym populistą, jakiego Polska kiedykolwiek widziała. Takie akcje jak likwidacja abonamentu dla emerytów, likwidacja kawałka podatku Belki, tego kawałka dotyczącego oszczędności najbiedniejszych, jest czystym populizmem. Dlaczego zatem od Tuska i PO nie odwraca się wielki biznes, mały biznes, czy inteligencja, od zawsze populizmem gardząca? Ano właśnie dlatego, że populizm Tuska jest inteligentny i odbywa się w ściśle wyznaczonych ramach, takich jak przygotowywane prywatyzacje, zmniejszanie deficytu budżetowego, czy komisja Palikota walcząca z największymi wrogami biznesu i inteligencji, czyli biurokratami. Co do komisji, podatku liniowego i paru innych liberalnych pomysłów, nie wiemy, czy aby na pewno nie jest to wszystko kolejnym populizmem i jakie będą efekty tych haseł. Niemniej PO wysyła do ludzi inteligentnych wystarczająco dużo uspokajających komunikatów, aby ci spali spokojnie, tym bardziej, że póki co, nie mają żadnej dla PO alternatywy. Równie inteligentnie traktuje Tusk opozycję, prowokując PiS nie daje się sprowokować (stara szkoła PiS), SLD nie prowokuje, a szuka pretekstów by wspólnie dokopać PiS. Na tych wszystkich patentach można holować partię i sukces jakieś dwa lata, góra trzy, przyjdzie jednak czas, kiedy trzeba będzie pokazać dorobek. I w tym wypadku Tusk nie ma wyjścia, jest skazany na spektakularny sukces, albo totalną kompromitację, wyznacznik sukcesu jest prosty i jedyny. Nie jakaś tam II Irlandia, czy inne cuda. Wyznacznik to Euro 2012. Jeśli Euro uda się zorganizować i odnieść na Euro sukces, Tusk ma pewna drugą kadencję, jeśli się nie uda, PO złoży ciało obok AWS. Mam nadzieję, że tak inteligentny i jak się okazuje dobry gracz Tusk, zdaje sobie sprawę z tego, co go poza marketingiem czeka i myśli o tym każdego dnia. Ja na jego miejscu myślałbym tylko o tym.

Matka_Kurka 2008-03-01 19:54
Głosów: 219


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1300

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1951


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1144


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1102


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 1000


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 661


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 625Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha